Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dobór nart

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZeroOne

ZeroOne

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 09.2019
0

Napisano 02 wrzesień 2019 - 12:41

1. M
2. 24
3. 85
4. 185
5. pare lat
6. 7
7. Nordica Speedmachine 110 FLEX
8. Nigdy nie posiadałem własnych nart, zawsze wypożyczałem, ostatnio jeździłem na Fisher Race SC 170cm lub 175cm ( takie jak te https://www.skionlin...ce-sc,2086.html) Ogólnie bardzo dobrze mi się na nich jeździło, lubiłem to że czuć wszystko na nich, niestety moje kolano ich nie polubiło dlatego nie wiem czy nie potrzebuje czegoś co bardziej tłumi drgania czy coś w tym stylu, ponieważ na muldach moje kolano dostawało w kość, gdyby nie było muld to te narty były idealne :D
9. Uwielbiam szybki styl jazdy z krótkimi nagłymi zwrotami
10. Najbardziej lubie czarne trasy, zawsze na wyjazdach biorę sobie za punkt honoru zaliczyć wszystkie które są wokół.
11. Jeżdżę sporadycznie ale uwielbiam cieszyć się szybką jazdą na krawędzi. Nie jestem sportowcem w tej dziedzinie ale zawsze lubie pokonać trase jak najszybciej.
12. niestety tylko 1 lub 2 tyg wypad rocznie bo mieszkam nad morzem.
13. Szukam nart do 1000zł nie muszą być nowe grunt żeby były jak najlepsze dla mnie.

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu nart. Jeśli miałbym kupować używki to prosiłbym też o jakieś linki jakie narty kupić bo nie znam się na tyle by oceniać ich stan.

#2 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2546 postów
  • Na forum od: 01.2017
948
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 wrzesień 2019 - 17:30

https://trojansport....EBoChYgQAvD_BwE
PS 170 nie 150;-)

#3 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13080 postów
  • Na forum od: 11.2007
7980
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 02 wrzesień 2019 - 17:36

Cześć

Zacząć musisz od weryfikacji oceny - mówią o tym Twoje wrażenia z jazdy. Za kłopoty kolanowe oraz brak tłumienia drgań odpowiedzialna jest sztywna pozycja i siłowa jazda. Narty na których jeździłeś to dość porządne dechy i prowadzone prawidłowo zadowolą dobrych narciarzy.

Sensem jazdy na nartach nie jest zaliczenie na siłę wszystkich czarnych tras ale porządna techniczna jazda w każdych warunkach.

Piszę o tym dlatego bo to nastawieni prawdopodobnie zrobiło delikatne kuku Twojej technice.

Pozdrowienia

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#4 ZeroOne

ZeroOne

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 02 wrzesień 2019 - 17:37

Pytanie jeszcze dlaczego te a nie inne? ja rozumiem że to jest najnowszy model tego co podałem że ostatnio jeździłem ale chyba przez 13 lat ten model mógł mocno ulec zmianie? i pytanie jeszcze co się zmieniło?

Po za tym to już 1200zł trochę jednak drogo :D

Cześć

Zacząć musisz od weryfikacji oceny - mówią o tym Twoje wrażenia z jazdy. Za kłopoty kolanowe oraz brak tłumienia drgań odpowiedzialna jest sztywna pozycja i siłowa jazda. Narty na których jeździłeś to dość porządne dechy i prowadzone prawidłowo zadowolą dobrych narciarzy.

Sensem jazdy na nartach nie jest zaliczenie na siłę wszystkich czarnych tras ale porządna techniczna jazda w każdych warunkach.

Piszę o tym dlatego bo to nastawieni prawdopodobnie zrobiło delikatne kuku Twojej technice.

Pozdrowienia

Tak aczkolwiek myślałem ze przez 13 lat narty się trochę rozwinęły i znajde coś co również mi sprawi dużo frajdy z nart tak jak ten model na którym jeździłem a jednocześnie będzie też lepszy dla mojego kolana.

Z kolanem mam problem tylko kiedy jest mnóstwo małych muld i sie podskakuje co cwierć sekundy wtedy moje lewe kolano obrywa.

Czarnych tras nie zaliczam na siłę po prostu je najbardziej lubie a i z kolanem na nich mam najmniejsze problemy ponieważ mało ludzi na nich jeździ i nie ma na nich żadnych muld więc mam też największą przyjemność z jazdy.

#5 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2546 postów
948
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 wrzesień 2019 - 18:01

Pytanie jeszcze dlaczego te a nie inne? ja rozumiem że to jest najnowszy model tego co podałem że ostatnio jeździłem ale chyba przez 13 lat ten model mógł mocno ulec zmianie? i pytanie jeszcze co się zmieniło?

Tak aczkolwiek myślałem ze przez 13 lat narty się trochę rozwinęły i znajde coś co również mi sprawi dużo frajdy z nart tak jak ten model na którym jeździłem a jednocześnie będzie też lepszy dla mojego kolana.
Z kolanem mam problem tylko kiedy jest mnóstwo małych muld i sie podskakuje co cwierć sekundy wtedy moje lewe kolano obrywa.
Czarnych tras nie zaliczam na siłę po prostu je najbardziej lubie a i z kolanem na nich mam najmniejsze problemy ponieważ mało ludzi na nich jeździ i nie ma na nich żadnych muld więc mam też największą przyjemność z jazdy.

Te są poniżej 1k,
no i wybaczajace,
nawet jazdę tyłem:-)
https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-163
Poszukaj mają sporo innych promocji.

#6 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9385 postów
  • Na forum od: 09.2006
3640
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 02 wrzesień 2019 - 18:03

1. M
2. 24
3. 85
4. 185
5. pare lat
6. 7
7. Nordica Speedmachine 110 FLEX
8. Nigdy nie posiadałem własnych nart, zawsze wypożyczałem, ostatnio jeździłem na Fisher Race SC 170cm lub 175cm ( takie jak te https://www.skionlin...ce-sc,2086.html) Ogólnie bardzo dobrze mi się na nich jeździło, lubiłem to że czuć wszystko na nich, niestety moje kolano ich nie polubiło dlatego nie wiem czy nie potrzebuje czegoś co bardziej tłumi drgania czy coś w tym stylu, ponieważ na muldach moje kolano dostawało w kość, gdyby nie było muld to te narty były idealne :D
9. Uwielbiam szybki styl jazdy z krótkimi nagłymi zwrotami
10. Najbardziej lubie czarne trasy, zawsze na wyjazdach biorę sobie za punkt honoru zaliczyć wszystkie które są wokół.
11. Jeżdżę sporadycznie ale uwielbiam cieszyć się szybką jazdą na krawędzi. Nie jestem sportowcem w tej dziedzinie ale zawsze lubie pokonać trase jak najszybciej.
12. niestety tylko 1 lub 2 tyg wypad rocznie bo mieszkam nad morzem.
13. Szukam nart do 1000zł nie muszą być nowe grunt żeby były jak najlepsze dla mnie.

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu nart. Jeśli miałbym kupować używki to prosiłbym też o jakieś linki jakie narty kupić bo nie znam się na tyle by oceniać ich stan.

nadal pozyczaj (ludzie z Polski powiedza, ze tylko slalomki) a zaoszczedzone pieniadze wydaj na DOBREGO i SPRAWDZONEGO instruktora - jak go znalezc, to miejscowi powinni Ci pomoc - w moim "kregu" zamieszkania wiem, ze jak wezme level 3 lub 4 to mam gwarancje dobrej uslugi…. jak to jest w Pl - nie wiem

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#7 ZeroOne

ZeroOne

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 03 wrzesień 2019 - 21:58

nadal pozyczaj (ludzie z Polski powiedza, ze tylko slalomki) a zaoszczedzone pieniadze wydaj na DOBREGO i SPRAWDZONEGO instruktora - jak go znalezc, to miejscowi powinni Ci pomoc - w moim "kregu" zamieszkania wiem, ze jak wezme level 3 lub 4 to mam gwarancje dobrej uslugi…. jak to jest w Pl - nie wiem

No wypożyczanie niezbyt się opłaca, 3, 4x wypożycze i mam swoje narty w tej cenie.

#8 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6596 postów
  • Na forum od: 02.2008
4808
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 04 wrzesień 2019 - 06:32

Niestety nart dla solidnego mezczyzny nie kupisz za 300 zł, a tyle kosztuje 3, 4 krotne wypożyczenie nart z górnej półki. Rada Jana jest o tyle dobra że po kilku zjazdach z instruktorem możesz kupić narty zdecydowanie bardziej świadomie. Zapewne i i dyrektor będzie miał tu coś konkretnego do powiedzenia. Podskakiwaniu na muldach ( fajny dodatek do sąsiedniej dyskusji o nazewnictwie) nie zapobiegną inne narty, choćby najbardziej cudowne. Zapobiegnie porządna postawa i podstawowa umiejętność krótkiego skrętu. Dlatego ten instruktor....

#9 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13080 postów
  • Na forum od: 11.2007
7980
  • Warszawa

Napisano 04 wrzesień 2019 - 06:45

Cześć

Nie ma nart idealnie tłumiących tym bardziej, że tłumienie nierówności w dużej mierze zależy od narciarza a nie od nart. Jeździsz dynamicznie i szybko więc potrzebujesz narty w typie narty sportowej - a taką miałeś. Akurat w konstrukcji nart sportowych niewiele się zmienia. Żeby było stabilniej możesz nartę wydłużyć i poszerzyć ale czy taką nartę ogarniesz? Poza tym dobra narta uniwersalna będzie z założenia droga bo jest teraz na takie narty moda.

Podstawa to nabranie miękkości w jeździe a wtedy nawet SL będzie się spisywać na nierównym znakomicie.

Pozdrowienia

#10 ZeroOne

ZeroOne

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 04 wrzesień 2019 - 11:17

Cześć

Nie ma nart idealnie tłumiących tym bardziej, że tłumienie nierówności w dużej mierze zależy od narciarza a nie od nart. Jeździsz dynamicznie i szybko więc potrzebujesz narty w typie narty sportowej - a taką miałeś. Akurat w konstrukcji nart sportowych niewiele się zmienia. Żeby było stabilniej możesz nartę wydłużyć i poszerzyć ale czy taką nartę ogarniesz? Poza tym dobra narta uniwersalna będzie z założenia droga bo jest teraz na takie narty moda.

Podstawa to nabranie miękkości w jeździe a wtedy nawet SL będzie się spisywać na nierównym znakomicie.

Pozdrowienia

Dlatego też napisalem ze szukam używki do 1000zł no w tej cenie na pewno się coś znajdzie. A chwilowo dostałęm tylko propozycje narty na ktorej ostatnio jeździłem tylko nowszą oraz coś nieznanego mi jeśli chodzi o firmę w dodatku z taką długością że myślę że ktoś po prostu dla żartu to wkleił.

A przykładowo jakie są podobne modele do tych fisher race sc tylko z innych marek? Bo kompletnie nie znam się na tych modelach. A nie ma nigdzie (albo nie znalazłem) żadnej porównywarki co by mogła pokazać narty o podobnych właściwościach tylko innych producentów.

#11 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
  • Na forum od: 02.2009
683
  • Warszawa

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:02

Najchętniej bym Ci polecił Heady Supershape Magnum - są bardziej wybaczające niż slalomki ale pięknie kręcą. Tyle, że myślę, że to raczej kwestia techniki niż nart. "styl jazdy z krótkimi nagłymi zwrotami" - to zdanie a szczególnie słowo "nagłe" jest mocno niepokojące. Kolana mogą boleć od zbyt sztywnych nart ale to raczej nie kwestia tłumienia. I chyba nie nart. Nie obraź się ale jeżdżąc od paru lat tydzień - dwa w sezonie nie możesz dobrze jeździć na trudnych trasach.

Instruktor - jeżeli się uda dobrego znaleźć jest zawsze świetnym pomysłem.   

#12 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2546 postów
948
  • Łódź/Wrocław

Napisano 04 wrzesień 2019 - 14:13

Dlatego też napisalem ze szukam używki do 1000zł no w tej cenie na pewno się coś znajdzie. A chwilowo dostałęm tylko propozycje narty na ktorej ostatnio jeździłem tylko nowszą oraz coś nieznanego mi jeśli chodzi o firmę w dodatku z taką długością że myślę że ktoś po prostu dla żartu to wkleił.
A przykładowo jakie są podobne modele do tych fisher race sc tylko z innych marek? Bo kompletnie nie znam się na tych modelach. A nie ma nigdzie (albo nie znalazłem) żadnej porównywarki co by mogła pokazać narty o podobnych właściwościach tylko innych producentów.

https://www.skionlin...zetu,narty.html
Filtr sl race;
Link bokiem, bo sklep i promo celem.
Ale do 1k, elastyczna, kolana nie bolą;-) firmy nie znasz, bo się nie znasz:-) długość odejmij 20 bo rocker, double:-) się nie bój.
Poszukaj trochę na dwóch linkowanych serwisach i pytaj...