Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Muldy czy garby?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
717 odpowiedzi w tym temacie

#701 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13086 postów
  • Na forum od: 11.2007
7987
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 08 październik 2019 - 18:59

Człowiek o bardzo przeciętnych zdolnościach, może się nauczyć jeździć lepiej niż 99% narciarzy. To tylko kwestia czasu i determinacji.

Często jednak brakuje jednego i drugiego.

W zeszłym roku uczyłem jeździć w miarę sprawną, ale bojaźliwą dziewczynę. Technicznie poniosłem porażkę. Po kilka dniach, nadal jeździła pługiem.  Z drugiej jednak strony, nauczyłem ją samodzielnie zjeżdżać z Pilska do Szczawin, oraz korzystać z tamtejszych (wyjątkowo wrednych) orczyków.  Czy o to według Ciebie chodzi?

Cześć

Myślę, że mniej więcej.

Pozdrowienia

#702 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 203 postów
  • Na forum od: 01.2017
368
  • Umiejętności: 6

Napisano 08 październik 2019 - 22:58

Genów nie oszukasz :( Anie treningiem ani ilością dni na nartach. Przykre ale prawdziwe. 
Natomiast staranny trening i dużo jazdy każdemu pozwolą jeździć dobrze lub bardzo dobrze - jednemu wcześniej, drugiemu później ...

Witam,
Mam wyjątkowe dobre geny
Jesli chodzi o gen ACTN3 - marker szybkokurczliwych włókienek mięśni - to mam parę odpowiedzialną za elitarne zdolności wysiłkowe u sprinterów i skoczków. Tzw. Wariant CC- jest odpowiedzialny za 2-3% różnice w sile funkcjonowania mięśnia. Może to dać przewagę na Olimpiadzie, ale niekoniecznie ma znaczenie dla amatora.
Nigdy nie odniosłam spektakularnych sukcesów w szkolnych sportach.
Wariant CC- elitarnych atletów -
Występuje w ok. 30% populacji w Europie
W 15 % populacji w południowej Azji
W 61 % u Afrykańczyków.
A teraz ilu czarnych jest wybitnymi sportowcami, a ilu staje na podium zawodów narciarskich GS, SL itd.
Wiec raczej stawiam na 90% potu, i rzemiosła jako sposób na sukces, przy istnieniu warunków fizycznych.
Chęci też nie zawsze są potrzebne- tu myślę o Chińczykach wcielonych przez rodziców do szkoły sportowej bez jakiegokolwiek pytania dzieci o chęci. Myślę, że wielu wybitnych sportowców niekoniecznie chętnie się przyuczyło do sportów wybranych przez rodziców.
Pozdrawiam

#703 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2548 postów
953
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 09 październik 2019 - 03:08

Witam,
Mam wyjątkowe dobre geny
Jesli chodzi o gen ACTN3 - marker szybkokurczliwych włókienek mięśni - to mam parę odpowiedzialną za elitarne zdolności wysiłkowe u sprinterów i skoczków. Tzw. Wariant CC- jest odpowiedzialny za 2-3% różnice w sile funkcjonowania mięśnia. Może to dać przewagę na Olimpiadzie, ale niekoniecznie ma znaczenie dla amatora.
Nigdy nie odniosłam spektakularnych sukcesów w szkolnych sportach.
Wariant CC- elitarnych atletów -
Występuje w ok. 30% populacji w Europie
W 15 % populacji w południowej Azji
W 61 % u Afrykańczyków.
A teraz ilu czarnych jest wybitnymi sportowcami, a ilu staje na podium zawodów narciarskich GS, SL itd.
Wiec raczej stawiam na 90% potu, i rzemiosła jako sposób na sukces, przy istnieniu warunków fizycznych.
Chęci też nie zawsze są potrzebne- tu myślę o Chińczykach wcielonych przez rodziców do szkoły sportowej bez jakiegokolwiek pytania dzieci o chęci. Myślę, że wielu wybitnych sportowców niekoniecznie chętnie się przyuczyło do sportów wybranych przez rodziców.
Pozdrawiam

Racja. Są sporty techniczne jak plotki i siłowe. Różnice w składach finałów widać gołym okiem. Ostatnio blabla wiozła mnie dobra tenisistka stołowa, liga francuska, wcześniej niemiecka, czysty talent, gra pięknie blisko stołu, symetrycznie dobrze backhand i forhand, ofensywie. No ale też filolog, język hiszpański i własna szkola... Więc perfekcjonizm. Pisałem już o Ligetym. Można znaleźć jego historię rozwoju.

#704 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2082 postów
  • Na forum od: 11.2005
885
  • Umiejętności: 1

Napisano 09 październik 2019 - 07:29

O sukcesie w sporcie w 90% procentach decyduje "głowa", ciało i zachowanie jest jej posłuszne, hektolitry potu wylewają wszyscy trenujący  wyczynowo lecz sukces mają bardzo nieliczni.

#705 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1695 postów
  • Na forum od: 01.2015
1145
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 09 październik 2019 - 07:30

Ale tu nie chodzi o geny tylko o poziom midichlorianów....

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#706 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
  • Na forum od: 02.2009
683
  • Warszawa

Napisano 09 październik 2019 - 09:41

Witam,
Mam wyjątkowe dobre geny
Jesli chodzi o gen ACTN3 - marker szybkokurczliwych włókienek mięśni - to mam parę odpowiedzialną za elitarne .....

Joanno - na takie dictum to ja już nic nie mogę odpowiedzieć : )

Trzeba milczeć i podziwiać :D

#707 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13086 postów
7987
  • Warszawa

Napisano 09 październik 2019 - 09:55

Człowiek o bardzo przeciętnych zdolnościach, może się nauczyć jeździć lepiej niż 99% narciarzy. To tylko kwestia czasu i determinacji.

Często jednak brakuje jednego i drugiego.

W zeszłym roku uczyłem jeździć(od zera) w miarę sprawną, ale bojaźliwą dziewczynę. Technicznie poniosłem porażkę. Po kilka dniach, nadal jeździła pługiem.  Z drugiej jednak strony, nauczyłem ją samodzielnie zjeżdżać z Pilska do Szczawin, oraz korzystać z tamtejszych (wyjątkowo wrednych) orczyków.  Czy o to według Ciebie chodzi?

Cześć

I jeszcze bo to bardzo ważne być się wydaje:

Uważam, że koncentrując się na tego typu "usamodzielniających" czynnościach kosztem cyzelowania skrętów działasz ze wszech miar racjonalnie. Może kursant nie będzie jeździł pięknie ale będzie jeździł pewniej i świadomiej. Będzie samodzielny. Cyzelowanie łuczków w sensie praktyki jazdy ma minimalne znaczenie ale umiejętność bezpiecznego zjazdu, oceny zagrożenia, oceny możliwości, brak zahamowań psychicznych itd. mają znaczenie podstawowe bo można sobie lub komuś zrobić krzywdę po prostu. Dlatego też uważam, ze w szkoleniu incydentalnym - a z takim mamy do czynienia w przeważającej większości przypadków - należy przede wszystkim uczyć praktycznych, skutecznych metod jazdy a nie pięknej techniki. Na to zawsze przyjdzie czas.

Pozdrowienia

#708 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 203 postów
368

Napisano 09 październik 2019 - 15:56

@wort
Wydolność hektolitrowa jest uzależniona od klimatu w ciągu pierwszych 2 lat życia. Im bardziej gorący tym większe możliwości pocenia! 😛
Głowa- uhmm ...
Uwielbiam moich biegaczy długodystansowych- wstają rano i powtarzają, dlaczego mi się dzisiaj znowu tak NIE CHCE biegać. I biegną....

......Ale tu nie chodzi o geny tylko o poziom midichlorianów....

@ Widuch
I wyjątkowy poziom fluorescencji .... hahaha 😆 
Dzięki, filmik przedni!

@="wkg"
... jak samemu się nie pochwalisz to nikt Cię nie doceni....przełożenie w życiu ...to jak na kolor oczu😛

Teraz dla Ciebie zagadka:
Trener: - wygrywasz, bo masz kamień w dupie i jak usiądziesz to siedzisz i się nie kręcisz.... 😃
Co to za sport???

#709 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2082 postów
  • Na forum od: 11.2005
885
  • Umiejętności: 1

Napisano 09 październik 2019 - 16:27

Głowa- uhmm ...
Uwielbiam moich biegaczy długodystansowych- wstają rano i powtarzają, dlaczego mi się dzisiaj znowu tak NIE CHCE biegać. I biegną....

Czyli jednak głowa. hy,hy

#710 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13086 postów
7987
  • Warszawa

Napisano 09 październik 2019 - 16:56

.......
Głowa- uhmm ...
...............

Cześć

Sport wyczynowy to niestety jest bardzo ciężka praca a "głowa" ma decydujące znaczenia przy realizacji celów choćby nie wiem jaki genialny był genom.

Pozdrowienia

#711 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2548 postów
953
  • Łódź/Wrocław

Napisano 09 październik 2019 - 18:24

@wort
Wydolność hektolitrowa jest uzależniona od klimatu w ciągu pierwszych 2 lat życia. Im bardziej gorący tym większe możliwości pocenia! 😛
Głowa- uhmm ...

......Ale tu nie chodzi o geny tylko o poziom midichlorianów....

@ Widuch
I wyjątkowy poziom fluorescencji .... hahaha 😆
Dzięki, filmik przedni!

@="wkg"
... jak samemu się nie pochwalisz to nikt Cię nie doceni....przełożenie w życiu ...to jak na kolor oczu😛

Teraz dla Ciebie zagadka:
Trener: - wygrywasz, bo masz kamień w dupie i jak usiądziesz to siedzisz i się nie kręcisz.... 😃
Co to za sport???

Poker? PS wiem, że to nie dla mnie zagadka;-) choć pokerowa to jest chyba jednak twarz;-)

#712 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 203 postów
368

Napisano 09 październik 2019 - 23:24

Poker? PS wiem, że to nie dla mnie zagadka;-) choć pokerowa to jest chyba jednak twarz;-)

Bardzo niedobrze...
że tak odpowiadasz niepytany.....
Poker.... i jeszcze 2 podobne!

#713 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13086 postów
7987
  • Warszawa

Napisano 09 październik 2019 - 23:38

Cześć

Joanna, nie ma czegoś takiego jak wydolność hektolitrowa. Co to za miernik?
Pozdrowienia

#714 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2548 postów
953
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 październik 2019 - 06:37

Bardzo niedobrze...
że tak odpowiadasz niepytany.....
Poker.... i jeszcze 2 podobne!

Jak pytany nie odpowiada...;-)
Jak się nie ma co się lubi....
Szachy?

#715 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
683
  • Warszawa

Napisano 10 październik 2019 - 07:59

No i po zabawie : ((

#716 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
683
  • Warszawa

Napisano 10 październik 2019 - 08:42

Jak pytany nie odpowiada...;-)

Nie odpowiadał bo jest na wakacjach i stara się nie myśleć za dużo bo myślenie jest w sumie męczące  : ) A i tak muszę myśleć bo polityka opłat za wjazd do miasta jest bardzo skomplikowana i trzeba się nieco wysilić żeby ją zrozumieć.

Wczoraj przeszedł mi przez głowę brydż sportowy czy szachy ale jednak w żadnym z tych sportów siedzenie nieruchomo z kamieniem w dupie nie jest warunkiem koniecznym wygranej : ( A już na pewno nie jest warunkiem wystarczającym.

Gdybym teraz miał odpowiedzieć to obstawiałbym rozbierane zawody w siedzeniu nieruchomo i patrzeniu w oczy bez mrugnięcia. Ach, te geny :D

#717 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2548 postów
953
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 październik 2019 - 12:58

Nie odpowiadał bo jest na wakacjach i stara się nie myśleć za dużo bo myślenie jest w sumie męczące : ) A i tak muszę myśleć bo polityka opłat za wjazd do miasta jest bardzo skomplikowana i trzeba się nieco wysilić żeby ją zrozumieć.

Bo to złe miasto było;-) pytanie jakie?

#718 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
683
  • Warszawa

Napisano 11 październik 2019 - 03:06

Palermo. Wjazd do centrum opłaca się zdrapką i SMSem na który nie ma odpowiedzi na zagraniczne numery.