Skocz do zawartości

Muldy czy garby?


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 516
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale film możesz pokazać :)

Ale ja się nie napinam, że coś potrafię. Mam 3 w profilu, opisałem jakie porażki na Kicu zaliczyłem. Z filmu SITN chciałem się dowiedzieć, jak radzić sobie ze zmorą w jeździe na muldach czyli z równowaga przód tył. Pierwszy IW pokazał, że jemu też nie idzie. Drugi IW popisał się, że ma potwornie silne nogi i kupę odwagi. Cały film jest bardzo dobrze dydaktycznie zrobiony i nagle bum, ktoś tnie na krechę po muldach. Co ? I tak mam pojechać ? Na tym to polega ? Dalej nie wiem jak walczyć ze zmorą. Zysk z tego - nie tylko mnie tłuką zmory.

Dla kontrastu, czy nie można zrobić takiego filmu z jazdą po muldach ?

https://www.youtube....h?v=2_dYnemJXPU

 

Muldy na Kicu to jest trochę inna para kaloszy bo są zrobione pod jazdę zipline i tam jest problem z rozpędzaniem się. Nie da się zwolnić przez stawianie nart w poprzek. Chciałem zachęcić do spróbowania się z zipline. Wyszło, że piszę na bani i cierpię na HipoŚniegomię.

 

@Wort

Przemyślałem.

Przypomniał mi się jeszcze jeden forumowicz który też jest 50+ i myślę, że sporo ludzi go widziało w Austrii bo ma czerwony kombinezon. Muldom się nie kłania. Nawet jest jego film na YT. Wiem, że nie lubi się ujawniać i nie dam linka. Mr Jasiek też potrafi jeździć po muldach. Nie bywa już tutaj, nie ma 50+,  filmów też nie ma więc nie dam linka. Do tego Siwir, sam kiedyś tu wrzucał, więc daję link

https://www.youtube....h?v=o9gJp538PRk

Młody, więc się trochę nie liczy i nie bywa już tutaj.

Reszty niestety nie widziałem, na pewno są jeszcze jacyś inni.

Smutne było to, że nic się z filmu SITN o technice jazdy po muldach nie dowiedziałem. Pozytywne, że komuś też nie idzie. Na dodatek nie wiem jakim cudem YT zaproponował mi ten film poniżej. Całkowicie niezwiązany z tematem.

 

https://www.youtube....h?v=AOG-xW55azQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek się rozwinął ale prawda jest taka, że muldy to zło.

Ja na muldach jeździć nie umiem. Miałem okazję próbować na torze - gleba po kilku skrętach. Nie znam natomiast nikogo kto umie.(a przynajmniej nie widziałem) Mając ponad 30 lat, jestem też za stary by się nauczyć. Kolna tego nie wytrzymają.

Co do emerytów z filmiku. To tacy "amatorzy", co katowali muldy od dziecka.

Hirscher za 5 lat też będzie "amatorem".

 

Jeśli chodzi o IW z Sitnu to prawie każdy spędza po 100+ dni na stoku, biorąc za to kasę.  Małysa też ma szkółkę i to bardzo znaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to nie czytałem całego tematu i oparłem się z moja opinia tylko o 9 stronę :)
Nie ma co się poddawać bo temat jest dobry i dzięki twoim wypowiedzią nawiązuje się polemika (moich kilka słów) , która prowadźi do wyjaśnienia tak nurtujących tematów dla narciarzy a przede wszystkim do obalenia mitów. Ludzie po 50 -ce ( i starsi ), jeżdżą bardzo dobrze jak na swój wiek po muldach i nie tylko.
Wiec nie potrzebują robić montażu !!!
I tez sje nie wstydzą swojej jazdy.
Sam jestem w tym wieku, nie jeżdżę b dobrze , popełniam masę błędów technicznych ale się z nich uczę i staram jeździć lepiej. Mogę wrzuć krótki filmik z muld z lutego ale podejrzewam ze będzie dużo zdjęć Ala stop klatka i wytykanie błędów. Wiec nie ma po co :)
Napewno nasi polscy demonstratorzy jeżdżą b dobrze po muldach bo jest ich w Polsce i Alpach dużo .
IW z blacha ISIA musi mieć standard między narodowy wiec nie ma mocnych. Szkoda tylko ze nie ma za dużo filmów szkoleniowych Sitn PZN, aby zapoznać się z poprawna jazda po muldach.
Kilka lat temu byłem w głównym biurze w Krakowie. Chciałem zapoznać się z polska technika nauczania itp. Spotkałem sie z ; po co to Panu potrzebne itp,
Pozdrawiam

To Ty juz przekroczyles 50-tke? nie do wiary. Jak Cie widzialem po raz ostatni to jezdziels jak 25-latek…: wiec obenie chyba jezdzisz jak …28-latek….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty juz przekroczyles 50-tke? nie do wiary. Jak Cie widzialem po raz ostatni to jezdziels jak 25-latek…: wiec obenie chyba jezdzisz jak …28-latek….


Haha , czas pomaga w lepszym zrozumieniu tematu a co się z tym wiąże bardziej efektywna jazda z mniejszym zmęczeniem .
Mam nadzieje ze nie długo znowu gdzieś pojeździmy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek się rozwinął ale prawda jest taka, że muldy to zło.

Ja na muldach jeździć nie umiem. Miałem okazję próbować na torze - gleba po kilku skrętach. Nie znam natomiast nikogo kto umie.(a przynajmniej nie widziałem) Mając ponad 30 lat, jestem też za stary by się nauczyć. Kolna tego nie wytrzymają.

Co do emerytów z filmiku. To tacy "amatorzy", co katowali muldy od dziecka.

Hirscher za 5 lat też będzie "amatorem".

 

Jeśli chodzi o IW z Sitnu to prawie każdy spędza po 100+ dni na stoku, biorąc za to kasę.  Małysa też ma szkółkę i to bardzo znaną.

Jazda po muldach nie jest zlem ale mozna po muldach nie umiec/nie chciec jezdzic.

Taki komfort maja wspolczesni narciarze.

Dlaczego narciarze po 50-tce nie boja sie muld i chetnie po nich jezdza? bo - "czym skoruka za mlodu nasiakla...)

Nie bylo innych mozliwosci albo muldy albo siedzenie w domu. Nie wszyscy mogli zaczynac wczesnie rano

kiedy jeszcze muldy po czubki garbow byly zawiane przez noc sniegiem(naturalny ratrak).

Dzis po 50-tce to to jeszcze mlodzi ludzie a zla kondycja? no coz lenistwo.

Ktos sie poskarzyl, na brak opisow techniki jazdy po muldach i slusznie ale jak opisac wystepujaca caly czas jazde sytuacyjna.

Nie wierze, ze narciarze po 50-tce nie umia jezdzic po muldach ale jakosc tej jazdy jest zalezna tylko od kondycji.

Drogi 50-ciolatku jezeli nie jezdzisz po muldach to jestes narciarzem od 15 lat.

 

ps a teraz trampki i do parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała uwaga: polski film jest filmem szkoleniowym i jest nieco ZWOLNIONY. Film Polma jest z kolei nieco PRZYSPIESZONY. Warto by zrównać obie te prędkości do realtime i wtedy dopiero robić porównania.

 

Dla mnie każdy kto siedzi w takiej czy innej branży jest zawodowcem. W przypadku ski, może nie być ZAWODNIKIEM czerpiącym z tego kasę, ale jeśli spędza sezon na stoku, czerpie z tego korzyści majątkowe, to zawodowcem jest z zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie chciałem porównywać. Film był do wpisu o tym, że młody sprawny, z przeciętną techniką pojedzie lepiej niż starszy o doskonałej technice. Wcale nie chodziło mi o tych szybko tam jadących ratujących się sprawnie z błędów, tylko o tych spokojnie ale robiących mało błędów.

 

Jeszcze raz, moim celem nie było kopanie IW z SITN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie chciałem porównywać. Film był do wpisu o tym, że młody sprawny, z przeciętną techniką pojedzie lepiej niż starszy o doskonałej technice. Wcale nie chodziło mi o tych szybko tam jadących ratujących się sprawnie z błędów, tylko o tych spokojnie ale robiących mało błędów.

 

Jeszcze raz, moim celem nie było kopanie IW z SITN.

 

Jeśli przyjrzeć się Twojemu filmowi, to szybko i dynamicznie jedzie ten młody/najmłodszy - nawet jeśli ma jakąś wpadkę, to ratuje się siłowo. Starsi muszą z kolei jechać nienaganną techniką żeby się nie wypierdzielić  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze raz, moim celem nie było kopanie IW z SITN.

 

To chyba nie bardzo rozumiesz co piszesz, fragment "Pozytywne, że komuś też nie idzie" to niby co?

 

Ktoś mniej zorientowany mógłby jeszcze pomyśleć, że jeździsz tak jak oni a chcesz lepiej, co jest oczywistą nieprawdą.

 

Prezentacje uważam za bardzo dobrą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie bardzo rozumiesz co piszesz, fragment "Pozytywne, że komuś też nie idzie" to niby co?

 

Ktoś mniej zorientowany mógłby jeszcze pomyśleć, że jeździsz tak jak oni a chcesz lepiej, co jest oczywistą nieprawdą.

 

Prezentacje uważam za bardzo dobrą!

Polma nie ma sie co czepiac bo to klasyczny forumowy teoretyk.

Ty wort "robisz" czasami za trenera experta.

Zna cie ktos z forumowiczow osobiscie(nie podgladaczy), dla porownania mnie zna ze setka narciarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polma nie ma sie co czepiac bo to klasyczny forumowy teoretyk.

Ty wort "robisz" czasami za trenera experta.

Zna cie ktos z forumowiczow osobiscie(nie podgladaczy), dla porownania mnie zna ze setka narciarzy

A co to ma do rzeczy.

Jest jakiś obowiązek znania kogoś żeby tu pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polma nie ma sie co czepiac bo to klasyczny forumowy teoretyk.
Ty wort "robisz" czasami za trenera experta.
Zna cie ktos z forumowiczow osobiscie(nie podgladaczy), dla porownania mnie zna ze setka narciarzy


No nie wiem jak w tematach stricte narciarskich ale ja juz poznalem sie na koledze Wort jako na WYBITNYM specjaliscie taterniku-entomologu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polma nie ma sie co czepiac bo to klasyczny forumowy teoretyk.

Ty wort "robisz" czasami za trenera experta.

Zna cie ktos z forumowiczow osobiscie(nie podgladaczy), dla porownania mnie zna ze setka narciarzy

Bo ty jesteś narciarskim celbrytą. Sława Cię wyprzedza. Jeździsz w jakieś miejsca w których ja nie jeżdżę. Bywasz w ogóle w Austrii ? Rejon Salzburga ?

Mnie pewnie kojarzy z 15 osób, ale mnie się wydaję, że znam setki narciarzy. Tych sławnych też znam tylko oni mnie jakoś nie bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


 

 Świetna jazda terenowa, można jeszcze pare razy skoczyć z muldy na muldę. Taką jazdę zalicza się na kursie

 

 


 

 

 

 

 

 Jazda po muldach to z jednej strony walka a z drugiej niezła przyjemność. Muldy dzikie są zawsze niespodzianką, albo się w nie wpada, albo wybijają. Dobrze technicznie jedzie. Jak jeździsz tak jak ci demonstratorzy to gratuluję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...