Skocz do zawartości

Muldy czy garby?


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 516
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Zastanów się spokojnie Kuba, zwłaszcza Ty, który cenisz dynamikę i szybkość w trudnościach. Za styl punkty przyznawane są w pewnych narciarskich konkurencjach ale w narciarstwie amatorskim ich nie ma. Liczy się: bezpieczeństwo i skuteczność. Technika jest tylko środkiem, który nam te cele pozwala osiągnąć. Ale w terenie jestem gotów się założyć, ze niedoskonały technicznie (niedoskonały to znaczy NIEDOSKONAŁY a nie SŁABY) ale sprawny, giętki o szybkich ruchach i objeżdżony gość, będzie o niebo skuteczniejszy od perfekcyjnie jeżdżącego dziadka.

Pozdrowienia

Amatorzy z forum www.mogulskiing.net na swoim zlocie. Sporo siwych głów i bród. Może nie dziadki, ale już za półmetkiem.

https://www.youtube....h?v=QEbxQgt5gu0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amatorzy z forum www.mogulskiing.net na swoim zlocie. Sporo siwych głów i bród. Może nie dziadki, ale już za półmetkiem.

https://www.youtube....h?v=QEbxQgt5gu0

 

Mnie się zdaje, że to magia ekranu owszem można z pośród tysięcy ujęć wybrać najpiękniejsze kawałki złożyć je do kupy i poprzeć  dynamiczną   melodią ale przeciętna rzeczywistość może tak dobrze nie wyglądać.

 

 

 

Poniżej kadr z powyższego filmu

 

 

m.PNG

 

Ps.

Jestem pewien, że nasi demonstratorzy tak źle tutaj przyjęci, jeżdżą lepiej niż Ci wyżej tylko nie potrafią się dobrze "sprzedać" , po prostu pokazali mniej więcej jak to normalnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kim są IW  ? Nie są zawodowcami ? Tam jest przynajmniej jeden członek demo team Polska. To też nie jest zawodowiec ? To kto jest zawodowcem ? Działacze PZN i minister sportu bo biorą stałą pensję ? Program jest rozdawany za darmo czy sprzedawany ?

Pewno chodzi o zawodowstwo w sensie dyscypliny "jazda po muldach" czy ex zawodników tej dyscypliny  czy osoby, które w ogóle wcześniej jakoś się w tym szczególnie specjalizowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kim są IW  ? Nie są zawodowcami ? Tam jest przynajmniej jeden członek demo team Polska. To też nie jest zawodowiec ? To kto jest zawodowcem ? Działacze PZN i minister sportu bo biorą stałą pensję ? Program jest rozdawany za darmo czy sprzedawany ?

Cześć

Znakomita większość IW nie tylko nie jest zawodowcami ale nie żyje z nart.

Oczywiście obozy, szkolenia, przygotowywanie materiałów itd. jest wynagradzane ale to nie jest praca na etacie a raczej zaangażowana realizacja hobby.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="polm" post="623763" timestamp="1567699441"]Nasi demonstratorzy to zawodowcy, a to film amatorów.
[/quote
Bardzo ciekawe stwierdzenie , ze panowie na filmie to amatorzy :)
Według mnie, panowie na filmie ( chyba w podeszłym wieku ...) jeżdżą świetnie po muldach technika jaka się jeździ na zawodach. Wiec raczej nie amatorzy ale wyższa szkoła jazdy. Nie jadą po torze, który mogli przejechać kilka razy i wyglądać na nim bardzo dobrze technicznie. Jadą bardzo szybko skręcając i absorbując co jest przed nimi na stoku ( trasa z muldami ...) .
Wyłapywanie zdjęć z jakaś nie doskonałością tez nie ma sensu.
Ich jazda nie jest jazda instruktorska czy demonstracyjna jak się po muldach powinno jeździć.
Stwierdzając, ze nasi demonstratozy są lepsi bo są zawodowcy nie ma sensu.
Najlepiej jak możesz to załącz filmy naszych demonstratorow, bądź demo team ( jak piszesz) albo swoje i będzie można porównać !
Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobry narciarz zjedzie po wszystkim na wszystkim. Nie musi się specjalizować, wystarczy doświadczenie, objeżdżenie i znajomość taktyki. Skoro ktoś jest IW to dla mnie jest zawodowcem i tego tytułu nie kupił na bazarku. Tego filmu z amatorami nie wrzuciłem, żeby kogoś kopać po kostkach. Chodziło mi tylko, że byli tam faceci blisko 60. Można było poznać którzy. Sporo wolniej jechali ale za to ładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapywanie zdjęć z jakaś nie doskonałością tez nie ma sensu.
 

Ale czterech równocześnie? :D  

 

 

Ps

he,he wiem o tym, właśnie dlatego zamieściłem to zdjęcie i w ogóle taki był przekaz całego postu, każdego można "przyłapać" nie tylko na jednym ujęciu ale

nawet całej sekwencji skrętów, a jak wyżej widać nawet "w stadzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Znakomita większość IW nie tylko nie jest zawodowcami ale nie żyje z nart.

Oczywiście obozy, szkolenia, przygotowywanie materiałów itd. jest wynagradzane ale to nie jest praca na etacie a raczej zaangażowana realizacja hobby.

Pozdrowienia

To ja nie rozumiem sensu stowarzyszenie SITN. Jedyna wiarygodna certyfikująca organizacja, która złożona jest z amatorów? Wyszukałem nazwiska ludzi z tego filmu i większość posiada szkoły narciarskie i/lub zasiada w zarządzie lub komisjach egzaminacyjnych SITN. Jedynie Małysa nie jest chyba powiązany ze szkoleniami. Przynajmniej nie znalazłem.

Naprawdę też nie rozumiem, jak można nie zauważyć, że ci kolesie z filmu jadą bardzo dobrze po tym stoku. Tych filmów jest więcej. Był kiedyś jeszcze montaż na 10 lecie ale gdzieś zniknął. Z tego co pamiętam z tej grupy to zawodowo związanym z  tej narciarstwem był kierowca ratraka. Reszta to kolesie, którzy jęczeli, że nie mają czasu pojechać, że im po lodzie nie idzie itd.

Naprawdę uważacie, że amator z kamerą w ręku tak pociął film, że zrobił efekt WOW, a organizacji takiej jak SITN nie było stać na zrobienie montażu? W filmie który miał służyć instruktorom jako pomoc ?

Czy ten film to też surówka ?

https://www.youtube....h?v=YNplwQiVyKo

Tu macie surówkę

https://www.youtube....h?v=Kq4nhtlj8UU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czterech równocześnie? :D  
 
 
Ps
he,he wiem o tym, właśnie dlatego zamieściłem to zdjęcie i w ogóle taki był przekaz całego postu, każdego można "przyłapać" nie tylko na jednym ujęciu ale
nawet całej sekwencji skrętów, a jak wyżej widać nawet "w stadzie".




Takie pierwsze spojrzenie dla kogoś kto się nie zna to naprawdę, załamka :))
Musimy pamiętać ze trasa dość stroma ( na większości filmu), jadą dość szybko i reakcyjny balans jest kluczowy. Może tam były kamienie i je chcieli ominąć , ciężko stwierdzić .

Dalej jak na swój wiek świetnie jeżdżą !!!
Dalej czekam na filmy z jazdy pk muldach z polskiej Demo Team albo dobrymi demonstratorami ;)) !!!

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="polm" post="623763" timestamp="1567699441"]Nasi demonstratorzy to zawodowcy, a to film amatorów.
[/quote
Bardzo ciekawe stwierdzenie , ze panowie na filmie to amatorzy :)
Według mnie, panowie na filmie ( chyba w podeszłym wieku ...) jeżdżą świetnie po muldach technika jaka się jeździ na zawodach. Wiec raczej nie amatorzy ale wyższa szkoła jazdy. Nie jadą po torze, który mogli przejechać kilka razy i wyglądać na nim bardzo dobrze technicznie. Jadą bardzo szybko skręcając i absorbując co jest przed nimi na stoku ( trasa z muldami ...) .
Wyłapywanie zdjęć z jakaś nie doskonałością tez nie ma sensu.
Ich jazda nie jest jazda instruktorska czy demonstracyjna jak się po muldach powinno jeździć.
Stwierdzając, ze nasi demonstratozy są lepsi bo są zawodowcy nie ma sensu.
Najlepiej jak możesz to załącz filmy naszych demonstratorow, bądź demo team ( jak piszesz) albo swoje i będzie można porównać !
Pozdrowienia

Piotrze, to długa dyskusja :) Jestem tu oponentem już chyba każdego na tym forum. W skrócie, załączyłem ten film jako przykład bardzo dobrej jazdy po muldach amatorów (fanatyków muld) i to niemłodych. Jako przykład, że starsi ludzie, z techniką pojadą bardzo dobrze. I dowiedziałem się, że to tylko kwestia montażu. 

Poddaję się. 

https://media.istock...tmSkiclo4GF68I=

 

Ps.

Tu jest ten film polskich demonstratorów który skrytykowałem. Tylko ten fragment z jazdą po muldach od 16 minuty. Przepraszam cały SITN i wszystkich oponentów ale mnie się to nie podoba. 

https://www.youtube....youtu.be&t=968 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chodzi mi o ten drugi przejazd. Pierwszy jest może mało dynamiczny ale taki z kontrolą jednak. Miota nim trochę ale kontroluje prędkość. Natomiast drugi przejazd to refleks, siła i jakoś to będzie. Myślę, że tam było potem płasko, bo jeśli były dalej muldy to go zamiotło. Jedzie coraz szybciej, a to na muldach jest kaplica. Pod koniec łapie tylko garby więc nie jest w stanie zgasić skoku,

 

 

 

Przynajmniej jednego forumowicza po 50 widziałem który dużo lepiej jeździ muldy niż to co jest na filmie w obu przypadkach ale nie mam zamiaru go ujawniać. On zna swoje umiejętności ale nie chwali się za bardzo.

 

 

. Wiem, że jadą tam świetni instruktorzy ale to co pokazują na muldach jest smutne. 

 

https://youtu.be/UWh...Nbuf6ZDg?t=968 

 

  Przemyśl sobie jeszcze raz  co tak naprawdę napisałeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ten film polskich demonstratorów który skrytykowałem. Tylko ten fragment z jazdą po muldach od 16 minuty. Przepraszam cały SITN i wszystkich oponentów ale mnie się to nie podoba. 

https://www.youtube....youtu.be&t=968 

Jak się nie podoba to wklej swój jak dajesz po muldach. Chyba, że boisz się krytyki tzw. hejtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, to długa dyskusja :) Jestem tu oponentem już chyba każdego na tym forum. W skrócie, załączyłem ten film jako przykład bardzo dobrej jazdy po muldach amatorów (fanatyków muld) i to niemłodych. Jako przykład, że starsi ludzie, z techniką pojadą bardzo dobrze. I dowiedziałem się, że to tylko kwestia montażu. 
Poddaję się. 
https://media.istock...tmSkiclo4GF68I=



Tak na prawdę to nie czytałem całego tematu i oparłem się z moja opinia tylko o 9 stronę :)
Nie ma co się poddawać bo temat jest dobry i dzięki twoim wypowiedzią nawiązuje się polemika (moich kilka słów) , która prowadźi do wyjaśnienia tak nurtujących tematów dla narciarzy a przede wszystkim do obalenia mitów. Ludzie po 50 -ce ( i starsi ), jeżdżą bardzo dobrze jak na swój wiek po muldach i nie tylko.
Wiec nie potrzebują robić montażu !!!
I tez sje nie wstydzą swojej jazdy.
Sam jestem w tym wieku, nie jeżdżę b dobrze , popełniam masę błędów technicznych ale się z nich uczę i staram jeździć lepiej. Mogę wrzuć krótki filmik z muld z lutego ale podejrzewam ze będzie dużo zdjęć Ala stop klatka i wytykanie błędów. Wiec nie ma po co :)
Napewno nasi polscy demonstratorzy jeżdżą b dobrze po muldach bo jest ich w Polsce i Alpach dużo .
IW z blacha ISIA musi mieć standard między narodowy wiec nie ma mocnych. Szkoda tylko ze nie ma za dużo filmów szkoleniowych Sitn PZN, aby zapoznać się z poprawna jazda po muldach.
Kilka lat temu byłem w głównym biurze w Krakowie. Chciałem zapoznać się z polska technika nauczania itp. Spotkałem sie z ; po co to Panu potrzebne itp,
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...