Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie na Alpy w kwietniu? - snowboard

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 krykry

krykry

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 08.2019
0

Napisano 20 sierpień 2019 - 18:24

Witam. :)

Planuję udać się do Austrii na początku kwietnia, jednak moja wiedza na temat znajdujących się tam ośrodków jest zerowa.

Próbowałem już sam znaleźć najbardziej sprzyjające mi oferty, jednak jest tego tak dużo, że po chwili przeglądania miałem otwarte kilkanaście kart, co przyprawiło mnie o ból głowy.  :(

Tak więc postanowiłem poprosić o pomoc kogoś, kto już trochę Austriackich Alp zwiedził i mniej więc wie, jak to ugryźć.  ;)

Okres w którym planuję wyjazd to 1-15 kwietnia(długość wyjazdu 4-7dni). Poszukuję ośrodka który by sprzyjał osobom jeżdżącym na desce dopiero jeden sezon, więc można powiedzieć, że początkującym. 

Zależy mi, abym nie musiał dojeżdżać do wyciągu autem, lub transportem publicznym. Można powiedzieć, że szukam miejscowości typowo narciarskiej, w której roi się od noclegowni z których można wyruszyć pieszo na stok.

W sumie to nie mam większych kryteriów, jednak wiadomo, że poszukuje czegoś sprawdzonego w tym terminie. 

Liczę na wyrozumiałość, nie znam osobiście osób jeżdżących w te rejony, więc muszę poprosić o pomoc na tym forum.  :)  

z góry dziękuję 

#2 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1197 postów
  • Na forum od: 07.2009
376
  • Umiejętności: 5
  • W-wa

Napisano 21 sierpień 2019 - 12:25

Witam. :)

Planuję udać się do Austrii na początku kwietnia, jednak moja wiedza na temat znajdujących się tam ośrodków jest zerowa.

Próbowałem już sam znaleźć najbardziej sprzyjające mi oferty, jednak jest tego tak dużo, że po chwili przeglądania miałem otwarte kilkanaście kart, co przyprawiło mnie o ból głowy.  :(

Tak więc postanowiłem poprosić o pomoc kogoś, kto już trochę Austriackich Alp zwiedził i mniej więc wie, jak to ugryźć.  ;)

Okres w którym planuję wyjazd to 1-15 kwietnia(długość wyjazdu 4-7dni). Poszukuję ośrodka który by sprzyjał osobom jeżdżącym na desce dopiero jeden sezon, więc można powiedzieć, że początkującym. 

Zależy mi, abym nie musiał dojeżdżać do wyciągu autem, lub transportem publicznym. Można powiedzieć, że szukam miejscowości typowo narciarskiej, w której roi się od noclegowni z których można wyruszyć pieszo na stok.

W sumie to nie mam większych kryteriów, jednak wiadomo, że poszukuje czegoś sprawdzonego w tym terminie. 

Liczę na wyrozumiałość, nie znam osobiście osób jeżdżących w te rejony, więc muszę poprosić o pomoc na tym forum.  :)  

z góry dziękuję 

W tym terminie to już raczej wysoko. Włochy - Cervinia lub Francja 

W Austrii to Ischgl/Solden-Gurgle

Ale oczywiście dzisiaj nie wiadomo jakie będą warunki śniegowe w tym czasie
Pozdrawiam

• krykry podziękował za tę wiadomość
a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos

#3 rung

rung

Użytkownik

• PipPipPip
  • 344 postów
  • Na forum od: 09.2016
446
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 22 sierpień 2019 - 21:19

W tym terminie to już raczej wysoko. Włochy - Cervinia lub Francja 
W Austrii to Ischgl/Solden-Gurgle
Ale oczywiście dzisiaj nie wiadomo jakie będą warunki śniegowe w tym czasie
Pozdrawiam

Sölden faktycznie powinno być jeszcze OK. Jest tam mały lodowiec z dość łagodnymi trasami, ale na większych wysokościach powinny być jeszcze czynne inne trasy.
Wyciągi startują z miasta, więc można zamieszkać blisko stacji ;)

https://www.facebook.com/skibumpl/ - taki jakby blog narciarski

www.youtube.com/user/realrung - filmy głównie narciarskie: klipy ze znośną muzyką, przegląd tras, czasami jakiś rower albo skitury :)

A wszystko razem na skibum.pl/

#4 Yaadam

Yaadam

Użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 11.2014
14
  • Warszawa

Napisano 23 sierpień 2019 - 12:28

Cześć.

Dodałbym jeszcze Kaunertal ale dla początkujących bo to mały ośrodek. Większy jest Kitzsteinhorn. W obu byłem w kwietniu i  śniegu nie brakowało.

#5 rung

rung

Użytkownik

• PipPipPip
  • 344 postów
  • Na forum od: 09.2016
446
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 23 sierpień 2019 - 16:05

Cześć.
Dodałbym jeszcze Kaunertal ale dla początkujących bo to mały ośrodek. Większy jest Kitzsteinhorn. W obu byłem w kwietniu i  śniegu nie brakowało.

A to prawda, na lodowcach będzie pełnia zimy. A te dwa wspomniane są takie całkiem "przyjazne" ;)

https://www.facebook.com/skibumpl/ - taki jakby blog narciarski

www.youtube.com/user/realrung - filmy głównie narciarskie: klipy ze znośną muzyką, przegląd tras, czasami jakiś rower albo skitury :)

A wszystko razem na skibum.pl/

#6 krykry

krykry

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 08.2019
0

Napisano 23 sierpień 2019 - 18:02

Dziękuję za propozycje. :) Rozejrzę się za noclegami w Kitzsteinhorn oraz Solden-Gurgle. Jednak mam jeszcze jedno szybki pytanko odnośnie rezerwacji: dzwonić osobiście, czy polecacie jakieś strony pośrednicze? 

#7 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1197 postów
  • Na forum od: 07.2009
376
  • W-wa

Napisano 08 wrzesień 2019 - 21:18

Dziękuję za propozycje. :) Rozejrzę się za noclegami w Kitzsteinhorn oraz Solden-Gurgle. Jednak mam jeszcze jedno szybki pytanko odnośnie rezerwacji: dzwonić osobiście, czy polecacie jakieś strony pośrednicze? 

Booking, interhome itp

Jedziemy w kwietniu (na początku kwietnia) do Cervinii. Apartament przy stoku

Zapraszam

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos