Skocz do zawartości

Bielecki kontuzja


star

Rekomendowane odpowiedzi

Głupio
https://sport.onet.p...eckiego/wcwgrr1
Zdrowia!
PS czujność wymagana szczególnie w łatwym terenie, bez adrenaliny ani rusz. Sam ostatnio zeskoczyłem z boulderu w terenie i prawie mi kostka się zwichnela. Któryś na ampach idąc na stronę się polamal. A sam też pięte roztrzaskalem i druga nogę złamalem w srodstopiu bynajmniej nie w górach, ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio
https://sport.onet.p...eckiego/wcwgrr1
Zdrowia!
PS czujność wymagana szczególnie w łatwym terenie, bez adrenaliny ani rusz. Sam ostatnio zeskoczyłem z boulderu w terenie i prawie mi kostka się zwichnela. Któryś na ampach idąc na stronę się polamal. A sam też pięte roztrzaskalem i druga nogę złamalem w srodstopiu bynajmniej nie w górach, ech...

 

Głupio
https://sport.onet.p...eckiego/wcwgrr1
Zdrowia!
PS czujność wymagana szczególnie w łatwym terenie, bez adrenaliny ani rusz. Sam ostatnio zeskoczyłem z boulderu w terenie i prawie mi kostka się zwichnela. Któryś na ampach idąc na stronę się polamal. A sam też pięte roztrzaskalem i druga nogę złamalem w srodstopiu bynajmniej nie w górach, ech...

W Krynicy zwycięzca eliminacji MPA  urwał sobie wiązadła w czasie dekoracji po zawodach,wpadając w dziurę w śniegu.W Kluszkowcach widziałem,jak przed startem wiązanie urwało palec jednemu z zawodników w czasie regulacji,wisiał tylko na skórze.Nie znamy dnia ani godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krynicy zwycięzca eliminacji MPA  urwał sobie wiązadła w czasie dekoracji po zawodach,wpadając w dziurę w śniegu.W Kluszkowcach widziałem,jak przed startem wiązanie urwało palec jednemu z zawodników w czasie regulacji,wisiał tylko na skórze.Nie znamy dnia ani godziny...

Cześć

Kontuzji nie odnoszą Ci co nic nie robią.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kontuzji nie odnoszą Ci co nic nie robią.

Pozdro

 

Ci co nic nie robią łapią debilne kontuzje typu przewrócił  się na schodach. szczególnie, że nie są ani skordynowani ani sprawni mięśniowo. Trzeba podchodzić do wyzwań zdrowo rozsądkowo ale ich nie unikać.

 

Pozdro

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co nic nie robią łapią debilne kontuzje typu przewrócił  się na schodach. szczególnie, że nie są ani skordynowani ani sprawni mięśniowo. Trzeba podchodzić do wyzwań zdrowo rozsądkowo ale ich nie unikać.

 

Pozdro

W

 

Zdrowo rozsądkowo warto. Ja kiedyś w Zachodnich Tatrach zjechałem po... schodach, bo kazali w skarpetkach po schodach, wyfroterowanych, że hej pomykać, a skarpety nie były antypoślizgowe. Na nartach tego dnia jeździłem dość pewnie i bezpiecznie. Zuberec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Dla mnie od wielu lat, odkąd mam kłopoty z kolanami, biodrami i Achillesami nie ma w tym żadnej ironii.
Pozdrowienia


Ja kiedyś pokonałem ekstremalna drogę w Szpindlu spod zadaszonego hotelowego parkingu do hotelu, drzwi wewnętrzne zamknięte, wymagane były trzy metry po lodzie, z chorą pod ręką. Podjazd do hotelu stromo, lód ale kamyki na szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś wie w jaki sposób Bielecki szybko wyleczył złamanie pięty?


Zależy jakie złamanie. Wieloodlamowe polega na lepieniu plus gips, czasem jakiś grot jak coś trza ustawić. Tak ja miałem. Pięta pracuje wiec jak wszystko w porzo to rehabilitacja np na początek na rowerze, potem w odciążeniu o kuli itd

Bielecki poinformował w mediach społecznościowych, w jaki sposób doznał urazów obu kończyn. "Chwila nieuwagi wystarczyła abym w prostym terenie upadł tak niefortunnie, że skręciłem prawą kostkę i paskudnie połamałem lewą piętę" - napisał 36-letni alpinista.

Lewa noga trafiła go gipsu, na prawej Bielecki ma założoną ortezę. "Teraz czekają mnie długie tygodnie rehabilitacji i ostre sesje na drążku i kampusie bo przecież górę mam wciąż sprawną. Staram się nie wpadać w deprechę i skupiać na pozytywach - tempo mojego życia ostatnio zaczęło być nie do ogarnięcia więc pauza i czas dla rodziny dobrze mi zrobi" - podsumował (pisownia oryginalna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie złamanie. Wieloodlamowe polega na lepieniu plus gips, czasem jakiś grot jak coś trza ustawić. Tak ja miałem. Pięta pracuje wiec jak wszystko w porzo to rehabilitacja np na początek na rowerze, potem w odciążeniu o kuli itd

Bielecki poinformował w mediach społecznościowych, w jaki sposób doznał urazów obu kończyn. "Chwila nieuwagi wystarczyła abym w prostym terenie upadł tak niefortunnie, że skręciłem prawą kostkę i paskudnie połamałem lewą piętę" - napisał 36-letni alpinista.

Lewa noga trafiła go gipsu, na prawej Bielecki ma założoną ortezę. "Teraz czekają mnie długie tygodnie rehabilitacji i ostre sesje na drążku i kampusie bo przecież górę mam wciąż sprawną. Staram się nie wpadać w deprechę i skupiać na pozytywach - tempo mojego życia ostatnio zaczęło być nie do ogarnięcia więc pauza i czas dla rodziny dobrze mi zrobi" - podsumował (pisownia oryginalna).

Skomplikowane zlamanie k pietowej jest jednym z najgorszych zlaman, nawet po porawnie przeprowadzonej operacji  (gips stosuje sie wylacznie w zlamaniach bez wiekszego przemieszczenia, co w przypadku zlaman skomlikowanych nie wchodzi w gre).. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowane zlamanie k pietowej jest jednym z najgorszych zlaman, nawet po porawnie przeprowadzonej operacji (gips stosuje sie wylacznie w zlamaniach bez wiekszego przemieszczenia, co w przypadku zlaman skomlikowanych nie wchodzi w gre)..

No tak. U mnie glowny przemieszczony odlam ustawiono grotem osadzonym w gipsie, a resztę czyli mak ulepiono jak Bóg lepil z gliny;-)

PS znam inne sposoby łączenia, płytka np
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielecki zastosował nowatorską metodę leczenia złamania pięty, i to w PL:

 

https://www.ostrow24...m-szpitalu.html

 

Dobra robota.

Z tym złamaniem pięty to chyba rzeczywiście jest ciężko.Znam dziewczynę z GOPRu,parę lat temu wyskakując z helikoptera złamała obie pięty,były wielomiesięczne przeboje z różnymi ośrodkami w Polsce,poszukiwanie funduszy,żal do GOPRu o brak zainteresowania,aż w końcu ojciec zawiózł ją na operację do Szwajcarii,bo wyglądało,że nie będzie chodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
To opisz Kovalowi bo się chyba nie orientuje.
Pozdrowienia


Orientuje się co wykazał swoim komentarzem. Może ciężko Ci przyjąć fakt, że z powodów osobistych też zajmowałem się tym zagadnieniem około trzy lata, łącznie z czytaniem medycznych anglojęzycznych publikacji naukowych. Ale nie... Ty jak sobie sprawiłes bioderko to możesz na lewo i prawo nauczać, ale ktoś inny nie może podzielić się własnym doświadczeniem, ech ta megalomania... PS komentarz Jana przypomniał mi o płytce, standard w Stanach u nas różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się co wykazał swoim komentarzem. Może ciężko Ci przyjąć fakt, że z powodów osobistych też zajmowałem się tym zagadnieniem około trzy lata, łącznie z czytaniem medycznych anglojęzycznych publikacji naukowych. Ale nie... Ty jak sobie sprawiłes bioderko to możesz na lewo i prawo nauczać, ale ktoś inny nie może podzielić się własnym doświadczeniem, ech ta megalomania... PS komentarz Jana przypomniał mi o płytce, standard w Stanach u nas różnie.

Cześć

Jasne, że się orientuje bo jest znanym i cenionym ortopedą. Tak tylko daję Ci do zrozumienia, żebyś sobie obciachu nie narobił. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Jasne, że się orientuje bo jest znanym i cenionym ortopedą. Tak tylko daję Ci do zrozumienia, żebyś sobie obciach nie narobił. Pozdrowienia

Wiem, że jest ortopeda. Niestety poznałem wielu w kraju. Polecam Koprowskiego, choć teraz tylko jako doradcę.

PS co tam Bielecki
https://www.se.pl/wi...-wCs8-dAX3.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...