Skocz do zawartości

Zarobki w Polsce


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego systemu jak piszesz, to nawet w ofertach firm klimatyzacyjnych nie widziałem.

 

Dlatego napisałem, że w Polsce klimatyzację montuje się tylko na piętrach zarządowych i w superodpowiedzialnych serwerowniach, niektórych oddziałach szpitalnych ... Reszta to chłodziarki z systemem rozprowadzenia zarazków i bakterii między piętrami. A że marketingowo wciskają to jako "klimę" - cóż - rozmawiamy o benefitach więc jednak możliwość otwierania okna.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Dlatego napisałem, że w Polsce klimatyzację montuje się tylko na piętrach zarządowych i w superodpowiedzialnych serwerowniach, niektórych oddziałach szpitalnych ... Reszta to chłodziarki z systemem rozprowadzenia zarazków i bakterii między piętrami. A że marketingowo wciskają to jako "klimę" - cóż - rozmawiamy o benefitach więc jednak możliwość otwierania okna.       

 

Pewnie jeszcze była u mnie na wydziale chemii w tzw "clean roomie".

 

Dzięki Tobie dowiedziałem się jaka jest definicja klimatyzacji, ale mogłeś podać ją od razu.

 

Zdanie "A klimatyzację widziałem tylko na piętrach zarządowych lub w serwerowniach na petabajty ..." każdy przeciętny człowiek zrozumie jako:

 

U mnie w firmie, poza serwerownią i gabinetami zarządu, nie ma "klimatyzacji" (chłodziarek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że całe życie błądziłem twierdząc, że mam klimatyzacje w samochodzie, na pocieszenie, nie ja jeden :D

 

To teraz spróbuj przekonać Janusza, w jego nowo sprowadzonym passeratii, że nie ma tam klimy ;)

 

 

 

A wracając do zarobków.

 

Instruktor narciarstwa -  ok. 40-50zł/h lekcji indywidualnej. Przy większej liczbie kursantów, czasem wyższe stawki.

 

Wyjazd w Alpy 1300-2000zł/ 6dni po 5-6h/dziennie. Opłacone noclegi, karnet i transport. Wyżywienie we własnym zakresie.

 

Podane stawki netto, zwykle umowa zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam bo mnie potem ucho boli :D Ale w niektórych autach luksusowych montuje się klimatyzację ... w moim jet chłodziarka.

 

Smichy-chichy ale wiesz ... za chwilę wyjdę na rower i pyknę 80 km. Trochę po ścieżkach rowerowych, trochę po szutrach, trochę po krzaczorach ... Wypiję 2x1,5 L Kingi Pienińskiej + browar co daje 3,5 L i wrócę 1,5 kg lżejszy. Sprawdzone :D To znaczy, że wypocę przez 4 godziny 5L. Przy dłuższych trasach lub na marcowych skiturach wypacam 2x więcej. 

I nie będę śmierdział !

 

A po 8 godzinach w biurowcu korpoludek wychodzi śmierdzący - przykre ale prawdziwe. Niezależnie czy koszula bawełniana, wełniana, jedwabna - efekt ten sam. Brak tlenu, zła wilgotność ... rozpacz ! No i wystarczy że na jednym piętrze ktoś kichnie to nazajutrz wszyscy kichają. A potem wychodzą na ulice zestresowani ludzie gotowi w każdym momencie odeprzeć atak lub zaatakować. 

 

Niby tematyka egzotyczna ale jak już rozmawiamy o benefitach to dla mnie klimat jest ważny - i to w sensie tak dosłownym jak i w przenośni ... wszystko zależy od systemu wartości : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam bo mnie potem ucho boli :D Ale w niektórych autach luksusowych montuje się klimatyzację ... w moim jet chłodziarka.

 

Smichy-chichy ale wiesz ... za chwilę wyjdę na rower i pyknę 80 km. Trochę po ścieżkach rowerowych, trochę po szutrach, trochę po krzaczorach ... Wypiję 2x1,5 L Kingi Pienińskiej + browar co daje 3,5 L i wrócę 1,5 kg lżejszy. Sprawdzone :D To znaczy, że wypocę przez 4 godziny 5L. Przy dłuższych trasach lub na marcowych skiturach wypacam 2x więcej. 

I nie będę śmierdział !

 

A po 8 godzinach w biurowcu korpoludek wychodzi śmierdzący - przykre ale prawdziwe. Niezależnie czy koszula bawełniana, wełniana, jedwabna - efekt ten sam. Brak tlenu, zła wilgotność ... rozpacz ! No i wystarczy że na jednym piętrze ktoś kichnie to nazajutrz wszyscy kichają. A potem wychodzą na ulice zestresowani ludzie gotowi w każdym momencie odeprzeć atak lub zaatakować. 

 

Niby tematyka egzotyczna ale jak już rozmawiamy o benefitach to dla mnie klimat jest ważny - i to w sensie tak dosłownym jak i w przenośni ... wszystko zależy od systemu wartości : )

 

Temat jest ważny. W biurach duchota jest straszna jak się nie włączy "klimy". Jak się włączy to hałasuje i bolą zatoki.

W mieszkaniu, klima się sprawdza. Włączam tylko wtedy, gdy za gorąco. A tak, to okna otwarte. Zarazków z nikim nie wymieniam. Chyba też oczyszcza powietrze z dymu, bo jak grillują na zewnątrz to przy "klimie" nic nie czuję a jak otworzę okno to śmierdzi.

W bardzo słonecznym mieszkaniu na ostatnim piętrze, bez chłodziarki, byłaby masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczyszcza bo działa w obiegu zamkniętym - mieli tylko powietrze z domu :D Niby ma jakiś filtr ale to g daje.

Najprostsza klima to  wywalić drzwi od lodówki wystawić tyłem za okno i uszczelnić a obok postawić wiatrak :D I właściwie wszystkie klimatyzatory tak działają tylko skraplacz jest oddzielony i wyprowadzony na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczyszcza bo działa w obiegu zamkniętym - mieli tylko powietrze z domu :D Niby ma jakiś filtr ale to g daje.

Najprostsza klima to  wywalić drzwi od lodówki wystawić tyłem za okno i uszczelnić a obok postawić wiatrak :D I właściwie wszystkie klimatyzatory tak działają tylko skraplacz jest oddzielony i wyprowadzony na zewnątrz.

Najprostsza to taka, tylko musi trochę powiewać

https://kobieta.onet...-zrobic/qyq8h5c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz spróbuj przekonać Janusza, w jego nowo sprowadzonym passeratii, że nie ma tam klimy

Mój kumpel Janusz zamienił Passerati na takie BMW:
http://motofilm.pl/2...owy-diesel/amp/
Fajne. Zmienił też pracę, zamiast IT (sieci, kolega kierownik;-), poszedł w stolarkę, luksusową dość, klient lvhm np. ale jednak. Mój ojciec też niby kolejarz... ale pociągami nie kierował, a naprawiał tabor towarowy, czyli stolarz. WGW, nie mylić z Wkg, Odolany;-)

PS bankowość
https://www.karieraw...ele-wynagrodzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, zostaw narty, bierz się za wymianę drzwi - "spece" biorą od 7 stówek w górę na dwóch za wymianę drzwi wejściowych

Miesięcznie zarobisz powyżej 7k zł na rękę :ph34r:

Tak jak mówisz od 700 w górę ;) SPECE wiedzą jak zarobić to dobrze jeśli masz drzwi za kilka tyś i chcesz aby ubezpieczyciel uznał antywłamaniowość owych drzwi to,ani grama pianki futryna w pełni wypełniona betonem a to czas a czas to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Tylko tu już coś trzeba umieć : )

To BMW też fajne ale te 2-litrowe diesle wytrzymują góra 200tkm :/

Trochę żartowałem ze stolarką, ma podwykonawców, szafka dla Diora w sklepie np, umiejętności miękkie.

BMW bardzo fajne. Dał się przejechać, ale cały czas krzyczał panikarz;-) Ale jedno koło w cenie moich wszystkich, w Hondzie Jazz, a dwóch w Hyundaiu Tucsonie. Do 200tkm dochodzi, jezdzone po trasie. Stan dobry, kupił od kumpla, szefa. Co tam pada na początek, skrzynia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiochu, kolega podał stawki, myślę że Ci to daje pojęcie,
ja swoich nie podam, bo za dużo na tym forum jest przetrąconych osobowości

w informatyce docenia się jednak zaangażowanie i umiejętności,
stawki po paru latach doświadczenia (programista, projektant) w większych miastach (z wyłączeniem wawy) to 5-8 tys netto

ale jak ktoś umie szukać, jest dobry to i 15 tys wyciągnie na b2b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To BMW też fajne ale te 2-litrowe diesle wytrzymują góra 200tkm :/

 

 

Poniżej masz takie z 308tys przebiegu, prawidłowo eksploatowany spokojnie zrobi milion

 

https://suchen.mobil...elVariant1.make

 

"Ale w niektórych autach luksusowych montuje się klimatyzację ... "

 

Maybachy, Rolsy, o jakiś tam Merckach nie wspominając mają zwykłe "chłodziarki" wg. Twoich kryteriów, w jakichże to autach montowane są "prawdziwe klimatyzacje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...