Skocz do zawartości

Relacje MTB i wyprawy znalezione w sieci


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na razie, nie zacząłem jeszcze jeździć na rowerku i z przyczyn finansowych jeszcze trochę zejdzie zanim zacznę, pozostało mi oglądanie ciekawych relacji. Zarówno w celu edukacyjnym jak i rozrywkowym.

Wrzucajcie proszę linki do filmów wartych obejrzenia.

 

Na dobry początek zacznę od dwóch filmów które niedawno obejrzałem:

 

 

1. Bardzo sympatyczna relacja 2 młodych Niemek z przejazdu MTB przez Kirgistan (Napisy angielskie). Klimat jak na niedzielnej wycieczce, a trasa całkiem konkretna.

 

 

 

 

2. Przejazd dwóch włoskich emerytów doliną Bartang w Tadżyckim Pamirze.

Niestety nie znam włoskiego, ale z samych ujęć widać tą przygodę i walkę z warunkami.

Respekt też dla dziadka (74 lata) za pokonanie takiej trasy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygoda, nie ma co .. ! i HT rządzi ..

 

a swoją drogą latał ktoś z was z rowerem ? 

 

moj koledzy, Holendrzy, mieszkańcy najbardziej płaskiego kraju na Ziemi, żeby pojeździć po górkach śmigają do Alicante lub na Teneryfę. mają specjalne walizy na rowery itp gadżety .. drogi temat ..

 

ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce u Was .. jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygoda, nie ma co .. ! i HT rządzi .. a swoją drogą latał ktoś z was z rowerem ? moj koledzy, Holendrzy, mieszkańcy najbardziej płaskiego kraju na Ziemi, żeby pojeździć po górkach śmigają do Alicante lub na Teneryfę. mają specjalne walizy na rowery itp gadżety .. drogi temat .. ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce u Was .. jakieś doświadczenia ?

Koledzy dwukrotnie w 2016 i 2018 lecieli do Chile na Patagonian Expedition Race. https://www.facebook...8886749/photos/ Pakowali rowery do takich walizek: 0dc96023cf6c297be985c0f64de4778d.jpg30de13c8f76e29b652769f50a3e891a8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wielu jezdzcow profesjonalnych jest swietny - ladowanie na przednim kole pokazuje juz wczesniej - jest to cos, czego staram sie unikac za wszelka cene - stad tylko moent do lotu przez kierownica....

ogladalem jedna eliminacje mtbk - fascynujace widziec to na zywo - na ekranie te skoki wygladaja na "male" w rzeczywistosci sa ogromne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu jezdzcow profesjonalnych jest swietny - ladowanie na przednim kole pokazuje juz wczesniej - jest to cos, czego staram sie unikac za wszelka cene - stad tylko moent do lotu przez kierownica....

ogladalem jedna eliminacje mtbk - fascynujace widziec to na zywo - na ekranie te skoki wygladaja na "male" w rzeczywistosci sa ogromne...

 

mnie nie fascynują bardzo długie skoki,

ale na tym video widać jak gość robi to niesamowicie miękko, płynnie, stanowi jedną całość z rowerem,

nie chodzi o to że ja to _wszystko_ chcę powtarzać, tylko podziwiam

 

kiedyś coś takiego muszę zobaczyć na żywo, dzięki za polecenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że ja to _wszystko_ chcę powtarzać, tylko podziwiam

 

Już to widzę : )

Jakbyś miał okazję, mała hopka, dobry rower, centrum testowe, instruktor to byś spróbował : )

 

Dziwne,  że oni się nie łamią tak często jak narciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu jezdzcow profesjonalnych jest swietny - ladowanie na przednim kole pokazuje juz wczesniej - jest to cos, czego staram sie unikac za wszelka cene - stad tylko moent do lotu przez kierownica....

ogladalem jedna eliminacje mtbk - fascynujace widziec to na zywo - na ekranie te skoki wygladaja na "male" w rzeczywistosci sa ogromne...

 

A oni to robią w zatrzaskach czy na platformach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie fascynują bardzo długie skoki,
ale na tym video widać jak gość robi to niesamowicie miękko, płynnie, stanowi jedną całość z rowerem,
nie chodzi o to że ja to _wszystko_ chcę powtarzać, tylko podziwiam

kiedyś coś takiego muszę zobaczyć na żywo, dzięki za polecenie


Na Dzikowcu pani ratownik czasem lata.
Zimą deska, latem rower. Długie skoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z tym skakaniem na rowerze?

Pro riderzy latają w kosmos, ale co może zwykły amator?

 

Na nartach zeskoczenie z 1-2m progu czy 5-8 metrów lotu (w poziomie) na niewielkiej hopie, to nie jest specjalny problem.

Na rowerze natomiast słyszałem, że już próg 0,5m jest całkiem trudny, a 1m to spore wyzwanie, dla całkiem doświadczonych rowerzystów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje - roznica miedzy 0.5 I metrem jest duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuza - pol metra mozna stale "roll over" czyli przejechac - metr to juz wymuszony skok. niezwykle wazne jest, w jakim terenie to sie robi... na poczatku zbudowane skocznie I uskoki na latwym terenie, pozniej - juz naturalne dropy  z kamieni I ladowanie na kamieniach - trudne...

podobnie jest ze stromoscia stoku - dobry gigantowy stok o nachyleniu 20-30 stopni na nartach - dla mnie niebo - na rowerze ta sama trasa jest nie do zjechania prawie ( w tej samej linii jakbys jechal na  nartach)

 

WKG: stale wiekszosc w platformach... troche sie widzi w SPD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje - roznica miedzy 0.5 I metrem jest duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuza - pol metra mozna stale "roll over" czyli przejechac - metr to juz wymuszony skok. niezwykle wazne jest, w jakim terenie to sie robi... na poczatku zbudowane skocznie I uskoki na latwym terenie, pozniej - juz naturalne dropy  z kamieni I ladowanie na kamieniach - trudne...

podobnie jest ze stromoscia stoku - dobry gigantowy stok o nachyleniu 20-30 stopni na nartach - dla mnie niebo - na rowerze ta sama trasa jest nie do zjechania prawie ( w tej samej linii jakbys jechal na  nartach)

 

WKG: stale wiekszosc w platformach... troche sie widzi w SPD...

 

 

0,5 metra to pewnie na rolkach dam radę zeskoczyć, a określiłbym swój poziom, jako początkujący.

Co do lądowania z progu, to miałem na myśli równą ścieżkę, ale bez specjalnego zeskoku, tylko na płaski lub lekko nachylony teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle jest ciekawa sprawa bo zauważyłem pewną różnicę między nartami a  rowerem w kwestii skoków. Mianowicie w balansie przód-tył. 

Na nartach zawsze istnieje ryzyko pójście odruchowo na tył przed takim dropem i wylądowania na plecach -  mi i nie tylko mi się tak zdarzało. A na rowerze nie. Jakoś zawsze spada się "na cztery łapy" :D

Jak nikt nie widzi to sobie po cichu trenuję na takiej jednej hopce - może z metr - jakoś tak na jednej ze ścieżek nadlali z betonu. Najpierw mocno zwalniałem, potem szybciej, potem jeszcze szybciej i zawsze ląduję równo.

Może i damy radę :D

 

Bark to sobie wyrwałem w SPD jak się przy płocie przewracałem na bok i złapałem się płotu w pierwszy dzień zaraz po zakupie dumny i blady :D No risk - no fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z tym skakaniem na rowerze?

Pro riderzy latają w kosmos, ale co może zwykły amator?

 

Na nartach zeskoczenie z 1-2m progu czy 5-8 metrów lotu (w poziomie) na niewielkiej hopie, to nie jest specjalny problem.

Na rowerze natomiast słyszałem, że już próg 0,5m jest całkiem trudny, a 1m to spore wyzwanie, dla całkiem doświadczonych rowerzystów?

 

na nartach lądujesz na miękkim (przeważnie) śniegu,

na rowerze mamy zwykle nieprzyjazną nawierzchnię, albo jeszcze baaaardziej nieprzyjazną nawierzchnię

to jedna z różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, wkg trzeba tego fulla kupić, to zupełnie inne lądowanie :-)

sprzedaj alfe i będziesz miał na fulla i skitury

 

Heh ... wiesz jak to jest - w domu się nie przelewa, każdy milion się liczy :(

Tyle, że nie mam na nim gdzie jeździć - czasu nie rozciągnę ;(

 

PS: Nie kuś,  bo jeszcze jedno piwo  i nacisnę "Add to basket" :D https://www.bike-dis...-10.0-ms-760407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...