Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rowerowe MTB - relacje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
287 odpowiedzi w tym temacie

#21 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Na forum od: 02.2009
718
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 19 lipiec 2019 - 10:53

No mówię, że zazdroszczę ; )

#22 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2046 postów
  • Na forum od: 11.2007
1281
  • Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:06

A co to za rower ?

rower to Specialized Enduro, używka kupiona od Jurka,
stary model 26'', 130 skoku,
piszę bo pewnie zapytacie :-)
ponaprawiałem trochę, i założyłem myk-myk,
jeździ się świetnie,
jedyna znacząca wada dla mnie to brak blokady dampera

#23 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
718
  • Warszawa

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:14

Jakoś ta moda na 29-ery nie powoduje, że goście na mniejszych kołach słabiej jeżdżą : )

Ostatnio na maratonie - raczej płaskim, takim wymęczającym kieracie na Podlasiu jechała dziewczynusia na 26kach - niewysoka, raczej pulchna 5 groszy byś nie dał - wszyscy ją wyprzedziliśmy na pierwszym kilometrze. A startowała sektor wcześniej. Aż dojechaliśmy do wąskich, technicznych singli pełnych korzeni, krętych podjazdów między drzewami.  Kurcze - jak dała ognia, łyknęła z 20 osób w tym mnie, po kilku naraz objeżdżając bokiem - wszyscy darli się z podziwem: dawaj, brawo, woow, jedziesz ...

Niestety potem znowu było płaskie i szerzej ... na płaskim 29 rządzi. Pewnie sektor zarobiła w Górach Swiętokrzyskich ... 

• Spiochu podziękował za tę wiadomość

#24 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2046 postów
1281
  • Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:14

z Raduni i Ślęży coś wrzucę, niedawno zwiedzałem też po pracy.
Potwierdzam to co twierdzi Wujot, jak już mam się ruszać trochę dalej, to z promienia 50km od Wrocławia wybiorę:
Ślężę (jeszcze wszystkiego tam nie objeździłem, a jest tam np. ciekawy grzbiet na wschód od Raduni), Wzgórza Strzelińskie (ze ścieżkami mtb)

Ja z tym swoim rowerem preferuję góry, gdzie można podjechać i coś zjechać. Na razie takie przejazdy 100km odłożyłem na półkę.
Chociaż planuję zrobić jakąś dłuższą trasę w okolicach Śnieżnika.

#25 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 309 postów
  • Na forum od: 12.2007
207
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:17

Niedawno wrzuciłem na ruszt "Koronę Gór Kocich". Pociągiem do Grabowna Wielkiego i tam na szlak, na początku, za wsią Malerzów w lesie trochę piachu, potem szutry albo asfalty (w lesie) do Zielonego Szczytu (240 metrów), najwyższego punktu okolicy, potem 1,5km zjazd asfaltem, kawałek lasu i dalej już głównie asfalt do Trzebnicy. Tam zadzwonili koledzy, że idziemy na piwo i odbiłem na Wrocław :P także połowę tego szlaku zrobiłem, ale szczerze mówiąc dla miłośników MTB nic szczególnego, długo spokojnie pod górę, potem zjazd drogą i trochę pagórków asfaltami, ale planuję kiedyś skończyć i przejechać część Trzebnica - Skokowa (cały szlak ma 70 kilometrów).
http://www.trzebnica...=20081210205101

Faktycznie bardziej urozmaicone są okolice Obornik Śląskich (Wilczyn, Kuraszków, te miejsca już znam), teraz wyznaczonych jest tam sporo "Leśnych Szlaków Rowerowych", ale to jeszcze wszystko przede mną ;).

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#26 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2622 postów
  • Na forum od: 01.2017
972
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:18

Wzgórza Trzebnickie to inaczej Kocie Góry. Wchodzą w skład Wału Trzebnickiego. Cały Wał jest zdumiewająco duży (ma chyba 200 km). Są tam fragmenty naprawdę świetne do jazdy np Wzgórza Dalkowskie (dwa miejsca gdzie rozgrywane są poważne zawody MTB - Góra Świętej Anny i Obiszów). Z okolic Trzebnicy ten kawałek co go wymieniłem, moim zdaniem, jest najlepszy choć wschodnią stronę też można odwiedzić. Szczególnie kultową Prababkę. Całkiem przyjemne klimaty znajdziesz też na Wielkiej Pętli Wzgórz Krośnickich (sporo kameralnych asfaltów).

Nie da się jednak ukryć, że Przedgórze Sudeckie (czyli "poniżej" Wrocławia) a w szczególności okolice Niemczy, Strzelina, Wlenia a także Pogórze Kaczawskie (Wojcieszów, Świeżawa) są bez porównania ciekawsze do jazdy jak Wał Trzebnicki. Mnie ten teren bardzo odpowiada bo zamiast dwóch godzin pedałowania pod górę masz zmienność. Jest świetna przestrzenność (dużo widać). O paradoksie więcej jak w górach, gdzie u nas jeździ się w linii lasu (ale góry oczywiście też lubię). Wczoraj zrobiłem trasę Gryfów Śl - Mirsk - Wleń - Lubomierz - Lwówek Śl. - Bolesławiec - 120 km, 1600 m vertical. Z kapitalnym widokiem na Izery i Karkonosze oraz lokalne wzgórza i dolinę Bobru. W dodatku z przygodą bo zderzyłem się z jakimś zwierzem (borsuk?) i wyszedłem z tego porysowany (jak wyszedł zwierz to nie wiem bo jak się pozbierałem to śladu nie było).

Czego chcieć więcej ?

:) :) :)

Pozazdrościć. Z Dobkowa (Villa Greta-przystanek obowiązkowy) do Wojcieszowa. Radzimowice same w sobie. Przez Jakuszowa do Myslinowa.

#27 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
718
  • Warszawa

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:18

No ja jak chcę trochę się złachać to Mazury albo Suwalszczyzna. Góry to nie są ale bliżej i taki interwałowy teren często - szczególnie, jak się jeździ śladem maratonów ...

Jeziorka z których się śmiejesz mają jedną wielką zaletę - trudniej się zgubić :D No i można popływać : )

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#28 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2046 postów
1281
  • Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:19

Wczoraj zrobiłem trasę Gryfów Śl - Mirsk - Wleń - Lubomierz - Lwówek Śl. - Bolesławiec - 120 km, 1600 m vertical.
Z kapitalnym widokiem na Izery i Karkonosze oraz lokalne wzgórza i dolinę Bobru.

Jakbyś czasami bardziej szczegółowo opisał JEDNĄ trasę, to byłoby świetnie.
Z kilkoma zdjęciami, opisem trudności i mapą czy trackiem.

:-)

#29 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
718
  • Warszawa

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:20

To w ogóle świetny pomysł - trochę szkoda, że tylko mtb ... 

#30 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 309 postów
  • Na forum od: 12.2007
207
  • Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:29

Jeszcze w temacie Gór Kocich okolice Trzebnicy są piękne gdy kwitnie rzepak, albo jabłonki, do tego winnice i można się poczuć jak na Południowych Morawach ;) a tam też jest bardzo fajnie pojeździć https://www.stezky.cz/

#31 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2901 postów
  • Na forum od: 11.2008
3655
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:42

Jakbyś czasami bardziej szczegółowo opisał JEDNĄ trasę, to byłoby świetnie.
Z kilkoma zdjęciami, opisem trudności i mapą czy trackiem.

:-)

Pracuję nad inwentaryzacją wszystkich oficjalnych szlaków rowerowych DŚ. Pewnie za parę miesięcy będzie to dostępne w appce razem z opisami. Niezbyt mam czas na większe relacje bo jak jest pogoda to jestem w terenie (tak 4 razy w tygodniu od paru miesięcy)

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#32 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2796 postów
  • Na forum od: 05.2006
1890
  • Śląsk

Napisano 19 lipiec 2019 - 12:39

Jakoś ta moda na 29-ery nie powoduje, że goście na mniejszych kołach słabiej jeżdżą : )

Ostatnio na maratonie - raczej płaskim, takim wymęczającym kieracie na Podlasiu jechała dziewczynusia na 26kach - niewysoka, raczej pulchna 5 groszy byś nie dał - wszyscy ją wyprzedziliśmy na pierwszym kilometrze. A startowała sektor wcześniej. Aż dojechaliśmy do wąskich, technicznych singli pełnych korzeni, krętych podjazdów między drzewami.  Kurcze - jak dała ognia, łyknęła z 20 osób w tym mnie, po kilku naraz objeżdżając bokiem - wszyscy darli się z podziwem: dawaj, brawo, woow, jedziesz ...

Niestety potem znowu było płaskie i szerzej ... na płaskim 29 rządzi. Pewnie sektor zarobiła w Górach Swiętokrzyskich ...

He, he wiedziałem że  koła 26 są zajebiste ;)

A tak poważnie, to pewnie tylko kwestia techniki.Na innym rowerze, też by was objechała.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#33 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2046 postów
1281
  • Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 14:01

Pracuję nad inwentaryzacją wszystkich oficjalnych szlaków rowerowych DŚ. Pewnie za parę miesięcy będzie to dostępne w appce razem z opisami. Niezbyt mam czas na większe relacje bo jak jest pogoda to jestem w terenie (tak 4 razy w tygodniu od paru miesięcy)

już pękam z ciekawości co to będzie :-) mi się na pewno przyda

natomiast dyskusyjne dla mnie jest opieranie się tylko na oficjalnych szlakach rowerowych,
bardzo dużo ciekawych przejazdów jest na szlakach pieszych oraz zwykłych drogach szutrowych bez żadnych oznaczeń,
może dajesz tylko skrót myślowy ?

#34 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
718
  • Warszawa

Napisano 19 lipiec 2019 - 14:12

He, he wiedziałem że  koła 26 są zajebiste ;)

A tak poważnie, to pewnie tylko kwestia techniki.Na innym rowerze, też by was objechała.

Do pewnych zastosowań - w ciasnych skrętach moim zdaniem tak. Tylko, ze o wiele częściej jeździ się po innych traskach - nawet na przygotowanych singlach już 27,5 i teraz 29 wygrywają płynnością jazdy. Tak samo na rozoranych, pełnych korzeni i wykrotów. No i do 26 szerokość opon jest ograniczona. Nie mam kamerki ale wkoło Lasu Kabackiego też jest taki singiel z 7 km gdzie 26-ki by moim zdaniem mogły wygrać.

Nie wiem, życzę jej tego bo to tak trochę przykro było patrzeć jak ją mijają a ona młynkuje zawzięcie. Nawet usiadłem jej na kole na moment ale ona 23 km/h, ja 25 więc nie było sensu ... Stąd potem tyle sympatii u wszystkich ; ) 

#35 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2796 postów
1890
  • Śląsk

Napisano 19 lipiec 2019 - 14:31

No i do 26 szerokość opon jest ograniczona.

To w jakim rozmiarze są dostępne szersze opony niż na 26?

https://www.veetirec...e-snowshoe-2xl/

Bardziej umiarkowane szerokości i plusy tez są dostępne.

Moja jazda:

#36 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1874 postów
  • Na forum od: 11.2009
753
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 19 lipiec 2019 - 14:37

@wkg - nie ma mody na 29-ery. To koło było zawsze. A ze wsadzili te koła do ram dłuższych, bardziej agresywnych - jak narazie to działa. W dh sa szybsze. Szybciej się napędzają itp itd. Natomiast w realu nikt nie jezdzi tak szybko. Wybierasz co lubisz. 27,5 zawsze będzie bardziej playfull. Ja np wybrałem 29 z racji dość długich podjazdów. Mam jeden rower. Jakbym więcej jeździł na bike parki to pewnie miałbym zjazdowke i może kupiłbym coś na 27,5+. Także w tym sezonie wybrałem 29 i nie zaluje. A co wymyślę w tym sezonie albo w następnym to nie wiem jeszcze🙂

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#37 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
718
  • Warszawa

Napisano 19 lipiec 2019 - 14:43

To w jakim rozmiarze są dostępne szersze opony niż na 26?

https://www.veetirec...e-snowshoe-2xl/

No tak, teraz znajdź taką ramę : ) Nie mówiąc o budżetowej ramie.

@wkg - nie ma mody na 29-ery. To koło było zawsze. A ze wsadzili te koła do ram dłuższych, bardziej agresywnych - jak narazie to działa.

Hmmm ... w mtb to raczej ich nie było - były 28 w crossach czy gravelach i podobnych ... 29 to grubsza opona i mtb a to dopiero kilka lat. Moda ewidentnie jest - do niedawna w ścieżkowcach i enduro jeszcze ich nie było a teraz już są na równi z 27,5

W dh sa szybsze. Szybciej się napędzają itp itd. 

Tego to nie wiem, nie jeździłem dh i raczej już nie będę. Pewnie @jan koval by się mógł wypowiedzieć ale zawsze myślałem, że duże koło wolniej się rozkręca ... 

#38 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9411 postów
  • Na forum od: 09.2006
3659
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 19 lipiec 2019 - 14:45

to tak jak z nartami : im wiecej sie jezdzi na roznych odmianach, tym wiecej sie czlowiek uczy....

na "co dzien" mam 29

do DH - 27.5 na oponach 2.5

od czasu do czasu uzywam kochanego Stumpjumper'a  (chyba z 15 lat ma) na 26-tkach - ale to tak, jak jazda na prostych, dlugich dechach..

BTW : po raz pierwszy w zyciu doznalem snake bite (nie znam odpowiednika polskiego, moze ktos podpowie): zeskoczylem z kamienia na inny - dziwne, bo opona dostala przy samej obreczy I byl to radialny a nie podluzny SB.......no I ulubiona Minnion DH do wyrzucenia - a dodam, ze byla to wersja EXO wiec ze wzmocniona sciana boczna...oh - zycie...

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#39 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2046 postów
1281
  • Wrocław

Napisano 19 lipiec 2019 - 14:46

dajcie spokój z tymi rozmiarami, spadajcie do innego wątku !!!
np. TU http://www.skiforum....aik-na-rowerze/

#40 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2796 postów
1890
  • Śląsk

Napisano 19 lipiec 2019 - 14:51

No tak, teraz znajdź taką ramę : ) Nie mówiąc o budżetowej ramie.

https://www.dobrerow...on-p-15703.html

możliwy montaż kół 26" x 5" lub 27,5 x 4"

To chyba wyjaśnia temat.

Moja jazda: