Skocz do zawartości

Kadencja na rowerze


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzysiek zazdroszczę Ci tych rejonów bo ja ich rowerowo zupełnie nie znam. A czy badałeś "Twoje" kawałki Krwawej Pętli?

Może się umówimy ?

Pozdro

Cześć,

akurat koło mnie ta trasa jest poprowadzona bardzo nieciekawie, przejrzałem na ich stronie aktualny jej przebieg. Omija większość fajnych miejsc, np. w Wieliszewie (być może to administracyjnie już nie Wieliszew) gdzie wczoraj jechałem jest poprowadzona drogą asfaltową ul. Długą. Potem ścieżką rowerową wpadamy do Legionowa (a omijamy większość fajnych fragmentów Rity). Obok są fajne trasy leśne. Tak trochę rysowane palcem po mapie, po szlakach rowerowych, po śladzie Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej. 

Ja mam kilka fajniejszych tras, gdzie na 15 - 20 kilometrach zmęczysz się zdecydowanie bardziej, niż tam na 50. Rozumiem jednak jej charakter, to dość długa pętla, więc jakbyś przeczołgał uczestników przez wszystkie te smaczki, które ja znajduję, to mało kto by to ukończył, a tu chodzi o masowość imprezy.

Co do umówienia, oczywiście bardzo chętnie. Jak będziesz (będziecie) wybierał się w moje okolice, daj wcześniej znać. Pokażę Ci kilka fajnych smaczków. Od jutra do niedzieli jestem nad wodą. Może przyszły tydzień po pracy (ma być odrobinę chłodniej) lub kolejny weekend. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No wiesz idea tras jest nieco inna. Tutaj masz 280km pętlę, której przebieg jest, że tak to nazwę tradycyjny i związany z czerwonym szlakiem. Zmęczyć się można wszędzie - wszystko zależy o tempa. Limit na Krwawej to 24h a najlepsi robią ją poniżej 12h. To jest tempo monstrualne. Natomiast już czasy w okolicach 16-18h są dla ludzi. No ale trasa musi być ustawiona interwałowo w swojej skali. Tak jak Rita - nie jechałem ale widać z mapy - też jest interwałowa w swojej skali.

Szczerze Ci powiem, że chyba wolę takie "dłuższe formy". Ale na takich krótkich pętelkach też jest fajna zabawa. Mamy tutaj niedaleko tzw. Fioletowy MTB - chyba taki porównywalny szlak z tą Ritą. Tu jest trochę ponad 15km. Bawimy się z Arturem - kumplem z pracy, który biega maratony, że ja jadę dwie pętle a On biegnie jedną i kto szybciej skończy. Jeszcze nigdy nie wygrałem ale teraz ostrzę sobie zęby bo... Artur ma chorego achillesa i już półtora miesiąca nie biega. 🙂

U mnie z weekendami to jest tak, że nie zawsze mamy ochotę i czas poświęcać je na rower bo jeździmy bez przerwy do pracy ale oczywiście jak tylko będę miał jakiś pomysł to dam Ci znać.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś korzystając z braku upałów, kolejna trasa rowerowa, która chodziła za mną już jakiś czas. Chciałem pojechać wzdłuż Narwi od Nowego Dworu Mazowieckiego do Zegrza i dalej przez Wieliszew do domu. Znalazł się dobry pretekst, musiałem odebrać z pewnego marketu kartę pamięci niejako "po drodze".

Park w Nowym Dworze Mazowieckim.

GOPR0623.jpg

Narew widziana z wałów w Nowym Dworze, tu jeszcze kogoś spotykam po drodze na rowerze, dalej nikogo.

GOPR0624.jpg

Narew będzie się jeszcze przewijała podczas tej relacji.

GOPR0625.jpg

Jaki miły Pan, postanowił skosić mi wał, bym miał łatwiej.

GOPR0627.jpg

Jest tam widokowo.

GOPR0629.jpg

Wał czasem się urywa.

GOPR0630.jpg

Czasem trochę piachu.

GOPR0633.jpg

Warto jednak podjechać na brzeg rzeki, sporo wody (Zegrze robi robotę).

GOPR0634.jpg

I w drugą stronę.

GOPR0635.jpg

Tu ktoś miał pomysł z tymi płytami.

GOPR0639.jpg

Dalej dużo lepiej.

 GOPR0640.jpg

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej.

GOPR0643.jpg

Tam jest urokliwie.

GOPR0645.jpg

I kolejny widoczek.

GOPR0647.jpg

Sama jazda dość przyjemna.

GOPR0650.jpg

W międzywalu pojawiają się zabudowania, sporo działek na sprzedaż. 

GOPR0649.jpg

Tu takie coś.

GOPR0651.jpg

Jak to szpeci krajobraz.

GOPR0652.jpg

Gmina Wieliszew (nie)Wita.

GOPR0653.jpg

Wierny towarzysz.

GOPR0656.jpg

Zapora w Dębę.

GOPR0659.jpg

Szybki przeskok na drugą stronę drogi i dalej fajna tras spacerowa.

GOPR0660.jpg

Z tym kąpieliskiem, ktoś miał fantazję.

GOPR0662.jpg

To już Zegrze.

GOPR0664.jpg

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej. Tu widok przez szuwary.

GOPR0667.jpg

A już kawałek dalej, pięknie, widokowo.

GOPR0669.jpg

I w drugą stronę.

GOPR0670.jpg

W jeszcze jeden widoczek.

GOPR0672.jpg

A to pomost, który dał nam te widoki. Jest plac zabaw, jakaś knajpka (teraz czynna tylko w weekendy).

GOPR0673.jpg

Kawałek dalej kolejne miejsce z dostępem do jeziora.

GOPR0677.jpg

Skręcamy w stronę Wieliszewa, tu jakby bardziej dziko.

GOPR0678.jpg

Wieliszew wita.

GOPR0681.jpg

To już jezioro Wieliszewskie, po rekultywacji. 

GOPR0682.jpg

I w drugą stronę.

GOPR0683.jpg

Podsumowując, trasa przyjemna, Zegrze od strony Dębego do Zegrza Południowego, to fajna trasa spacerowa dla rodzin z dziećmi, dość przyjemna do jazdy rowerem. W przeciwieństwie do trasy po przeciwnej stronie rzeki (wstawiałem we wcześniejszych relacjach, gdzie jest fajna trasa MTB).  Odcinek Nowy Dwór Mazowiecki - Dębe - kompletnie pusto, można jechać kilometrami i nie spotkać nikogo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś relacji miało nie być, bo było tylko moje treningowe kółko po lasach. A tu taka niespodzianka.

IMG-20220904-175437.jpg

Tu lepiej go widać.

IMG-20220904-175633.jpg

To młody samiec, wyraźnie się mną zainteresował.

IMG-20220904-175619.jpg

Musiałem więc powoli się wycofać i nieco zmienić trasę treningową. To on był u siebie na kolacji, a ja tylko na gościnnych występach. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nowy plac zabaw gotowy. Dziś koło mojego domu odbywały się zawody MTB. Z racji obowiązków szkoleniowych nie mogłem w nich uczestniczyć, niemniej jednak, po zakończeniu zawodów, (wgrałem uprzednio ślad), przejechałem się trasą. Ta została dość fajnie przebudowana. Doszło kilka wariantów, kilka latem niemożliwych do jazdy (woda, piach itp.). Trasa po przejechaniu kilkuset rowerów dobrze widoczna (nawet bez oznaczeń i śladu będzie zdatna do jazdy). Z 38 kilometrów trasy, fajne jest około 25 (mam też inne warianty). Jak leśnicy tego nie popsują (planową ścinką) to będzie fajny plac zabaw na wyskoczenie, po czy przed pracą. Zdjęć mało, spieszyłem się by przejechać całość przed zmrokiem. 

Wszystko jeszcze pięknie oznaczone. 

IMG-20230305-161253.jpg

Czasem zimowo.

IMG-20230305-161306.jpg

Trafiają się przeszkody.

IMG-20230305-165227.jpg

Trochę wody, błoto zamarzło.

IMG-20230305-165959.jpg

Ścieżka dobrze widoczna.

IMG-20230305-164403.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...