Skocz do zawartości

Kadencja na rowerze


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

To z Interpack nie doradzę. Z kolei jest to sprzęt na wiele lat. A zbieranie wieszaka z rowerami z autostrady było mocno pouczające, żeby brać solidny sprzęt. Był to drugi przypadek z Atera z pęknięciem w tym samym miejscu, oczywiście żaden ogólny wniosek. Zwróć też uwagę czy nie masz niskiego zawieszenia z tyłu. Tamten był z Mazda 6, która po pierwsze jest niska, a po drugie na haku bagażnik układał się nisko. Przez co zdarzało się sporadycznie dobić go do ziemi. Więc zamocuj na hak przed kupnem.

niewiem jak w Pl, ale tutaj mozna dodac lacznik, ktory np podwyzsza (lub obniza) zamocowanie bagaznika na hak..

moje ulubione miejsce do kupowania czesci to 

etrailer.com 

doskonala strona - nie wiem, czy jej zasieg obejmuje Pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 20 lat temu z moją obecną żoną i przyjacielem przejechałem po plaży (z sakwami) drogę z Łeby do Rowów. Moja żona do teraz to wspomina :)
Ładnie tam było chociaż pod koniec już widoki nie cieszyły, aż tak bardzo.

W ostatnia niedziele jechalem z Rowow do Leby. Do Czerwonej Szopy lasem sciezkami, byle na wschod. Piwko+ i plaza do Leby. Miejscami zeby jechac po twardym fale siegaly po osie kol a ciuchy bialoszare po szyje od mokrego piasku. To podchodzilo pod horror. Zywego ducha, godz. 20 to byl drugi horror a trzeci to deszcz.
Ps Andrzeju miedzy Gardnem a plaza w lesie jest twardo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rowerowy teren
https://kobieta.onet...islanej/e3rng6m
Piaski.

na szzczescie otwarli Snowshoe

wiec 2 lipca w droge.:

 

med_gallery_150221_738_889112.jpg

 

 

Wyjechalem ok 5:30 , zeby zdazyc na otwarcie sezonu..

mgla po drodze troche zwolnila tempo

 

 

 

gallery_150221_738_158271.jpg

 

 

 

dosc duzo ludzi - nie dziwie sie

 

startuje z budki do World Cup..

 

 

gallery_150221_738_918076.jpg

 

 

Kolejka jest

 

 

gallery_150221_738_1331207.jpg

 

 

 

w gorze na wyciagu pelen spokoj

piekna przyroda...

social distancing
med_gallery_150221_738_755594.jpg

 

kolejka w sobote jest na jakiejs 5 minut - skandal!!!!

 

gallery_150221_738_2747106.jpg

 

 

 

Fragment terenu, ktory jest odpowiedzialny za adrenaline

 

 

 

gallery_150221_738_2117744.jpg

 

w drodze do domu spotykamy moja mlodsza

zabiera nas do Blue Hole…..swietny klimat

 

 

 

W 4th of July z tego mostu nad rzeka Cheat River, ludzie skacza.. to jest ok 25 metrow ponad poziomem wody

na pewno nie zdobede sie na taki skok

 

gallery_150221_738_149751.jpg

 

 

PIekne miejsce do kapieli -Blue Hole jest niesamowite

 

 

gallery_150221_738_1332961.jpg

 

 

 

 

po prostu pieknie

gallery_150221_738_809982.jpg

 

 

 

 

a dzis, skoro pogoda nie dopisala, musialem sobei dac w kosc na tej drodz - 15% spadku...

 w gore..gallery_150221_738_29989.jpg

 

 

 

i w dol - tak z szesc razy…. a pozniej Gym

 

gallery_150221_738_56455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny snu wiec ranek był nieznośny ... lekkie opóźnienie i wyruszamy ... ale docieramy szybko na lotnisko.
W busiku miejsca przekreślone niebieską taśmą, żeby zostawić co drugie wolne bez poprawki na podróżujące razem rodziny.
Lotnisko puste, kiosk ma opcje na nowy rodzaj bezdotykowej interakcji .... działa tak wolno, że wyciągamy łapska....z niecierpliwości.
Obsługi więcej niż pasażerów.
Więc Miła pani widząc, że czasu mamy na styk zabiera nasza wyładowane na maxa bagaże i sama je odprowadza.
Po body skanerze - Jak zawsze dostaję „pat down”, i 2 podręczne idą do przejrzenia przez Security.
Czekam, aż małżonek zasznuruje swoje buty.
A tu pani w busiku pyta grzecznie gdzie mnie zawieźć?
Naprawdę się nudzą.. myślę.... i mimo swojej niechęci do wygodnictwa ....nie odmawiam .... czekam na resztę rodziny i jedziemy do gate.
Pusto również w samolocie. Co drugi rząd wolny, tym razem mamy 3 miejsca obok siebie.
Kierunek San Francisco ....
przez 3 godziny lotu śpię i okiem łapię, że wschodzi słońce....
okazuje się, ze Boeing Dreamliner ma specjalne okna zmieniające kolory.... zauważam przycisk, kiedy okno współpasażera nagle pokazuje biały jasny dzień.
I tak kończą się radośnie
sny z okna wschodzącego słońca ....

Kierunek dalej Kalispell w Montanie.
Piękne dziewicze lasy i polodowcowe jeziora.
Chłodniejszy i rześki klimat.
Pierwszy dzień ruszamy do Lodge w Whitefish bike retreat ... pożyczamy górale i robi się po prostu świetnie.

Załączone miniatury

  • 1BB5E8E6-E4B8-4D38-A877-8065B1D48DA7.jpeg
  • 88364796-D552-4337-A966-EADD4F4847ED.jpeg
  • C12F3EA4-38E2-4A70-A259-B39E359D1F83.jpeg
  • B6CB289D-38D3-44FD-87A8-1747B363EFE9.jpeg
  • C71D005A-D82F-4380-B402-283D672675EB.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnia niedziele jechalem z Rowow do Leby. Do Czerwonej Szopy lasem sciezkami, byle na wschod. Piwko+ i plaza do Leby. Miejscami zeby jechac po twardym fale siegaly po osie kol a ciuchy bialoszare po szyje od mokrego piasku. To podchodzilo pod horror. Zywego ducha, godz. 20 to byl drugi horror a trzeci to deszcz.
Ps Andrzeju miedzy Gardnem a plaza w lesie jest twardo.

To Cie poniosło w "moje" strony. :) Tak, między jeziorem Gardno i plażą jest twardo poza niewielkimi piaszczystymi odcinkami. Z Gardnej Wielkiej (taka miejscowość na płd. jeziora Gardno) można wręcz dojeżdżać codziennie na plaże rowerem. To samo z pobliskiego Smołdzina.

 

Pojadę kiedyś plażą do Łeby, ale muszą być odpowiednie warunki. Szkoda mi roweru. ;) A jeśli ich nie będzie, to pójdę plażą na piechotę prowadząc rower i wrócę terenem na południe jeziora Łebsko. Miejscami błotniście, ale da się przejechać/przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cie poniosło w "moje" strony. :) Tak, między jeziorem Gardno i plażą jest twardo poza niewielkimi piaszczystymi odcinkami. Z Gardnej Wielkiej (taka miejscowość na płd. jeziora Gardno) można wręcz dojeżdżać codziennie na plaże rowerem. To samo z pobliskiego Smołdzina.

 

Pojadę kiedyś plażą do Łeby, ale muszą być odpowiednie warunki. Szkoda mi roweru. ;) A jeśli ich nie będzie, to pójdę plażą na piechotę prowadząc rower i wrócę terenem na południe jeziora Łebsko. Miejscami błotniście, ale da się przejechać/przejść.

Objeździłem te tereny w ramach rajdu konnego. Wiesz koń wjedzie tam gdzie rower nie da rady. Rajdy organizowała stajnia http://nowecin.com.pl/pl

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dokładnie tak jak piszesz - nie ma domu z garażem a pokoju obok stoją trzy rowery, ale to nie jest problem. Ja generalnie szanuję sprzęt i używam go bardzo długo więc dopóki to nie są zawody na zabicie - uważam.

Uważam, że generowanie nadmiernego zużycia jest przejawem nieuzasadnionej konsumpcji - ale, jak piszesz, każdy ma swoją moralność.

Pozdrowienia serdeczne

 

widzę że jesteś specjalistą od oceny moralności na odległość, uczyłeś się u biskupów ?

 

no reply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jesteś specjalistą od oceny moralności na odległość, uczyłeś się u biskupów ?

 

no reply

Cześć

Ja nie oceniam, może tak zabrzmiało - sorry, użyłem złego słowa, górnolotnego zbytnio.

Moralność biskupia jest mi obca podobnie jak kurewska, choć w ta ostatnia jestem bardziej ufny jakoś. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtbk w okolicach Whitefish był fantastyczny.
...rowery z wypożyczalni- HT- Kona Mahuna, 29- er...
Ciekawość, co będzie za zakrętem i ciągła uwaga na kamienie i korzenie, frajda dla wszystkich. I rodzina dopingowala na bardziej stromych podjazdach. :)

DF9A0C84-88FC-4BDA-83C0-C5C2910EF81B.jpeg

C3BD54F2-187D-47D3-8503-1FD2AD8A4163.jpeg

Ale najpiękniejszy okazał się śnieg w Glacier National Park....
zjeżdżałyśmy na kurtkach, ale przyszli deskarze ze sprzętem no i razem z nimi tęsknota, i myśli że jednak
Byliśmy nie przygotowani na te piękne warunki-śniegowe C4B76701-F548-4B48-8299-9D53BA707273.jpeg D321C32B-4D65-4B33-AD91-97F57BB3E12F.jpeg

Wybraliśmy się na trasę do Ukrytego Jeziora( Hidden Lake) z myślą, że będzie to dobre miejsce na ryby, i wędkowanie na muchę, ktoś napomknął, ze jest na trasie trochę śniegu!!!
Ale było to duże niedopowiedzenie!!
Jezioro miało jeszcze taflę lodu!70CAFD4E-D4EC-4BD0-A2B3-FF13602FA567.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam, że generowanie nadmiernego zużycia jest przejawem nieuzasadnionej konsumpcji - ale, jak piszesz, każdy ma swoją moralność.

 

 Masz 100% racji. Ja też uważam, że jedna para majtek jest wystarczająca a cztery świadczą o zbytku.

 

Pozdro

Wiesiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zona ma dwa rowery - jeździ głównie na jednym wszędzie.

Brat żony ma 4 rowery - jeździ na wszystkich w zależności od nawierzchni czy czegoś tam ale sam zawsze mówi, że chodzi o lans. Z śmiechem ale mówi. ;)

Ja mam jeden bo dla mnie już dwa to bezsens...

I koniec.

Co? Uważasz, że gdybym miał 2 czy 3 to mniej by mi było żal jeden niszczyć?

 

Kuba śruby przykręcone firmowo a nie przez przypadkowego dziadka w garażu czy przeze mnie. Mam znajomy serwis pod domem. Regulacje, proste naprawy robią mi od ręki i za darmo ale jak jest większy serwis to idzie i 1000.00pln - życie. Na szczęście wrzucam w koszty. :)

Pozdrowienia

Mitek : mysle, ze moje rowery sa uzywane w znacznie bardziej ektremalnych warunkach: diski NIGDY nie zgubily srub - to sie nie ma prawa zdarzyc!!

spytaj, czy stosuja locktite (nie wiem jak to po polsku)

 

Cześć

Dokładnie tak jak piszesz - nie ma domu z garażem a pokoju obok stoją trzy rowery, ale to nie jest problem. Ja generalnie szanuję sprzęt i używam go bardzo długo więc dopóki to nie są zawody na zabicie - uważam.

Uważam, że generowanie nadmiernego zużycia jest przejawem nieuzasadnionej konsumpcji - ale, jak piszesz, każdy ma swoją moralność.

Pozdrowienia serdeczne

POsiadanie kilku rowerow ma sens…..

osobiscie mam

- hybryd czy to gravel czy nie - nie dbam - do jazdy na ubitych trasach, czasami po asfalcie, przedni widelec z jakims tam skokiem...

- dwa XT czyli cos co Wujot chyba okresla jako sciezkowce takie o skoku 135 , 29 cali…:czemu dwa?: bo to jest typ,ktory najczesciem uzywam i jezei trzeba oddac "wola roboczego" (SC TallBoy LTC) do przegladu, to nie musze tracic  jazdy w czasie, w ktorym mam wolne. Poza tym mam "wlasna" grupe Mtb, wiec jezeli komus rower odmowi posluszenstwa, to chetnie uzyczam moj drugi XT. Oraz, gdy ktos mnie odwiedza mam goscia na czym posadzic...

- DH : dobry enduro w zasadzie obsluzyl by DH, ale enduro typowego nie mam, wiec "musialem" sie zaopatrzyc w DH

 

Mitku: roznica w tych kategoriach, ktore ujezdzam, jest duza, bardzo duza. W zasadzie, jakby sie ktos uparl, to SC moglbym obsluzyc niemal wszystko, ale co to za jazda po asfalcie na takim stworze??? DH to jeszcze bylo by OK, ale nie chce mi sie bez sensu przelatywac przez kierownice - wystarczy tych lotow wtedy , kiedy sie zdarzaja……...

 

POza tym : dbanie o sprzet a uzywanie w drastycznych warunkach to elementy, ktore sie nie wkluczaja. Osobiscie, po jakimkolwiek blocie, myje naped roweru, pozniej susze  recznikiem i sprezonym powietrzem i smaruje….. dbam o czystosc amortyzatorow (przy jakimkolwiek postoju przecieram reka powierzchnie pracujace amortyzatorow). Niezaleznie od warunkow, czyszcze naped co 4-5 jazde i smaruje w takiej samej czestotliwosci

Oraz nie toleruje najmniejszych niedoskonalosci - od razu je  koryguje czy naprawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POza tym : dbanie o sprzet a uzywanie w drastycznych warunkach to elementy, ktore sie nie wkluczaja. Osobiscie, po jakimkolwiek blocie, myje naped roweru, pozniej susze  recznikiem i sprezonym powietrzem i smaruje….. dbam o czystosc amortyzatorow (przy jakimkolwiek postoju przecieram reka powierzchnie pracujace amortyzatorow). Niezaleznie od warunkow, czyszcze naped co 4-5 jazde i smaruje w takiej samej czestotliwosci

Oraz nie toleruje najmniejszych niedoskonalosci - od razu je  koryguje czy naprawiam..

 

Twoi asystenci w pracy to muszą chyba drżeć przed Tobą  :D

 

ale generalnie fajny post  :)

jesteś doskonały, najbardziej ujęło mnie to uzasadnienie dla dwóch rowerów XT, w sensie pożyczania koledze,

muszę to kiedyś swojej małżonce sprzedać apropo nart  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz 100% racji. Ja też uważam, że jedna para majtek jest wystarczająca a cztery świadczą o zbytku.

 

Pozdro

Wiesiek 

 

gdyby nie był to wątek rowerowy, to można by zapytać ile par nart można posiadać aby zachować szacunek dla planety,

albo ile par skarpetek wypada posiadać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...