Skocz do zawartości

Kadencja na rowerze


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że tutaj chodzenie na czworakach ma przewagę :D

Na nartach masz chociaż czekan który daje jakąś tam namiastkę nadziei a  tu się wypinaj z zatrzasków pod wodą - o ile przeżyjesz :D

 

Ja widocznie nie umiem jeździć na rowerze : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba po prostu dobrze jeździć na rowerze ;)
to taki odpowiednik 45st na nartach ? :D

tutaj 26 ma przewagę :D

Jakie 45? Przecież gościu jedzie po płaskiej i dość szerokiej ścieżce. Tyle że nad luftem. Przecież gdyby iść pieszo to nie byłaby to żadna droga wspinaczkowa tylko szeroką ścieżka dla zwykłego turysty. Czasem bywa że po ditretissimie z dobrą rzeźba trza zrobić trawers po trawkach. Inne trudności. Na nartach zaś zwykły trawers mało nachylony tyle że nad przepaścią. Kwestia psyche nie jakichś niezwykłych umiejętności technicznych. Jeden wymięknie, drugi nie. Czasem wymieka ten z wyobraźnia jak Wkg, ten co jej nie ma - jedzie jak gdyby nigdy nic. Gdyby nie otoczenie to byłaby banalna ścieżka nawet dla dzieci.
PS zresztą procenty nie jeżdżą, można je najwyżej wypić; 45 przy odpowiednim śniegu może byc nader przyjemne, niekoniecznie ekstremalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przydatna jest inna sztuczka - bunny hoop. Tu facet robi to wręcz absurdalnie :D

Mi to jakoś nie wychodzi a szkoda, bo często spotyka się drzewa w poprzek ścieżki :/

Ciekawe  co @jan koval powie bo on chyba tak sie bawi ...

Fakt, że chyba na krótszym rowerze z pełną amortyzacją i wyżej kierownicą łatwiej to zrobić ....

 

https://www.youtube....h?v=q5zBbLWIhHY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielno niszczy, czyli jak witalem się z Gąską. Do klubu Bajka trza by zainwestować ze dwie dychy, wybrałem gratis. Sarbinowo->Zapadłe->Niegoszcz->Mielenko. Gąski podziwiałem z oddali. To jest qwa Sarbinowo tu policji brak, nie to co Mielno, gdzie mieszkam, a tu tylko sprzątam, śmiecia od zaj... Żeby nie wyszło zbyt idyllicznie.
PS bawiąc uczyć - co jest dobrego złego w tym rowerze:
https://www.kellysbi...-90-grey-p48543
Oprócz tego, że damski;-) ale ja panna jestem:-)

Załączone miniatury

  • DSC_5853.JPG
  • DSC_5897.JPG
  • DSC_5885.JPG
  • DSC_5871.JPG
  • Screenshot_20190809-070415.png
  • Screenshot_20190809-070450.png
  • DSC_5863.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS bawiąc uczyć - co jest dobrego złego w tym rowerze:
https://www.kellysbi...-90-grey-p48543
Oprócz tego, że damski;-) ale ja panna jestem:-)

 

Rower jest dobry jak jest wygodny i nic w nim nie trzeszczy : ) Ma być słychać szum gum : )

To co mi się nie podoba to: damka - mała sztywność ramy, regulowany mostek (jeżeli dobrze widzę) - zwykle trzeszczy i ciężki i sprężynowy Suntour - wolałbym już chyba sztywny wideł. Ale w tej cenie nie ma co wybrzydzać. O ile nic w nim nie trzeszczy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby, która będzie jeździć tym rowerem, różnica w ciezarze mostka jest zupełnie nieistotna a wygoda dopasowania pozycji "za darmo" trudna do przecenienia.... no ale powinien byc z karbonu.... :-) Amortyzator za to powinien być porządny lub wcale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca z tym mostkiem. Regulowane mają skłonność do luzowania się i trzeszczenia. Trzeszczenie jest fatalne bo rower to jedna wielka tuba rezonansowa i nigdy nie wiadomo skąd dochodzi : ) ... lepszy jest po prostu dobrze dobrany mostek. I tańszy. Jak chcesz - bierz karbon, ja bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mity. Wystarczy ziarenko piasku w korbie, kiepsko dokręcony zacisk hamulca, niedoczyszczona sztyca i trzeszczy. Czasem warto umyć a nie wyrzucać. Mi kiedyś trzeszczał i ni miałem pojęcia skąd to dochodzi, w  końcu przypadkowo odkryłem, że to trzeszczy uchwyt na bidon :D 

 

Oczywiście dla leniuszków mostek regulowany to dobre rozwiązanie - nie będę na siłę przekonywał. Ale zrób 100km poza asfaltem rowerem o 30% lżejszym a potem cięższym - zobaczysz różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...