Skocz do zawartości

Narty dla zaawansowanej kobiety (7-8)


mario33

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Korzystając z dobrych cen sporo po sezonie, pomyślałem, że sprawię przyjemność małżonce i kupię jej nowe narty bo poprzednie wyraźnie przestały jej wystarczać (moim zdaniem dość dawno)

Na dole opisuję wszystko wg punktów ale najpierw trochę ogólnie. Przede wszystkim jeździ bardzo dobrze, lepiej ode mnie, ja oceniam na 7-8. Z kondycją nie ma problemów, ale są problemy z kręgosłupem, więc aż tak super mocno to poszaleć nie może, czasami aż szkoda bo widać że jak sobie pozwoli na więcej to banan od ucha do ucha :)

Do tej pory głównie preferowała Salomon, ale ostatnio wspominała, że może Fischer RC4, ale uni-sex to jej za ciężkie, za sztywne i w ogóle nie bardzo. A jak zapytałem co by chciała to odpowiedziała, że „ja tam na wszystkim pojadę”. Rozpatrywałem Fischer My Turn 74, ale to chyba narta z której się wyrasta umiejętnościami, a tu potrzebna narta już raczej na stałe, zawodniczki z niej nie będzie, potrzebne deski z lekkim zacięciem sportowym, raczej na trasy, nie wymagające nadludzkiej siły.

Mam nadzieję, że za dużo nie namotałem...


-------------------------------------------------------------------------

1. K
2. Wiek 44
3. Waga 60
4. Wzrost 165
5. Jak długo jeździsz na nartach ? Wiele, wiele lat, była przerwa, ale od kilku sezonów regularnie
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? Ja oceniam 7-8, ona pewnie 6-7
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Atomic Hawx 80
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) Salomon jakieś allmountain 150
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Średni skręt, dość szybko
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) przez ostatnie 2 sezony w kraju, bo uczyliśmy córkę, w następnym sezonie wracamy w Alpy, Austria, Włochy... na trasach przygotowanych
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) z lekkim zacięciem sportowym
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja ok, problemy z kręgosłupem powodują konieczność pracy nad mięśniami, więc brzuch, nogi, mięśnie pleców świetne :)
13. Możliwości finansowe - to ma być prezent więc pieniążki nie są najważniejsze, celuje w 1500 z przecenami, ale jak znajdę super-top-ekstrafit za 2000 to co, nie odpuszczę, bo to dla Niej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS sprawdź przy okazji jaki model Salomona ma żona i napisz]


Salomon Streetracer 8, po fotkach w necie widzę ze sezon 2004/2005. I to by się zgadzało, było sporo sezonów na nich, potem kilka przerwy, ostatnie dwa w Polsce i teraz by wypadało zmienić sprzęt na te Alpy.

Generalnie charakterystyka nart żonie pasuje, może nieco węższe taliowanie, bo łopaty straszne, coś półkę wyżej i lżejsze (damskie) i będzie super.

W tych linkach co pokazałeś znalazłem Fischer My Progressor, ciekawe bo męskim Progressorem żona była dość zainteresowana. Co to za narty, bo ich nie ma w katalogu Fischera na stronie... to mogła by być nader ciekawa propozycja, jeżeli charakterystyka się zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Korzystając z dobrych cen sporo po sezonie, pomyślałem, że sprawię przyjemność małżonce i kupię jej nowe narty bo poprzednie wyraźnie przestały jej wystarczać (moim zdaniem dość dawno)

Na dole opisuję wszystko wg punktów ale najpierw trochę ogólnie. Przede wszystkim jeździ bardzo dobrze, lepiej ode mnie, ja oceniam na 7-8. Z kondycją nie ma problemów, ale są problemy z kręgosłupem, więc aż tak super mocno to poszaleć nie może, czasami aż szkoda bo widać że jak sobie pozwoli na więcej to banan od ucha do ucha :)

Do tej pory głównie preferowała Salomon, ale ostatnio wspominała, że może Fischer RC4, ale uni-sex to jej za ciężkie, za sztywne i w ogóle nie bardzo. A jak zapytałem co by chciała to odpowiedziała, że „ja tam na wszystkim pojadę”. Rozpatrywałem Fischer My Turn 74, ale to chyba narta z której się wyrasta umiejętnościami, a tu potrzebna narta już raczej na stałe, zawodniczki z niej nie będzie, potrzebne deski z lekkim zacięciem sportowym, raczej na trasy, nie wymagające nadludzkiej siły.

Mam nadzieję, że za dużo nie namotałem...


-------------------------------------------------------------------------

1. K
2. Wiek 44
3. Waga 60
4. Wzrost 165
5. Jak długo jeździsz na nartach ? Wiele, wiele lat, była przerwa, ale od kilku sezonów regularnie
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? Ja oceniam 7-8, ona pewnie 6-7
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Atomic Hawx 80
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) Salomon jakieś allmountain 150
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Średni skręt, dość szybko
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) przez ostatnie 2 sezony w kraju, bo uczyliśmy córkę, w następnym sezonie wracamy w Alpy, Austria, Włochy... na trasach przygotowanych
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) z lekkim zacięciem sportowym
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja ok, problemy z kręgosłupem powodują konieczność pracy nad mięśniami, więc brzuch, nogi, mięśnie pleców świetne :)
13. Możliwości finansowe - to ma być prezent więc pieniążki nie są najważniejsze, celuje w 1500 z przecenami, ale jak znajdę super-top-ekstrafit za 2000 to co, nie odpuszczę, bo to dla Niej :)

Poszukaj jakiejkolwiek damskiej komórki. Jeżeli jeździ faktycznie na poziomie jak oceniasz, będzie bardzo, bardzo zadowolona. Ja w tym sezonie mojej sąsiadce kupiłem Dynastary SL 157, właśnie za 1500 zł (po przecenach, promocjach itp.), jest bardzo zadowolona. A to naprawdę dobra narta (jeżdżę na niej sam (165), polecałem kilku innym forumowiczom i wszyscy są zadowoleni). Nie jest to narta za trudna. 

 

https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiejkolwiek damskiej komórki. Jeżeli jeździ faktycznie na poziomie jak oceniasz, będzie bardzo, bardzo zadowolona. Ja w tym sezonie mojej sąsiadce kupiłem Dynastary SL 157, właśnie za 1500 zł (po przecenach, promocjach itp.), jest bardzo zadowolona. A to naprawdę dobra narta (jeżdżę na niej sam (165), polecałem kilku innym forumowiczom i wszyscy są zadowoleni). Nie jest to narta za trudna.

https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-157

Świetny pomysł.

PS
A propos Salomon Street Racer 8
http://www.skiforum....-streetracer-8/
Wąskie pod butem więc szoku po sl komórka nie będzie:
https://www.skionlin...cer-8,1118.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie cuś? Trochę długie, ale może ogarnie?
https://skiracecente...ace-center.html

 

Zlituj się.

Komórka SL 165 dla kobitki na wzrost ?

To jedna z "ciekawszych" kombinacji osobowo-sprzętowych o jakich słyszałem :)

 

Raczej wyraźnie wyżsi mężczyźni sięgają po komórkę 155 niż kobiety bez względu na wzrost po narty 165cm.

 

Pomysł komórki SL zdecydowanie dobry ale długość całkowicie chybiona.

Zdecydowanie nie więcej niż 155 -157.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Opis ostatniego produktu zwala z nóg! Szczególnie wykończenie w laboratoriach...

Nie twierdzę jednak, że to jest zły produkt. Raczej powinno być przeciwnie. Zresztą cena świadczy o tym. Porządny producent się ceni.

Pozdrawiam

 

lepsze jest:

Unikatowe cechy
Wykończenie fabryczne   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się.
Komórka SL 165 dla kobitki na wzrost ?
To jedna z "ciekawszych" kombinacji osobowo-sprzętowych o jakich słyszałem :)

Raczej wyraźnie wyżsi mężczyźni sięgają po komórkę 155 niż kobiety bez względu na wzrost po narty 165cm.

Pomysł komórki SL zdecydowanie dobry ale długość całkowicie chybiona.
Zdecydowanie nie więcej niż 155 -157.


To niech bieże to. W długości wzrostu tj. 159 lub dłuższe 166cm. Dobra cena.

https://www.zawojski...ASABEgKvi_D_BwE

Edit : Dopiero doczytałem że ma 165cm. wzrostu i te 166cm mogą być za krótkie albo na styk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, lituję się. Miał być Salomon, to co miałem zrobić? A tak na poważnie pytam, czy skutkiem wzięcia takiej komórki będzie brak możliwości zacieśnienia skrętu, czy w ogóle bryndza? Czy po prostu będzie fajna narta, która nie będzie się zachowywać jak typowa SL?

Cześć

Z całym szacunkiem ale jeżeli doradzasz to powinieneś doskonale wiedzieć jak zachowują się narty poszczególnych grup w jeździe, co dzieje gdy weźmiesz dłuższą czy krótszą itd.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Z całym szacunkiem ale jeżeli doradzasz to powinieneś doskonale wiedzieć jak zachowują się narty poszczególnych grup w jeździe, co dzieje gdy weźmiesz dłuższą czy krótszą itd. Pozdrowienia

Ok, "doradzenie" było błędem. Ale naprawdę mnie interesuje, czy kobieta na takim SL lab, dobrze jeżdżąca, sobie nie poradzi, czy będzie miała fajną nartę, która nie będzie dla niej slalomką. Ale będzie miała pozostałe zalety dobrej, dłuższej narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, "doradzenie" było błędem. Ale naprawdę mnie interesuje, czy kobieta na takim SL lab, dobrze jeżdżąca, sobie nie poradzi, czy będzie miała fajną nartę, która nie będzie dla niej slalomką. Ale będzie miała pozostałe zalety dobrej, dłuższej narty.

Cześć

No właśnie to powinno być dla Ciebie oczywiste jak zaczynasz doradzać.

A jak już pytasz... zależy od kobiety - gabarytów - ale jak myślimy o dziewczynie jak żona pytającego to problemów nie powinna mieć (jeżeli rzeczywiście jeździ jak opisał czyli na poziomie instruktorskim) żadnych. Jazda będzie trochę kanciasta. Tylko, że taki dobór jest absolutnie bez sensu. Lepiej po prostu GS a nie za długa SL.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie myślę tak. Jak się nie jeździło na s 10 to się nie wie o czym pisze a tym bardziej co doradza. Dziewczyna prawdopodobnie znacznie przyzwyczjona jest do tych nart - nart b. Dobrych. Koncepcja moruńka jest jedyna i słuszna. Czy komórka czy sklepowa ja typuję każdą slalomkę 150-155. Oczywiście sprawą jasną jest że dziewczyna nie przechodzi pow. 5 (pow. Sama sobie kupiła by narty) ale to już chyba nie nasz problem. Mamy 7-8 to gramy twardo nie miętko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, "doradzenie" było błędem. Ale naprawdę mnie interesuje, czy kobieta na takim SL lab, dobrze jeżdżąca, sobie nie poradzi, czy będzie miała fajną nartę, która nie będzie dla niej slalomką. Ale będzie miała pozostałe zalety dobrej, dłuższej narty.

 

Tu pewnie masz rację.

Da radę.

 

Jednak gadamy na poziomie 8 i komóreczek :)

Szkoda bezcześcić takie szlachetne dechy.

Zwłaszcza jak jest wybór.

1000% lepsza propozycja to zmiana marki niż długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana marki , na pewno chcemy chłopa na to narażać? Gdyby chociaż mogła spróbować tych Dynastarów, pewnie zmieniłaby zdanie.

 

Na miejscu @mario33 użył bym metody którą stosują wobec nas kobiety codziennie.

Podają nam swoje pomysły tak , że uznajemy je, nie dość , że za swoje to oczywiście za genialne :)

 

Nie spotkałem się od lat z lepszą ofertą nart SL niż:

 

https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...