Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przebieg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
883 odpowiedzi w tym temacie

#881 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2703 postów
  • Na forum od: 01.2017
999
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano dziś, 02:30

Cześć
No to nie dziw się, że Ci silnik szlag trafił.
Pozdrowienia

Prorok czy co? Silnik szlak trafił przy 410 tys km, ja przejechałem na nim 140 tys km w 3,5 toku. Pewno przyspieszanie przy 1,1 tys obr dużo gorsze dla niego. Lataniem głównie po trasie z tempomatem ustawionym na 130 km. Sporadycznie przeciagalem dwójkę, wg mnie to było zaniedbywalne. Czasem też przyspidowalem w de. Źle to silnikowi nie robi. Czasem trza auto przegonic. Już szybciej przyłożyłem się kasujac tryb awaryjny choć i to nie jest pewne, że miało bezpośredni związek. Hondy nie zajezdzilem. Mam na koncie fabke i Tucsona, bo to zle samochody były...;-) zobaczymy jak z passatem...

#882 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2703 postów
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano dziś, 02:36

Hej,
od ponad 25 lat jeżdżę służbowymi autami.
Ostatnim z nich jest Octavia 2,0 D 150 KM odebrana jako nowa w lutym 2019, obecnie z przebiegiem 298000 km.
Jestem jedynym użytkownikiem tego auta.
Poza przeglądami ( w tym wymiana rozrządu i pompy po 180000) zero usterek.
Jasne, że wielkość wnętrza, wyciszenie, jakość komponentów wewnątrz itp. oraz komfort jazdy po poprzedzającym ją Passacie niższy o - powiedzmy - klasę.
Poza tym, fajnie - auto jest wystarczająco dynamiczne, pali średnio ok. 5,5 l/ 100.
Jeśli ten egzemplarz jest dla Skody typowy, to absolutnie warto w nie zainwestować. Po prostu, nie ma się kłopotu/ ów z eksploatacją, jeśli na czas robimy wszystkie serwisowe czynności właściwymi materiałami.

A poza tym - sezon się za kilka dni zaczyna!!!

Siostra uzytkuje właśnie Octavie w kombi z silnikiem bxe (potencjalnie korba bokiem) no i nic się nie dzieje. Poflotowy przy 240 kupiony teraz na pewno grubo powyżej 300. Fajne auto, dobry promień skrętu, wrażenie lekkości, przyzwoite osiągi, nieźle wygląda wewnątrz, nie plastikowo i smutno jak rzeczona stara Fabia 1.2 HTP która też miała swoje zalety. M.in. to przekonało mnie do zakupu passka. Fajne też lewe lusterko asferyczne, to działa.

#883 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2703 postów
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano dziś, 02:40

:D

Diesel nie służy do sportowej jazdy - to taki osiołek pyr pyr ... 130-140 km/h i milion pyknie. Po drodze ze dwa razy sprzęgło + dwumasa za 2000, EGR i to by było na tyle. Jak się nie studzi to jeszcze z 4 k za turbinę po pół miliona.

Nawet bidne Mercedesy beczki robiły po milion - dwa ... tyle, że to była udręka.

Już nie robią. Ostatnio gość narzekał, że jedynie 700 tysi zamiast 1mln;-) Co do dizla to latanie nim żwawo po autostradach nie zmuli go jak przysłowiową kobieta co spokojnie tylko po mieście i do kościoła jeździła.

#884 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2703 postów
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano dziś, 02:51

Co2 to nie NOx;-)
https://www.money.pl...975767169a.html