Skocz do zawartości

Przebieg


star

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Piękny wynik. Znam ten samochód bo syn nim jeździ. Diesel 2.0 163 KM. Średnie spalanie 6-7 l na 100 km. Silnik super (to JTD Fiata, trzeba tylko pilnować uszczelki od smoka pompy oleju - niewymieniona w porę grozi zatarciem silnika). Samochód tez OK, choć widziałem (nie u syna) przerdzewiały fragment wahacza z tylnego zawieszenia. Nagle pękł i mogło się skończyć tragicznie. Niestety u mnie (Kia Sportage diesel 2.0 183 KM) nie jest tak dobrze. Średnie spalanie na trasie + plus trochę miasta to ok. 7-7.5 l. Na trasie z rowerami na dachu ok. 8 l. Tylko na autostradzie z rowerami na dachu, 130 - 140 km/h, ok. 10 l. 

Mam ten sam 2.0JTDm w AR (kilka kucy więcej, zapewne inne oprogramowanie) i jest dokładnie tak jak piszesz. Średnie z trasy i Krakowa około 7l. W trasie ~5,5l jest raczej normalne. 

Uszczelkę smoka oleju wymieniłem na wiosnę, była już delikatnie sparciała. Uszczelka kosztuje grosze, robocizna droższa ale i tak warto. 

@Mikoski jeśli jeszcze nie wymieniałeś, to przy najbliższej wymianie oleju polecam wymienić. Najlepiej zrobić to wraz z wymianą oleju bo trzeba miskę ściągać. 

Pierwsze objawy przepuszczającej uszczelki, to niegasnąca po odpaleniu kontrolka oleju. 

 

BTW. Ma ktoś z was doświadczenie ze skrzynią CVT (w aucie, skutery to inna bajka)? Słyszałem wiele rozbieżnych opinii, jedni chwalą inni ganią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW. Ma ktoś z was doświadczenie ze skrzynią CVT (w aucie, skutery to inna bajka)? Słyszałem wiele rozbieżnych opinii, jedni chwalą inni ganią.

Ma w Civic, działa świetnie, wirtualne 7 biegów, nie poczujesz, że to CVT. Wszystkie skrzynie Hondy to bajka: manualne ostatnio w CRZ, 2 sprzęgłowe automaty, ( jechałem takim motocyklem) klasyczne automaty w CRV czy CVT w Civic. Motocyklowe skrzynie sekwencyjne  Transalp też działają doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam 2.0JTDm w AR (kilka kucy więcej, zapewne inne oprogramowanie) i jest dokładnie tak jak piszesz. Średnie z trasy i Krakowa około 7l. W trasie ~5,5l jest raczej normalne. 
Uszczelkę smoka oleju wymieniłem na wiosnę, była już delikatnie sparciała. Uszczelka kosztuje grosze, robocizna droższa ale i tak warto. 
@Mikoski jeśli jeszcze nie wymieniałeś, to przy najbliższej wymianie oleju polecam wymienić. Najlepiej zrobić to wraz z wymianą oleju bo trzeba miskę ściągać. 
Pierwsze objawy przepuszczającej uszczelki, to niegasnąca po odpaleniu kontrolka oleju. 
 
BTW. Ma ktoś z was doświadczenie ze skrzynią CVT (w aucie, skutery to inna bajka)? Słyszałem wiele rozbieżnych opinii, jedni chwalą inni ganią.

Cześć
Uszczelka smoka już wymieniona jak tylko zaczęli o tym pisać zaraz dałem zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam 2.0JTDm w AR (kilka kucy więcej, zapewne inne oprogramowanie) i jest dokładnie tak jak piszesz. Średnie z trasy i Krakowa około 7l. W trasie ~5,5l jest raczej normalne. 
Uszczelkę smoka oleju wymieniłem na wiosnę, była już delikatnie sparciała. Uszczelka kosztuje grosze, robocizna droższa ale i tak warto. 
@Mikoski jeśli jeszcze nie wymieniałeś, to przy najbliższej wymianie oleju polecam wymienić. Najlepiej zrobić to wraz z wymianą oleju bo trzeba miskę ściągać. 
Pierwsze objawy przepuszczającej uszczelki, to niegasnąca po odpaleniu kontrolka oleju. 
 
BTW. Ma ktoś z was doświadczenie ze skrzynią CVT (w aucie, skutery to inna bajka)? Słyszałem wiele rozbieżnych opinii, jedni chwalą inni ganią.

Ja więcej takich slyszalem
https://www.auto-swi...usterki/4v8l2tw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegłupia jest Dacia Duster. Teraz z silnikiem benzynowym 1.3 TCe. 150 koników. Gdybym nie kupił KIA, a było w tym sporo przypadku, pewnie wybrałbym Dacie. 

Andrzej, nie moje klimaty.  :rolleyes:

Gdyby mnie było stać, to bez zastanowienia AR Giulia Veloce Q4, albo Stelvio. A tak to nieśmiało spoglądam w stronę Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie moje klimaty.  :rolleyes:

Gdyby mnie było stać, to bez zastanowienia AR Giulia Veloce Q4, albo Stelvio. A tak to nieśmiało spoglądam w stronę Subaru.

OK. Stelvio ładne. A może KIA Sportage? Benzyna 177 KM. Robi dobre wrażenie.

 

Dacia Duster jeździ(l?) Pustelnik, ojciec, znaczy Piotr.

Jeździ i to nieźle. Koledze od dobrych kilku lat. Fakt z wymową może być problem. :) BTW moje podejście do samochodu jest bardzo praktyczne. Ma jeździć, ma mieć napęd 4x4, ma być mocne i w miarę tanie w użytkowaniu. Dacia 1.3 TCe spełnia te warunki. Co prawda silnik jeszcze mało sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Hondę CRV do ciągnięcia ciężkiej przyczepy. Warto pamiętać, ze nie powinniśmy wchodzić z masą przyczepy i auta powyżej 3500 kg bo Via-Tol. 

Hodna CRV jest stosunkowo lekka i nie mam problemów z przyczepą Kolega, który mając Kia sportage do przyczepy zaprzęga Hondę Civic żeby nie przekroczyć 3500 kg.

Załączone miniatury

  • IMG_20190223_134925.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Hondę CRV do ciągnięcia ciężkiej przyczepy. Warto pamiętać, ze nie powinniśmy wchodzić z masą przyczepy i auta powyżej 3500 kg bo Via-Tol.
Hodna CRV jest stosunkowo lekka i nie mam problemów z przyczepą Kolega, który mając Kia sportage do przyczepy zaprzęga Hondę Civic żeby nie przekroczyć 3500 kg.


Fan Hondy, mechanik, właśnie naprawia łożyska i dwumase w swoim crv, bez cvt.
Poprzednim egzemplarzem Hondy też diesel przejechał 800k km. Tym pewno 200 może 300.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegłupia jest Dacia Duster. Teraz z silnikiem benzynowym 1.3 TCe. 150 koników. Gdybym nie kupił KIA, a było w tym sporo przypadku, pewnie wybrałbym Dacie.

 

 

Miałem okazję prowadzić Dustera przez 200km po górach. (w tym moje ulubione serpentyny).

W porównaniu do Dacii, to nawet Passat wzbudza ogromne emocje.;)

 

Zdecydowanie odradzam, no chyba, że ktoś nie lubi jeździć samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję prowadzić Dustera przez 200km po górach. (w tym moje ulubione serpentyny).
W porównaniu do Dacii, to nawet Passat wzbudza ogromne emocje.;)

Zdecydowanie odradzam, no chyba, że ktoś nie lubi jeździć samochodem.

Passatem pewno nie jeździłeś;-) w8?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję prowadzić Dustera przez 200km po górach. (w tym moje ulubione serpentyny).

W porównaniu do Dacii, to nawet Passat wzbudza ogromne emocje. ;)

 

Zdecydowanie odradzam, no chyba, że ktoś nie lubi jeździć samochodem.

 

Co do typowej drogówki to się nie wypowiem. Natomiast od dobrych kilku lat używamy Dustery na wyrobiskach w kopalniach odkrywkowych - w wariancie 4x4 sprawują się, co tu dużo mówić, ponadprzeciętnie. Naprawdę radzą sobie bardzo przyzwoicie - tyle tylko, że mamy wszystkie w wersji diesel. Odrębną sprawą jest natomiast ich awaryjność ...tutaj też powiedziałbym, że plasują się ponadprzeciętnie. Ale to może być po części wypadkowa warunków w jakich jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...