Skocz do zawartości

Przebieg


star

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Nie uważasz, że to bez sensu?
 

 

Nie uważam :) Zresztą w stosownym miejscu jest relacja. Nie ma tylko zdjęć z rolkowania, bo na to zabrakło trochę czasu. Jak była ładna pogoda to wolałem via-ferraty bo rolki mam we Wro, a najbliższe ferraty koło Zittau, a jak kropił deszcz to rolki sobie odpuściłem bo po pierwsze żadna przyjemność i trochę się człowiek ślizga :), a po drugie szkoda łożysk.

Pierwotny plan był jeszcze  bardziej napięty, bo zamiast zillertalu na 6 dni miało być zell am zee na 9 dni i wówczas doszłyby jeszcze sporty wodne a zwłaszcza nauka windsurfingu. Miało być też wejście na Kitzsteinhorna i przejście z Alpincenter nad Mooserboden. Tak już mam, że jak się gdzieś wyrwę to staram się zapełnić dzień maksymalnie - w zillertalu wstawałem o 6 i wracałem na kwaterę po 21... Wakacje ze mną to nie jest lekka sprawa :D Ale na plaży czy na basenie poleżeć też lubię. Jakąś godzinę, dwie max :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sese w ciągu 6 dni:
- Jeździłeś na nartach
- Rowerze
- Rolkach
i jeszcze się wspinałeś?

Nie uważasz, że to bez sensu?
Może spróbuj się ograniczyć do jednej ew. dwóch dyscyplin na danym wyjeździe.

Dla 2 osób każde normalne* auto jest wystarczająco pojemne. Nawet Panda. Jedynie rowery do środka nie wejdą.
*- mx5 czy lotusa elise nie liczę.

Nie - to sie nazywa... zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rodzinny?

Przecież ja bezdzietny kawaler jestem :D

I po ostatnich wydarzeniach nie zapowiada się, żeby ten status miał się szybko zmienić...

 

Tak naprawdę to Touran jest prawdziwym SUVem w rozumieniu Sport Utility Vehicle. Rowery wejdą, narty wejdą, przespać się można. Idealny samochód... I aż dziwne, że mianem Sportsvana VW nazywa upośledzoną odmianę Golfa a nie Tourana. Powinno być odwrotnie

Dla porównania - tak wygląda zapakowane kombi na 6 dniowy wyjazd wakacyjny jednej osoby (faceta):

attachicon.gifIMG_20200825_181717.jpg

Druga najbardziej znienawidzona przeze mnie klasa samochodów to SUV.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpasek brak :D

Ale są:

1) rower 29er w rozmiarze XL

2) narty 182 cm

3) buty narciarskie

4) rolki

5) 3 kaski :) Wiem głupie to, ale skoro mam kaski do nart, roweru i wspinaczki to wziąłem wszystkie 3

6) ciuchy narciarskie (jak wyjeżdżałem we Wrocławiu było 28 stopni - nie mogłem mieć kurtki narciarskiej na sobie)

7) jakiś szpej do wspinaczki - uprząż, dwie lonże, "kawałek" liny

8) dwie pary spodni, pięć koszulek, dwie pary spodek, bielizna

9) druga para butów

10) żarcie i picie

Nie umiesz się porządnie zapakować Sesiaku i tyle.

Mam w tym niezłą praktykę bo wszędzie jeździmy rodziną ale nigdy  "samochodem rodzinnym" - wstyd.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem mieszkać w miejscu w którym mieszkam, nasza droga dojazdowa do miasta, przypominała wartki potok lub grzęzawisko. Zimą jak musiałem się wyminąć z sąsiadem zakopywałem się albo ja, albo sąsiad. Na wyposażeniu standardowym auta była łopata, piła spalinowa i zasypka granitowa (lepsza od piasku do podsypania pod opony). Wówczas jeździłem Fordem Mondeo w wersji ST. Po pierwszej zimie zmieniłem na Ssangyonga Kyrona i już było dużo lepiej.

 

Teraz zrobiono przecinkę w lesie, mamy piękną asfaltową drogę, chodnik, oświetlenie. Na szczęście dzikie miejsca zostały.   

U mnie było podobnie: Paletę tynku maszynowego wnosiłem bo popadało i koparka nie dała rady :-) Klapki miałem tak oblepione w błocie, że wyglądały jak drewniaki jakiegoś troll-a i ciężko było nogę podnieść. Zabawnie było jak grucha wylała strop i koleś zaczął ją myć. Mówię mu, że to zły pomysł ale koleś/ego wie lepiej... do czasu :-)  Corsa nawet dzielnie sobie radziła bo lekka była i nie było jej żal. Ech, piękne czasy, fajne przygody... a teraz autostrada i sąsiedzi = syndrom ucieczki do dziczy. Z drugiej strony czekam na pierwsza zimę na asfalcie - może być zabawnie ;-)

 

Wyślę Ci info.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o Ikarusie, a więc oglądajcie:

https://polskicarava...per-video,53956

a tutaj wersja budżetowa i DIY

 

Co do pozycji za kierownicą, to zawsze wydawało mi się że wolę siedzieć "na glebie" i mieć nogi wyciągnięte poziomo do przodu. W prawie każdym z moich aut (poza Seatem Alteą) siedziałem najniżej jak się da, a czasami nawet przerabiałem punkty mocowania żeby było tak nisko jak się da. Wiem, że w Touranie będzie inaczej. Nie wiem czy będzie mi się podobać i czy się przyzwyczaję - pierwsze spostrzeżenia będę miał po jeździe próbnej. Była zaplanowana na dzisiaj, ale zmuszony byłem ją odwołać. Przez ostatni czas jeździłem różnymi suvowatymi na jazdach próbnych i tylko w Toyocie C-HR pozycja była nie do wytrzymania. 

 

Taka ciekawostka co do chwalonego wyżej Civica - bardzo mi się podobał, naprawdę świetne autko, nawet byłem na jeździe próbnej. Silnik super, CVT o galaktykę lepsze od tego montowanego w Toyotach, super wyposażenie, cena znośna. Jedyny minus to przedpotopowe multimedia.

Szkopuł jednak w tym ,że  w wybranej przeze mnie wersji ma w standardzie szklany dach. Nie można z niego zrezygnować. A Honda nie dopuszcza możliwości montażu bagażnika dachowego w Civicach ze szklanym dachem. Wiem że firmy robiące bagażnik nibyi sprzedają modele do Civica X ze szklanym dachem, ale mam oficjalne stanowisko importera, że dach ani nadproża nie są przystosowane do montażu czegokolwiek. Tak więc w razie "W" ubezpieczyciel powie "Do widzenia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba największy bagażnik w klasie? Masz wersję Sport Plus? Tam jest kilkanaście litrów mniej, ze względu na podwójny, centralnie umieszczony tłumik. 

Ogólnie jak wrażenia? Bardzo podoba mi się ten model i motor robi wrażenie. 

Wielki plus dla hondy za wbudowany ekran i manualne sterowanie klimą i radiem (po lifcie). 

Mam wersję Prestige  5d, z zeszłego roku, obecnie niedostępna konfiguracja.  bez tłumików w środku. Potrzebowałem miejsce na hak i mam dodatkowe litry bagażnika. Bardzo przyjemna skrzynia CVR z wirtualnymi 7 biegami. Działa ja tradycyjny automat. Bardzo rozbudowany interface z możliwościami podłączenia telefonu. Świetnie trzyma się drogi, koników starczy. Przejazdy przez miasto miałem w okolicach 7,4. naprawdę mało pali. Żona jeździ, ja głównie CRV po trawiastym lotnisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Szkopuł jednak w tym ,że  w wybranej przeze mnie wersji ma w standardzie szklany dach. Nie można z niego zrezygnować. A Honda nie dopuszcza możliwości montażu bagażnika dachowego w Civicach ze szklanym dachem. Wiem że firmy robiące bagażnik nibyi sprzedają modele do Civica X ze szklanym dachem, ale mam oficjalne stanowisko importera, że dach ani nadproża nie są przystosowane do montażu czegokolwiek. Tak więc w razie "W" ubezpieczyciel powie "Do widzenia"...

Sprzedawca powiedział, że w razie bagażnika zakleić taśmą przełącznik szyberdachu i ok. Klapa bagażnika też nie jest przystosowana do roweru itd, jeżeli wsiadłeś do Toyoty CH-R to Civic X moim zdaniem jest dużo fajniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o Ikarusie, a więc oglądajcie:

https://polskicarava...per-video,53956

a tutaj wersja budżetowa i DIY

 

A można jeździć autobusem na kat. B? Iveco daily można. I terenowe właściwości kiepskie :-) 

 

Co innego Iveco

lub Tatra: 

albo Unimog: 

 

Rozmarzyłem się. I chyba mam jakiś kompleks (tekst z Shreka 1)  :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Prestige  5d, z zeszłego roku, obecnie niedostępna konfiguracja.  bez tłumików w środku. Potrzebowałem miejsce na hak i mam dodatkowe litry bagażnika. Bardzo przyjemna skrzynia CVR z wirtualnymi 7 biegami. Działa ja tradycyjny automat. Bardzo rozbudowany interface z możliwościami podłączenia telefonu. Świetnie trzyma się drogi, koników starczy. Przejazdy przez miasto miałem w okolicach 7,4. naprawdę mało pali. Żona jeździ, ja głównie CRV po trawiastym lotnisku. 

Dziękuję za info, podobo mi się to auto. Jakoś tak zacząłem patrzeć na Hondy po zakupie motocykla. 

Ale...z tym dachem niezłe jaja. Patrzę w konfigurator i rzeczywiście trzy najwyższe wersje mają szklany dach w pakiecie...Lipa trochę. 

 

A tutaj wersja Sport bez szklanego dachu: https://www.otomoto....html#98c5090694

Czyżby lifting wprowadził szklany dach do pakietu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyżby lifting wprowadził szklany dach do pakietu? 

Nie tyle lifting co ograniczenie dostepnych wersji w 2020. Dlatego kupiłem Civica rzutem na taśmę. Są jeszcze resztki modeli 2019 u dilerów. Fajne ceny, może trafi się bez dachu. Diler potrafi ściągnąć auto z centralnego magazynu, chyba z Belgii.

Europa wprowadzając restrykcyjne normy spalin wyprosiła ze swego rynku mocniejsze modele i niektórych producentów. 

W Europie nie Accorda z silnikiem 2l a Civic z silnikiem 1.5 T i zwiększona mocą też nie jest sprzedawany. 

Te ciekawe modele można sprzedawać w Ameryce czy Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz siedzieć nisko z niemal wyprostowanymi nogami? Toż to idealna pozycja. W suva'ch właśnie wkurza mnie pozycja jak na kiblu. Ojciec ma suv'a i zawsze się wkurza gdy musi moim jechać bo siedzi na podłodze. 

Inna kwestia to wiek i łatwość/trudność wsiadania/wysiadania. 

Wiek trochę tak. Mój zięć natychmiast obniżył siedzenie w samochodzie, który im (córce i zięciowi) "pożyczyłem". Ale ja lubię siedzieć wysoko od dawna. Właściwie to od zawsze. Tyle że kiedyś samochodów z wysokim siedzeniem było niewiele. Poza wszelkiego rodzaju dostawczakami, kamperami, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie pakowania, to do Corsy (starej 3-drzwiowej), 2 rowery, 2 osoby i bagaż wchodzą.

Za pierwszym razem jest z tym trochę gimnastyki, za drugim... można się zacząć zastanawiać nad trzecim rowerem ;)

 

Ma ktoś dobry patent na zdzieranie pieprzonych naklejek z szyb (rejestracyjnej)?

Poza tym z podgrzewaniem szyby suszarką - trochę się boję pęknięcia no i jest problem z 200m przedłużaczem do tejże suszarki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dojścia do suszarki to weź butelkę z bardzo ciepłą wodą i przyłóż do szyby. Oczywiście nie rób tego rano po nocnych przymrozkach, ale nie muszę Ci chyba tego tłumaczyć :) Do tego stara karta kredytowa do skrobania, a na koniec spirytus. Ostatnio zajęło mi to niecałą minutę. Za to na sucho i na zimno koszmar (jak to w życiu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie pakowania, to do Corsy (starej 3-drzwiowej), 2 rowery, 2 osoby i bagaż wchodzą.
Za pierwszym razem jest z tym trochę gimnastyki, za drugim... można się zacząć zastanawiać nad trzecim rowerem ;)

Ma ktoś dobry patent na zdzieranie pieprzonych naklejek z szyb (rejestracyjnej)?
Poza tym z podgrzewaniem szyby suszarką - trochę się boję pęknięcia no i jest problem z 200m przedłużaczem do tejże suszarki :P


Skrobak do naklejek/szyb + na końcu rozpuszczalnik + ścierka.

Można też wysłać żone do szklarza samochodowego :-) patent kumpla :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie pakowania, to do Corsy (starej 3-drzwiowej), 2 rowery, 2 osoby i bagaż wchodzą.

Za pierwszym razem jest z tym trochę gimnastyki, za drugim... można się zacząć zastanawiać nad trzecim rowerem ;)

 

Ma ktoś dobry patent na zdzieranie pieprzonych naklejek z szyb (rejestracyjnej)?

Poza tym z podgrzewaniem szyby suszarką - trochę się boję pęknięcia no i jest problem z 200m przedłużaczem do tejże suszarki :P

Żyletka. Metodycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek trochę tak. Mój zięć natychmiast obniżył siedzenie w samochodzie, który im (córce i zięciowi) "pożyczyłem". Ale ja lubię siedzieć wysoko od dawna. Właściwie to od zawsze. Tyle że kiedyś samochodów z wysokim siedzeniem było niewiele. Poza wszelkiego rodzaju dostawczakami, kamperami, itp.

Ja Cię bardzo dobrze rozumiem :)
Jak siedzenie się nie podnosi to nawet poduszka się znajdzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...