Skocz do zawartości

Przebieg


star

Rekomendowane odpowiedzi

A to jeszcze rozważyłbym Klebery - miałem w sumie 3 komplety (2 letnie + zimówki) na 2 samochodach. Letnie (chyba Dynaxer?) bardzo dyskretnie traciły milimetry a jechało się na nich bardzo fajnie. Zimówki też były świetne.


Odhaczam marki premium. Choć na Micheliny w rym dziwnym rozmiarze mnie nie stać. Pirelli nie miałem. Te się brudza ponoć. No i jakież takie kauczukowe jak piłeczka ponoć. Tyle internety. Zobaczymy. PS kleberow nie znam, wiem że klasa średnia, solidność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Odhaczam marki premium. Choć na Micheliny w rym dziwnym rozmiarze mnie nie stać. Pirelli nie miałem. Te się brudza ponoć. No i jakież takie kauczukowe jak piłeczka ponoć. Tyle internety. Zobaczymy. PS kleberow nie znam, wiem że klasa średnia, solidność.

 

Pirelli miałem raz jako pierwszy montaż na nowym samochodzie służbowym. Nie urzekły mnie trakcją tak żebym je jakoś szczególnie zapamiętał. Pamiętam natomiast że wytarły się bardzo szybko - bodaj po dwóch sezonach poszły na odpad i założyli mi właśnie rzeczone Klebery - te były według mnie znacznie lepsze pomimo że klasę niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli miałem raz jako pierwszy montaż na nowym samochodzie służbowym. Nie urzekły mnie trakcją tak żebym je jakoś szczególnie zapamiętał. Pamiętam natomiast że wytarły się bardzo szybko - bodaj po dwóch sezonach poszły na odpad i założyli mi właśnie rzeczone Klebery - te były według mnie znacznie lepsze pomimo że klasę niższe.


Pamiętasz jakie?
Bo nawet w etykiecie ten sam model w zależności od klasy w vs v i h różni się jak aa vs cb:-) o rozmiarze nie wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz jakie?
Bo nawet w etykiecie ten sam model w zależności od klasy w vs v i h różni się jak aa vs cb:-) o rozmiarze nie wspomnę.

 

Nie pamiętam. Będę we wtorek w firmie to może jakieś papiery jeszcze znajdę - ale nie obiecuję, to już parę latek minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam. Będę we wtorek w firmie to może jakieś papiery jeszcze znajdę - ale nie obiecuję, to już parę latek minęło.


Mam motor przed sobą i w teście Dynaxer hp4 zajmuje odległa pozycje że słabym wynikiem. Jedyna zaletą opony jest pierwsze miejsce w pomiarze hałasu. Sam widzisz. Yokohama też daleko. Dunlop Street respondentów 2 za Dębicą:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam motor przed sobą i w teście Dynaxer hp4 zajmuje odległa pozycje że słabym wynikiem. Jedyna zaletą opony jest pierwsze miejsce w pomiarze hałasu. Sam widzisz. Yokohama też daleko. Dunlop Street respondentów 2 za Dębicą:-)

 

Nie neguję - tyle że ja testów żadnych nie czytuję. Jako że ujeżdżam głównie auta flotowe to mogę ocenić tylko to co mam lub miałem wcześniej w użyciu. Albo, upraszczając, to co mi flota sfinansuje. W poprzednią zimę np. wstawili mi 2 zimówki Nexena (skasowałem jedną z poprzedniego kompletu i dostałem nową parę na oś) - myślę, kuźwa, co to za marka, chyba pierwsze o niej słyszę? Ale oponiarz mówi - całkiem niezłe, klienci biorą i chwalą. No i faktycznie były niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję - tyle że ja testów żadnych nie czytuję. Jako że ujeżdżam głównie auta flotowe to mogę ocenić tylko to co mam lub miałem wcześniej w użyciu. Albo, upraszczając, to co mi flota sfinansuje. W poprzednią zimę np. wstawili mi 2 zimówki Nexena (skasowałem jedną z poprzedniego kompletu i dostałem nową parę na oś) - myślę, kuźwa, co to za marka, chyba pierwsze o niej słyszę? Ale oponiarz mówi - całkiem niezłe, klienci biorą i chwalą. No i faktycznie były niezłe.

Nexen był Michelina. Mam w Tucsonie. OK. Tylko szybką degradacja. To nie Michelin. PS koreańskie do Koreanczyka;-) znałem z literatury więc nie bałem się zakupu. PS gdzie zmieniasz w Lodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen był Michelina. Mam w Tucsonie. OK. Tylko szybką degradacja. To nie Michelin. PS koreańskie do Koreanczyka;-) znałem z literatury więc nie bałem się zakupu. PS gdzie zmieniasz w Lodzi?

 

Na Wersalskiej. Dawniej to był Inter-Stomil, a teraz przejął warsztat ich dawny kierownik i nazywają się Twoje Koła. Trzecie auto już mi obsługują, ósmy czy dziewiąty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kop leżącego.

 

Te opony są fajne, wiele lat jeździłem na agresywnych przeciwdeszczowych RainExpertach czy coś a te dostałem z autem. No i się polubiliśmy - sztywne, przyczepne, dobrze wykonane, średnio trwałe - jak się ten szlaczek gubi kupuje nowe. 

Ale na rower tylko Vittoria :D

w mtbk Maxxis rules…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mtbk rules technique a nie maxxis a próbowałeś innych oponek?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

troche tego bylo

 

Tzn piszesz o trail i DH ?

dla mnie  tak

 

nawet w TallBoy mam opony DH , no ale moj niby single track rower nie jest uzywany do bicia predkosci - wszystko nastawione jest na przeszkody, zjazdy i podjazdy

Gdyby szybkosc sie liczyla to na pewno byly by to Fastrollers - doskonala kombinacja przyczepnosco i dobrego toczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się do wymiany opon, a w nocy śnieg;-)
https://magazynauto....ych,nId,1097579
https://opony.czesciauto24.pl/pirelli-8019227241921-2419200.html
https://www.autobild...st-5629291.html
https://forum.vw-pas...e-do-passat-b8/

Co konkretnie chcesz wiedzieć. Jaki rozmiar opon, letnie czy wielosezonowe, jaki priorytet mokro czy sucho, prędkość do (to też jest istotne ze wzgl. na cenę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chcesz wiedzieć. Jaki rozmiar opon, letnie czy wielosezonowe, jaki priorytet mokro czy sucho, prędkość do (to też jest istotne ze wzgl. na cenę)

W sumie opony wybrane. Czas jedynie na zmianę. Priorytet to trwałość, przy dobrych parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoich całorocznych Michelinów crossclimatów nie byłem w stanie przetestować. Ciut śniegu było w Austrii, ale za mało by coś powiedzieć. A potem śnieg widziałem już tylko w TV lub na swoich zdjęciach. :) Ale i tak jestem zadowolony, bo nie muszę zmieniać opon.

 

BTW moja Kijanka stoi grzecznie na ulicy i pewnie rdzewieje. Nie ruszana od kilku tygodni. Nie ma powodu. Diesel nie odpalany może zardzewieć od środka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoich całorocznych Michelinów crossclimatów nie byłem w stanie przetestować. Ciut śniegu było w Austrii, ale za mało by coś powiedzieć. A potem śnieg widziałem już tylko w TV lub na swoich zdjęciach. :) Ale i tak jestem zadowolony, bo nie muszę zmieniać opon.

BTW moja Kijanka stoi grzecznie na ulicy i pewnie rdzewieje. Nie ruszana od kilku tygodni. Nie ma powodu. Diesel nie odpalany może zardzewieć od środka? :)


Ja bym odpalił. Akumulator podladowac. Podjechać z rana do lasu np. Jaka kia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na czym finalnie stanęło?


Pirelli P7 Cinturato Blue XL W 97 215/55R16 co by tu jeszcze dopisać? Aha AA mi się podoba;-), 71 mniej. Cena koło 400 więc drogo. Dunlop blueresponse wchodził w grę. A tak Micheliny były, Conti i GY, to czemu by nie Pirelli, może kalendarz dadzą i na f1 zaprosza jak ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, przecież reklamowałem. Kiedyś kupiłem Dunlopy SP Sport 2000 z nowym Nissankiem i były miodne to spróbowałem ale przejechały kilka tysięcy i oddałem - nie szło tego wyważyć. Zabrali kurierem, za 3 dni przyszły Hankooki i spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...