Skocz do zawartości

MTBK Poland


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

juz troche sie popytalem, ale brakuje mi lopatologicznego wyjasnienia:

prosil bym o nast info:

 

1/ najblizsze  (z Poznania) trasy MTBK (Karpacz?, Szklarska??)

2/ najblizsze (z P-nia)  parki MTBK  z wyciagami

3/ wrazenia o jakosci wypozyczanych rowerow  I sprzetu ochronnego w poszczegolnych osrodkach

4/ gdzie , do cholery, jest Czarna Gora I Srebrna Gora ? google maps pokazuje jakes dziwolagi

 

dziekuje za wszelkie info!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz troche sie popytalem, ale brakuje mi lopatologicznego wyjasnienia:

prosil bym o nast info:

 

1/ najblizsze  (z Poznania) trasy MTBK (Karpacz?, Szklarska??)

2/ najblizsze (z P-nia)  parki MTBK  z wyciagami

3/ wrazenia o jakosci wypozyczanych rowerow  I sprzetu ochronnego w poszczegolnych osrodkach

4/ gdzie , do cholery, jest Czarna Gora I Srebrna Gora ? google maps pokazuje jakes dziwolagi

 

dziekuje za wszelkie info!

Ad.4 

Szukaj Stronie Śląskie, wówczas znajdziesz Czarną Górę.

Szukaj Twierdza Srebrna Góra - wówczas znajdziesz Srebrną Górę (niedaleko Kłodzka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.4 

Szukaj Stronie Śląskie, wówczas znajdziesz Czarną Górę.

Szukaj Twierdza Srebrna Góra - wówczas znajdziesz Srebrną Górę (niedaleko Kłodzka). 

 

juz troche sie popytalem, ale brakuje mi lopatologicznego wyjasnienia:

prosil bym o nast info:

 

1/ najblizsze  (z Poznania) trasy MTBK (Karpacz?, Szklarska??)

2/ najblizsze (z P-nia)  parki MTBK  z wyciagami

3/ wrazenia o jakosci wypozyczanych rowerow  I sprzetu ochronnego w poszczegolnych osrodkach

4/ gdzie , do cholery, jest Czarna Gora I Srebrna Gora ? google maps pokazuje jakes dziwolagi

 

dziekuje za wszelkie info!

A może takie coś?

http://singletrack.p...ngle-trackow/#!

http://bmstrek.com/?...AiAAEgJb4fD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najblizszy wyciag - Gora Dzikowiec, ale brak wypozyczalni. Fajne bikeparki Kouty i Areal Kares (fajne jump line'y), zreszta oba obok siebie. W koutach maja chyba przyzwoite rowery. Spindlerowy Mlyn tez git, wlacznie z wypozyczalnia (scotty mozna rezerwowac). Nic tu blizej mnie nie porwalo. W czarnej nie jezdzilem, ale raczej bez szalu.

 

Oba te bikeparki maja przyzwoite traski DH. W szpindlu nawet trudniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz troche sie popytalem, ale brakuje mi lopatologicznego wyjasnienia:

prosil bym o nast info:

 

1/ najblizsze  (z Poznania) trasy MTBK (Karpacz?, Szklarska??)

2/ najblizsze (z P-nia)  parki MTBK  z wyciagami

3/ wrazenia o jakosci wypozyczanych rowerow  I sprzetu ochronnego w poszczegolnych osrodkach

4/ gdzie , do cholery, jest Czarna Gora I Srebrna Gora ? google maps pokazuje jakes dziwolagi

 

dziekuje za wszelkie info!

 

Do kolegów dodam jeszcze 

- Boguszów Gorce (Dzikowiec) - DH, wjazd co pół godziny

- wygooglaj "Strefa MTB Sudety" - trasy MTB w górach Kamiennych, Suchych i Sowich (to tam jest też  Enduro Srebrna Góra) - system 250 km tras MTB

Masz też MTB w Górach Bialskich (Stronie Śląskie) i Bardzkich (cztery pętle MTB)

 

Jeśli interesowałyby Cię single to byłoby parę tematów oprócz Izer.

 

Co do wypożyczalni to znam dwie; w Bielawie (hardtail) i Srebrnej Górze (full).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię znam, to najlepsza opcja dla Ciebie to Rychleby, ja tam jeździłem najłatwiejszą trasę, i dla mnie ambitnie na hardtailu.
Są tam też trudne trasy, kamieni jest pełno !
Przy parkingu jest przyjemna buda z barem i wypożyczalnią.
http://www.rychlebskiesciezki.pl/pl/
 
Tutaj masz rezerwacje rowerów online http://www.rychlebsk...centrum-testowe (warto zrobić)
 
punkt startowy na mapie https://en.mapy.cz/s/3sBsN
z wrocławia 2h autem
 
U nas w Europie wszystkie trasy mtb są dostępne na aplikacji mobile TrailForks (jest iphone i android)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba!
 
Jeszcze mi przyszło do głowy, że najbardziej kamienista trasa jaką znam (a o takie pytałeś) to zjazd z Wielkiej Sowy na południe (chyba niebieski). Mam nadzieję, że Cię usatysfakcjonuje.
 
Pozdro
Wiesiek


masz teraz mocny bike, to odwiedź sobie Srebrną Gorą i Rychleby, zobaczysz co to znaczy kamienie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

masz teraz mocny bike, to odwiedź sobie Srebrną Gorą i Rychleby, zobaczysz co to znaczy kamienie :-)

Wszystki dziekuje za odpowiedzi/podpowiedzi

w sumie bylem z niedziele na Srebrnej Gorze

 

1/ rower Ok - Kelly Torx - zawieszenie OK, natomiast przerzutka - bardzo "taka sobie"…….

2/ obsluga - wspaniala

3/ teren - dobry - przelecialem trasy A1 A2 i B bo mialem tylko 3 h jazdy…. natomiast kamieni tam nie uswiadczysz - sa za to dobre korzenie i pare scianek - w sumie - wspaniale 3h na rowerze 

 

Pierwszy wjazd zrobilem na rowerze a nastepne 2 na Tarpanie.

obawialem sie o daojazd…. z niewielkim przekraczaniem predkosci bylem w ciagu 3h na miejscu

 

wioska Srebrna Gora czy miasteczko - przeurocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Ci spasowało. Chłopaki którzy się tym opiekują, dają tam dużo serca. To ich pasja i praca.

Następnym razem możesz sobie odwiedzić Czarną Górę. Z jednej strony są (podobno) bardzo trudne trasy enduro (dostępne z wyciągu),
a z drugiej strony łatwe singletracki.

Trasy enduro masz tutaj: http://www.parkrowerowy.pl/
a single tutaj: https://www.trailfor...--l-skie-27561/(trasy zielone i niebieskie)


Na trailforks trasy enduro (Czarnej Góry) są na czerwono, ale bardziej wiarygodna mapa jest raczej na parkrowerowy.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeszcze pare uwag:

Ojczyzna sie ma zdecydowanie dobrze - wrecz swietnie!!!!

wszyscy, ktorych spotkalem, byli przeciwni PiS - nie wiem dlaczego ta partia dominuje

Ludzie w POlsce sa swietni, mili, przyjazni - porownanie Frankfurt airport z P-n Lawica - druzgocace…….

 

zgrzyt: zatankowalem benzyne (zn rope) kupilem herbate, wlalem herbate do mojego duzego "kubka" , wrocilem do stacji i dolalem wody - pani z obslugi skasowala mi 3 zl za dodatkowa wode……..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pare uwag:
 
zgrzyt: zatankowalem benzyne (zn rope) kupilem herbate, wlalem herbate do mojego duzego "kubka" , wrocilem do stacji i dolalem wody - pani z obslugi skasowala mi 3 zl za dodatkowa wode……..

Nauczyli się od Ryannair!!
Masz rację tutaj na stacji benzynowej co tydzień tankuję lód do butelki z piciem z maszyny napojów za dziekuje. Ale z gorącą wodą nie próbowałam.

Załączone miniatury

  • 3C16CF14-8146-42CC-84FE-074F97F7CCD4.png
  • 36E6331E-0339-4953-97E6-F0B2878AB6DB.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wracając na Ziemię :) ewidentnie sprowokowany twoimi zdjęciami zacząłem sobie szukać tras w Beskidach. Są znane z kamieni i w sumie nie takie łatwe - tzw. "beskidzka rąbanka".

I trafiłem na bardzo fajną stronę. Bo na stronach gmin czy miast robionych za unijne dotacje oczywiście są same bzdety.

http://beskidtrail.p...gory/wycieczki/

Każda trasa opisana, sfotografowana, z trackiem - można się przygotować, rozłożyć siły. Imponujące, że komuś tak się chce. No i facet nieźle daje na tym rowerze : )

 

Bardzo życzliwi ludzie.Napisałem z pytaniem które trasy z kilku wstępnie wybranych są do zrobienia na hardtailu bez takich lotów jak na powyższym filmiku - bez większych nadziei na odpowiedź zresztą. Po chwili przyszła odpowiedź z trasami, wskazaniem alternatyw najbardziej ryzykownych zjazdów i rekomendacjami. Podnosi wiarę w ludzi : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...