Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tijas

Tijas

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 05.2019
1

Napisano 19 maj 2019 - 14:37

Cześć!

Chciałbym się poradzić w kwestii butów narciarskich.

W lutym tego roku kupiłem nowe buty, w cenie ok. 1400zł. To jest cena już po obniżce - wyprzedaż posezonowa. Marka uznana, ale w tym momencie nie jest istotna.

Po zakupie, w marcu zdążyłem jeszcze w tych butach pojeździć 3 dni. Od marca narty i buty stały sobie odkryte, żeby przeschły.

Wczoraj postanowiłem wyczyścić sprzęt i schować go na swoje miejsce.

Przypadkiem włożyłem rękę do jednego buta i zauważyłem, że w bucie wewnętrznym w okolicach poniżej kostki (tej od wewnątrz) zaczyna się odklejać wewnętrzna wyściółka. Jakby wewnątrz ścianki botka puścił klej zespajający poszczególne warstwy. Wyściółka jest wykonana z tworzywa podobnego w fakturze do gąbki. Od strony kostki zewnętrznej też to zauważyłem, ale mniej. Sprawdziłem drugi but - też się odkleja, ale nie tak mocno jak w pierwszym bucie. To wygląda tak, jakby rozwarstwiła się konstrukcja ścianki buta wewnętrznego. Jak zaglądam to tego botka z góry, to zauważam, że tej odklejonej wyściółki zrobiło się jakby za dużo. Wyściółka ta zaczyna się marszczyć w kierunku do dołu. Zrobiła się już lekka fałda. Jak wkładam nogę do buta, to rozciągam tę fałdę i nadmiar materiału zbiera się na samym dole buta, przy pięcie, tuż na wkładką. Na razie to mnie nie uwiera, ale mam obawy, że trakcie dalszego używania buta fałda się powiększy i wtedy będzie uwierać. Ale pewności nie mam.

To są moje trzecie buty. Mam jeszcze moje poprzednie 6-letnie buty i w nich tego problemu nie ma.  Sprawdziłem obecne buty żony (też trzecie), syna (drugie) i tam też nic takiego się nie dzieje.

Proszę poradźcie co robić. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że tak nie powinno się dziać.

Buty są prawie nowe, kupione wysyłkowo 3 miesiące temu. Mam paragon. Reklamować je? Jeśli tak, to zgłosić wadę na podstawie gwarancji, czy rękojmi, niezgodności towaru z umową, czy jeszcze inaczej? Jestem w tym kompletnie zielony. Ogólnie, to jestem zadowolony z tych butów. No i teraz jestem w kropce...

Tijas

#2 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9411 postów
  • Na forum od: 09.2006
3659
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 19 maj 2019 - 14:40

kupiles zlom

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#3 Tijas

Tijas

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 05.2019
1

Napisano 19 maj 2019 - 14:44

kupiles zlom

Żeby, póki co. nie rzucać złego światła na markę, nie podałem nazwy. Ale firma jest światowa.

To są buty z sezonu 2018/19, nowy model dostępny dopiero od tego sezonu.

Tijas.

#4 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2901 postów
  • Na forum od: 11.2008
3655
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 19 maj 2019 - 15:18

kupiles zlom

kupił dobre buty, które po czasie 

Żeby, póki co. nie rzucać złego światła na markę, nie podałem nazwy. Ale firma jest światowa.

To są buty z sezonu 2018/19, nowy model dostępny dopiero od tego sezonu.

Tijas.

Reklamowałbym z tytułu niezgodności towaru z umową...

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#5 Segal

Segal

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 02.2019
60
  • Umiejętności: 5
  • Ziemia Łódzka

Napisano 19 maj 2019 - 16:23

Buty są prawie nowe, kupione wysyłkowo 3 miesiące temu. Mam paragon. Reklamować je? Jeśli tak, to zgłosić wadę na podstawie gwarancji, czy rękojmi, niezgodności towaru z umową, czy jeszcze inaczej?

Reklamować bezwzględnie. Skoro zakup raptem sprzed 3 miesięcy to w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać. Co do podstawy roszczenia to możesz sobie przejrzeć jakieś strony federacji konsumentów - ale według mnie w tym przypadku to bez znaczenia z jakiego tytułu je zgłosisz.

#6 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9411 postów
  • Na forum od: 09.2006
3659
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 20 maj 2019 - 04:08

dobre buty………...hmmmmmmmmmmmmmmmmm

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack