Skocz do zawartości

Volkl Kanjo i konkurencyjne modele.


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam head kore 105, bardzo lekkie. Ale nie z wiązaniami tourowymi


Z tym "bardzo" to bym nie przesadzał :)

Narta rocznik dł. waga (szt. g.)
Head KORE 93 2019 171 1644
Head KORE 93 2019 180 1748
Head KORE 93 2019 189 1887
Head KORE 99 2019 180 1822
Head KORE 105 2019 171 1757
Head KORE 105 2019 180 1853
Head KORE 105 2019 189 2068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


No widzisz, wyciągasz opisy z internetu, a ja na tych nartach jeździłem.
Kupiłem je właśnie z powodu opisu (freeride/allmountain), ale się na opisie przewiozłem bo okazało się, że z opisu prawdziwe jest LOW CAMBER/HIGH ROCKER, czyli ZERO cambera. Razem z Powder Turn tip to świetna narta na puch, ale w ogóle nie nadaje się jako all mountain bo nie trzyma się na betonie/szreni.
https://www.skionlin...l,s3,5085.html#
Nie trzymają na szreni nawet świeżo po naostrzeniu.

W sensie, że to śmieszne, bo nie łapię?
To screeny z filmów


W sumie opis daje do myślenia.
Po miękkim w sumie na wszystkim się pojedzie, może z dyskomfortem.
Po twardym bywa walka o życie;-)
Dlatego bardzo zadowolony jestem z poleconym mi przez Wujota Nangi Parbat, lekka, a trzyma. Długość 179 przeszkadza tylko w lesie, szczególnie na twardym, a tak to też nie najgorszy wybór, promocja była:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, wyciągasz opisy z internetu, a ja na tych nartach jeździłem.
Kupiłem je właśnie z powodu opisu (freeride/allmountain), ale się na opisie przewiozłem bo okazało się, że z opisu prawdziwe jest LOW CAMBER/HIGH ROCKER, czyli ZERO cambera.
Nie trzymają na szreni nawet świeżo po naostrzeniu.


Tutaj wyraźnie widać, że te narty mają camber: https://blisterrevie...gnol-s3-186cm/3
Natomiast trzymanie na lodzie/betonie nie wynika z posiadania lub braku cambera, a ze sztywności poprzecznej (braku podatności na "skręcanie w śmigło") i długości efektywnej krawędzi (przy dużym rockerze z przodu i tyłu ta długość jest mniejsza - w przypadku tych nart rocker zabiera połowę długości). Przykładowo poprzednie roczniki Mantry, mimo braku cambera (full rocker), były chwalone za dobre trzymanie na twardym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wyraźnie widać, że te narty mają camber: https://blisterrevie...gnol-s3-186cm/3
Natomiast trzymanie na lodzie/betonie nie wynika z posiadania lub braku cambera, a ze sztywności poprzecznej (braku podatności na "skręcanie w śmigło") i długości efektywnej krawędzi (przy dużym rockerze z przodu i tyłu ta długość jest mniejsza - w przypadku tych nart rocker zabiera połowę długości). Przykładowo poprzednie roczniki Mantry, mimo braku cambera (full rocker), były chwalone za dobre trzymanie na twardym.

 

Gdy narta nie ma cambera (lub ma minimalny) jak tutaj

 

RossignolS3.jpg

 

to w połączeniu z 50% długości rockera, po stanięciu na niej wygląda mniej więcej tak:

 

sprzet-full-rocker.png

 

https://www.skionlin...-open,5985.html

 

Co w miękkim bardzo pomaga, a na twardym - wręcz przeciwnie.

Ja tę nartę kupiłem jako puchówkę (gdzie się sprawowała znakomicie), ale jej katastrofalne zachowanie na twardym sprawiło, że poszukałem na puch czegoś bardziej uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy narta nie ma cambera (lub ma minimalny) jak tutaj
 
RossignolS3.jpg
 
to w połączeniu z 50% długości rockera, po stanięciu na niej wygląda mniej więcej tak:
 
sprzet-full-rocker.png
 
https://www.skionlin...-open,5985.html
 
Co w miękkim bardzo pomaga, a na twardym - wręcz przeciwnie.
Ja tę nartę kupiłem jako puchówkę (gdzie się sprawowała znakomicie), ale jej katastrofalne zachowanie na twardym sprawiło, że poszukałem na puch czegoś bardziej uniwersalnego.


Wszystko się zgadza, pod warunkiem, że wygląd narty na twardym, który pokazałeś, dotyczy sytuacji gdy postawiona jest na krawędzi - no ale taki jest właśnie mechanizm skrętu karwingowego i narta wygnie się w ten sposób niezależnie od tego czy ma camber czy nie - wygięcie to wynika z taliowania.
Powtarzam - problem z trzymaniem nie wynika z braku (czy z niewielkiego cambera), lecz z następujących czynników: małej sztywności poprzecznej i dużego rockera na długim odcinku, co skraca efektywną krawędź (czyli ten odcinek, który ma kontakt z twardym podłożem przy zakrawędziowaniu narty).
Mała sztywność podłużna, przeważnie korzystna w puchu, bo ułatwia uginanie się narty pod ciężarem narciarza, też pogarsza trzymanie krawędzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, pod warunkiem, że wygląd narty na twardym, który pokazałeś, dotyczy sytuacji gdy postawiona jest na krawędzi.

 

No właśnie cały czas o to chodzi, że taka narta tak wygląda gdy staniesz na niej na płasko.

 

Dobra, nie upieram się, że to wynika z braku cambera, natomiast jestem przekonany, że narta z 50% rockera znacznie lepiej trzymałaby na twardym gdyby miała większy camber - dawałby szansę na złapanie krawędzi przynajmniej na tej 50% długości. Przy braku cambera ma efektywną krawędź niewiele dłuższą od buta.

 

Jak ktoś chce przyczepić i być technicznie ścisły to narty określane jako Zero Camber mają camber rzędu 5mm

 

clone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusz mozgownica.  Starocie sprzed 5+ lat nie sa tematem.

 

Super narty. Czasem można znaleźć jeszcze zafoliowane, za ułamek ceny. Wolę mieć dwa zestawy dopasowane na różne warunki za 1500 i 2000 złociszy niż jeden za 3500, który będzie i słaby na puchu i słaby na betonach. Do tego z założenia nie kupuję nart świeższych niż 2-letnie bo dopiero wtedy wychodzą kwestie trwałości w odchudzanych modelach.

 

Ale co, chcesz powiedzieć, że geometria nart nie ma zastosowania do starszych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A ja zaszalałem i nabyłem Volkl BMT 90 w długości 170.

Wiązanie przemontowane ze starej narty, ATK Rider

 

Pierwsze wrażenie lepiej niż pozytywne.

attachicon.gifDSC01585.jpg

Jezeli to BMT to zupelnie podpbne graficznie do moich M5 Werks - jaka dlug ??? moja mlodsza i Jej facet tez wala na BMT i sobie chwala...

 

BMT tym gorzej. Bo anonimowo.

To ja teraz dodam: ???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to BMT to zupelnie podpbne graficznie do moich M5 Werks - jaka dlug ??? moja mlodsza i Jej facet tez wala na BMT i sobie chwala...

BMT dla mnie jest teraz podstawową nartą skiturowa. Zbyt długa na zakosach męczy, długość też zwiększa wagę. Dla mnie 170 jest w takim wypadku optymalne.

Ale nawet freeriderzy jeżdżę na Bmt, to jestem zdziwiony. Jaka szerokość? Robią też jakieś podejścia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jezeli to BMT to zupelnie podpbne graficznie do moich M5 Werks - jaka dlug ??? 

 

Kupił je bo graficznie pasują do ATK ;)

 

BMT dla mnie jest teraz podstawową nartą skiturowa. Zbyt długa na zakosach męczy, długość też zwiększa wagę. Dla mnie 170 jest w takim wypadku optymalne.

 

170 to ile to jest na Twój wzrost?

Ten rocker wygląda na całkiem-całkiem, więc schodzi ze 20cm z krawędzi:

 

v-lkl-bmt-90-19-20-touring-skis-gb.jpg

 

Moje 88mm (-2cm do wzrostu) mają tylko tip rocker więc nieźle trzymają na szreni.

 

Zastanawiam się nad 105mm - czy brać -5cm czy +5cm (waga vs. krawędź)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta 170
Wzrost +3

 

Ja miałem przy +6cm z 25cm rockerem deficyt krawędzi.

Ale myślę, że to też przez mocne taliowanie 147-89-110, które też przeszkadza przy foczeniu. Więc mnie zirytowały i mimo, że miałem w tym sezonie nart nie zmieniać, to uległem - tym bardziej, że da się je odchudzić o pół kilo. Zakładam, ze to będą narty tylko na świeży opad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...