Skocz do zawartości

Volkl Kanjo i konkurencyjne modele.


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powiem wprost, co moze sie spotkac z nieprzyjaznym oddzwiekiem: jezeli ktos ma klopoty z zakrawdziowaniem na stromym na szerokiej narcie- nie powienien takiej uzywac, moze w ogole nie powinien udawac sie poza trase, skoro taki drobiazg wyprowadza z rownowagi..wiecej nie powiem, bo nie chce rozdrazniac


nie ma problemu, możesz prowokować, jak Ty coś piszesz to wiadomo że z własnego doświadczenia i z perspektywy powderu,

mi nie chodzi o to że ktoś ma problem z zakrawędziowaniem szerokiej narty,
z węższą nartą jest trochę łatwiej a jak jest łatwiej to jest przyjemniej i bezpieczniej,
mniejsza szerokość to jest też kwestia mniejszej wagi, a mówimy o narcie na całodzienne tury na stoki jak rozumiem do 45st a może i więcej,
to jest kwestia dostosowania parametrów do danego zawodnika i jego potrzeb, ale też umiejętności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wprost, co moze sie spotkac z nieprzyjaznym oddzwiekiem: jezeli ktos ma klopoty z zakrawdziowaniem na stromym na szerokiej narcie- nie powienien takiej uzywac, moze w ogole nie powinien udawac sie poza trase, skoro taki drobiazg wyprowadza z rownowagi..wiecej nie powiem, bo nie chce rozdrazniac

 

Powiem wprost jeśli ktoś ma kłopoty aby na narcie 72 mm zjechać w każdych warunkach (w tym, puchu głębokim) i potrzebuje do tego łopat  to może w ogóle nie powinien udawać się poza trasę.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz to samo tylko w odwrotnym klierunku.............

 

No bo to tak jest :)

To nie jest kwestia, że się nie da tylko, że będzie łatwiej.

I to raczej w stronę, że są narty, które na twardym nie dają rady i to może być większy problem niż że trudniej się w nich jeździ na miękkim/puchu.

 

Może tak: lepiej chcieć być na innych nartach w danych warunkach niż nie chcieć być na tych, na których się jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie narty nie daja rady - to zawsze narciarz nie daje rady - to wlasnie jest moje motto.....

daleki jestem od jazdy na "wrotach od stodoly" , ale narciarz MUSI umiec wykorzystac narty, nawet  w warunkach dla niej(narty) nieoptymalnych...

 

To sobie spróbuj - narta freestyle, twin tip, brak cambera, 120mm pod butem, 45st nachylenia i beton/szreń :)

Zapewniam - zmienisz zdanie

 

Za to w drugą stronę - narta 100-65-90 w puchu to jest tylko "meh! szkoda, że nie ta powyżej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

narta freestyle, twin tip, brak cambera

 


Narta freestyle bez cambera to kpina sama w sobie. Do skoków w parku camber jest równie ważny jak do jazdy SL.

 

 

Ja jestem bardzo ciekaw co kupi Śpiochu.
A jak nic nie ustali, to moja ręka więcej mu nie odpowie.
Hahaha :-)

 

Nie wiem czy coś ustalę. Z reguły lubię rozwiązania bezkompromisowe a tutaj takie się nie sprawdzi. Trzeba znaleźć nartę, która nie będzie wybitna w żadnym aspekcie za to dobra w każdym. Biorąc jeszcze pod uwagę problemy z kasą to pewnie jeszcze trochę czasu upłynie zanim coś kupię. Nie mniej jednak, z lektury tego wątku i podobnych można się sporo dowiedzieć. Ogólny wzrost rozeznania w temacie to mój obecny cel numer jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol S3 są zaliczane do kategorii all-mountain/freeride, nie są to narty freestylowe (a przynajmniej w zastosowaniu do parku).

 

No to ze swoimi twintipami i brakiem cambera (low camber - high rocker) się kompletnie nie nadają na all-mountain.

Bo jeździ się na nich jak na reverse camber z serii freestylowej Rossignola

Zasuwasz mi teraz mądrościami z wujka Gugla.

https://www.skionlin...l,s3,5085.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ze swoimi twintipami i brakiem cambera (low camber - high rocker) się kompletnie nie nadają na all-mountain.
Bo jeździ się na nich jak na reverse camber z serii freestylowej Rossignola
Zasuwasz mi teraz mądrościami z wujka Gugla.
https://www.skionlin...l,s3,5085.html#

A skąd mam "zasuwać Ci mądrości" jak nie z Googla, jeśli nie mam tych nart? Zgodnie z wszystkimi ich opisami, jakie znalazłem (po grafice wnioskuję, że to rocznik 11/12), deski te mają profil typu rocker-camber-rocker, a nie "brak cambera".
Co do zaliczania nart (niekoniecznie tych) do kategorii all-mountain, to zauważyłem, że w Ameryce jest tendencja do klasyfikowania jako all-mountain tego co w Europie zaliczylibyśmy do freeride, a jako freeride, tego co w Europie podchodzi pod narty do puchu lub big mountain.
Co do "freestylowości", to też jest duża różnica czy ten freestyle jest uprawiany w parku na przygotowanych stokach i przyrządach (wtedy camber jest bardzo pożądany) czy też np. w puchu - wtedy camber nie jest potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam "zasuwać Ci mądrości" jak nie z Googla, jeśli nie mam tych nart? Zgodnie z wszystkimi ich opisami, jakie znalazłem (po grafice wnioskuję, że to rocznik 11/12), deski te mają profil typu rocker-camber-rocker, a nie "brak cambera".
Co do zaliczania nart (niekoniecznie tych) do kategorii all-mountain, to zauważyłem, że w Ameryce jest tendencja do klasyfikowania jako all-mountain tego co w Europie zaliczylibyśmy do freeride, a jako freeride, tego co w Europie podchodzi pod narty do puchu lub big mountain.
Co do "freestylowości", to też jest duża różnica czy ten freestyle jest uprawiany w parku na przygotowanych stokach i przyrządach (wtedy camber jest bardzo pożądany) czy też np. w puchu - wtedy camber nie jest potrzebny.

 
No widzisz, wyciągasz opisy z internetu, a ja na tych nartach jeździłem.
Kupiłem je właśnie z powodu opisu (freeride/allmountain), ale się na opisie przewiozłem bo okazało się, że z opisu prawdziwe jest LOW CAMBER/HIGH ROCKER, czyli ZERO cambera. Razem z Powder Turn tip to świetna narta na puch, ale w ogóle nie nadaje się jako all mountain bo nie trzyma się na betonie/szreni.

https://www.skionlin...l,s3,5085.html#
Nie trzymają na szreni nawet świeżo po naostrzeniu.
 

Na razie to stoja a nie jezdza.
Warto bylo je tak wysoko dla zdjecia wnosic? Ze znoszeniem moga byc wieksze problemy.
Trzymam kciuki.

W sensie, że to śmieszne, bo nie łapię?

To screeny z filmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...