Skocz do zawartości

Chytra sezonka PL / CZ / SK 19/20


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

p.s.
W tym sezonie planuję wypad do Szpindlerowego Młyna, czy ktoś zna tam (w okolicy) jakieś tanie kwatery, bo to co znajduję obecnie (ceny), raczej skutecznie mnie leczą z chęci wyjazdu.


Jeśli nie jest problemem dla Ciebie kawałek dojazdu to szukaj noclegu w miejscowości Vrchlabi-20min. jazdy do Spindla ,a kwatery dużo tańsze .
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeglądnąłem tak przykładowo noclegi na airbnb w okolicy Molltalera i Ankogel w drugiej połowie marca 2020.
Ustawiłem pobyt na tydzień, ceny kształtują się tak: we Flattach i Obervellach da się znaleźć mieszkanie za około 28-29 euro za noc na osobę,
noclegi położone dalej w Lendorf i Spittal an der Drau można mieć za 23-24 euro za noc na osobę.

 

Z tym że to ceny za noclegi w małych mieszkaniach dla 2 max 3 osób, bo takie szukam. W większych mieszkaniach dla większej ilości osób wyjdzie pewnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Wskazany serwis pokazuje wszystkie kwatery w danym mieście, zazwyczaj nie uwzględniając kwater już zajętych (nawet jak zaznaczysz taką opcję). Na wysłanych 50 zapytań z reguły mam 6-8 odpowiedzi. Bardzo często, też są to kwatery w gorszym standardzie niż Booking, coś się nie zgadza, cena w ofercie a cena jaką chce obiekt to dwie różne ceny, na miejscu proszą o dodatkowe dopłaty (parking, podatek, pościelowe itp.). Kuriozum była kwatera wynajęta przeze mnie w Szczyrku, gdzie dwie doby miały kosztować 150 zł (byłem sam) a na miejscu Pani chciała 150 zł za dobę, bo drugie miejsce w pokoju będzie wolne, to też mam za nie zapłacić. Odwróciłem się na pięcie i dokonałem rezerwacji przez Booking kwatery w Wiśle za 116 zł za te 2 doby. Byłem w niej po 30 minutach od rezerwacji i wszystko było ok. Z moich doświadczeń, jak masz czas, podróżujesz bez małych dzieci, standard kwatery jet Ci obojętny, rezerwujesz najtańszą jaka jest dostępna (o ile na miejscu nie okaże się, że jednak cena różni się od tej, którą widziałeś w ofercie). Jak wymagania wzrastają, jedziesz z dziećmi, to Booking jest jednak pewniejszy (choć droższy). Kiedyś zarezerwowałem kwaterę w Korbielowie, która była już zajęta w tym terminie (błąd w systemie). Zaoferowali kwaterę droższą z wyrównaniem przez nich ceny, do pierwotnej rezerwacji oraz bon przeprosinowy na 250 zł na kolejną rezerwację. Polecam też korzystanie z serwisów lokalnych, szczególnie dotyczy to Austrii, Włoch czy Chorwacji. Można znaleźć perełki w naprawdę atrakcyjnej cenie, ale wymaga to jednak trochę więcej zachodu i czasu. Drugi mój sposób to sprawdzenie adresu kwatery na Bookingu i bezpośredni z nią kontakt. Czasem, można uzyskać dużo lepszą cenę. p.s. W tym sezonie planuję wypad do Szpindlerowego Młyna, czy ktoś zna tam (w okolicy) jakieś tanie kwatery, bo to co znajduję obecnie (ceny), raczej skutecznie mnie leczą z chęci wyjazdu.

No i to by było podsumowanie. Potwierdzam. Szukajac minimalnych cen we wloszech czy austrii zawsze zaczynałem od stron lokalnych ( commune) czy regionalnych małych postrednikow. Zwykle adres to nazwa miejscowości +it lub at czasem z dodatkiem com... :-). Ogłoszenia tam są dla małych klientów darmowe więc można coś fajnego wyhaczyc. Słowacja - polecam limba.sk lub limba.com. takie ichniejsze "nocowanie". Korzystałem kilkanaście razy w lecie i zimie - bez pudła. ( Wielogwiazdkowych hoteli i kwater tam zwykle nie ma)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Wskazany serwis pokazuje wszystkie kwatery w danym mieście, zazwyczaj nie uwzględniając kwater już zajętych (nawet jak zaznaczysz taką opcję). Na wysłanych 50 zapytań z reguły mam 6-8 odpowiedzi. Bardzo często, też są to kwatery w gorszym standardzie niż Booking, coś się nie zgadza, cena w ofercie a cena jaką chce obiekt to dwie różne ceny, na miejscu proszą o dodatkowe dopłaty (parking, podatek, pościelowe itp.).

 

Kuriozum była kwatera wynajęta przeze mnie w Szczyrku, gdzie dwie doby miały kosztować 150 zł (byłem sam) a na miejscu Pani chciała 150 zł za dobę, bo drugie miejsce w pokoju będzie wolne, to też mam za nie zapłacić. Odwróciłem się na pięcie i dokonałem rezerwacji przez Booking kwatery w Wiśle za 116 zł za te 2 doby. Byłem w niej po 30 minutach od rezerwacji i wszystko było ok.

 

Z moich doświadczeń, jak masz czas, podróżujesz bez małych dzieci, standard kwatery jet Ci obojętny, rezerwujesz najtańszą jaka jest dostępna (o ile na miejscu nie okaże się, że jednak cena różni się od tej, którą widziałeś w ofercie). Jak wymagania wzrastają, jedziesz z dziećmi, to Booking jest jednak pewniejszy (choć droższy). Kiedyś zarezerwowałem kwaterę w Korbielowie, która była już zajęta w tym terminie (błąd w systemie). Zaoferowali kwaterę droższą z wyrównaniem przez nich ceny, do pierwotnej rezerwacji oraz bon przeprosinowy na 250 zł na kolejną rezerwację. 

 

Polecam też korzystanie z serwisów lokalnych, szczególnie dotyczy to Austrii, Włoch czy Chorwacji. Można znaleźć perełki w naprawdę atrakcyjnej cenie, ale wymaga to jednak trochę więcej zachodu i czasu. Drugi mój sposób to sprawdzenie adresu kwatery na Bookingu i bezpośredni z nią kontakt. Czasem, można uzyskać dużo lepszą cenę. 

 

p.s.

W tym sezonie planuję wypad do Szpindlerowego Młyna, czy ktoś zna tam (w okolicy) jakieś tanie kwatery, bo to co znajduję obecnie (ceny), raczej skutecznie mnie leczą z chęci wyjazdu.

 

 

Tyle, że ja z tych kwater korzystałem wielokrotnie. Płaciłem 10-12eur/os noc przy 2 os.. Dla 1 os chyba nieco więcej.

Standard był dla mnie bardzo dobry. Czysto, duży pokój z łazienką. W kuchni wszystkie potrzebne sprzęty, mili gospodarze.

Oczywiście nie było marmurów i pozłacanej armatury, ale mnie to niepotrzebne. Nawet źle się czuję w hotelach, które choć z wyglądu ładne, często są dużo mniej praktyczne. Nigdy nie było też problemów. Raz zdarzyło się że gospodarze coś pomylili i okazało się że wszystkie pokoje zajęte. W ciągu 20 minut, znaleźli sąsiada, który zapewnił nam nocleg za te same pieniądze i w podobnym standardzie, dwie ulice dalej.

 

Co do gwarancji ceny, to korzystając z różnych kwater w PL/SK, co najmniej kilkaset razy, nie zdarzyło mi się, by ktoś żądał większej kwoty niż wcześniej ustalona. Nigdy nie płaciłem też za żaden parking itp. (a to standardowa praktyka w hotelach) Co najwyżej opłata klimatyczna. Zdarzało się, że gospodarze byli niemili, lub były jakieś drobne problemy, ale obecnie nie trzeba jeździć w ciemno i można wybierać sprawdzone obiekty. Pośrednik nie jest nam niezbędny. Korzystając z niego płacimy głównie za wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczytywałem się dokładnie w ofertę Gopassa. Mam rozumieć, że po dokupieniu do sezonówki Molteliera, będzie można się wybrać do Ankogel też? Na bramkach odbijamy kartę Gopass, czy trzeba będzie iść do kasy? Może ktoś się orientuje.

Moltek i Anglogel to jeden ośrodek dlatego tam latają Skibusy
PS. co do bramek jest szansa, że za kilka dni się przekonam albo dowiem z pierwszej ręki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moltek i Anglogel to jeden ośrodek dlatego tam latają Skibusy
PS. co do bramek jest szansa, że za kilka dni się przekonam albo dowiem z pierwszej ręki

Nie jeden, ale są blisko siebie, Ankogel w sąsiedniej dolince.

Trasa ski busa nie pokrywała się ze sobą ani nie startowała z tego samego miejsca (przynajmniej do tej pory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, wyłączenia to tylko 27-31 grudnia 2019 i 4-5 stycznia 2020? Mam wrażenie, że w poprzednim sezonie było ich więcej? Próbuję to odgrzebać na ich stronie i nie potrafię znaleźć.

 

Piotr

..... z wyjątkiem okresu od 27.12.2019 r. włącznie do 31.12.2019 włącznie i okresu od 04.01.2020 włącznie do 05.01.2020 włącznie, w którym posiadacz Sprytnej Sezonówki nie jest uprawniony do korzystania z usług ośrodków zarządzanych przez spółkę TMR na terytorium Republiki Słowackiej i na Jeziorze Szczyrbskim.

 

źródło: https://www.gopass.s...e-pravidla.html

Ogólne Warunki Handlowe Sprytna Sezonówka 2019/2020 ważne od 18. 3. 2019

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..... z wyjątkiem okresu od 27.12.2019 r. włącznie do 31.12.2019 włącznie i okresu od 04.01.2020 włącznie do 05.01.2020 włącznie, w którym posiadacz Sprytnej Sezonówki nie jest uprawniony do korzystania z usług ośrodków zarządzanych przez spółkę TMR na terytorium Republiki Słowackiej i na Jeziorze Szczyrbskim.

 

źródło: https://www.gopass.s...e-pravidla.html

Ogólne Warunki Handlowe Sprytna Sezonówka 2019/2020 ważne od 18. 3. 2019

 

 

 

 

Dzięki, nie potrafiłem tego na szybko odgrzebać na ich stronie. Czyli czekamy na śnieg :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zarządzanych przez spółkę TMR na terytorium Republiki Słowackiej i na Jeziorze Szczyrbskim.

 

 

Podoba mi się ten tekst... tak jakby Szczysbskie nie było na Słowacji :) i  to już od kilku lat tak jest napisane.

 

A uzupełniając, na baseny też się nie wejdzie w tym terminie nawet jak się ma Aquapass  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dostałem właśnie takiego maila:

 

Krzysztof, w naszym systemie mamy błąd!  O tym, że przez całą noc i dzień pracujemy nad jego usunięciem, nie musimy chyba pisać. Jako narciarz powinieneś jednak wiedzieć, że:   Twoja Sezonówka obecnie nie działa Niestety błąd techniczny w naszym systemie sprawił, że niektóre Sezonówki przestały współgrać z bramkami. W tym także ta Twoja.   Ale nie bój się, możesz iść na narty Jeśli chcesz iść na narty, nie chodź do bramki, tylko odwiedź najpierw jedno z naszych Punktów Obsługi Klienta / Centrum Informacji, gdzie nasi pracownicy szybko naprawią Twój karnet.   Gdzie znajdę Punkty Obsługi Klienta / Centrum Informacji? Jasna Północ Punkty Obsługi Klienta / Centrum Informacji znajdują się przy dolnych stacjach kolejek linowych w lokalizacji Lúčky, Záhradky i Biela Púť.   Jasna Południe Punkt Obsługi Klienta / Centrum Informacji znajduje się przy dolnej stacji kolejki na Krupovej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bylem w Szpindlu, pani w kasie dala mi goopass zarejestrowalem sie kupilem skipas cos tanszy, na jedzenie mialem ca 10% znizki
czy to jest chytra sezonowka?

Chytrą sezonkę mają sprzedawać (ponoć ) od 18 bm.

Kupiłeś normalny skipass jednodniowy (coś tańszy) , który został,,nabity'' na kartę gopass.

 

Na tej karcie rejestruje się także zakup ,,chytrej sezonki'' - dla osób planujących jeździć w Szpindlu, Szczyrku, na Chopoku i w kilku innych miejscach korzystne.

Kupując taką sezonkę w zeszłym roku (ważna do końca tego sezonu) zapłaciłem tysiaka za osobę, w tej chwili mam na niej wyjeżdżone koło 20 dni, więc rachunek łatwy.

 

Nowa będzie pewnie droższa ... warto rozważyć dokupienie Moltka z Ankogel, zobaczymy jak to wycenią.

 

Dla jeżdżących tam incydentalnie - niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupując taką sezonkę w zeszłym roku (ważna do końca tego sezonu) zapłaciłem tysiaka za osobę, w tej chwili mam na niej wyjeżdżone koło 20 dni, więc rachunek łatwy.

Kupując akcje jeździłem przez 3 sezony za friko, dodatkowo TMR za sponsorował mi sprzęt skiturowy, jednak na tym kończę z nimi znajomość.

 

Jeśli ktoś lubi duże ryzyko i chciałby pójść w tym kierunku, to w niedługim czasie akcje powinny być tanie z uwagi na wirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...