Skocz do zawartości

Chytra sezonka PL / CZ / SK 19/20


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

smoku, piszesz na pewno o sezonce kupionej na stronie gopass.sk, obejmującej także Słowackie ośrodki TMRu i Szczyrk??

 

Kiedy ją aktywowałeś??

Tak, można ją aktywować i w Polsce i w Czechach. Co więcej, ja miałem wcześniej sezonówkę na Polskę, jak kupiłem tą przez gopss.sk, a wcześniej jeździłem w Polsce po 18 marca 3 dni, to pokazał mi status tej nowej sezonówki - aktywny, wykorzystane 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było, że jak kupujesz pierwszy raz sezonówkę przez gopass.sk to musisz odpalić ją pierwszy raz na jednym z ośrodków na Slovaki. Ale jak macie już sezonówki z zeszłego sezonu i je przedłużacie to ta zasada nie obowiązuje. 

 

To moja pierwsza sezonka, więc trzeba byłoby na Słowację...qrde 

 

Wychodzi z tego, że trzeba będzie raczej do Harrachova jechać.

Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza sezonka, więc trzeba byłoby na Słowację...qrde Wychodzi z tego, że trzeba będzie raczej do Harrachova jechać. Szkoda.

Wydrukuj potwierdzenie zakupu sezonówki i razem z kartą podejdź do infocentrum w Szpindlerowym Młynie, może ci ją uaktywnia. Ewentualnie napisz maila do GOPASS-a, z prośba o możliwość uaktywnienia karty w Czechach, może jest to możliwe. Panie z GOPASS-a odpisują bez zbędnej zwłoki. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaatam,  ja się nie znam, mam ją dopiero od 12 sezonów

Jasiek, ale nie było Szczyrku wcześniej na niej ;) (te 12 i 10 lat temu). Miałem problem z zakupem sezonówki dla córki. Ma 5 lat, za chwilę skończy 6. Nie mogłem kupić dla niej sezonówki, bo system tego nie przepuszczał. Słowacy odpisali, że się nie da, Polacy pomogli i się dało. Dopuścili nas do zarządzania ośrodkami, za chwilę "rozwalimy" system i wszystko się już da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał wyżej Kordian, dodam, ze nie trzeba od razu mieć tych 125 akcji. Ja zacząłem od 40 sztuk (kupowałem jeszcze po 90zł), co dawało mi 12 wejść na stoki/baseny. Zazwyczaj mi to wystarczało (nie było wtedy jeszcze Szczyrku w TMR), dokupowałem ew. sprytną sezonówkę za 50 euro na marzec/kwiecień. Po 3 sezonach się zwróciło, a akcje mam nadal. Dokupiłem kolejne 40 i teraz mam 25 wejść, których nie udaje mi się wykorzystać, bo w sezonie jeżdżę zazwyczaj do 30 dni i często poza TMR. 

Ja też mam 12 w sezonie i całkowicie mi wystarczy. Dla mnie to jedyna słuszna opcja - większość akcji też kupowałem jak jeszcze były po 94 zł, czyli już na samych akcjach spory zysk, a do tego co roku 12 x 39Euro zysku na karnetach.

 

W przyszłym sezonie planuję zacząć w połowie marca od 3 dni w Szczyrku, następnie 6 dni w Jasnej, z ew. wycieczką do Strbkego Plesa i Łomnicy - już po zmianie czasu na letni (słuszna uwaga, że to jakby o godzinę wcześniej być na stoku), czyli na przełomie marca i kwietnia. A w kwietniu 3 dni w Szpindlu. Tam zwykle trasy ze Sw.Petra są bardzo twarde i chciałbym w końcu pojeździć na nich w słońcu..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to porównać trzeba wziąć do porównania sprytną sezonówke na wszystkie ośrodki TMR za 229€ i sezonówke za posiadanie 125 akcji TMR. Za sprytną płacisz do końca kwietnia, robisz przelew i cieszysz się jazdą od momentu zakupu do końca sezonu za wyjątkiem okresu wykluczeń w okolicach świat BN i Nowego Roku na Słowacji. Żeby korzystać z innych ośrodków takich jak baseny termalne, czy wesołe miasteczko musisz ją rozszerzyć lub dokupić jednorazową wejściówkę co dodatkowo kosztuje. Żeby otrzymać sezonówke za akcje musisz do 31 października być właścicielem 125 akcji TMR. Na dzień dzisiejszy akcje są po 136 PLN (125x136=17000 PLN). Kurs akcji ulega wahaniom, najdroższe są w okolicach wrzesień-październik, gdy większość chce korzystać z benefitów i nie mrozić kasy na dłużej. Dochodzi koszt z tytułu prowadzenia konta maklerskiego (ja płace 60 PLN rocznie). Kasa na akcjach jest zamrożona przez rok. Po 1 listopada musisz udać się do biura maklerskiego po wyciąg z rachunku z ilością posiadanych akcji (niektóre biura pobierają za wyciąg dodatkową opłatę), którego skan dołączasz do formularza na stronie GOPASS i na tej podstawie przyznawane są benefity w postaci darmowych skipassów. Na skipassach możesz jeździć we wszystkich ośrodkach TMR łącznie z wejściem do basenów termalnych i parków rozrywki. Nie ma wykluczeń dni tak jak w przypadku „sprytnej”. Niestety w mijającym sezonie skipassy nie działały w ośrodkach posiadających wspólny skipass takich jak COS czy BSA w Polsce, podejrzewam, że na Słowacji czy w Czechach będzie podobnie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ciekawa opcja z tymi akcjami :).

 

Ale raczej dla osób, które lubią ryzyko/hazard i których na podjęcie takiego ryzyka stać.

Na giełdzie bowiem inwestuje się kasę z założeniem, że jest to kasa, którą gotów jesteś stracić. Tzn. po stracie na wyjściu z giełdy nie popełnisz samobójstwa, nie odmówisz sobie kupna nowego auta, a przede wszystkim nie staniesz się nieznośny dla najbliższych ;).

 

Przejrzałem długoterminowy kurs akcji TMR i od tąpnięcia w 10.2013 jest ok. Ale osoby, które przed tąpnięciem kupiły akcje za ok. 200zł/1 sztuka dalej są stratne.

 

Dostrzegam jednak korzyść w zakupie takich akcji dla "bogatego" narciarza: trzeba wydać te blisko 20000zł i zapomnieć na 20 lat ;) (nawet nie tyle, ile poleca dinozaur Warren Buffett :)). Nie stresować się spadkami kursu, nawet go za często nie śledzić; odbierać tylko co roku zacny karnet gratis :).

 

Po tym okresie inwestycja zwróci się w samych karnetach, a jednocześnie jest prawdopodobieństwo, większe lub mniejsze, że akcje nie będą miały wartości śmieciowej, ale stanie się wręcz przeciwnie - przyniosą spory zysk :).

 

Oczywiście, pod warunkiem, że TMR (tu nie znam w ogóle polityki) nie wycofa po drodze opcji płacenia dywidendy w postaci karnetu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem dla całej rodziny pierwszy raz sezonówke 19/20 na gopass.sk , i 1 raz ją użyłem w Szczyrku a za dwa tygodnie w łomnicy i wszystko działało bez problemu . Czy tylko czechy wymagały by tego innego aktywowania ?

A w Szczyrku aktywowałeś przez infocentrum? czy tak po prostu na bramkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od kilku sezonów z karnetów za akcje TMR i chciałbym zwrócić uwagę na ważną kwestię. Wydaje mi się, że ten program miał być niszowy (wynikający być może z prywatyzacji na Słowacji), zachęcający do odwiedzenia ośrodków po modernizacji. Obecnie, im większa liczba osób korzystających z tego programu, tym większe ryzyko, że program zostanie zakończony.
Oferta sezonowki jest obecnie atrakcyjna, jeśli ktoś będzie czekał do jesieni, to może się okazać, że karnetów za akcje już nie będzie, a sezonowka będzie dużo droższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorki za zawracanie tyłka w środku lata, ale wole się zapytać mądrzejszych niż samemu szukać informacji na dosyć mało przejrzystej stronie gopass. Kupiłem dwie sprytne sezonówki i mam na koncie 458 pkt.

Pytania:

1) kiedy dostanę pocztą kartę GOPASS?

2) czy przyznane mi punkty mogę jakoś wykorzystać latem w Spindlu i czy mogę to zrobić nie mając fizycznie karty?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zawracanie tyłka w środku lata, ale wole się zapytać mądrzejszych niż samemu szukać informacji na dosyć mało przejrzystej stronie gopass. Kupiłem dwie sprytne sezonówki i mam na koncie 458 pkt.

Pytania:

1) kiedy dostanę pocztą kartę GOPASS?

2) czy przyznane mi punkty mogę jakoś wykorzystać latem w Spindlu i czy mogę to zrobić nie mając fizycznie karty?

Z góry dzięki

Ad. 1. Najlepiej napisać maila do BOK. Odpowiadają w ciągu kilku minut.

Ad. 2. Logujesz się do swojego profilu i pod zakładką kupony Gopass masz wszystkie dostępne rabaty, gdzie możesz wykorzystać punkty:

https://www.gopass.s.../discountcenter

U mnie strona z rabatami wygląda tak:

 67095114_1144084672459559_23962639764438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Do dodanej przez Ciebie strony z rabatami dotarłem. Niestety są tam tylko Słowackie oferty. Myślałem, że gdzieś są zakamuflowane jakieś zniżki lub rabaty do Spindla.

Pozdrawiam

 

PS Teraz zobaczyłem 2 posta. Ja wejść w te Spindlowskie oferty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu kurortu wyświetlały mi się tylko normalne ceny (bez dopłat punktami), ale po kliknięciu na "centrum zniżek" na gopass.cz w końcu dostałem to o czym pisał Kordian

Tak przy okazji: śpiąc w wybranych hotelach w Spindlu ma się teraz karnet na 2 krzesełka (Plan i Medvedin) za darmo dla wszystkich nocujących:

http://www.skiareal....ytovani-zdarma/

Może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu kurortu wyświetlały mi się tylko normalne ceny (bez dopłat punktami), ale po kliknięciu na "centrum zniżek" na gopass.cz w końcu dostałem to o czym pisał Kordian
Tak przy okazji: śpiąc w wybranych hotelach w Spindlu ma się teraz karnet na 2 krzesełka (Plan i Medvedin) za darmo dla wszystkich nocujących:
http://www.skiareal....ytovani-zdarma/
Może komuś się przyda


Hotel Grand ok. Fajna knajpe mają. Zimą można z tyłu hotelu wyjechać na nartach w siną dal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...