Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aleksia

Aleksia

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 03.2019
0

Napisano 21 marzec 2019 - 22:16

Witajcie

Wróciłam do nart po 16 latach (mam 33) , wypożyczałam początkowo sprzęt bo nie wiedziałam jak to będzie ;)

Szybko zauważyłam, że tego się nie zapomina , tak więc przymierzam się do zakupu, objeździłam sklepy , komisy do tego kilka dni na necie i dalej nie wiem co wybrać , stąd moje pytanie do was , bardziej doświadczonych

Co do moich umiejętności , raczej jeżdżę w miarę dobrze koło 8 lat w szkółce narciarskiej, zawody szkolne

Ostatnie narty i buty jakie miałam xxx lat temu czyli z 16 były raczej twarde Volke V31 Vectre (takie żółto złote) a buty rossignol race one chyba juniorskie 

Chciałabym kupić sprzęt taki aby jazda sprawiała mi przyjemność, jazda raczej rekreacyjna (długie skręty, po szerokości stoku z większą prędkością, przechodzenie z krawędzi na krawędź, raczej w niższej pozycji - nie wiem jak to opisać , dołączam zdjęcie ;))

Napewno odpadają narty typowo nastawione na Slalom

Zależy mi aby miały rdzeń drewniany, żadne syntetyczne - nawet nie jestem do końca przekonana czy Atomici takie mają...?

Wstępnie zastanawiałam się nad 3 parami nart 

1. ROSSIGNOL TEMPTATION 75/XPRESS W10 B83

2. Atomic Cloud 11 - podobno od 11 dopiero zaczynają się z rdzeniem drewnianym ...?

Ze względu na cenę zastanawiam się nad tymi dwoma opcjami powyżej

Jeżeli powyższe nie nadają się kompletnie do niczego to mam prośbę o opinię również tych poniżej :)

3. ROSSIGNOL HERO ELITE MT CA/NX12 K.DUAL

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź :)

Załączone miniatury

• 1.jpg

#2 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2278 postów
  • Na forum od: 03.2009
678
  • Umiejętności: 1
  • Polska

Napisano 22 marzec 2019 - 21:33

Ile masz wzrostu?

Jakie długie chcesz te narty?

#3 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 324 postów
  • Na forum od: 10.2017
152
  • Umiejętności: 1
  • Gdańsk

Napisano 23 marzec 2019 - 20:32

Moja żona ma cloud 11 z sezonu 2016, bardzo fajne narty. Co do długości to wszystko zależy od Twojego wzrostu. Ja bym obstawiał wzrost -5 cm.
Pozdrawiam

#4 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 324 postów
  • Na forum od: 01.2016
64
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 23 marzec 2019 - 20:52

Moja żona ma cloud 11 z sezonu 2016, bardzo fajne narty. Co do długości to wszystko zależy od Twojego wzrostu. Ja bym obstawiał wzrost -5 cm.
Pozdrawiam

Moja tez ma cloud 11. Dlugosc -4cm. Chwali sobie, choc jest poczatkujaca. W porownaniu do poprzednich stwierdzila, ze sa sztywniejsze i lepiej trzymaja :D bylem w szoku, ze cos takiego wylapala. Poprzednie narty to zabytki dynastar nova tez -4cm.