Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#201 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2796 postów
  • Na forum od: 05.2006
1890
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 04 październik 2019 - 22:28

Wrzucam tutaj bo pasuje do tematu wątku. Tylko wersja ang. 

Ta pani to taka "dosyć dobra" narciarka. Była zawodniczka, złota medalistka w GS z Sarajewa '84. 

Przetłumaczę co mówi w 4 minucie. 

"To są moje jedyne narty, używam ich w każdych warunkach. 72mm pod butem, cholera przez ostatnie 10 lat jeździłam na męskiej SL, 68mm, w puchu, w rozjeżdżonym śniegu, wszędzie! Uwielbiałam to, ale jestem trochę gikiem." 

Dalej jest jeszcze lepiej. Deb ostrzega, że jej opinie nie każdemu mogą się spodobać. Zobaczcie jakie dechy ma za plecami :D

Pozdr

Babcia o wyglądzie menela, pozamiatała wszystkich modnych "ekspertów". Ten filmik to klasa sama w sobie.

Ona wie co należy wybrać i dlaczego, zupełnie olewając marketingowy bełkot.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#202 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1588 postów
  • Na forum od: 10.2006
1036
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 04 październik 2019 - 22:28

Wrzucam tutaj bo pasuje do tematu wątku. Tylko wersja ang. 

Ta pani to taka "dosyć dobra" narciarka. Była zawodniczka, złota medalistka w GS z Sarajewa '84. 

Przetłumaczę co mówi w 4 minucie. 

"To są moje jedyne narty, używam ich w każdych warunkach. 72mm pod butem, cholera przez ostatnie 10 lat jeździłam na męskiej SL, 68mm, w puchu, w rozjeżdżonym śniegu, wszędzie! Uwielbiałam to, ale jestem trochę gikiem." 

Własnie tłumaczę fragmenty o wyborze nart Morgana. Słowo w słowo. :)

#203 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2796 postów
1890
  • Śląsk

Napisano 04 październik 2019 - 22:42

Własnie tłumaczę fragmenty o wyborze nart Morgana. Słowo w słowo.

Od lat zachęcam do jazdy na SL w każdych warunkach (w tym w puchu). No i proszę, jednak można. :)

Moja jazda:

#204 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
  • Na forum od: 11.2007
8057
  • Warszawa

Napisano 04 październik 2019 - 23:01

Od lat zachęcam do jazdy na SL w każdych warunkach (w tym w puchu). No i proszę, jednak można. :)

Cześć

Narta nie ma znaczenia.

Pozdrowienia

#205 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4509 postów
  • Na forum od: 03.2006
2416
  • Umiejętności: 1

Napisano 04 październik 2019 - 23:14

Cześć

Narta nie ma znaczenia.

Pozdrowienia

Mozna/moge pojsc dalej.

"Jedyne narty" sa to narty, ktore akurat mamy pod butami, ktore nie musza byc tej samej dlugosci ani szerokosci.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#206 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2796 postów
1890
  • Śląsk

Napisano 04 październik 2019 - 23:32

Narta nie ma znaczenia.

To nieprawda.

• sstar podziękował za tę wiadomość

Moja jazda:

#207 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1148 postów
  • Na forum od: 08.2017
760
  • Kraków

Napisano 05 październik 2019 - 00:36

Babcia o wyglądzie menela, pozamiatała wszystkich modnych "ekspertów". Ten filmik to klasa sama w sobie.

Ona wie co należy wybrać i dlaczego, zupełnie olewając marketingowy bełkot.

Ona jest zajebista! Ma kobieta charyzmę i wiedzę ale to wiadomo, była zawodniczka. 

Powiem więcej, jest tu na forum jeden gość na M. który prezentuje podobne podejście do roli i doboru sprzętu. Tak mi się skojarzył ten filmik z Mitkiem :P Zawsze ortodoksyjny, zawsze deprecjonuje rolę narty w jeździe. Ale co by nie było za łatwo...

...w tym momencie zjawia się na forum przeciętny narciarz, szukający nowego sprzętu...jak go nakierować? Jak wytłumaczyć, że to nie narta ale narciarz, że niekoniecznie potrzebuje >80mm i rockera na beskidzkie stoki? 

@a_senior Morgan to taki ambitny, bardzo dobrze jeżdżący amator, który rozumie "z czym to się je". Fajnie, że na pewnym etapie wszystko zaczyna się dodawać. 

• sstar podziękował za tę wiadomość

#208 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1715 postów
  • Na forum od: 01.2015
1156
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 05 październik 2019 - 04:19

Ma 007... zazdroszczę..

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#209 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2622 postów
  • Na forum od: 01.2017
972
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 05 październik 2019 - 06:34

Ona jest zajebista! Ma kobieta charyzmę i wiedzę ale to wiadomo, była zawodniczka. 
Powiem więcej, jest tu na forum jeden gość na M. który prezentuje podobne podejście do roli i doboru sprzętu. Tak mi się skojarzył ten filmik z Mitkiem :P Zawsze ortodoksyjny, zawsze deprecjonuje rolę narty w jeździe. Ale co by nie było za łatwo...
...w tym momencie zjawia się na forum przeciętny narciarz, szukający nowego sprzętu...jak go nakierować? Jak wytłumaczyć, że to nie narta ale narciarz, że niekoniecznie potrzebuje >80mm i rockera na beskidzkie stoki?

A jak wytłumaczyć że niekoniecznie potrzebuje komórki sl i 66 pod butem na alpejskie stoki? To jest challenge.

#210 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1148 postów
760
  • Kraków

Napisano 05 październik 2019 - 22:11

A jak wytłumaczyć że niekoniecznie potrzebuje komórki sl i 66 pod butem na alpejskie stoki? To jest challenge.

No właśnie Debbie w tym filmie sugeruje, że taki SL czy inna charakterna narta będzie optymalnym wyborem w większości wypadków. A przydatność szerokich zrockerowanych nart sprowadza do heli skiing na Alasce (sic!). 

Senior zapomniałem wczoraj zapytać. Będziesz publikował film z wyborami Morgana? 

#211 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2796 postów
1890
  • Śląsk

Napisano 05 październik 2019 - 22:31

No właśnie Debbie w tym filmie sugeruje, że taki SL czy inna charakterna narta będzie optymalnym wyborem w większości wypadków. A przydatność szerokich zrockerowanych nart sprowadza do heli skiing na Alasce (sic!).

I tak właśnie jest :)

Moja jazda:

#212 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1148 postów
760
  • Kraków

Napisano 05 październik 2019 - 22:49

I tak właśnie jest :)

Tyle tylko, że na wąskiej w ciężkich warunkach jest trudniej. W tym miejscu do głosu dochodzi technika, tyle tylko że nie każdy ma ochotę się rozwijać kosztem przyjemności z jazdy. 

Fajnie mi się jeździ na ojca Fischer DTX, fajnie była na Yoss'a XDR 84. Na moich SL też jest zajebiście, ale jednak trudniej gdy robi się bajzel na stoku. I tutaj chyba każdy sam musi dokonać wyboru. :P 

• joagnes podziękował za tę wiadomość

#213 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2622 postów
  • Na forum od: 01.2017
972
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 06 październik 2019 - 01:44

Tyle tylko, że na wąskiej w ciężkich warunkach jest trudniej. W tym miejscu do głosu dochodzi technika, tyle tylko że nie każdy ma ochotę się rozwijać kosztem przyjemności z jazdy.
Fajnie mi się jeździ na ojca Fischer DTX, fajnie była na Yoss'a XDR 84. Na moich SL też jest zajebiście, ale jednak trudniej gdy robi się bajzel na stoku. I tutaj chyba każdy sam musi dokonać wyboru. :P

No właśnie. Większość woli by było fajniej (DTX, xdr), a mniejszość aby było trudniej. Warto o tym pamiętać przy rekomendacjach. Oprócz bajzlu jest też świeży śnieg. Przypominam sobie Cortinę z rana po opadzie i nie pamiętam wtedy w wagoniku wąskich nart, a mgła była i niedziela, sami wyznawcy. Zawodnicy w przykrotkich pojawili się koło południa, bo to nie Pitztal.
https://www.skionlin...-boruty/page/3/
PS pierwszy (intensywny) sezon jeździłem na para sl, drugi na para gs, ostatni na para am. Nie jestem wyznawca. Ostatnio jednak kupiłem prawdziwe sl, choć czwarty pewno bliższy para skiturom się okaże...

Załączone miniatury

• DSC_1864.JPG.2254e408c86b8966e20d3dd47884fc3e.JPG

#214 rung

rung

Użytkownik

• PipPipPip
  • 344 postów
  • Na forum od: 09.2016
446
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 06 październik 2019 - 11:22

Zawsze kiedy czytam dyskusje o wyborze kąta ostrzenia lub o różnicy szerokości narty pod butem +/-10mm przypomina mi się ten film

("2x4", czyli po polsku "tubajfory"  :)  to deski będące podstawą amerykańskiego budownictwa mieszkaniowego)

https://www.facebook.com/skibumpl/ - taki jakby blog narciarski

www.youtube.com/user/realrung - filmy głównie narciarskie: klipy ze znośną muzyką, przegląd tras, czasami jakiś rower albo skitury :)

A wszystko razem na skibum.pl/

#215 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1588 postów
  • Na forum od: 10.2006
1036
  • Krakow

Napisano 06 październik 2019 - 11:30

Senior zapomniałem wczoraj zapytać. Będziesz publikował film z wyborami Morgana? 

Nie, nie będę. Ja tłumaczę jego płatne odcinki, w którym jest też video z wyborem. Już się z nim dogadałem, że wyślę mu same napisy w postaci standardowego pliku (są takie standardy, gdzie masz zaznaczone w jakie miejsce ma wchodzić tekst), a on je doda do swojej kolekcji. Przetestowaliśmy i działa. Czyli będzie płatny dostęp do jego strony i video, tak jak dotychczas. Dojdzie tylko opcja z tłumaczeniem na polski. A dalej, trzeba będzie kupić ten dostęp do całego cyklu, bagatela, 8.5 godziny pokazywania i gadania. :) Nie znam ceny, być może uda się umówić jakieś stawki preferencyjne dla Polaków. Bo dotychczasowa cena (ok. 100€) zawiera dużo więcej niż tylko dostęp do video, ale te dodatkowe ficzery są przydatne tylko dla francuskojęzycznych.

Już coraz bliżej końca. W zasadzie zostały mi tylko ćwiczenia na stoku i druga część przygotowań do sezonu. Być może dotłumaczę je już po "otwarciu".

Ale prócz tej oficjalnej, płatnej kolekcji, Morgan publikuje mnóstwo YT za free. Zdaje mi się, bo już mi się myli co za free a co za €, że było także coś o wyborze nart. M.in. o tym, że dla rozwijającego się początkująco-średniaka optymalna jest slalomka. Dlaczego? Morgan to bardzo dobrze tłumaczy. I zawsze podkreśla, że gdy już się rozwiniemy, wtedy kupimy sobie takie deski jakie nam się wydadzą optymalne. Ale wtedy będziemy już wiedzieć o co chodzi. :)