Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wielka prośba...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13269 postów
  • Na forum od: 11.2007
8135
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 16 marzec 2019 - 01:08

Cześć

W mijającym tygodniu w kuriozalnych okolicznościach zmarł mój serdeczny kolega, narciarz, geolog, fajny koleś. Zmarł bo uznał, że są bardziej potrzebujący od niego i nie chciał angażować żadnych służb w swój problem. Będąc takim samym człowiekiem jak każdy z nas realizował pragnienia wielu ludzi. Choć tak naprawdę nie chciał, stworzył wieloletni pomnik swojego istnienia w postaci ECEG - Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej. Wierzcie mi, że nikt inny by tego nie stworzył. I gdy już powstało chciał kontynuować prace naukową ale ECEG nie do końca mu na to pozwalał - przez cały czas był jego Dyrektorem. Za tydzień miał jechać do Wietnamu aby realizować się naukowo... Szkoda, że nie zdążył.

Dla Was to Piotrek bez nazwiska ale pomyślcie o nim przez moment, proszę.

Ja wypiję browara z Rybelkiem i przyjaciółmi, wierzący może zawrzeć słówka w swojej modlitwie, muzułmanin niech zwróci na moment twarz w stronę Mekki itd. Każdy ma jakieś Sacrum.

Za tego gościa warto.

Mitek

#2 Segal

Segal

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 02.2019
62
  • Umiejętności: 5
  • Ziemia Łódzka

Napisano 16 marzec 2019 - 01:22

Cześć

W mijającym tygodniu w kuriozalnych okolicznościach zmarł mój serdeczny kolega, narciarz, geolog, fajny koleś. Zmarł bo uznał, że są bardziej potrzebujący od niego i nie chciał angażować żadnych służb w swój problem. Będąc takim samym człowiekiem jak każdy z nas realizował pragnienia wielu ludzi. Choć tak naprawdę nie chciał, stworzył wieloletni pomnik swojego istnienia w postaci ECEG - Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej. Wierzcie mi, że nikt inny by tego nie stworzył. I gdy już powstało chciał kontynuować prace naukową ale ECEG nie do końca mu na to pozwalał - przez cały czas był jego Dyrektorem. Za tydzień miał jechać do Wietnamu aby realizować się naukowo... Szkoda, że nie zdążył.

Dla Was to Piotrek bez nazwiska ale pomyślcie o nim przez moment, proszę.

Ja wypiję browara z Rybelkiem i przyjaciółmi, wierzący może zawrzeć słówka w swojej modlitwie, muzułmanin niech zwróci na moment twarz w stronę Mekki itd. Każdy ma jakieś Sacrum.

Za tego gościa warto.

Mitek

Smutne. Tym bardziej w tym wieku - 54 lata... Ale życie już takie jest - cholernie przewrotne.

Doktora Piotra osobiście nie znałem, natomiast z samym ECEG coś tam miałem do czynienia.

To ładne co napisałeś.

Segal - też geolog

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#3 figozmakiem

figozmakiem

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 03.2019
97
  • Umiejętności: 1
  • Wieliczka

Napisano 18 marzec 2019 - 17:37

Ok, wczoraj, wracając z Kasiny, "zboczyłem" do Szczyrzyca  i tam kupiłem lokalne piwo "na wynos", które później wypiłem na wspomnienie Doktora :).

Westchnienie do Najwyższego też poszło :).

Nie mój fach, ale lubię takich doktorów, którym coś w życiu się chce i zostawiają po sobie ładny ślad, nie tylko narciarski :).

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki" :):

https://www.youtube....h?v=fnPUaJQmDd0

#4 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 01.2017
412
  • Umiejętności: 6

Napisano 21 marzec 2019 - 17:31

Cześć
W mijającym tygodniu w kuriozalnych okolicznościach zmarł mój serdeczny kolega, narciarz, geolog, fajny koleś.
...... stworzył wieloletni pomnik swojego istnienia w postaci ECEG - .....
Za tego gościa warto.
Mitek

Jego pamięć piwnie i chrześcijańsko westchnieniami zabezpieczona!
To jeszcze tutaj modlitwa do Horusa życzącą pomyślnej pośmiertnej wędrówki, godnej Faraona.

„He has left Horus behind him.
Grown are his falcon wings,
Plumes of the holy hawk
His ba has brought
Him magic has equipped him
Nut, the sky goddess
Shu, the god of air

Make your seat in heaven
Among the stars in heaven
Above the hatches of heaven
Awake in peace
He will leap and sit on the wing

He grasps your hand takes U into heaven to ur father Geb.
He rejoices at ur coming gives u his hands
Kisses u, caresses u
Sets u before the spirits, the imperishable stars.”

Horus- Egipski bóg nieba, w postaci sokoła albo człowieka z głową sokoła
Ba- dusza

#5 JG77

JG77

Użytkownik

• PipPipPip
  • 569 postów
  • Na forum od: 01.2011
172
  • Umiejętności: 1
  • Gliwice

Napisano 21 marzec 2019 - 18:39

Bardzo mi przykro szczerze współczuję.Piotrek jak wspominasz również jak my kochał góry to tak jakbym i ja stracił przyjaciela ,oczywiście wspomnę o nim we właściwej chwili,trzymaj się.