Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odkrycia sezonu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1341 postów
  • Na forum od: 12.2007
393
  • Umiejętności: 1
  • Chełmża

Napisano 12 marzec 2019 - 12:21

Kolega jeździł na speed chargerze. Podobno rewelacja. Mocna konkretna frontsidowa decha. 175cm i r18.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wiem, bardzo ją chciałem mieć ,ale jest poza moim zasięgiem cenowym ,a okazji ...brak ;). Jest Rictor ( którego kupiłem okazyjnie - praktycznie nowy -1 dzień testów we Francji za ...600zł , grzechem było nie wziąć ) jest ok' :)

#62 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1945 postów
  • Na forum od: 11.2009
844
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 12 marzec 2019 - 12:31

wiem, bardzo ją chciałem mieć ,ale jest poza moim zasięgiem cenowym ,a okazji ...brak ;). Jest Rictor ( którego kupiłem okazyjnie - praktycznie nowy -1 dzień testów we Francji za ...600zł , grzechem było nie wziąć ) jest ok' :)

No właśnie na olx jest nowka ten model chyba starszy bo 2017:
https://www.olx.pl/o...67-IDySomu.html

Nowe dechy, pomęcz gościa z okazji wiosennej promocji😁

No pain no gain ...

#63 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1945 postów
844
  • Nysa

Napisano 12 marzec 2019 - 12:41

Cześć
Co to znaczy frontsidowa decha?
Pozdro

Pewnie to samo co high performance albo sport performance😁😁

• Mitek podziękował za tę wiadomość

No pain no gain ...

#64 Slabas

Slabas

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 06.2020
0
  • Umiejętności: 6
  • Tychy

Napisano 31 lipiec 2020 - 18:19

Jako, ze mijający sezon się powoli kończy, chciałem się podzielić moimi odkryciami sprzętu tej zimy. Oczywiscie wszystko w ramach przygotowanych tras. Jako, ze lubie rotować sprzętem, a także dzięki życzliwości kolegów udało mi się objeździć pare ciekawych dech. Może komuś się to przyda w doborze nart na przyszły sezon. Na pierwszy rzut idzie porażka tego sezonu. Dokładnie. Zacznę od największego rozczarowania. Head ispeed 180cm r18 rocznik 2015. Chwalony przez Kurdziela, na początku wydał się swietna narta. Do dnia kiedy przyszedł w końcu beton i mogłem go konkretnie przetestowac. Wrażenia. Ciagle uczucie nietrzymania na twardym. Mimo swietnie zrobionego tuningu narty uslizgiwaly się. Podobne wrażenia miał kolega instruktor. Dyskomfort psychiczny. Kolokwialnie mówiąc - nie wgryzały się w śnieg. Natomiast jako uniwersalna narta super. Bardzo poręczna i zwawa. Wszelkie nw, techniki smigowe, zeslizgi super. Dzięki tej narcie prawdopodobnie definitywnie rozstałem się headem. W zeszłym sezonie jeździłem na modelu nowszym - z kwadratowymi dziobami. Trzymanie na twardym o niebo lepsze. Ale narty kołkowate, taki lepszy allround. Następnie atomic d2 xt 175cm r15,5. Moje prywatne, rocznik 2017, kupione w sklepie jako nowki, a wiec niewyklepane itd. Swiezynka. Protoplasta x9. Narta dla mnie nijaka. Ani to nie podkreca skrętu a nie ciągnie jak gs. Inicjuje skręt i chce jechać na wprost. Narta na slalomy rownolegle, wiec się pewnie w tym sprawdzi gdzie taka jazda wskazana. Dla mnie także odpadła. Stockli sx 184 r17. Pisałem już o niej na forum. Na twarde swietna narta. Gorzej w rozjeżdżonym śniegu. Miękkie dzioby powodują dłuższy czas stabilizacji toru jazdy. Bardzo sprezyste. Dynamiczne i nerwowe. Trzeba się pilnować. Prześwietne trzymanie krawędzi na twardym. Dosłownie jak po szynach. Pierwsze dwa wyjazdy na nich rewelacja. 3 wyjazd i miłość się skończyła. Nie tego szukam. Następnie rossignol hero lt ti sklep. 176cm i 183. Pierwszy jako uniwersalna narta świetny. Trzymanie super. Dynamika odpowiednia. W zależności jak cisniemy. Bardzo poreczne. Idealne w ześlizgu. Na krawędzi fajnie prowadzą tor jazdy. Jednak przy większych prędkościach czuć brak stabilności. Ale przecież nie wszyscy jeździmy 90km/h 🙂 Bardzo fajne narty. Mając kiedyś rossi 9gs te sa o klasę lepsze. Teraz 183. Świetne. Stabilne. Stonowane. Pięknie kręcą. 176 miał r19 a 183 r 20. Jedne i drugie bardzo ładnie kręciły. Ale 183 jechały w każdych warunkach idealnie. Miłe zaskoczenie. Po prostu masz pewność ze te dechy cię nie zawiodą. Puszczasz się i jedziesz. Komfort psychiczny. Nie to co ispeed. Teraz coś z tzw kundli. Allm frontside. Kastle mx84 176cm. Szcerze? Rewelacja. 176cm, r16 i pełny camber. Trzymanie w każdych warunkach wzorowe. Lubią prędkość. Im szybciej tym lepiej. Komfortowe. Dynamiczne, oddają energię,pięknie podkręcają. Testowałem w każdych warunkach. W każdych warunkach jak po szynach. Uwielbiam te kundle. Kolejny to nordica spitfire rb 174cm t16. Kolejna rewelacja. Trzymanie lepsze niż ispeed. Dynamiczne, nie podkręcające tak jak starszy spitfire edt 176, ale lepiej trzymające i lepsza dynamika. Bardzo uniwersalna narta o zacięciu sportowym. Dla informacji moj wzrost to 175cm. Generalnie wybieram narty na moj wzrost z grup allm i frontside. Blizzard quattro rs 181cm r17. Kilka zjazdów i koniec. Poprawne. Nudne. Lekkie. Nie wiem. Nie było big love. Po prostu poprawne narty. Dobre trzymanie, poręczność itd. Być może nie urzekły mnie bo wsiadłem na nie po kilku zjazdach ma stockli sx😁 Objezdzilem jeszcze kilka innych allm, ale reasumując, tego sezonu wygrał duet - nordica dobermann spitfire rb i kastle mx84. Bardzo odpowiada mi charakterystyka tych nart. Kaem - cieszę się, ze sie cieszysz🙂wiesz o czym mowa😁 To tyle moich wywodów. Lubie jazdę średnim i długim skrętem dorzucając jeszcze coś do informacji o mnie. Jeśli komuś będzie to pomocne to fajnie. Pzdr

#65 Slabas

Slabas

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 06.2020
0
  • Umiejętności: 6
  • Tychy

Napisano 31 lipiec 2020 - 18:23

Świetny opis, pomaga w wyborze nart :)
A jaką szerokość talii w opisywanej "nordica spitfire rb 174cm t16" .
Pytam bo zastanawiam się nad kupnem nordica Spitfire rb.

#66 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4099 postów
  • Na forum od: 01.2017
1766
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 31 lipiec 2020 - 18:28

80? Chyba r16.
https://www.top-nart...KQaAgdqEALw_wcB

#67 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1945 postów
844
  • Nysa

Napisano 01 sierpień 2020 - 06:36

72mm.

No pain no gain ...

#68 Rysiek_052

Rysiek_052

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 02.2012
0
  • Umiejętności: 5
  • okolice Gliwic

Napisano 01 sierpień 2020 - 19:30

Moim odkryciem sezonu są Volkl Racetiger SL. Pisałem już o wrażeniach z jazdy na nich. Nawet trudno mówić o odkryciu, a raczej potwierdzeniu moich oczekiwań. Miały być narty w miarę uniwersalne na typowe trasy, dobre do karwingu i ześlizgu, do technik mieszanych (tzw. krótki skręt dynamiczny, którym najczęściej jeżdżę) i przede wszystkim takie, na których można jeździć cały dzień bez specjalnego (tzn. nie większego niż na innych, powiedzmy bardziej uniwersalnych, nartach) zmęczenia. I wszystko to mam. :)

Do ich zakupu przyczynili się dwaj instruktorzy francuscy, którzy używają ich na co dzień i zdecydowanie polecają. Z bliskich mi osób jeździ na nich teść córki, dobrze i dużo jeżdżący narciarz. Zachwycony.

Nie mam wielkiego porównania do innych nart. Poprzednio były Volkl SC 10/11, z których też byłem zadowolony, choć obecne SL lepiej mi pasują. Nic się nigdy nie rozkleiło, w żadnych nartach. Pisząc nigdy nie mam na myśli dawnych czasów, gdy wielokrotnie rozklejały się Epoxy 2000, Made in Szaflary. :)

Czy mógłbyś podać z jakiego rocznika były narty tych francuskich instruktorów?

#69 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2056 postów
  • Na forum od: 10.2006
1605
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 01 sierpień 2020 - 21:09

Czy mógłbyś podać z jakiego rocznika były narty tych francuskich instruktorów?

2017/2018. Tu masz link do filmu: https://youtu.be/a9G9158JX3k