Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaki Sprzęt Wybrać

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel8

Daniel8

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2019
0

Napisano 08 marzec 2019 - 14:23

Witam, 

Chciałbym usłyszeć od was kilka porad w jaki sprzęt warto zainwestować by zacząć przygodę z nartami. 

Przez ostatnie 12 lat jeździłem tylko na snowboardzie, jednak w tym roku będąc w polskich górach uznałem, że warto spróbować nart. Po kilka zjazdach mniej lub bardziej udanych załapałem o co chodzi by zjeżdżać normalnie ( znaczy nie pługiem). W kolejnych dniach również odłożyłem deskę i wypożyczałem narty. 

Spodobało mi się na tyle by kupić swoje narty i tu się pojawia pytanie jakie?

Kilka parametrów:

Waga: 82kg ( na diecie, dążę do 75kg) 

Wzrost: 180 cm

Budżet: ok 3k pln ( narty, wiązania, buty)

Po doświadczeniach ze snowboardem lubię szybką jazdę po przygotowanych stokach- najczęściej w Alpach

Zastanawiałem się nad nartami Atomic S7+ wiązania i buty z tej samej firmy. Czy narty o długości 163 będą dobrym wyborem? 

Pozdrawiam, 

Daniel, 

#2 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 08 marzec 2019 - 14:38

lubię szybką jazdę po przygotowanych stokach- najczęściej w Alpach

A skret raczej dlugi czy krotki? 

Czy narty o długości 163 będą dobrym wyborem? 

Do szybkiej jazdy długim skretem zdecydowanie lepsze gigantki. 163cm to nawet nie "typowa" meska slalomka (165cm zgodnie z FIS)

#3 Daniel8

Daniel8

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2019
0

Napisano 08 marzec 2019 - 14:46

A skret raczej dlugi czy krotki? 

Do szybkiej jazdy długim skretem zdecydowanie lepsze gigantki. 163cm to nawet nie "typowa" meska slalomka (165cm zgodnie z FIS)

skręt krótki

#4 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 08 marzec 2019 - 14:56

skręt krótki

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nartami to wg mnie szkoda kasy na nowki sztuki. Kup cos używanego (w kwestii konkretnych modeli nart nie doradzam :P ), a na teraz skup się na zakupie porządnych butow. 

Jaki model? Tego nikt Ci nie powie, bo buty po prostu musza być dobrze dobrane/dopasowane do Twojej stopy, a nie z uwagi na marke, kolor itp.

Sa firmy, które robia raczej wąskie buty, sa takie, które robia raczej dla stop o niskim podbiciu.... i sa tez takie, które robia dokładnie to samo tylko po drugiej stronie skali (szerokie, wysokie...). 

Jedynym słusznym sposobem doboru butow jest przymierzenie wielu par i wybor tych, w których Twoje odczucia co do trzymania stopy/komfortu sa najlepsze.

Na forum znajdziesz mnóstwo watkow dotyczących doboru butow - poszperaj, poczytaj, a znajdziesz mnóstwo odpowiedzi, a gdy pojawi się pytanie, na które odpowiedzi zabraknie, pytaj :)