Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

"Dobór nart" odc. 2019

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#61 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 683 postów
  • Na forum od: 01.2016
174
  • Umiejętności: 1
  • Poznań

Napisano 12 marzec 2019 - 22:34

dobra odpuszczę ten żenujący filmik...  ;) zjazdu na dwóch nartach!

widze, ze Cie ponosi. Idz narty przeserwisuj i wroc na spokojnie jak kurz opadnie :P

• Jasiek. podziękował za tę wiadomość

#62 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2034 postów
  • Na forum od: 02.2009
1151
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:37

Przesadziłeś.

Pozdro

Nie, zareagowałem subtelnie. 

Po prostu czasem trzeba postawić granicę.

#63 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Na forum od: 09.2014
1079
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 12 marzec 2019 - 22:38

dobra odpuszczę ten żenujący filmik...  ;) zjazdu na potwornie trudnym stoku w Czarnym Groniu!

...nie zdążyłeś. Widzialem.

#64 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13995 postów
  • Na forum od: 11.2007
8749
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:41

Tobie bym nie zaufał bo wypadłeś ze sprzętu i jazdy. Czemu mam nie radzić czegoś na czym sam dobrze wyszedłem? Ludziska kupujcie od Brunera narty, śmiało.

Co to znaczy: wypadłeś ze sprzętu i jazdy? Proszę o uściślenie.

Nie obrażaj Brunera chamską reklamą bo wszyscy go tu znają i szanują a w ten sposób tylko narobisz mu kretynie kłopotów!!!

Pozdro

#65 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13995 postów
8749
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:42

dobra odpuszczę ten żenujący filmik...  ;) zjazdu na potwornie trudnym stoku w Czarnym Groniu!

Cześć

Z tego co kojarzę mój kanał na Youtube jest ogólnie dostępny.

Pozdro

• nikon255 podziękował za tę wiadomość

#66 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 343 postów
  • Na forum od: 02.2015
431
  • okolice Gliwic

Napisano 12 marzec 2019 - 22:42

...nie zdążyłeś. Widzialem.

no i  :D  jakiś komentarz?  

#67 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3663 postów
  • Na forum od: 01.2017
1375
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 12 marzec 2019 - 22:44

Co to znaczy: wypadłeś ze sprzętu i jazdy? Proszę o uściślenie.
Nie obrażaj Brunera chamską reklamą bo wszyscy go tu znają i szanują a w ten sposób tylko narobisz mu kretynie kłopotów!!!
Pozdro

To nie jest chamska reklama, to koleżeńskie polecenie. Nie wcinaj się między mnie a Brunera.

PS. Sam pisałeś, że jeździsz... na rowerze. Zdrowia!

#68 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Na forum od: 09.2014
1079
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 12 marzec 2019 - 22:47

no i  :D  jakiś komentarz?  

Jak to powiadają pokazując rozmaite zjawiska: "Bez komentarza."

#69 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 343 postów
  • Na forum od: 02.2015
431
  • okolice Gliwic

Napisano 12 marzec 2019 - 22:49

Cześć

Z tego co kojarzę mój kanał na Youtube jest ogólnie dostępny.

Pozdro

...i jesteś dumny z tego przejazdu? poważnie?

A to ja się wyłączam z tej dyskusji! słuchajcie tylko jedynie słusznej ideologii @mitka! bez komentarza!

#70 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13995 postów
8749
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 22:51

...i jesteś dumny z tego przejazdu? poważnie?

A to ja się wyłączam z tej dyskusji! słuchajcie tylko jedynie słusznej ideologii @mitka! bez komentarza!

O którym filmie mówisz? Ma on coś obrazować w dyskusji?

Pozdro

#71 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 428 postów
  • Na forum od: 03.2016
596
  • Górny Śląsk

Napisano 12 marzec 2019 - 22:58

Kto innych traktuje jak idiotów ..... traktowany jest jak idiota. Karma wraca.

#72 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13995 postów
8749
  • Warszawa

Napisano 12 marzec 2019 - 23:11

Kto innych traktuje jak idiotów ..... traktowany jest jak idiota. Karma wraca.

??

Pozdro

#73 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 428 postów
  • Na forum od: 03.2016
596
  • Górny Śląsk

Napisano 12 marzec 2019 - 23:14

0,7 pękło, piłeś nie pisz.

#74 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13995 postów
8749
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2019 - 08:14

0,7 pękło, piłeś nie pisz.

Rozumiem, że piłeś i dlatego nie pisałeś w temacie bo jeżeli to ma być sugestia posłana w moim kierunku czy, któregoś z kolegów to radzę już szczekać. Czy tylko prywatnie potrafisz pisać myśląc?

#75 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13995 postów
8749
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2019 - 08:32

To nie jest chamska reklama, to koleżeńskie polecenie. Nie wcinaj się między mnie a Brunera.

PS. Sam pisałeś, że jeździsz... na rowerze. Zdrowia!

Cześć

Jeżdżę na nartach tylko:

po pierwsze, jeżdżę dla jeżdżenia a nie tak jak Ty dla pisania o tym na forum,

po drugie narty nie kłócą się z rowerem w żaden sposób,

po trzecie nart nie kupuje od Brunera czy kogokolwiek z forum bo mam do nich inny dostęp a często po prostu dostaję

po czwarte, zaproponowałem organizację imprezy dla takich jak ty czyli miłośników sprzętu ale widzę, ze to tylko miłość patykiem pisana

po piąte sugeruję jako, że zainteresowałeś się skiturem iść na kurs, zebrać lub poznać ekipę - a we Wrocławiu akurat jest paru mocnych ludzi - bo samemu z zasady takich rzeczy się nie robi, jak się choć trochę myśli. Opisywać w fajnych relacjach Twoje wyprawy - chętnie poczytam, bo mnie takich rzeczy nigdy nie chce się robić - nie widzę sensu. I... nie pisać co Ci ślina na język przyniesie zwłaszcza w tematach poradniczych technika, dobór nart.

Pozdro

#76 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3663 postów
  • Na forum od: 01.2017
1375
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 13 marzec 2019 - 08:40

Cześć
Jeżdżę na nartach tylko:
po pierwsze, jeżdżę dla jeżdżenia a nie tak jak Ty dla pisania o tym na forum,
po drugie narty nie kłócą się z rowerem w żaden sposób,
po trzecie nart nie kupuje od Brunera czy kogokolwiek z forum bo mam do nich inny dostęp a często po prostu dostaję
po czwarte, zaproponowałem organizację imprezy dla takich jak ty czyli miłośników sprzętu ale widzę, ze to tylko miłość patykiem pisana
po piąte sugeruję jako, że zainteresowałeś się skiturem iść na kurs, zebrać lub poznać ekipę - a we Wrocławiu akurat jest paru mocnych ludzi - bo samemu z zasady takich rzeczy się nie robi, jak się choć trochę myśli. Opisywać w fajnych relacjach Twoje wyprawy - chętnie poczytam, bo mnie takich rzeczy nigdy nie chce się robić - nie widzę sensu. I... nie pisać co Ci ślina na język przyniesie zwłaszcza w tematach poradniczych technika, dobór nart.
Pozdro

Cieszę się, że jeździsz. Choć na moje standardy jeździ to Moruniek czy Jasiek, tak ok. 50 dni w sezonie, do nich równam;-)
W tym sezonie zero ofiar w Karkonoszach jeśli o lawiny chodzi. Co nie znaczy, że lawin nie było. Robię, jak to określił Mario, same łatwe linie. W czasie gdy nie ma zagrożenia lawinowego. Miło, że się o mnie niepokoisz, ale ja trochę z wspinaczkowych gór wyszedłem więc jakoś sobie radzę. Gdy przejdę na level hard to na pewno nie sam, ale nie jest powiedziane, że mam takowe ambicje.
PS. Nie jestem miłośnikiem sprzętu, z kimś mnie pomyliłeś. Ot kupiłem okazyjnie kilka par nart na różne okazje i tyle. Natura forum to otwartość na innych, na odrębne myślenie...
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#77 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4785 postów
  • Na forum od: 03.2006
2559

Napisano 13 marzec 2019 - 08:43

Co wy z tym alkoholem.

Piles nie pisz, chcialo by sie odpowiedziec: piles nie czytaj.

Jezeli o Mitka chodzi to wierze, ze po 0,7 pisze lepiej jak mikoski po piwie czyta.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#78 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13995 postów
8749
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2019 - 11:36

Co wy z tym alkoholem.

Piles nie pisz, chcialo by sie odpowiedziec: piles nie czytaj.

Jezeli o Mitka chodzi to wierze, ze po 0,7 pisze lepiej jak mikoski po piwie czyta.

Cześć

Po 0,7 to ja bym Fredi spał w opakowcu. Nie ma szans żebym trafił w jakiś klawisz, chyba, ze nosem. ;)

Pozdro

#79 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7073 postów
  • Na forum od: 02.2008
5319
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 13 marzec 2019 - 11:43

Nie, zareagowałem subtelnie.
Po prostu czasem trzeba postawić granicę.

To postaw sobie granicę w manipulacji cytatami. Od razu będzie normalnie, bo na razie to dziecinada. Możesz wierzyć lub nie, ale są tu osoby które nie czytają wszystkich Twoich postów na każdy temat...

#80 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13995 postów
8749
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2019 - 11:50

Cieszę się, że jeździsz. Choć na moje standardy jeździ to Moruniek czy Jasiek, tak ok. 50 dni w sezonie, do nich równam;-)
W tym sezonie zero ofiar w Karkonoszach jeśli o lawiny chodzi. Co nie znaczy, że lawin nie było. Robię, jak to określił Mario, same łatwe linie. W czasie gdy nie ma zagrożenia lawinowego. Miło, że się o mnie niepokoisz, ale ja trochę z wspinaczkowych gór wyszedłem więc jakoś sobie radzę. Gdy przejdę na level hard to na pewno nie sam, ale nie jest powiedziane, że mam takowe ambicje.
PS. Nie jestem miłośnikiem sprzętu, z kimś mnie pomyliłeś. Ot kupiłem okazyjnie kilka par nart na różne okazje i tyle. Natura forum to otwartość na innych, na odrębne myślenie...

Cześć

Widzisz z jazdy na kilometry, godziny czy dni wyleczyłem się już dawno. Czasem bardziej wartościowy jest jeden zjazd, parę skrętów niż cały pobyt i dlatego tego typu wyliczanki są dla mnie - wybaczcie wszyscy koledzy - dziecinadą. Miałem sezony gdy spędzałem na nartach po 70 dni i więcej i wierz mi, że rzygałem jak patrzyłem na stok czy góry za oknem.

Teraz powracam do pełniejszej jazdy po różnych zdarzeniach ale ... wolę dobrze znany, krotki pusty stok z dobry śniegiem niż liczenie km. Karnety na więcej niż 2h w Polsce nie kupiłem już chyba z 15 lat bo nie ma sensu, chyba, ze dostaje karnet w pakiecie.

Co do skiturów to uważam, ze sprawa jest zajebista aczkolwiek nie dla mnie bo miałem swego czasu wypadek w górach i po prostu boję się ekspozycji. Napisałem tak bo działanie w pojedynkę w górach zawsze wiąże się z niepotrzebnym ryzykiem ale skoro się wspinałeś to wiesz to lepiej ode mnie i tyle.

Aczkolwiek na nartach nie ma ani łatwych tras ani tur bo sam wiesz, że wszystko zależy od warunków i najbardziej stromy żleb, jeżeli jest łatwo dostępny z łatwym wycofem i idealnym śniegiem jest do zjechania przez każdego kto jakoś tam skręca a nawet łatwa niebieska, we mgle bez kontrastu w zimnie i opadzie może być nie do zjechania.

Co do miłośnictwa sprzętu to w co drugim poście piszesz o nartach takich owakich kundlach Scottach itd. jakby to miało jakieś znaczenie. Najlepsza narta to ta którą masz w tej chwili pod butem i lepszej nie ma.

Doradzanie konkretnego modelu AM czy w ogóle konkretnej narty z jakiejś grupy jest absolutnie bez sensu bo różnice są kosmetyczne a warunki, forma dnia, przygotowanie narty, jej wiek czy jeszcze sporo innych zmiennych mogą zaważyć na odczuciach diametralnie.

Pozdrowienia