Skocz do zawartości

Trening przed i w sezonie a jazda rekreacyjna


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi


Trochę mnie Państwo zaniepokoili. Teraz zastanawiam się, czy dac sobie spokój z wykrokami, skłonami na jednej nodze,itd. Tym bardziej, że czasami czuję obciażenie w kolanach po tych chwiejacych wygibusach. Może do dobrej jazdy wystarczy wykonywac kladyczne przysiady, plus podciaganie sztangi lub sztangielek, tzw martwy ciąg. Bo wiem, a moze wyczuwam tylko, ze te wykroki to taka zabawa, siła po tym nie przybywa, a po przysiadach widac postępy w sile. Obawiam się o trwałość kolan, narazie jest ok, ale zepsuć tez mozna przez własną glupotę. To be, or not to be,...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po prostu przy tych cwiczeniach , ktore robisz, baRDZO LATWO O OSZUSTWO. WIDZE TO CODZIENNIE - ZWLASZCZA FACETOW Wykonujacych biceps' - ruszaja od 45 stopni do 90 stopni, pomagaja tulowiem, ale na lapie co najmniej 50 kg..... (sorry za caps)


Tez widzę takich "silnych". Unikam cieżarów. Ja tam splatam ręce z tylu i do ziemi dotykam, kurtkę w samochodzie też zdejmuję. Czyli funkcjonalnosc przedewszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez widzę takich "silnych". Unikam cieżarów. Ja tam splatam ręce z tylu i do ziemi dotykam, kurtkę w samochodzie też zdejmuję. Czyli funkcjonalnosc przedewszystkim.


Dobre jest wysiadanie przez drzwi pasażera jako kierowca. Fajny też bywa balet skiturowy przy pokonywaniu przeszkód - strumienie, pnie etc. Generalnie mniej siłowni, więcej rozciągania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykształcenie kierunkowe...
Ciekawe co to takiego ....?
... wiercenie kierunkowe... w temacie ćwiczeń ?

Jatam wierzę w intuicję, zdrowy rozsądek. Wyksztalcenie pomaga, ale im wiecej wiesz, tym wiecej pytań i wątpliwosci.
Motto: spocić się, systematka, roznorodność, nie przemęczac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To bardzo dobry pomysł. Nie ma złej pogody, jest nieodpowiednie ubranie :).

Cześć

Dokładnie. Zamiana samochodu na rower to wspaniały pomysł. Nie słyszałem jeszcze żeby komuś od tego coś się stało. Chyba, że masz do pracy 200 km i będziesz jeździł codziennie bez przerwy na regenerację.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sport jest odpowiedniejszy - bieganie czy rower?
(aby się przygotować do nart rzecz jasna)
Może są tak samo dobre?

Witam

 

Ja jestem za rowerem.

 

Szybkość jazdy zbliżona.

Sylwetka podobna- ręce szeroko na kierownicy(tak jak kijki).

Jedna noga się zgina i jest obciążona, druga przygina i jest lekka.

Ugięcie w biodrze i kolanach podobne.

Na zakręcie pochylenie do środka skrętu- na nartach trzeba robić to samo.

Stopami czujemy pedały- tu czyjemy śnieg pod nartami.

Zwiększając kadencję do stu, zostajemy mistrzami śmigu.

 

Proszę jednak nie traktować tego co napisałem zbyt serio.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mając przez ostatnie miesiące (głównie ze względu na pandemię) trochę wolnego czasu, stworzyłem stronę internetową (formanazime.pl) z kartami ćwiczeń treningowych ukierunkowanych pod kątem jazdy na nartach i snowboardzie. Oczywiście nic nie zastąpi indywidualnego ćwiczenia z trenerem, ale myślę, że taka strona ułatwi przygotowanie przed i w trakcie sezonu. Większość ćwiczeń jest stosunkowo prosta i posiada kalkulator treningowy odliczający czas. Będę wdzięczny za opinie i ewentualne sugestie (na chwilę obecną jest to wersja pierwsza, natomiast posiada już sporą funkcjonalność) :)
 
Strona z kartami ćwiczeń treningowych -> formanazime.pl

Świetnie Ci to wychodzi. :)
Siła i stabilizacja, jak i kolejna zakładka są powtórzeniem tych samych ćwiczeń tylko w innej kolejności, czy inaczej zestawionych.
Spodziewałam się różnych tj. odmiennych ćwiczeń.
Nie wiem, czy nazwy własne stworzyłeś np. diabełka- śmiesznie jest dobrze.
np. Przekładanie farby nazywamy
„Ruskim skrętem”


https://lesmillsonde...-grit-29-cardio


Mój ulubiony zestaw cardio jak wyżej
Może się da otworzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...