Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nowe narty - przygotowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 04.2018
1

Napisano 04 marzec 2019 - 22:15

Witam

Zakupiłem nowe narty, jutro je odbieram. Zabieram buty do ustawienia wiązań, zakładam że ostrzyć ich nie trzeba natomiast moje pytanie czy nowe narty trzeba smarować przed pierwszym użytkowaniem? A jeśli tak czy Intersport będzie dobrym miejscem ku temu? Mam jakieś ograniczone zaufanie do sieciowych serwisów sprzętu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1372 postów
  • Na forum od: 09.2014
1102
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 04 marzec 2019 - 22:41

Witam

Zakupiłem nowe narty, jutro je odbieram. Zabieram buty do ustawienia wiązań, zakładam że ostrzyć ich nie trzeba natomiast moje pytanie czy nowe narty trzeba smarować przed pierwszym użytkowaniem? A jeśli tak czy Intersport będzie dobrym miejscem ku temu? Mam jakieś ograniczone zaufanie do sieciowych serwisów sprzętu.

Naostrzone są. Jeśli pytasz, to ostrzyć nie musisz (później, w miarę postępów będzie ci zależało na konkretnych kątach na krawędziach, na razie to dla ciebie bez znaczenia). Smarować trzeba (na ogół ślizgi są jedynie zabezpieczone smarem "technicznym") . Najlepiej samemu, a jeśli nie, to do smarowania (dla nas amatorów) żadnego "wybitnego fachowca" nie potrzeba. Wszędzie ci nasmarują.

#3 krutza

krutza

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 11.2012
1

Napisano 04 marzec 2019 - 22:45

Ostrzenie: gdybyś chciał zmienić kąty w nartach z "fabrycznych" to tak.
Smarowanie: nowe narty mają nałożony smar techniczny, być może warto go zmyć i nasmarować od nowa żelazkiem, które jest skuteczniejsze niż smarowanie maszynowe (prawdopodobnie takie byłoby w serwisach typu Decathlon czy Intersport). Więcej możesz poczytać m.in. tu:
https://www.remsport...jazdy-n-46.html

#4 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1161 postów
  • Na forum od: 05.2010
377
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 04 marzec 2019 - 23:01

W sieciowkach typu intersport, Decathlon możesz spytać przed oddaniem nart o możliwość smarowania żelazkiem na gorąco - takie smarowanie jest dobre dla nowej narty,bo na ślizgu jest techniczny smar zabezpieczający ślizg przed wyschnieciem.
W krakowskim Decathlon Plaza np. Mają usługę smarowania żelazkiem smarem Holmenkol BetaMix, tylko jest to usługa dla klientów, którzy taką usługę zamawiają ;-)

moje posty mogą zawierać lokowanie produktu :)

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#5 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 04.2018
1

Napisano 04 marzec 2019 - 23:32

Ok dzięki za konkrety, oddaje do smarowania, zobaczę jak robią w tym Intersporcie ale tez nie bardzo mam czas już oddawać gdzie indziej niestety

• Tata_Asi podziękował za tę wiadomość

#6 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
  • Na forum od: 01.2006
52
  • Poznań

Napisano 03 luty 2020 - 20:33

Witam

podepnę się pod temat. Zmierzam kupić nowe narty i ostatnio oglądałem filmik Jacka Ciszaka o przygotowaniu nowych nart. Wynika z niego, że narty należy umyć i nasmarować, a najlepiej to wygrzać w komorze.

Takie pytanie czy znacie serwis w Poznaniu, który odpowiednio zajmie się takimi nartami? A może lepiej kupić żelazko i samemu nasmarować? Czy ewentualnie zmyć ten smar techniczny żeby przy okazji nie uszkodzić ślizgu?

#7 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2256 postów
  • Na forum od: 10.2011
934
  • Gromadka :D

Napisano 03 luty 2020 - 20:41

Witam

podepnę się pod temat. Zmierzam kupić nowe narty i ostatnio oglądałem filmik Jacka Ciszaka o przygotowaniu nowych nart. Wynika z niego, że narty należy umyć i nasmarować, a najlepiej to wygrzać w komorze.

Takie pytanie czy znacie serwis w Poznaniu, który odpowiednio zajmie się takimi nartami? A może lepiej kupić żelazko i samemu nasmarować? Czy ewentualnie zmyć ten smar techniczny żeby przy okazji nie uszkodzić ślizgu?

z pewnością serwis w Muszakski  na Racławickiej ma o tym dobre pojęcie ( mój syn regularnie korzysta, widziałem efekty - bardzo OK).

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#8 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Umiejętności: 1
  • Poznań

Napisano 03 luty 2020 - 20:53

z pewnością serwis w Muszakski  na Racławickiej ma o tym dobre pojęcie ( mój syn regularnie korzysta, widziałem efekty - bardzo OK).

zeby nie bylo tak rozowo. W zeszla wiosne dalem do zrobienia tylko strukture (narty byly bez struktury). Zapierdzielili strukture nawet na krawedziach. Teraz zaluje, ze nie poszedlem narobic gnoju tylko sam probowalem to wystrugac. Slizg okazal sie wklesly. Nowe narty zonki nadaja sie do planowania. Obstawiam, ze dwoch starszych Panów to rowni goscie i ze wzgledu na wiek i doswiadczenie takiej maniany nie odwalili. Jeden z nich robil mi buty. Swoj chlop. Troche przemadrzali, zwlaszcza jak sie we dwoch dobrali :) Niestety ich nowy narybek w postaci Pana kiepsko mowiacego po polsku moze byc tego przyczyna. Jeden ze starszych Panow chyba odszedl juz na emeryture. Dotychczas robilem na Pułaskiego i narty jezdzily. Poszedlem do Muszaka, bo zajmuja sie odbarczaniem. Smarowania raczej nie spieprza, bo robia to na maszynie.

#9 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2256 postów
  • Na forum od: 10.2011
934
  • Gromadka :D

Napisano 03 luty 2020 - 20:57

zeby nie bylo tak rozowo. W zeszla wiosne dalem do zrobienia tylko strukture (narty byly bez struktury). Zapierdzielili strukture nawet na krawedziach. Teraz zaluje, ze nie poszedlem narobic gnoju tylko sam probowalem to wystrugac. Slizg okazal sie wklesly. Nowe narty zonki nadaja sie do planowania. Obstawiam, ze dwoch starszych Panów to rowni goscie i ze wzgledu na wiek i doswiadczenie takiej maniany nie odwalili. Jeden z nich robil mi buty. Swoj chlop. Troche przemadrzali, zwlaszcza jak sie we dwoch dobrali :) Niestety ich nowy narybek w postaci Pana kiepsko mowiacego po polsku moze byc tego przyczyna. Jeden ze starszych Panow chyba odszedl juz na emeryture. Dotychczas robilem na Pułaskiego i narty jezdzily. Poszedlem do Muszaka, bo zajmuja sie odbarczaniem. Smarowania raczej nie spieprza, bo robia to na maszynie.

OK, ja piszę na podstawie tego, jak widziałem syna RXy 12tki Kastla zrobione - bardzo dobrze tak krawędzie jak i ślizgi.

Jasne, że zawsze można mieć pecha, pisze na podstawie tylko tych doświadczeń o których wyżej wspomniałem.

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#10 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
182
  • Poznań

Napisano 03 luty 2020 - 20:59

OK, ja piszę na podstawie tego, jak widziałem syna RXy 12tki Kastla zrobione - bardzo dobrze tak krawędzie jak i ślizgi.

Jasne, że zawsze można mieć pecha, pisze na podstawie tylko tych doświadczeń o których wyżej wspomniałem.

nazwalbym to pechem ;p chyba ze najpierw wala strukture na cala szerokosc a pozniej robia krawedzie. Jako ze zaoszczedzilem na reszcie to strukture mialem wszedzie.

#11 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
52
  • Poznań

Napisano 11 luty 2020 - 09:30

dzięki coś nie ustawiłem powiadomienia i nie widziałem odpowiedzi. Brałem pod uwagę ten serwis i pewnie się na niego zdecyduję.

#12 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
182
  • Poznań

Napisano 11 luty 2020 - 09:35

Serwis nart na Pulaskiego. Tez wiedza z czym to sie je.

#13 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
52
  • Poznań

Napisano 13 luty 2020 - 12:52

Serwis nart na Pulaskiego. Tez wiedza z czym to sie je.

odebrałem narty od Muszakski nasmarowane są ok, ale smar jest też na krawędzi a tak chyba nie powinno być czy się mylę?

#14 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 729 postów
  • Na forum od: 12.2018
1282
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 13 luty 2020 - 13:11

odebrałem narty od Muszakski nasmarowane są ok, ale smar jest też na krawędzi a tak chyba nie powinno być czy się mylę?

jeden zjazd i samu na krawędziach nie ma

#15 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
182
  • Poznań

Napisano 13 luty 2020 - 14:29

Nie przejmuj sie. Ja smaruje zelazkiem i tego nie cyklinuje. Szkoda robic syf. Wazne zeby krawedzie byly gladkie, a slizg plaski :) reszte sprawdzisz na stoku.

#16 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
52
  • Poznań

Napisano 13 luty 2020 - 20:42

Nie przejmuj sie. Ja smaruje zelazkiem i tego nie cyklinuje. Szkoda robic syf. Wazne zeby krawedzie byly gladkie, a slizg plaski :) reszte sprawdzisz na stoku.

w poniedziałek po południu będę testował ;)