Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wystarczyło przyznać, że się pomyliłeś w swojej prognozie, może obrócić w żart, może napisać że to tylko zabawa. Nie znam się na prognozowaniu pogody, dlatego nie piszę jaką będziemy mieli prognozę pogody za pół roku czy rok. Ale za to posiadam umiejetność czytania ze zrozumieniem i jak ktoś dwa miesiące temu pisze prawie ze 100% pewnością, że zagraża nam susza stulecia, że opadów deszczu nie widać w jego prognozie co najmniej do jesieni, a gdy te się pojawią i leje od dwóch tygodni codziennie, twierdzi że to przewidział, to nie powinien się dziwić, że niektórzy mają bekę. Przy okazji cieszy, że poznałeś nową jednostkę chorobową, ale w tylu kolejnych postach ją przytoczyłeś, że zaczynam mieć obawy, czy to aby nie diagnoza usłyszana niedawno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło przyznać, że się pomyliłeś w swojej prognozie, może obrócić w żart, może napisać że to tylko zabawa. Nie znam się na prognozowaniu pogody, dlatego nie piszę jaką będziemy mieli prognozę pogody za pół roku czy rok. Ale za to posiadam umiejetność czytania ze zrozumieniem i jak ktoś dwa miesiące temu pisze prawie ze 100% pewnością, że zagraża nam susza stulecia, że opadów deszczu nie widać w jego prognozie co najmniej do jesieni, a gdy te się pojawią i leje od dwóch tygodni codziennie, twierdzi że to przewidział, to nie powinien się dziwić, że niektórzy mają bekę. Przy okazji cieszy, że poznałeś nową jednostkę chorobową, ale w tylu kolejnych postach ją przytoczyłeś, że zaczynam mieć obawy, czy to aby nie diagnoza usłyszana niedawno.

Co przyznawać. Tu nie ma co przyznawać bo susza nam zagrażała i dalej zagraża co mówią wszyscy i każdy się boi że nagle przestanie padać a wtedy w ciągu miesiąca wszystko wróci do sytuacji z przed opadów. Wszyscy to dalej mówią i piszą. Tu nie ma co się cieszyć tylko modlić by padało słabo ale padało. U mnie jest obecnie susza bo niedobór wód głębinowych jest obecnie taki sam jak w kwietniu. Czyli mamy susze hydrologiczna i to pomimo tego że rzeki wylewaja. Wylewa deszczowka którą zamiast zostać u uzupełnić wody głębinowe leci sobie już do Bałtyku. Dalej wody są o 4 metry niżej niż stan normalny. Jednak suszy rolniczej już nie ma. Mokra ziemia jest na głębokości już 40 - 50 cm. Jednak to trochę na odwrót. Normalnie nawet gdy nie pada im głębiej tym bardziej wilgotno. Teraz im głębiej tym bardziej sucho. Do końca suszy jeszcze daleka droga. Więc Tobie i mi życzę by padało ale umiarkowanie nawet do grudnia. Bez ulew bez gradobicia i bez tornad. Słaby deszczyk ciągły jak np w tym momencie u mnie. Taka mocna mżawka. Powiem Ci więcej. Ten sam deszcz który spadł w Polsce od początku maja do końca czerwca taka sama ilość ale spadła by w całej Polsce rownomiernie od początku listopada do końca lutego to tego chłodna wiosna która powoli topila by śnieg pewnie uzupelnilaby wody głębinowe. Zakończyła by się susza w Polsce. Rzeki miały by stany co najwyżej na przełomie niskich i średnich. Dziwne nieprawdaż??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny komentarz przeczytałem. "Co to za kraj w ktorym kilka dni popada i z suszy mamy powodz. Co to za kraj w którym po powodzi jeśli dwa tygodnie nie pada mamy suszę. To kraj w ruinie. To kraj który za miliardy sobie taki los zgotowal". Nic dodać nic ująć. Idealne podsumowanie stanu polskiej hydrologii. U mnie cały czas mocna mżawka zero ulew ziemia spokojnie całą wodę sobie przyjmuje. Po rzekach praktycznie nic nie znać. Za to już Soła zaczyna pokazywać ile deszczu spadło w okolicy. Dziś chyba najbardziej oberwała Małopolska. Dosłownie otarło się to o mnie. Następne intensywne opady w środę ale jeszcze nie wiadomo który region południa najbardziej oberwie. Padać będzie jeszcze jutro ale raczej przynajmniej na południu Śląska umiarkowanie jednak punktowo znów pewnie szkody. Wtorek (oczywiście jak idę do pracy) powinno być ładnie. Ostatnio jest pogoda tylko jak jestem w pracy. Taki pech. W tym miesiącu miałem już pięć dniówek i akurat przez te pięć dni świeciło słońce. Pozostałe albo mżawka albo deszcz albo zimno i pochmurnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby oczko pogodowe na Żywiecczyźnie - maszyny ruszyły wszyscy koszą jak opętani. Na poniższym zdjęciu prezentuję stan Soły po kilkunastu dniach mniej lub bardziej intensywnych opadach - jak widać tragedii nie ma a wiemy że jest to jedna z najbardziej kapryśnych rzek europy. Czerwoną kreską zaznaczyłem poziom kiedy to ludność miejscowa zaczyna "patrolować" brzegi. Taki stan odnotowałem tylko jeden raz w okresie 2012-2020. Dokładnie nie pamiętam ale stawiam na 2014. 

Soła 23.06.2020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby oczko pogodowe na Żywiecczyźnie - maszyny ruszyły wszyscy koszą jak opętani. Na poniższym zdjęciu prezentuję stan Soły po kilkunastu dniach mniej lub bardziej intensywnych opadach - jak widać tragedii nie ma a wiemy że jest to jedna z najbardziej kapryśnych rzek europy. Czerwoną kreską zaznaczyłem poziom kiedy to ludność miejscowa zaczyna "patrolować" brzegi. Taki stan odnotowałem tylko jeden raz w okresie 2012-2020. Dokładnie nie pamiętam ale stawiam na 2014. https://www.skiforum.../attachicon.gif Soła 23.06.2020.jpg

Wiesz może jak tam osówisko w Prusowie?? Trochę deszczu spadło więc mogło się znów uaktywnić. Dziś faktycznie Soła opadła conajmniej o połowę w porównaniu z tym co było ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuwisko w Kolonii Prusów koło Milówki.

2598812c307567ca8c2b8120d0cc3c04.jpg Prusów koło Milówki. Być może ulica to Kolonia Prusów ale wtedy by trzeba było napisać osuwisko nad ulicą Kolonia Prusów w Prusowie koło Milówki. Mietek może napiszesz coś ciekawego o osuwiskach. Twoja dziedzina to jest wiec napewno znasz jakieś ciekawostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś miał depresję ;), bo wszyscy którzy zwracają uwagę panu "nieomylnemu", a przy okazji wytykają błędy ortograficzne, muszą mieć zdiagnozowaną taką jednostkę chorobową :D.

Jest rzeczą oczywistą, że długoterminowe prognozy to jest to tylko zabawa, i jak się potwierdzi,to jest to tylko zwykły przypadek. Więc jak można komuś cokolwiek zarzucać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja kompletnie zaskoczyła wszystkich.

 

 

 

Mój post z 6 maja (skionline, temat: Kitzsteinhorn):

 

"W temacie jazdy letniej. Mam wrażenie, że w tym roku NIE zapowiada się upalne lato. Na nizinach może być umiarkowanie ciepło, a na lodowcu super warunki."

 

Na razie wszystko zgodnie z przewidywaniami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak tam osówisko w Prusowie?? Trochę deszczu spadło więc mogło się znów uaktywnić. Dziś faktycznie Soła opadła conajmniej o połowę w porównaniu z tym co było ostatnio.

Niestety nie mam żadnych informacji w tym temacie - ostatnio w tamtym rejonie byłem w 2018r - służbowo - rolnictwo leśne - kilkadziesiąt krzaków. Teren b. ciekawy zwłaszcza dla raczej ambitnych rowerzystów. Na mapach tego nie widać ale praktycznie wszystkie dawne drogi leśne są wyasfaltowane. 

A w kontekście pogody - miało lać a tu słoneczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie pokoszone????Scandalll...
Jak będziesz jechał to od cmentarza w Milówce do góry i do bólu potem kręty dh do kolonii. Wracając turystyczną po prawej ski serwis legierski - wstąp może będzie miał coś ciekawego.
PS do koszenia smacznego życzę...


To jaką trawę on będzie kosił, że smacznego;-) z rana w centrum nie najgorzej. Teraz lunęło. Woda stoi tu i ówdzie. Kacyki z Rawy podtopili działki aby swe latyfundia chronić. A działki przy Rawce niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie dziś wieczorem i całą noc. Od południa front zafaluje i przyniesie potężne burze nie wykluczam tornad. Z racji że będzie to noc to warto się mieć na baczności. Będzie bardzo niebezpiecznie. Mówię tu poważnie. Najbardziej zagrożone są Śląsk, Małopolska i Podkarpacie. Jednak całe południe oberwie. Do tego opady i potężne burze a nawet układy MCS będą się przesuwać z południa w głąb Polski i wzmacniać zamiast slabnac przez noc. Kolejny ciężki dzień to czwartek. Jednak na chwilę obecną to dzień a nie noc. Tornada znów mogą siać zniszczenie. Cała Polska zagrożona burzami nawalnym deszczem gradem i silnym wiatrem. P.S. Atlantyk zaczyna się budzić. Możliwy jest sztorm na Bałtyku co o tej porze roku jest bardzo rzadkie. Z racji że mam kilka dni urlopu pewnie się wybiorę na dzień zobaczyć to nietypowe zjawisko jak na lato i poszukać bursztynka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...