Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * - - - 3 głosy

Prognoza Pogody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1070 odpowiedzi w tym temacie

#41 Marcin33

Marcin33

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 02.2019
69

Napisano 11 kwiecień 2019 - 20:19

ICM to jest bardzo bardzo dobry model krótko terminowy i dobry model średnio terminowy. Bardzo bardzo dobrze prognozuje wiatr na trzy dni. Tu polecam bo SMR jest narażony na wiatry.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

#42 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 02.2017
75

Napisano 11 kwiecień 2019 - 22:51

Właśnie do krótkiego terminu go tylko używam.

#43 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13264 postów
  • Na forum od: 11.2007
8133
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2019 - 06:26

ICM to jest bardzo bardzo dobry model krótko terminowy i dobry model średnio terminowy. Bardzo bardzo dobrze prognozuje wiatr na trzy dni. Tu polecam bo SMR jest narażony na wiatry.

Cześć

A ja potrzebuję informacji na temat pogody w rejonie Mrągowo, Mikołajki, Ruciane na 9-13 05 - głównie chodzi mi o wiatr - kierunek siła?

Pozdrowienia

#44 Chris_M

Chris_M

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
  • Na forum od: 09.2012
74
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 12 kwiecień 2019 - 09:26

A ja potrzebuję informacji na temat pogody w rejonie Mrągowo, Mikołajki, Ruciane na 9-13 05 - głównie chodzi mi o wiatr - kierunek siła?

Niezłe wymagania ;)

Tutaj to chyba nawet Wróżbita Maciej by wymiękł.

Pozdrowienia,

Krzysztof

#45 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13264 postów
8133
  • Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2019 - 10:04

Niezłe wymagania ;)

Tutaj to chyba nawet Wróżbita Maciej by wymiękł.

E tam. Dobry synoptyk sobie poradzi.

Pozdro

#46 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 471 postów
  • Na forum od: 02.2013
221
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 12 kwiecień 2019 - 10:30

Cześć
Pozdrowienia

Mitek narty zakonserwował i na majóweczkę deseczke poleruje albo latawca.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#47 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13264 postów
8133
  • Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2019 - 10:41

Mitek narty zakonserwował i na majóweczkę deseczke poleruje albo latawca.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

Cześć

Nic z tych rzeczy. Wymienione sporty są mi nieznane i....niezbyt lubiane w sensie widza nawet.

Konserwacja nart u mnie polega od zawsze na włożeniu ich na strych. :)

Pozdrowienia

#48 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3107 postów
  • Na forum od: 10.2011
9090
  • Umiejętności: 7

Napisano 12 kwiecień 2019 - 16:42

Cześć
Pozdrowienia

Wszystkie te informacje znajdziesz na aplikacji Windy, ale z takim wyprzedzeniem to jedynie u wróżbity :)

Dołączona grafika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • moruniek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#49 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1385 postów
  • Na forum od: 01.2015
1515

Napisano 12 kwiecień 2019 - 17:19

Witam

Prognoza dla Mrągowa na dwa tygodnie. Natomiast  pogodę w połowie maja przewidzieć może zaprzyjaźniony góral z Rucianego. Ew. należy skorzystać z portalu jak niżej, zakładka "history+". Ale to tylko, jaka była  w tym okresie w minionych latach. Na takich danych bazują wszyscy  mieszkańcy gór i dolin.

Pozdrawiam

https://www.meteoblu...?fcstlength=168

#50 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2721 postów
  • Na forum od: 01.2017
1005
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 13 kwiecień 2019 - 07:27

Witam

Prognoza dla Mrągowa na dwa tygodnie. Natomiast  pogodę w połowie maja przewidzieć może zaprzyjaźniony góral z Rucianego. Ew. należy skorzystać z portalu jak niżej, zakładka "history+". Ale to tylko, jaka była  w tym okresie w minionych latach. Na takich danych bazują wszyscy  mieszkańcy gór i dolin.

Pozdrawiam

https://www.meteoblu...?fcstlength=168

W Łodzi pada, śnieg, w mieście.

#51 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 02.2017
75

Napisano 13 kwiecień 2019 - 08:10

Dziś na Polsacie pokazywali na Sobotę i Niedzielę na południu +12 stopni i słońce. Więc wykształceni tak prognozują. Moim zdaniem będzie zimno nawet bardzo zimno od 2 do 5 stopni na nizinach południowych do tego śnieg w górach i na terenach podgorskich oraz śnieg deszcz ze śniegiem deszcz i krupa na nizinach. Cała Polska dalej będzie zimna. Cóż może jednak mają rację Ci po studiach z superkomputerem.

Prognoza modelu ICM na niedzielę się zmieniła i pokazuje rzeczywiście słońce i nawet 15 stopni w porywach.

#52 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13264 postów
8133
  • Warszawa

Napisano 13 kwiecień 2019 - 08:31

Wszystkie te informacje znajdziesz na aplikacji Windy, ale z takim wyprzedzeniem to jedynie u wróżbity :)

a503b29a051cfd5206b9d6ce63b8804f.jpg

Cześć

Witek znaleźć sobie potrafię ale tu podobno jest koleś który wie lepiej no to niech się popisze.

Pozdro serdeczne

#53 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3107 postów
9090

Napisano 13 kwiecień 2019 - 08:34

Cześć
Witek znaleźć sobie potrafię ale tu podobno jest koleś który wie lepiej no to niech się popisze.
Pozdro serdeczne

Przekaz zrozumiałem :), była okazja to podlinkowałem ciekawą aplikację.

• Mitek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#54 Marcin33

Marcin33

Nowy użytkownik

• 23 postów
69

Napisano 13 kwiecień 2019 - 08:44

Mrągowo mnie kompletnie nie intereauje. Obecnie Beskidy. Na majówkę trasa między Bielskiem a Krakowem bo idę na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik i na przełomie lipca i sierpnia pogoda na pomorzu środkowym ;) Więc Mietku dla Ciebie nie będę siedział trzy dni bo Cię znam i drugiego takiego jak Ty ze świecą szukać. Za to napisze Ci że będzie pogoda :D a jaka sam sobie sprawdź :D

Wygląda na to że mamy ostatnie opady śniegu na nizinach do conajmniej października. Zimno jeszcze będzie ale to raczej będzie spływ zimnego suchego powietrza więc i śnieg nie będzie miał raczej z czego sypać. Cóż sezon zimowy pora kończyć i teraz oczekiwać na pewną roślinę która zakwitnie już niedługo.

#55 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13264 postów
8133
  • Warszawa

Napisano 13 kwiecień 2019 - 08:47

Mrągowo mnie kompletnie nie intereauje. Obecnie Beskidy. Na majówkę trasa między Bielskiem a Krakowem bo idę na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik i na przełomie lipca i sierpnia pogoda na pomorzu środkowym ;) Więc Mietku dla Ciebie nie będę siedział trzy dni bo Cię znam i drugiego takiego jak Ty ze świecą szukać. Za to napisze Ci że będzie pogoda :D a jaka sam sobie sprawdź :D

Wygląda na to że mamy ostatnie opady śniegu na nizinach do conajmniej października. Zimno jeszcze będzie ale to raczej będzie spływ zimnego suchego powietrza więc i śnieg nie będzie miał raczej z czego sypać. Cóż sezon zimowy pora kończyć i teraz oczekiwać na pewną roślinę która zakwitnie już niedługo.

Nie liczyłem na nic. To chyba oczywiste.

#56 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 936 postów
  • Na forum od: 03.2016
1153
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 13 kwiecień 2019 - 17:46

a503b29a051cfd5206b9d6ce63b8804f.jpg

Dziś rano (o 8:30) pokazywała deszcz na Chopoku, a świeciło słońce. Deszcz zaczął padać dopiero po 15:00. Więc nawet dobre aplikacje potrafią się mylić. 

#57 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3107 postów
9090

Napisano 13 kwiecień 2019 - 17:49

Dziś rano (o 8:30) pokazywała deszcz na Chopoku, a świeciło słońce. Deszcz zaczął padać dopiero po 15:00. Więc nawet dobre aplikacje potrafią się mylić.

Nie będziemy się licytować o te parę godzin :). Ważne, że pokazała w tym samym dniu ;).

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#58 Marcin33

Marcin33

Nowy użytkownik

• 23 postów
69

Napisano 13 kwiecień 2019 - 22:46

Problem modeli polegał na tym że zaden nie potrafił ogarnąć chwilowy spływ ciepłej masy powietrza dziś czyli niedziela( chyba ICM dał radę) ze spływem zimnej suchej masy powietrza w poniedziałek. Od Środy powinni robić się ciepło by na Wielkanoc wiosna wybuchła dzięki Bogu. Chyba Wielkanoc to będzie bomba. Niestety zimno nas nie opuści ale śnieg już tak. Pewnie kolega który tak się śmiał że powyżej 2000 tyś śnieg nie spadnie teraz napisze że śnieg będzie w maju. Kolego wystrczy przepraszam. Tylko tyle i aż tyle pewnie dla Ciebie. Nie znam się ale wypowiem się. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

#59 Chris_M

Chris_M

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
  • Na forum od: 09.2012
74
  • Kraków

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:25

Dzisiaj rano Langenfeld (wysokość niecałe 1200 m npm):

678240182389.jpg

Do kolejki na Gaislachkogl rano w ogóle nie wpuszczano ludzi z nartami ze względu na zagrożenie lawinowe, można było tylko wyjeżdżać po to, żeby podziwiać jak wygląda mgła na wysokości 3400 metrów ;)

Pozdrowienia,

Krzysztof

#60 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 198 postów
  • Na forum od: 03.2013
185

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:32

A na Gornym Slasku slonce i prawie 20 stopni.