Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Końca ferii śląskich czy ogólnie? Bo jeśli do końca lutego to może być spory problem.

Narazie mamy typowy marzec. Cieplo popołudniami mrozek w nocy. Zastanawiam sie czy nie popadniemy ze skrajnosci (obecne cieplo) w skrajnosc (zima w marcu i kwietniu). Jesli sprawdza sie moje przypuszczenia to poczatek meteorologicznej wiosny zapowiada sie zimowo. Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze raz napiszesz uć, to przez kolejny miesiąc będziesz krzyczał auć;-)

Mieszkam na Widzewie, starym Widzewie;-) PS. Fajne memy LKS-Widzew.

Edit: o górach pisałem chwilę temu, dokładnie o górze, Czarnej Górze, biała!

Ale sstary, od niemal dwóch tygodni krzyczę auć i uć przy niemal każdym ruchu. :P Nie krzywdź bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sstary, od niemal dwóch tygodni krzyczę auć i uć przy niemal każdym ruchu. :P Nie krzywdź bardziej...

No właśnie o tym pomyślałem i trochę mi się żal ciebie zrobiło. Zdrowia! Jest lepiej?

PS u mnie bark długo dochodził do siebie, niestety... niediagnozowany, może dlatego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pora to już powiedzieć. Zima bez zimy staje się faktem. Kilkunasto godzinne incydenty i tyle było zimy. Był już w hostorii rok bez lata to i nadszedł czas na rok bez zimy. Jednak to szczyt. W kolejnej dekadzie obstawiam 3 zimy powyżej normy, 3 zimy w normie i 4 ponizej normy. Tylko ta susza oby ustapila. Obecnie leje a to nic nie da bo wszystko popłynie do Bałtyku. Muszę wiosną u siebie na działkach zrobic małą retencje by jak najwięcej wody zatrzymać w glebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co wy patrzycie, ale ja na to: https://pogoda.inter...opane,cId,40219 obecnie w Zakopanem +5 i opady deszczu. Przegladam ta prognoze od listopada i konsekwentnie pokazuje brak zimy poza okresem swiateczno noworocznym, co sie sprawdzilo.

To zobacz sobie screeny. Według Twojej interii od niedzieli do wtorku miało spaść 30 cm śniegu. Gdzie ten śnieg?? To te 30 cm to niby te 5 cm w porywach. Daj już spokój. Zrobic Ci kolejne screeny żebyśmy się posmiali?? Według Twojej interii właśnie patrzę na screeny zamieszczone wyżej 01.02 miało być od -3 do 0 i sypać śnieg. Faktycznie się sprawdziło bo było tylko pod plus 10 i lało:-D. Boki zrywać. Dobrze ze screen nie obejmuje już na 02.02 bo pewnie teraz ma być mróz całą dobę i świecić słońce. Czarno na białym masz i co chcesz udowodnić?? Sprawdza się w porywach do 3 dni jak mają szczęście później zaczyna się rozjazd. Mogłeś kupić karnet na Szczyrk na wczoraj i dziś bo taką piękną zimę prognozowali. Napewno byś był zadowolony z tego mrozu i śniegu:-D U mnie obecnie też pokazuje że pada ale kurde nie pada. Za to na jutro pokazuje ponad 16 mm deszczu. Odważnie. Jak spadnie 10 mm to będzie dużo. Do tego sprawdziłem prognozę godzinowa. Według godzinowej od 00:00 do 24:00 jutro po podsumowaniu każdej godziny ma spaść 11.4 mm deszczu ale już w tej ma cały dzień pokazuje właśnie 16.8 mm. Ta sama prognoza a pokazuje dwie różne wersje. To dopiero ciekawostka. Śmiać się czy płakać co tu wybrać:-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie różnicy między Zakopanem a Goryczkową?

W samo sedno. Jutro napewno Goryczkowa ruszy według interii:-) O godzinie 16:58 w Kuznicach 0.1 stopnia na Kasprowym -3.4 stopnia. Czyli jeśli sprawdzi się ilość wody która obecnie pada według interii i ma spaść to będziemy jutro mieli pół metra śniegu na Goryczkowej albo kilkanascie cm czystego lodu (marznacy deszcz). Ciekawe jak będzie. 17:02 zaczęło u mnie padać. Miało od dwóch godzin i to spaść już 1.8 mm deszczu. No przecież ta prognoza to nawet na dany dzień się nie sprawdza. Już nie wspomne że wczoraj miał padać śnieg a dziś być mróz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samo sedno. Jutro napewno Goryczkowa ruszy według interii:-)O godzinie 16:58 w Kuznicach 0.1 stopnia na Kasprowym -3.4 stopnia. Czyli jeśli sprawdzi się ilość wody która obecnie pada według interii i ma spaść to będziemy jutro mieli pół metra śniegu na Goryczkowej albo kilkanascie cm czystego lodu (marznacy deszcz). Ciekawe jak będzie. 17:02 zaczęło u mnie padać. Miało od dwóch godzin i to spaść już 1.8 mm deszczu. No przecież ta prognoza to nawet na dany dzień się nie sprawdza. Już nie wspomne że wczoraj miał padać śnieg a dziś być mróz.


Powiem Ci jak będzie. Troszkę ale jednak śniegu. Dziś to trenowalem na CzG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak będzie. Troszkę ale jednak śniegu. Dziś to trenowalem na CzG.

No ja też myślę że spadnie z 10 do 20 cm śniegu. Będą miejsca gdzie nic nie spadnie bo wywieje. Dlatego już nie mam słów do kolegi fana interii. Przecież są screeny wrzucone i widać jak się sprawdza a on dalej wciska kit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę minister zaczyna rozumieć co to znaczy mała retencja. Zaczynają się budzić https://fakty.interi...source=worthsee Tylko te studnie głębinowe. Sama głupota. Gdzieś dzwoni ale dalej nie wie gdzie. Wode trzeba zostawić w górach a nie dawać jej splywac. Ten chce jeszcze ją popierać i szybko do kanalizacji niech rurami popłynie na dół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 4:40. Sprawdziłem wszystkie popularne serwisy pogodowe pod uwagę brałem ten nieszczęsny Szczyrk i tak: mojapogoda.com - opad śniegu od 6 rano weatheronline.pl - od 6 rano accuweather.com - do 7 rano twojapogoda.p - od 9 rano onet.pl - od 12 w południe yr.no - od 12 w południe wetteronline.de - od 12 w południe gismeteo.pl - od 13 popołudniu meteo.pl (icm) - od 14 popołudniu pogodynka.pl - od 16 popołudniu interia.pl - od 18 wieczorem Sam jestem ciekawy jak się sprawdzi. Moim zdaniem realne jest między 11 a 14 że deszcz przejdzie w śnieg. Edit: Na wysokości 700 m n.p.m zaczęło sypać około 11:15 więc pewnie w centrum Szczyrku przed 12. Można spokojnie przyjąć że 12:00 to strzał w dziesiątkę. Godzina różnicy to też w miarę dobrze. Reszta klapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onet.pl - od 12 w południeyr.no - od 12 w południewetteronline.de - od 12 w południegismeteo.pl - od 13 popołudniumeteo.pl (icm) - od 14 popołudniu

Przed nami kolejna fala opadów śniegu. Tym razem biorę pod uwagę tylko te portale które są warte uwagi. Reszta to dno i odpadli już na pierwszym teście. Mamy 18:00. Dla odmiany sprawszam Zwardoń. onet.pl - opady od 9 rano w czwartek do 14 w piątek. Największa intensywność miedzy 01:00 - 08:00 w piątek. yr.no - opady od 10 w czwartek do 10 w piątek. Największa intensywność między 00:00 - 08:00. wetteronline.de - opady od 12 w czwartek do 10 w piątek. Najbardziej intensywne między 23:00 - 06:00 gismeteo.pl - opady od 13 w czwartek do 13 w piątek. 00:00 - 10:00 mateo.pl (icm) - opady od 4 w czwartek do 10 w piątek ale od 01:00 do 10:00 ma to być deszcz ze śniegiem (dla Szczyrku brak Zwardonia) Dla mnie napewno meteo.pl (icm) pójdzie do odstrzału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki orkan, u nas zowie się halny.

Obydwaj macie rację:;) Orkan czyli głęboki niż ciągnie za sobą fronty atmosferyczne. Zazwyczaj na przodzie jest wycinek ciepły i w nim jest zassane powietrze z południa - więc będzie halny. A ciepły front jest doganiany przez chłodny. A że ogólnie izobary mocno się zagęściły więc będzie ciągle wiało, dziś z cechami halnego - bo halny wywołuje charakterystyczne dla niego zjawiska. A jak się halny skończy - zjawiska z nim związane, to będzie dalej wiało - wiatrem gradientowym.

Jednym słowem będzie piździło jak w kieleckiem:;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj macie rację:;) Orkan czyli głęboki niż ciągnie za sobą fronty atmosferyczne. Zazwyczaj na przodzie jest wycinek ciepły i w nim jest zassane powietrze z południa - więc będzie halny. A ciepły front jest doganiany przez chłodny. A że ogólnie izobary mocno się zagęściły więc będzie ciągle wiało, dziś z cechami halnego - bo halny wywołuje charakterystyczne dla niego zjawiska. A jak się halny skończy - zjawiska z nim związane, to będzie dalej wiało - wiatrem gradientowym.
Jednym słowem będzie piździło jak w kieleckiem:;)


Ano. Tatry porywy do 130, Sudety do 200.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...