Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

No ja wiem że halny to standard zimą. Ale przecież obecny grudzień już jest ponad normę abco dopiero będzie za tydzień. Zanosi się na cieplejszy od ubiegłorocznego. Z każdym rokiem ciężej o zimę. Mało że mamy strefówke a opadów jak na lekarstwo. Co się dzieje z tą pogodą. Susza coraz bardziej się pogłębia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ja wiem że halny to standard zimą. Ale przecież obecny grudzień już jest ponad normę abco dopiero będzie za tydzień. Zanosi się na cieplejszy od ubiegłorocznego. Z każdym rokiem ciężej o zimę. Mało że mamy strefówke a opadów jak na lekarstwo. Co się dzieje z tą pogodą. Susza coraz bardziej się pogłębia.

Obecnie stan na wczoraj na terenach podgórskich i w górach jest w normie i suchy. Im dalej od gór tym zaczyna przechodzić na dodatnie odchylenie. W skali całego kraju 1.5 na plusie. W przyszłym tygodniu przejdzie na plus jednak zobaczymy po świętach jak głębokie będzie ochłodzenie. Ostatecznie w górach i teranach podgórskich ma szansę zakręcić się w okolicy normy. Nie taki diabeł straszny. Obecnie na południu jest normalnie jednak my oczekujemy poprostu zimy wilgotnej a gdyby tak było to mielibyśmy już sporo śniegu. Spokojnie po świętach coś z południa może się zakręcić. Kto wie czy nie wejdzie prosto w Tatry i Beskidy. Wtedy w Sudetach jednak by spadło mało śniegu a w Bieszczadach deszcz. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie bo dziś sporo modeli wyrzuciło całodobowy mróz w Beskidach, Tatrach i Bieszczadach od 25 grudnia. Trzeba poczekać na spokojnie. Do niedzieli będzie wiadomo. Pewne jest że od soboty zacznie się ochłodzenie. Dziś wiosna ciepło jedynie durzo blota bo ziemia była zamarznięta i puściło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Zibi wygląda na to że ładnie mi się to sprawdzi. U mnie już od wigili powinno robić się biało na nizinach mokry śnieg może pojawić się 26 grudnia. Ochłodzenie już widać. Teraz jeszcze pytanie jak długo. Być może wyż potrzyma do 3-5 stycznia optymistycznie zakładam. Napewno w górach zima zacznie przypominać zime jednak śniegu narazie zbyt dużo nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Zibi wygląda na to że ładnie mi się to sprawdzi. U mnie już od wigili powinno robić się biało na nizinach mokry śnieg może pojawić się 26 grudnia. Ochłodzenie już widać. Teraz jeszcze pytanie jak długo. Być może wyż potrzyma do 3-5 stycznia optymistycznie zakładam. Napewno w górach zima zacznie przypominać zime jednak śniegu narazie zbyt dużo nie widzę.

Tak to wygląda i raczej tak będzie. W Wigilię powinni włączyć armatki. W międzyczasie też troszkę poprószy. Powinno to pomóc otworzyć kolejne ośrodki narciarskie. Typ masy i kierunek napływu powinien pomóc wrócić TMR do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i IMiGW zaliczy spektakularną wtope ze świętami. Tak pieknie mówili że na święta nawet w gorach będzie ponad 10 stopni a tu szykują się białe święta. Ciekawe jakby musieli zapłacić milionowe odszkodowanie za straty z powodu odwołanych rezerwacji co by zrobili. Może poprostu nauczyli się prognozować a jeśli nie byli by pewni to powiedzieli że obecnie prognozy są skrajnie różne chodź nie były ale to IMiGW i ich kopiuj wlkej GFS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz weselsze te prognozy. Kto wie czy na takie Skrzyczne w czasie swiat nie spadnie z 30 cm śniegu. Powinien już zacząć sypać w poniedziałek. Nici z ponad 10 stopni. W górach można to już powiedzieć oficjalnie będą białe święta. Kto za tym tęskni zapraszamy w góry. Zapewne dzięki IMiGW sporo rezerwacji zostało odwołane więc jest miejsce. Aż miło iść na pasterke przy padający śniegu☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie potrafisz czytać czy udajesz?? 

 

Czekaj  - jak Ty wstawiałeś to było OK ?

 

 

Jasnowidz puplikuje swoje widzenia w prasie i internecie na stronach typu super expres czy o2. 

 

 

No ale ja czytam forum - a nie super expres - na którym to Ty "puplikujesz"  

 

A i jeszcze - stopki nie ma bo wysłałem z mojego laptopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj - jak Ty wstawiałeś to było OK ? No ale ja czytam forum - a nie super expres - na którym to Ty "puplikujesz" A i jeszcze - stopki nie ma bo wysłałem z mojego laptopa :)

Ręce opadają. Stopki nie ma bo piszesz z przeglądarki a nie apki. Zamiast walić głupa zapytaj kogoś bo są tu znawcy jak zrobić by z apki za każdym razem pod postem nie było tej stopki. Mnie kolega zwrócił uwagę ale zamiast walić głupa zapytałam i mi koledzy podpowiedzieli. Polecam zrobić to samo poprostu spytać bo widzę że nie wiesz jak to zrobić. Kto pyta nie błądzi naprawdę. To nic strasznego nie wiedzieć straszne jest to że nie chce się wiedzieć. Może ktoś podpowie koledze bo ja nie pamiętam a on ma zbyt wielkie ego by zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

1- Przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie z mojego poprzedniego posta,

2- Teraz drugie zdanie swojej odpowiedzi i może załapiesz  - że -  albo nie rozumiesz tego co czytasz, albo co gorsza - nie czytasz całego zdania.

 

Polecam zrobić to samo poprostu spytać bo widzę że nie wiesz jak to zrobić. Kto pyta nie błądzi naprawdę. To nic strasznego nie wiedzieć straszne jest to że nie chce się wiedzieć.
 

 

A jakie konkretnie przesłanki sprawiają że "widzę że nie wiesz jak to zrobić" ?????

 

BTW - widzę, że nie za bardzo wiesz jak się pisze po polsku - polecam włączenie autokorektora - pomaga przynajmniej w ortografi.

 

 

 

 

A i jeszcze - stopki nie ma bo wysłałem z mojego laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona modeli 21:00 i jeszcze piękniej to wygląda. Zima zawita w góry od poniedziałku. 500+ może nawet fajną pokrywe nazbierać ale czy 50 cm to spokojnie bo niż genuenski jeszcze nawet nie powstał. Obecnie jedynie krańce południowo wschodnie mogą być po cieplejszej stronie za to zachód raczej cukier puder. Centrum wchodzi nad Beskidy i Tatry. Arnoldzie smutne że Twoje i moje podatki idą zamiast na prognozę pogody rzetelną to do kieszeni obecnie ludzi PiS. Władza się zmieni pójdą do ludzi innej partii. Uwierz mi napewno nie na to by ulepszyć prognozy. Kolejna instytucja ktora istnieje po to by obstawiać "swoimi".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzisz i w Twoich prognozach po których W Beakidach to już nawet przed świętami bo trochę przyspieszyło
White Christmas

Marcin jak na razie halny i na zimę trzeba poczekać. Anomalie tem. w dolinie Soły fascynujące - wczoraj jechałem na trasie Żywiec - Zwardoń, ok. godz. 19. Żywiec 11, W. Górka (Żabnica) 6, Rajcza 5, Sól 2, Zwardoń 11 i łeb ma urwać. Mistrzostwo świata :D  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona modeli 21:00 i jeszcze piękniej to wygląda. Zima zawita w góry od poniedziałku. 500+ może nawet fajną pokrywe nazbierać ale czy 50 cm to spokojnie bo niż genuenski jeszcze nawet nie powstał. Obecnie jedynie krańce południowo wschodnie mogą być po cieplejszej stronie za to zachód raczej cukier puder. Centrum wchodzi nad Beskidy i Tatry. Arnoldzie smutne że Twoje i moje podatki idą zamiast na prognozę pogody rzetelną to do kieszeni obecnie ludzi PiS. Władza się zmieni pójdą do ludzi innej partii. Uwierz mi napewno nie na to by ulepszyć prognozy. Kolejna instytucja ktora istnieje po to by obstawiać "swoimi".

Raczej na niż Genueński nie ma co liczyć. Atlantyk się odkorkował, w końcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na niż Genueński nie ma co liczyć. Atlantyk się odkorkował, w końcu.

Idzie z południa ale obecnie pokazany jest wschodem więc najwięcej w Bieszczadach Tatry i Beskidy to już lekki opad a Sudety zero. Zobaczymy jak to się skończy. Byle nam nie uciekł nad Ukraine. Ważne żeby padało nie ważne co ważne by padało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...