Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz Mamad, tobie śnieg nie jest potrzebny, bo nie jeździsz na nartach. Jednak niektórym ludziom jest potrzebny, nawet jeżeli zamknięte są wyciągi, bo zostają np. biegówki toury, sanki dla dzieci, kuligi itp.

Wojtek, chociaż w Wigilię byś przemówił ludzkim głosem:;)

Są tacy, dla których zima kojarzy się z marznięciem w domu albo jakiejś altanie. I dla nich zima, śnieg, mróz, nie kojarzy się z niczym dobrym. Oby takich osób było jak najmniej. Oby zima kojarzyła nam się tylko z dobrą zabawą, Tego Tobie życzę i nam wszystkim:;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że będzie już mistrzowstwem świata jeśli pokłócimy sie o pogodę....

Ja się nie kłócę. Zauważam tylko (chyba całkiem prawidłowo), że jeżeli ktoś (np. Mamad) nie uprawia sportów zimowych i nie korzysta z rekreacji związanej ze śniegiem, wtedy takiej osobie zima nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam bo muszę iść do lasu po choinkę

 

Kuligi są nielegalne obecnie i jeśli zobaczę kogoś kto robi kulig pierwszy zadzwonię na policję. 

To tak jak ja, kiedy zobaczę że ktoś rżnie w lesie choinę. Zadzwonimy na komendę i cyk.

A w zakresie legalności kuligów, to nielegalne są te na drogach publicznych, ciągnięte przez samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że pomału zbliżamy się do zimy jakiej dawno w Polsce nie było. Wir polarny już ulega rozpadowi a modele i wszystkie portale pogodowe piszą o zimie. Ja jednak myślę że będziemy mieli do czynienia z bardziej łagodna wersją na początku. Jak pisałem we wrześniu i obecnie też wydaje się to całkiem realne luty będzie najbardziej zimowym miesiącem. Kto wie czy pod koniec stycznia na południu jak w 2012 roku zimy będę miał po dziurki w nosie. Luty obecnie wydaje się być mroźny. Zobaczymy czy to się nie przesunie trochę ale można zapomnieć już na 100 procent o tak fajnej zimie jak rok temu. Jednak opady to najmniej sprawdzalna część prognozy więc może być tylko mróz. Zapowiada się duży więc kominiarki pora wyprać. Pozdrawiam w tym nowym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe coraz bardziej ciekawe te prognozy. W drugiej połowie stycznia temperatury miałyby spadać poniżej tak poniżej -30 stopni. W dzień około -25 stopni. Hmmm. Ciekawe czy wir polarny uderzy aż z taką mocą. Na razie na zapas niema co się przejmować. Ja dalej jednak myślę że jeśli coś do nas przyjdzie to dopiero pod koniec stycznia i w lutym ale zobaczymy czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytasz tych bredni na temat Bestii ze wschodu? Teraz te artykuły są popularne. Dzisiaj wiosenny dzień a jutro już jakieś opady śniegu. Co za pogoda normalnie. Fajnie jakby tak nasypało z pół metra. Ja myślę że wir uderzy bardziej w USA ale zobaczymy.

Jeśli w górach napada pół metra, a na nizinach 10-20cm to będzemy czytać:

"Bestia ze wschodu kompletnie zaskoczyła drogowców!"
"Rząd broni się przed wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej!"
"Mieszkańcy zszokowani zimą stulacia, która nawiedziła Polskę!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele piękne aktualizacje wrzuciły o 18. Ciekawe gdzie będzie jutro przebiegała linia śniegu. Zachód napewno dostanie śnieżyce a wschód deszcz. Gdzieś w środku Polski będzie biegła granica między ciepłym a zimnym powietrzem. Np u mnie jeden model pokazuje intensywne opady śniegu drugi najwyżej deszcz ze śniegiem chwilami. ICM który chyba jest jednym z lepszych modeli krótkoterminowych pokazuje śnieg ale raczej w skromnych ilościach. Jutro wieczorem zobaczymy które odsłony z dziś wieczora były najlepsze. Mieszkający na zachodzie jutro będą klnąc a tak tęsknili za śniegiem

"kląć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby spadło trochę śniegu w Niedzielę na Kasprowym pokrywa śniegu wynosiła około 17cm tak małej ilości śniegu nie pamiętam od lat nawet rok temu można już było w Tatrach śmigać na skiturach, oby za parę dni była jakaś alternatywa od sztucznie dośnieżanych stoków

Zdecydowanie. Sucho jest dopiero to się zmienia od kilku dni. Ja byłem rok temu na początku lutego i na Kasprowym było 2m śniegu. Ledwo się przedarłem do piątki z Murowańca. Oby zaczęło padać ogólnie wtedy o śnieg w Tatrach bym się nie martwił. Swoją drogą śniegu jak na lekarstwo a z Wrót Chełmińskiego lawina porywa 3 turystów. Odpowiedzialność ludzi jest naprawdę wielka. Ręce opadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima przyszła nie tylko w górach ale też na większy obszar kraju. Wygląda na to że z nami zostanie dlugooooooo. Oczywiście mniejsze czy większe epizody ciepła się pojawią ale zima może nam się ciągnąć. Zastanawiam się nad wirem polarnym. Obecnie cały znajduje się nad Europą ale w stratosferze. Jego wpływ na pogodę przy ziemi jest dopiero po od dwóch do sześciu tygodni. Do tego w Kanadzie mamy 10 stopni ponad normę. Naprawdę jestem ciekawy jak będzie wyglądał koniec stycznia i luty. Ba GFS wrzuca czasem w marcu po -20 stopni co jak wiemy jest możliwe bo takie mrozy mieliśmy pod koniec marca niedawno. Jedno jest pewne będzie ciekawie. Pytanie tylko czy będzie padać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że opady to najmniej sprawdzalna część pogody długoterminowej ale wygląda na to że w przyszłym tygodniu góry zasypie. Powiedziałbym nawet że większość Polski zasypie oczywiście nie tyle co w górach ale jednak. Kto wie czy zwłaszcza na Żuławach Wiślanych pokrywa śnieżna nie przekroczy pół metra to apropo nizin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby spadło trochę śniegu w Niedzielę na Kasprowym pokrywa śniegu wynosiła około 17cm tak małej ilości śniegu nie pamiętam od lat nawet rok temu można już było w Tatrach śmigać na skiturach, oby za parę dni była jakaś alternatywa od sztucznie dośnieżanych stoków


Śnieżka nie najgorzej, koło Lucni mniej śniegu.

Załączone miniatury

  • Screenshot_20210109-115036.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżka nie najgorzej, ale koło Lucni też mniej śniegu.

Prognozy długoterminowe są tyle warte co zeszłoroczny śnieg:;) To znaczy albo się sprawdzą albo niekoniecznie. 

Ale na mojej szklanej kuli zaczynam dostrzegać Bestię:;)

Wygląda na to że na zachodzie wybuduje się wyż, który odetnie cyrkulacją zachodnią  i otworzy drogę na Arktyczne powietrze z północnego wschodu. 

Zimno powinno dotrzeć w następny weekend.

Jak będzie, to się za tydzień okaże. Będziemy obserwować:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...