Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawostkę wywalił GFS. Daje przyrost pokrywy śnieżnej w okresie po 20 listopada w Beskidach na poziomie ponad pół metra. Tak prognozuje uderzenie niżu z południa. Oczywiście to żadna anomalia i jest możliwa jednak do GFS więc traktuje to obecnie jako ciekawostkę. Zobaczymy w połowie tygodnia jak to będzie wyglądało. Na pewno śnieg w Beskidach spadnie. Opony trzeba zmienić najdalej do czwartku. Mam coraz to większy optymizm jeśli chodzi o zimę w górach z resztą pisałem to w prognozie sezonowej. Kto wie czy nie będzie powtórki ze stycznia 2019. Kto wie czy jakieś syberyjskie mrozy nas nie odwiedzą na dwa trzy tygodnie. Dalej myślę że najbardziej zimowy może być luty. Zobaczymy jednak wygląda to fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy tej zimy. Rabczewski zapowiada 5 stopni powyżej normy dla grudnia 5 stopni powyżej normy dla stycznia i 6 stopni dla lutego czyli tak naprawdę jesień zimą i to jesień cieplejszą niz ta z tegorocznego października i listopada. Szansa na śnieg praktycznie żadna na nizinach. Zobaczymy zobaczymy. Obecnie najważniejsze jest by wyż już dał sobie spokój bo te stratusy są dobijające. Dziś mam pierwszy dzień ze słońcem od ponad tygodnia. Wczoraj dobiło i tak do dużych wartości bo całe 5 stopni. Wcześniej zaczynało się rano na dwóch kończyło na trzech stopniach. Dziś mróz z rana ale jest słońce więc i będzie cieplej. Byle do zimy przynajmniej skończy się ta ciemność. P.S. GFS wycofał się całkowicie obecnie z opadów śniegu co chyba było dla wszystkich do przewidzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest natomiast świetna pogoda do chodzenia po Tatrach. Chodzisz ponad morzem chmur w pełnym słońcu. I tak od kilku dni. Jedynie szron na kamieniach nie topnieje i bywa ślisko.

Wiem o tym niestety ja pracuję normalnie. Nie mam przerwy w pracy i czasu w domu. Z chęcią bym sobie posiedział w domu czy zrobił wypad w góry jednak podobno większość narzeka u mnie się nic się nie zmieniło. Rok jak każdy do pracy w domu praca urlop nad morzem jedynie wyjątkowo zamiast drugi urlop jesienią biorę na święta BN. Ostatni raz miałem wolne BN i Sylwka 5 lat temu więc trzeba korzystać skoro wypadła moja kolej. Noc sylwestrowa, BN czy Szczepana w pracy nie są jeszcze złe. Najgorzej jak idziesz w wigilię na noc czy NR dzień. Taka praca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest decyzja, że można otwierać wyciągi.

Dasz sobie rękę uciąć że za dwa tygodnie, miesiąc, dwa decyzja będzie taka sama. Przecież wirus był w odwrocie i nie należy się go bać. Seniorzy śmiało na wybory. Teraz zabijają wszystko co mogą bo wirus w odwrocie. Naprawdę dasz sobie rękę uciąć?? Naprawdę zainwestujesz od kilkuset tysięcy do mln żeby naśnieżać bo napewno idioci sobie nie wymyślą coś. Pamiętaj wirus nie jest groźny na w odwrocie. Po co te wszystkie zamknięcia. Premier mówi o nowych podatkach bo gospodarkę trzeba ratować ale po co skoro wirus jest w odwrocie ba nie jest groźny. Premier mówi że mamy szczepionkę w styczniu a MZ żeby przygotować się na trzecią fale koło lutego marca bo jeśli ludzie będą wyjeżdżać tak będzie. Kurde ale będzie szczepionka i wrócimy do normalności. Idioci jakich mało. Dasz sobie rękę uciąć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz sobie rękę uciąć że za dwa tygodnie, miesiąc, dwa decyzja będzie taka sama. Przecież wirus był w odwrocie i nie należy się go bać. Seniorzy śmiało na wybory. Teraz zabijają wszystko co mogą bo wirus w odwrocie. Naprawdę dasz sobie rękę uciąć?? Naprawdę zainwestujesz od kilkuset tysięcy do mln żeby naśnieżać bo napewno idioci sobie nie wymyślą coś. Pamiętaj wirus nie jest groźny na w odwrocie. Po co te wszystkie zamknięcia. Premier mówi o nowych podatkach bo gospodarkę trzeba ratować ale po co skoro wirus jest w odwrocie ba nie jest groźny. Premier mówi że mamy szczepionkę w styczniu a MZ żeby przygotować się na trzecią fale koło lutego marca bo jeśli ludzie będą wyjeżdżać tak będzie. Kurde ale będzie szczepionka i wrócimy do normalności. Idioci jakich mało. Dasz sobie rękę uciąć??

 

Wyciągi będą szły, rządzący mają udziały w stacjach narciarskich.

 

Wystarczy popatrzyć teraz na kamerki w ośrodkach: Białka Tatrzańska cały czas śnieży [temp -8 st C obecnie], Zieleniec naśnieżał ale się zatrzymał [temp obecnie 2 st C], Czarna Góra też zaczęła naśnieżać.

 

Jak widać właściciele wyciągów postawili raczej wszystko na jedną kartę i przygotowują trasy pod sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy-zobaczymy. Już za kilka tygodni się okaże, kto miał rację.

 

Źle myślisz - rację będzie miał Marcin33 - przynajmniej według jego własnej opinii.

Jeżeli Marcin33 vel Mamad  coś zaprognozował to tak się stanie - a jeżeli tak się nie stanie to tym gorzej dla faktów.  :D  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba na 100m2. Ludzie mają w dupie chore pomysły idiotów i bardzo dobrze. 2da41a21d77aaf0ff1a194fd87e5e583.jpg Ja nie muszę akurat jechać na Biały Krzyż dziś koło domu zaczniemy z dzieciakami na razie sanki i dupoloty i bałwan. Pierwszy większy śnieg więc będą mieli radoche. Pozdrawiam z śnieżnych Beskidów. c2c6fa1573bee8e46626145c311cc215.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle myślisz - rację będzie miał Marcin33 - przynajmniej według jego własnej opinii.

Jeżeli Marcin33 vel Mamad  coś zaprognozował to tak się stanie - a jeżeli tak się nie stanie to tym gorzej dla faktów.  :D  :D  :D  :D

Nie mogę pojąć, skąd ludzie mają przyjemność w dogryzaniu innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tobą nie ma sensu dyskutować. Ty na siłę widzisz zimę. W zeszłym roku była rekordowo ciepła ale wg ciebie była normalna. Tyle w temacie. Twoje progbozy oczywiście 100% się sprawdzają. Każdy komentarz zaprzeczający twojej prognozie jest nie mile widziany. Żal.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...