Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Aż się tu po latach zalogowałem, żeby mamadowi vel Marcin33 odpowiedzieć ;)

W Korbielowie od 2 dni odwilż, teraz +6 kolo domu, sniegu resztka. Szczyt Pilska wczoraj gipsowy i twardy, poniżej Miziowej mokry zleżały ciężki śnieg, idealny jako podkład.

Nie pisz, że w Beskidach odwilży nie widać, tylko napisz, że u Ciebie koło domu, no chyba, że Pilsko i Korbielów to nie Beskidy

 

Mamad zaprognozowal ciezka zime wiec bedzie ciezka zima (nawet jesli wszedzie dookola bedzie +10 to i tak w ogrodku u mamada bedzie zimno i duzo sniegu....bo tak zaprognozowal a te prognozy sprawdzaja sie ZAWSZE!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mamad - koega Ci napisal, Ty zawsze masz ciezka zime.
Lubie poczytac Twoje przewidywania, prognozy i analizy modeli. Cenie to, ale nie lubie koloryzowania rzeczywistosci. Przejechalem dzis od Korbielowa do Bielska.Tak, lub jeszcze bardziej wiosennie wygląda cała trasaDCF1EF26-4B87-4540-A6AB-8EFBB71E470A.jpeg
A tak Skrzyczne i cały pas Beskidów przez Pilsko po BabiąDBD0AE94-E008-47C1-B57A-BFF8AC96C715.jpeg

Ja wiem, że w Sopotni, Kamesznicy albo Zlatnej może teraz zalegać więcej śniegu.
Ale pamiętam też zimy sprzed 20 lat i wiem jak to wyedy wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale już robi się naprawdę nudne to naśmiewanie, że ktoś tam narzeka, że mu śnieg spadł. Po pierwsze to dosyć oczywiste, że większość tych wiadomości to radosne wyolbrzymienie dziennikarzy. O czymś pisać trzeba, więc co roku mamy zimę stulecia, a latem morderze upały. Po drugie trzeba sobie też zdać sprawę, że mieszkając na południu zimę postrzega się jednak trochę inaczej. Raczej każdy (a na pewno większość) ma zimowe opony, służby posiadją dużą liczbę sprzętu do odśnieżania i są do tego przygotowane. Jeżeli gdzieś na nizinach spada nagle sporo śniegu, to tak jest to tam problem większy niż na południu gdzie ludzie są do tego przyzwyczajeni. Tak samo ktoś z upalnych krajów mógłby się naśmiewać jak to u nas ludzie panikują i się duszą w domach nie przystosowanych do kilkudziesięciu stopni. 

Inna sprawa to zaklinanie rzeczywistości i życie w jakimś innym świecie gdzie panuje wspaniała zima. Nie powiem, na pewno w tym roku jest lepiej ze śniegiem niż w latach poprzednich, ale teraz wszystko płynie, co zresztą koledzy pokazali zdjęciami wyżej i to, że gdzieś komuś koło domu zalega śnieg to niczego nie zmienia. Co innego jest prowdzić swój pogodowy totolotek, każdy ma jakieś hobby i czasem ciekawie jest poczytać co tam się może w pogodzie wydarzyć, natomiast czasem warto byłoby dać sobie trochę na wstrzymanie z tym wojowaniem z jedynie słuszną właśną wersją wydarzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mamy ciepłą zimę na zimy niema więc o co chodzi w tym że śnieg sypie. Sprzęt przecież zima jest powyżej normy co by było gdyby była w normie?? Niziny by już umierały?? Opony zimowe poważnie ktoś w Polsce jeździ na letnich cały rok. Chyba tylko debile albo kogoś kogo na auto nie stać. Pytanie po co mieć auto by się pokazać?? Naprawdę śmieszne jest to. W zimie sypie śnieg i opady śniegu to nie klęska jak to się ludzie na nizinach wypowiadają w mediach. Najważniejsze w tym wszystkim jest to że od końca grudnia zima jest wilgotna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak opony całoroczne. Z tego co wiem to w środkowej części kraju jak i na północy temat coraz bardziej popularny, nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę jak te zimy wyglądają ostatnio. Nie wiem jak rozumiesz normę, moim zdaniem obecnie normą będą właśnie zimy stosunkowo lekkie. Masz strasznie ograniczone myslenie oparte na własnych doświadczeniach z najbliższego otoczenia (jak rozumiem mieskasz gdzieś w szeroko rozumianych górach) i nie dopuszczasz do tego, że dla kogoś kto do danych warunków nie jest przyzwyczajony śnieg może być problemem. Oczywiście, że żadnej katastrofy nie ma i nikt nie umiera jak dopada więcej śniegu (przynajmniej u nas, bo pewnie taka sama sytuacja na południu europy już by mogła do tego doprawdzić), polecam bardziej krytycznie czytać te wszystkie nagłówki i wiadomości, to się ma klikać i tyle. Stąd te wszystkie bestie ze wschodzu i co roku zimy stulecia. Stety czy niestety mało kogo interesuje wywiad w stylu "no popadało, trochę trzeba odśnieżyć i tyle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do normy - ok rozumiem, że tak to jest oficjlanie zdefiniowane. W takim razie poprawię się, w mojej opinii na podstawie tego co czytam (czyli oczywiście przyjmuję, że mogę się mylić) ze względu na zmiany klimatyczne w kolejnych latach norma będzie się przesuwać coraz bardziej w stylu zim łagodnych. Zobaczymy jak będzie.

 

Co do wywiadów nie nazwałbym nikogo idiotą - natomiast widzę, że jesteś zaskoczony jak powstają obecne wiadomości :) Oczywiście, że szuka się ludzi pod tezę jeżeli tylko takie jest założenie tworzącego daną wiadomość. Mało kogo interesują wiadomości "nijakie", najlepiej się sprzedają głosy skrajne. Poza tym ludzie są różni, widać to wszędzie, wielokrotnie np czytałem opinie o warunków na stokach gdzie ktoś mówił, że było tragicznie, a ja byłem tego samego dnia i dla mnie było super. Lub też odwrotnie, ja uznawałem warunki za bardzo słabe, a ktoś pisał, że super i rewelka. To wcale nie znaczy, że ktoś kłamie, po prostu każdy ma swój indywidualny odbiór danych rzeczy. Teraz tylko dziennikarz powinien przepytać ludzi na stoku i ma dwa różne wywiady, jeden, że jest super i tylko przyjeżdzać, a drugi beznadzieja i nie ruszać się z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że każdy sam tu oceni kto struga debila. Laurke wystawiasz sobie sam. Do zobaczenia na stoku.

Jak jesteś na miejscu powiedz jak tam krzesła. Ruszyły czy nie?? W sensie olali pisiurów czy nie. Jeśli tak to myślę że na stoku możemy się spotkać w niedzielę a później jakieś piwko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś na miejscu powiedz jak tam krzesła. Ruszyły czy nie?? W sensie olali pisiurów czy nie. Jeśli tak to myślę że na stoku możemy się spotkać w niedzielę a później jakieś piwko.

To może na Nowej Osadzie? Bo tam krzesło chodzi. Albo Klepki, albo Skolnity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lodowego deszczu to akurat ciekawe i rzeczywiście niebezpieczne zjawisko, ja widziałem tylko raz jadąc audostradą. O ile jeszcze przednia szyba z nawiewem i wycieraczkami jakoś dawała radę, to właściwie reszta samochodu bardzo szybko pokryła się solidnym lodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obecnie wygląda to tak jak piszesz. Bardziej według modelu północne części województw południowych. Jednak modele mają tą wadę że nie uwzględniają gór. Te wymuszają opady. Też jestem ciekawy. Zobaczymy do wtorku co będzie. Zastanawiam się też czy nie spadnie deszcz przy dość sporym mrozie. U góry w niedzielę może być ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...