Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dziś widziałem w Czechowicach. Jak wychodziłem z pracy to biało. Halny słabnie więc już tam wpływu na temperaturę nie miał. U mnie jeszcze ma. Odczuwalna jest niższa niż wczoraj bo niebo ciemne ale na termometrach na dole było 11 u mnie 7. 60 km i różnica już dozą tam mróz tu jeszcze jesień. Wczoraj też i u mnie wieczorem się zmieniło i kurde chciałbym do świąt jednak bez śniegu. Zaczynam się o to modlić. Firma wypłaca sporą kwotę na święta za straty poniesione przez nas z powodu koronki no i okazało się że spokojnie starczy na wylewki na poddaszu więc jak tylko pogoda pozwoli by ciężarówki z materiałem wyjechały trzeba zrobić wylewki do świąt. Trzymam kciuki za jesienną pogodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr. Kuczera wieści białe święta. Faktycznie modele czasem wyrzucają taki scenariusz. Blokadę do tego niż z południa zablokowany nad Polską. Tylko pytanie czy ten cud świąteczny ma szansę faktycznie się sprawdzić. Facet jednak ma dużą wiedzę i coś musi być na rzeczy. Jak zawsze czas pokaże. Co by nie było to akurat już w 3 dekadzie zima mi nie będzie przeszkadzała. Nic tylko trzymać kciuki za bożonarodzeniowy cud. https://www.onet.pl/...3rydn0,79cfc278 I wersja jego bez koloryzowania https://mkweather.com/2020/12/06/forecast-for-christmas-2020-in-europe-anticyclonic-sunny-and-foggy-christmas-with-snow-in-basins-and-valleys/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o jesieni napisałem. Jaka była każdy wie nawet IMiGW podało oficjalne dane. Odpisałem koledze który mi napisał żebym ruszył się z domu że Oława jest tyle Racibórz tyle a pojechałem żeby zobaczyć powódź bo to fascynujące zjawisko meteo. Później wyraziłem współczucie ale jak się okazało niepotrzebnie bo mieszka w bardziej cywilizowanym miejscu.

Drogi Marcinie czy to jest według Cibie zima? https://www.facebook...7936101382706 

Mamy zaraz połowę grudnia a warun tutaj znajomego z Śląskiego lepszy niż czasem z październiku. Ja w tym samym dniu w rejonie Babiej gdzie na niej samej już praktycznie śniegu brak. Może coś jutro zakurzy śniegiem ale co to znowu jest? Mało i to bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zima bo od początku grudnia mogę jeździć na nartach na około 70 procent stacji narciarskich w Beskidach co zdarzyło się ostatnio Ho Ho Ho lat temu do tego gdy kolega dziś zaczął mi rozwalać podwórko przed domem to ziemia jest zamarznięta około 58 cm. Oczywiście po halnym od góry jest około 11 cm które już puściło. Fatalna wiadomość jest taka że mróz wszedł głęboko w ziemię. No i tak jest zima bo ostatnio na termometrze notowałem -15 stopni dawno dawno temu. Niestety te -15 stopni przyszło gdy było około 7 cm śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę, że zimy nie ma tylko nadal jest kiepska albo bardzo kiepska. Mosorny znów ma czas jak nie z inwersją to znowu jak trochę naprodukowali sprzątnął prawie wszystko wiatr. Na Miziowej można owce paść a na stoku też lipa. Już nie wspominam o wiecznych bidulach w takich Myślenicach, Harbutowicach. Nawet góry na Czarnym Groniu nie byli wstanie zrobić choć zazwyczaj starczało im 3 dni. To, że mogę pojechać do Kasiny bo się jakimś cudem udało to kiepskie pocieszenia. Co się daje zauważyć to brak deszczu od kupy czasu i to jest jakiś plus w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj - jak to prognozowałeś? Po najsuchszym i najcieplejszym lecie miała się zacząć od początku listopada "pora deszczowa " :))))))))))))

Tak i lato było w normie czyli tu klops jak wszyscy, październik już bardzo mokry niestety w listopadzie ruska świnia się uparła dając nam stratusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem planując dużą imprezę sportową, też można się nieco pomylić. Organizatorzy przygotowywali sie na deficyt śniegu, a tymczasem.

 

"Co ciekawe, wcześniejsze prognozy meteorologów wskazywały na... deficyt śniegu. Słoweńscy organizatorzy uruchomili armatki. Przygotowali nawet zapasy śniegu z tras biegowych. Tymczasem problemem nie jest jego brak, a nadmiar."

 

https://sportowefakt...ozy-telewizyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wody z nieba od początku listopada. Mróz jest ale opadów brak.

Wygląda na to, że przez kolejne 10 dni, a może i do końca Grudnia opadów nie będzie. Teraz delikatnie popruszyło w niektórych rejonach, ale to tyle w najbliższym czasie. Od dziś do Niedzieli lekki mróz w górach, nawet całodobowy. Potem ocieplenie.

Katastrofy nie ma, zima jest słabiutka, ale jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...