Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Ale biadolicie, zima jest i ma się dobrze.
Wszystkie stoki wokół mnie są otwarte, śniegu nie brakuje, chęci do jazdy są, to i jeżdżę.
Nie jest źle, były gorsze zimy.

A ja myślałem, że zimy nie ma bo tak piszą na skiforum, ale pojechałem sprawdzić i... Jest

Załączone miniatury

  • IMG-20200213-WA0016.jpg
  • IMG_20200215_141221.jpg
  • IMG_20200213_092709.jpg
  • IMG_20200213_101441.jpg
  • IMG_20200215_125625.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

By wodę przechłodzic do podanych temperatur ( pewnie o tym pisze Marcin) trzeba by ja niezwykle precyzyjnie oczyścić, co nie jest elementarnym zadaniem, a mocno skomplikowanym procesem. W dodatku podany wynik osiągnięto, o ile pamietam, na próbce grubosci nanometrow. Destylowana woda w pojemniku zamarznie bez szczególnego problemu, jeśli tylko będzie miała faktycznie temp mniejsza lub równą 0. W pojemniku z wodą destylowana zawsze będą jakieś jądra krystalizacji, choćby kilka cząsteczek PP z tworzywa pojemnika. Wystarczy.

Przepuścisz przez odwróconą osmozę i już. Ale jądra krystalizacji są potrzebne w powietrzu. A woda po prostu zamarza, czyli zmienia stan skupienia, który zależy tylko i wyłącznie od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuścisz przez odwróconą osmozę i już. Ale jądra krystalizacji są potrzebne w powietrzu. A woda po prostu zamarza, czyli zmienia stan skupienia, który zależy tylko i wyłącznie od temperatury.

 

No nie bardzo : ) Właściwie zupełnie nie :D

 

Hint: zastanów się, dlaczego można jeździć na łyżwach. I z tym jadrem krystalizacji to też nie tak : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo : ) Właściwie zupełnie nie :D

Hint: zastanów się, dlaczego można jeździć na łyżwach. I z tym jadrem krystalizacji to też nie tak : )

Coś jednak od ciśnienia też zależy;-)
https://pl.m.wikiped.../Punkt_potrójny
Odp raczej do Zibiego:-)
Aż strach potem te prognozy czytać;-)
Ale wątek i tak fajny, bo rozwojowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 

Tylko trzeba pamiętać że woda destylowana jest niezdrowa i nie wolno jej pić. .

 

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 

Znowu gdzieś coś słyszałeś i......

Mniej więcej taka sama prawda jak to o wodzie destylowanej i -40 stopniach.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Znowu gdzieś coś słyszałeś i...... Mniej więcej taka sama prawda jak to o wodzie destylowanej i -40 stopniach. Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Robisz z siebie idiote tylko dlatego żeby pisać czy coś więcej w tym jest. Następnym razem zanim napiszesz skonsultować polecam się z lekarzem lub farmaceutą. Powiedzą Ci że woda destylowana wyplukuje minerały z organizmu. Akurat Tobie wskazana jest przestaniesz pisać głupoty tu na forum. Odpisuje bo komuś taki wpis zaszkodzi jednak Tobą się nie przejmuję. Pij przez miesiąc i będzie tu spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak arnoldd napisał. 

Do niedawna twoje prognozy miały wydźwięk inny o 180 stopni. Wszędzie była zima stulecia. Teraz widzę coś Ci się zmieniło. Nieistotne, Twoje prognozy to i tak zgadywanka, jako amator nieposiadający dostępu do terabajtów (peta?) danych i satelit możesz jedynie strzelać - albo się uda albo się nie uda. I tak jest, czasami Ci siądzie, czasami nie. 

A jak sądzisz, czy ci szczęściarze co mają dostęp do tej potężnej góry danych, to mają jakiś patent na nieomylność? Przecież to co Marcin pisze, to nic innego jak analiza policzonych prognoz, które są właśnie liczone na podstawie góry danych. A autorski jest jego komentarz. A że raz się sprawdzą a raz nie, no cóż, a już o tym mówiliśmy, że to tylko dobra zabawa. Tak jak prognozy poważnych ośrodków się rozjeżdżają, tak i Marcina interpretacje, muszą się od od czasu do czasu rozjeżdżać. Tylko że jemu się chce przejrzeć stosy prognoz, przygotowanych przez poważne instytucje i na ich podstawie przedstawić swoją autorską interpretację. Oczywiście pogoda wcale go słuchać nie musi i chyba nie chce:;) Ale ja za to ja, bardzo chętnie sobie o niej poczytam:;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak od ciśnienia też zależy;-)
https://pl.m.wikiped.../Punkt_potrójny
Odp raczej do Zibiego:-)
Aż strach potem te prognozy czytać;-)
Ale wątek i tak fajny, bo rozwojowy...

No nie wiedziałem, że ktoś potrafi czytać z aż z takim poziomem zrozumienia:;) Czapki z głów.....

Oczywiście ciśnienie ma duży wpływ na stan skupienia wody. Wiedzą o tym himalaiści na dużych wysokościach i ja jak próbuję zamknąć torebkę z zupą w woreczku w pakowarce próżniowej. Na szczęście pakowarka ma specjalny program nazwany przez twórców H2O. Przy obniżaniu ciśnienia zupka zaczyna wrzeć już przy temperaturze pokojowej, więc proces dalszego obniżania ciśnienia jest przez maszynę przerywany. To tak od kuchni - tej rzeczywistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty miałeś?


Tak.
Sroda: Rakon, zachodnie wystawy strasznie wywiane, wschodnie duzo lepiej ale szalu nie bylo. Snieg przewiany, lekka warstwa swiezego na twardej skorupie. Zjazd do wyzniej chocholowskiej mocno przecietny. Do wyskokosci 100 metrow od grani jeszcse jako tako ale granie i okolice niemilosiernie wywiane wiec poczatkowy fragment zjazdu badziewny.
czwartek: dolina spalena. W nocy troche dosypalo wiec znacznie lepiej. Im blizej grani tym jednak gorzej. Slaba widocznosc no i im blizej grani tym przy zjezdzi dobija sie do twardej skorupy/lodu co przy marnej widocznosci nie jest przyjemne. Nizej, w wiekszej odleglosci od grani, przy mniejszym nastromieniu bardzo przyjemnie.
piatek: pilsko, dowalilo sporo swiezego od rana. Genialna jazda w lesie. Ludzi malo, wiatru i swiezego sniegu duzo. Moj najlepszy dzien w sezonie:)
warunki na pewno sie poprawily ale tak czy inaczej, obstaje przy swoim ze jak na druga polowe lutego , sniegu dramatyczne malo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też nie poznałem. Dzięki!
Jak ostatnio tam byłem inaczej to wyglądało na początku stycznia...

Fajnym miejscem jest też dolina pod Muraniem, idzie się z Tatrzańskiej Jaworzyny. Ostatnio było tam sporo skiturowcow, my spacerowaliśmy z młodym na plecach. Cisza i spokój nie ma tłumów jak u nas.

Załączone miniatury

  • IMG_20200103_123059.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnym miejscem jest też dolina pod Muraniem, idzie się z Tatrzańskiej Jaworzyny. Ostatnio było tam sporo skiturowcow, my spacerowaliśmy z młodym na plecach. Cisza i spokój nie ma tłumów jak u nas.


Tam też byliśmy. PS w sąsiedztwie BW

Załączone miniatury

  • DSC_8521.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Marcin33

 

Łał - aleś się zapowietrzył - uważaj bo zawału dostaniesz  :lol:

 

 

.....Zacytuję lekarza: Dr Borkowski prosi, by po raz kolejny podkreślić, ż........

 

 

Sugeruję, po raz któryś, żebyś jednak zaczął stosować znaki interpunkcyjne, bo wychodzi na to że z całego postu tylko pierwsze zdanie jest Twojego autorstwa, a reszta to zrzynka z pana Borkowskiego .

Co zresztą nie było by niczym dziwnym - przecież funkcje kopiuj-wklej masz opanowaną do perfekcji  :lol:  :lol:

 

 

Więc takimi amedami umysłowymi raczej nie należy się przejmować.

 

Pewnie chciałeś napisać "amebami" ale cóż - znowu nie wyszło  :D  a używanie autokorektora przekracza możliwości Twojego super-hiper-extra umysłu, albo nie zniżasz się 

do poziomu "ameb umysłowych " używających takowych.

 

 

I - pokaż mi jedna moja wypowiedź - w której namawiam do picia wody destylowanej.

Wiem że dłuższe jej spożywanie jest szkodliwe dla zdrowia - ze względu na brak mikro i makroelementów, a nie dlatego że to jakaś "inna" woda niż ta z kranu.

 

Ale akurat podnoszenie przez wszystkich kwestii sodu jest co najmniej śmieszne.

 

Dr Mularczyk mówi, że przestawienie się na wodę destylowaną to prosta droga do... odwodnienia. – Sód zawarty w zwykłej wodzie wiąże ją w organizmie. Z kolei destylowana jest bardzo szybko wydalana – tłumaczy. .

 

To co - sód dostarczany w inny sposób niż z wodą - nie bierze udziału w przemianach zachodzący w ludzki organizmie ????

 

 

 

Jest tak inteligentny że sam się leczy sam gotuje sam buduje sam potrafi wszystko i wie wszystko. Żaden jego post w tym wątku nie miał z nim związku. Skoro nie potrafi czytać to wyobraź sobie co ma w głowie. Zaraz odpisze i będzie dalej wiedział lepiej niż lekarze. Niestety takie bezmózgi istnieją i piszą takie brednie jak on. Zapewne uważa że szczepionki nas zabijają a Ziemia jest płaska. Cóż to się rodzi niestety. Spartanie takie coś rzucali z przepaści teraz będąc tolerancyjnym trzeba współczuć i płacić rentę. Nie wybierał zapewne tego by się urodzić niepełnosprawnym. Daj mu spokój niech żyje we własnej rzeczywistości. 

 

Strach się bać jak arnold sika pod wiatr żeby sie zabezpieczyć przed chorobami wenerycznymi.

 

Napisał człowiek, który w wieku 33 lat zrozumiał że

 

Za to ktoś zwrócił mi uwagę że 99% Polaków mieszka na nizinach i to rozumiem.

 

A ten dalej swoje   :D

 

WODA DESTYLOWANA NIE JEST ZDATNA DO PICIA.

 

 

Zrozum wreszcie - albo nie (to pewnie przekracza twoje zdolności pojmowania) - przyjmij na wiarę, że jeżeli ktoś się napije, raz czy dwa, wody destylowanej to nie umrze.

Co więcej nawet nie odczuje że taką pił - no może poza smakiem.

 

 

 

 

 

 

 

@arnoldd myślę, że wystarczy obelg, aby pozwać z art. o zniesławieniu

 

 

 

Tak z ciekawości wysłałem to mojemu prawnikowi - ciekaw co powie?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldzie lecz się. Polecam. Napisałeś co napisałeś. Wiem że wyznajesz zasadę że sikanie pod wiatr zapobiega chorobą wenerycznym. Twoja sprawa. Z chęcią biegli lekarze sądu uznają że działasz na szkodę społeczeństwa. Trafiłeś w czas bo porównaja Cię do człowieka który wraca z Włoch chory i nie zgłasza się do szpitala. Taki mamy czas. Przekonasz sie jak ten pan: https://m.facebook.c...1230/frame.html Hmm o ile to nie Ty. Jego lekarze dość napietnowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...