Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

967da2bdf608684a74433e82300019f3.jpg

Post 1200

Marcin, bez sensu jest umieszczać "dupokryjki" urzędników. Lepiej napisz coś od siebie. Ja dodam od siebie, że jutro przejdzie front chłodny z północy i będzie dwa dni na minusie. Dobrze jest. Potem znowu jednodniowy przerywnik z małym plusem w górach i powrót zimy. Na moje oko, to zima się umacnia i w górach nie powinno być źle. Jak ON mają sprzęt do naśnieżania to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No pięknie ZIMY NIE WIDAĆ PRZEZ NASTĘPNE 4 TYGODNIE.
Potężny wał wyżowy będzie się rozbudowywał w 2 dekadzie stycznia nad Bałkanami, albo nad M. Czarnym, to oznacza tylko kolejne porcje ciepła z południa.
Jest szansa na rozbudowę ogromnego rozległego wału wyzowego mniej więcej nad Estonią, lub środkowo-zachodnią Rosją w 3 dekadzie stycznia(po 20 stycznia)
Trzeba to obserwować, ale zaznaczę że taki układ nie musi nam przynieść zimy, bowiem wał wyżowy ma rozciągnąć się daleko na południe nad północną Afrykę.
Polska będzie się na dzień dzisiejszy znajdować się po zachodniej stronie skrzydła wyżu, a zachód Europy będą prawdopodobnie penetrować niże znad Atlantyku.
Podkreślam, że należy śledzić wyż na bieżąco, ponieważ nie jest wyrocznią, że wyż utworzy długie odnogi na południe. Gdyby nie rozwinął się na południe, to dopiero można mówić o szansie na atak zimy z dwucyfrowym.
Do 20 stycznie na 90% zimy nie widać, po 20 stycznia nie wykluczony atak zimy, lecz z dzisiejszej perspektywy mało prawdopodobny. Jednak w górach ratować nas będzie nocny mróz więc nie powinno mieć to bardzo dużego wpływu na sezon narciarski.
Tym samym spada szansa na orkany i wichury. Bo bronić nieba mogą rozległe Wyże utrzymujące się z małymi przerwami nawet do 25 stycznia.
Szansa na atak niżów istnieje pod koniec 1 dekady stycznia i na przełomie 1 i 2 dekady stycznia. Później ponownie zaczną rosnąć jak grzyby po deszczu kolejne wyże.
Jak zauważyliście pisze tylko wyze, wyze i wyze. Taki typ pogody widzę do września. Co ciekawe te wyze w zimie będą przynosić więcej ciepła niż zimna. Dopiero jest szansa że listopad i grudzień 2020 zapiszą się znacząco powyżej normy opadowej. Zapowiada się step latem.


To znaczy że "post 1200" to kopia postu z innego forum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś należy rozumieć te "prognozy" :)

Użytkownik Lukas (chyba rolnik z Pomorza) nie wiem czy jest uświadomiony, że ktoś kopiuje jego prognozy, ale pewnie nie miałby nic przeciwko :)

 

A szkoda, że na to panowie nie zwrócili wcześniej uwagi; otóż wypowiedź z "osławionego" postu nr 1200 zawiera przecinki w zdaniach. Nie zawsze i nie koniecznie we właściwych miejscach. Ale są. A przecież Marcin33 nie zna pojęcia interpunkcja. Nie potrafi postawić ani jednego przecinka w zdaniu. Pisanie bez znaków interpunkcyjnych jest męką dla czytającego (w najlepszym wypadku) lub powoduje, że wypowiedź brzmi jak jakiś koszmarny bełkot (zazwyczaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest blog na którym prowadze ciekawą i kontrowersyjną dyskusję na tematy ocieplenia i polityczne. Post 1200

 

No to gdzie tak naprawdę mieszkasz ?????

 

#Lukas# na pewnym blogu napisał :

"U mnie na pomorzu jeszcze średnia dobowa nie spadła poniżej zera i ani nie spadnie. Pomorze doświadczy jedynie zaawansowanego termicznego przedzimia,"

 

Kłamiesz świadomie, czy może masz rozdwojenie jaźni :)  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dupochron to ktoś wymyślił wsadzać meteorologów do pudła więc trzeba wysłać ostrzeżenie bo kto może się spodziewać tego że w zimie może być ślisko

Jeszcze raz Szczęśliwego Nowego Roku.

Post 1200

Jak urzędnicy na swoich stronach chcą nas ostrzegać, to niech ostrzegają, nie jest w tym nic złego a może komuś ta informacja się przyda. Chodzi o to, aby nie zaśmiecać naszego forum, szczególnie że te informacje są - przynajmniej dla mnie , o wątpliwej jakości, no i nie dotyczą warunków na stokach:;) 

Póki co, to nie pamiętam aby wsadzono jakiegoś meteo do pierdla. To że prokuratura próbuje, to tylko próbuje, jest jeszcze póki co sąd, który to ocenia i wydaje wyrok. 

 

Opowiem pewną historyjkę. IMGW eksploatuje radary pogodowe, których zobrazowanie można oglądać na "pogodynce". No i sobie urzędnicy wymyślili, że jak jest ładna pogoda, to pogodynka pokazuje zobrazowania w czasie rzeczywistym, a jak pojawiają się burze, to z opóźnieniem. A jak chcesz zobaczyć zobrazowania w czasie rzeczywistym - to musisz za to zapłacić. Radary - które były kupione za nasze pieniądze, i które są po to, aby rzeczywiście ostrzegać społeczeństwo przed zagrożeniami! Na szczęście już z tego bzdurnego pomysłu zrezygnowano, i już nie chcą robić "biznesu" na bezpieczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi powiedz mi. Może Ty widzisz cos czego ja nie widzę ale IMiGW widzi. Oni na sporym kawałku Polski zapowiadają styczeń poniżej normy!! Reszta Polski w normie!! Jak zobaczyłem te prognozy dziś to mało oczopląsu nie dostałem. Byłem pewien że to analiza jakiegoś przeszłego stycznia. 3 razy sprawdziłem date i to styczeń 2020. http://www.pogodynka...yczen-2020-1461 Czy oni na mózg upadli. Pod koniec tygodnia styczeń będzie ponad 3 stopnie powyżej normy i może iść na rekord a oni prognozują najwyżej w normie lub poniżej. Chyba kolory pomylili. Ta instytucja to już totalne dno. Chyba liczą na cud i jakieś syberyjskie mrozy w 3 dekadzie po -40 stopni. Nasypało od rana 1 cm i chmury się rozpadły. Ciekawe ile do jutra nasypie ale może uda się dobić do 10 cm. Post 1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów zimy nie ma dobrych wiadomości. Zaryzykuję już stwierdzenie że na nizinach zima w tym roku się nie pojawi. Mogą zdarzyć się do 4 incydentów podobnych do tego jaki był po świętach. Zima poza górami w tym roku olała nas całkowicie. Będą takie miejsca w Polsce gdzie przez całą zimę nie pojawi się pokrywa śnieżna. Wielkich mrozów też nie widać na horyzoncie. Raczej ruszy wegetacja zwłaszcza na zachodzie. Wygląda że będziemy mieli rok bez zimy. Jednak mamy góry więc nie trzeba jechać na Syberię by zobaczyć śnieg. Tu łagodna zima narazie się utrzyma. Obecnie styczeń to już 4 stopnie powyżej normy skończyć się może między 3.5 a 4 stopnie bo po 20 zrobi się ciut chłodniej. Gdzie te temperatury poniżej normy według IMiGW nie wiem. Sam miałem nadzieję że im się sprawdzi ale na to szans brak. Mogę napisać w sumie że zima jest u mnie 15 cm od rana sypie śnieg ale ile ludzi mieszka w górach 1% 2%?? Więc 98% ludzi w Polsce o zimie mogą pomarzyć. Najbardziej szkoda dzieci bo w większości spędza ferie patrząc na szare krajobrazy. Wydaję się też że w tym roku sezon narciarski może skończyć się już do połowy marca. Oby nie bo marzec lubi w górach często zaskoczyć. Zdarza się że w marcu są najlepsze warunki w sezonie ale czy tak będzie tej zimy?? Oby ale narazie kiepsko to wygląda. Post 1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>500m n.p.m. nie jest źle. 

 

IMG_1122.JPG

IMG_1126.JPG

IMG_1129.JPG

IMG_1130.JPG

IMG_1135.JPG

IMG_1090.JPG

 

W zeszłym sezonie było o wiele więcej naturalnego śniegu, ale z tego co pamiętam ciepło zaczęło się robić już na początku lutego i w Polsce ostatni raz jeździłem na początku Marca. W tym sezonie na razie 17 dni, ale niestety koniec urlopu, tak więc zostaną tylko weekendy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co luty też tak anomalnie ciepły się zapowiada? No porażka jednym słowem. W tym roku ciepło nam chyba da popalić. I do tego susza która nie zanika. Masakra z tym naszym klimatem.

Spokojnie to tylko prognoza. Pogoda ma to do siebie że ma w d.... prognozy☺ Może jakiś niż genuenski zmienić nam wszystko. Nie trać nadzieji tak jak ja ją straciłem. Może w lutym się jeszcze odmieni. Co do Ciepła w tym roku to masz rację. Lato już może zacząć się w maju. Myślę że upały od maja do września będą nas nękać. W lipcu i/lub pierwszej połowie sierpnia całkiem możliwe przekroczenie 40 stopni. Co do opadów sucho do września jak pisałem. Dopiero listopad i grudzień mają szansę być wilgotne. Pożyjemy zobaczymy. Post 1224 i 1227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi powiedz mi. Może Ty widzisz cos czego ja nie widzę ale IMiGW widzi. Oni na sporym kawałku Polski zapowiadają styczeń poniżej normy!! Reszta Polski w normie!! Jak zobaczyłem te prognozy dziś to mało oczopląsu nie dostałem. Byłem pewien że to analiza jakiegoś przeszłego stycznia. 3 razy sprawdziłem date i to styczeń 2020.
http://www.pogodynka...yczen-2020-1461
Czy oni na mózg upadli. Pod koniec tygodnia styczeń będzie ponad 3 stopnie powyżej normy i może iść na rekord a oni prognozują najwyżej w normie lub poniżej. Chyba kolory pomylili. Ta instytucja to już totalne dno. Chyba liczą na cud i jakieś syberyjskie mrozy w 3 dekadzie po -40 stopni.

Nasypało od rana 1 cm i chmury się rozpadły. Ciekawe ile do jutra nasypie ale może uda się dobić do 10 cm.

Post 1200

Co widzi IMGW, to chyba tylko oni wiedzą, skąd, jak, i dlaczego:;) To co lubię w IMGW to zobrazowania radarowe i poranną mapkę synoptyczną. IMGW robi prognozy obszarowe dla lotnictwa, które są dla latających prawem. I zdarzało się, że nawet że lotnicy z nich korzystali, ale to było dość dawno:;)

Ale to nie jest tak, że tylko IMGW nie trafia z prognozami. Aktualnie odbywają się w Australii Szybowcowe Mistrzostwa Świata Kobiet. No i pewnie po informacji z "meteo", tak trasy zostały wyłożone że żadna z pilotek nie była w stanie ukończyć trasy...... A przecież trzeba było tylko z rana zaprognozować, jaka będzie pogoda w ciągu dnia. Ale jak to w życiu, może jakieś obiektywne powody były, niekoniecznie to był błąd meteorologa, może w tym rejonie świata mają mało dobrych danych, a jak nie ma dobrych danych, to i prognozy są mało precyzyjne.

Kilka lat temu na wcześniejszych mistrzostwach w Argentynie, też pogoda byłą z tych zaskakujących - akurat tam to meteo był zdziwiony:;) Gorzej jak tego typu decyzje mają przełożenie na bezpieczeństwo, a niestety i takie zawody się zdarzały.

I u nas jak są spływy wschodnie, a szczególnie południowo - wschodnie, to z jakością prognoz bywa bardzo różnie. Po prostu na wschodzie jest bardzo mało stacji meteo.

Za to przy adwekcji zachodniej prognozy są dużo dokładniejsze.

W Polsce są tylko trzy miejsca gdzie się robi radiosondaże.

A z drugiej strony tyle lata samolotów i nikt nie wpadł na pomysł aby je wykorzystać jako ruchome stacje meteo. 

Więc prognozy długoterminowe nie mają dla mnie żadnej wartości, chyba że jako pewien rodzaj rozrywki.

A moja szklana kula mówi że przez najbliższy tydzień będzie dość ciepło, czyli na 1500 metrach będzie na lekkim plusie, a szczęściarze z Podhala(jak zwykle) będą mieli noce z przymrozkami - pod warunkiem że nie będzie w nocy chmurek. Dalej rysuje się jakieś ochłodzenie, ale skomentuję to tak. W zeszłym tygodniu pisałem że od poniedziałku do środy będzie mróz, a już dziś tak napisać nie mogę..... A przecież spływy były zachodnie - te bardziej przewidywalne:;)

Mądra zima, wie że nie mam czasu na narty:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi od weekendu w górach lepiej powinien śnieg sypać i być mróz. Na nizinach kiepsko dalej. W przyszłym tygodniu w górach lekka zima w górach na nizinach poprostu chłodniej. Pewna szansa na większe opady śniegu rysuje się na początku lutego (tez w górach). Jednak to tylko szansa a co wyjdzie to ciężko powiedzieć. Co do interii 1 stycznia pokazywała do końca stycznia dla Szczyrku 0 dni z całodobową odwilżą, 5 dni z temperaturą powyżej zera do 3 stopni, pozostałe to całodobowy mróz czyli 26 dni, do tego opady za cały styczeń ponad metr śniegu. Faktycznie już 13 stycznia można powiedzieć że się sprawdziło Edit: żeby nie było że nie dajemy tej interii szans to może chociaż od dziś do końca miesiąca się sprawdzi Post 1224 i 1227 Należy zwrócić uwagę że we wtorek za tydzień ma spaść 10 cm śniegu a od niedzieli do wtorku ponad 25 cm więc zapowiadają się fajne warunki. 

Tak to wygląda, że za parę dni troszkę się ochłodzi. 

Po informacji naszego forumowego kolegi że Interia "prawdę" mówi,  to przez jakiś czas ją poobserwowałem. I jak każda prognoza dla "robotnika", coś tam fajnego pokazuje, ale z dokładnością, to nic szczególnego. Jej plusem jest to, że można zobaczyć dalszą perspektywę czasową i nią  oko pocieszyć. Jak ją spunktowałem z rzeczywistością i przyjąłem pewien horyzont czasowy, to jej sprawdzalność była taka jak większości prognoz, ani lepsza ani gorsza.

Lubię zaglądać na rzeczywiste warunki jakie podaje stacja w Białce. Znam rzeczywistą temperaturę i jej tendencję z ostatniej doby. Oni również przedstawiają w "pogodzie dla robotnika" jak będzie wyglądał kolejny dzień. Nie wiem jaka jest jej dokładność, ale tendencje dobrze oddaje i o to mi w tym przeglądaniu chodzi. 

Jest wiele modeli, które prognozują pogodę. Opierają się one o różne modele, komuś podoba się Interia, komuś innemu IMGW:;), a jeszcze inni są zachwyceni portalem z Norwegii. I bardzo dobrze! Mamy przynajmniej o czym dyskutować:;) Co tutaj robię z dużą przyjemnością.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...