Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

ZIma musi być i te 30 dni na nartach pęknie...nie ma innej opcji.
Nudzę trochę bo ostatnie lata to zawsze start sezonu w pierwszy weekend Grudnia i to w nisko położonej Krynicy. Sprzęt gotowy, trzeba czekać!


Wyskocz do Austrii.
Ja w Zieleńcu też z początkiem grudnia.
Teraz na skiturach może wcześniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem wam, że smutno to wygląda...nic poważnego bo długoterminowa na Interii. Jednak pokazuje Szczyrk,Wisła do końca grudnia właściwie brak śniegu i mróz tylko -3 w nocy, a w dzień na plusie  :(

W Krynicy nieco optymistycznej z mrozem, to może sztucznego sypną...

A tak prześmiewczo się spytam, czy prognoza interii dotyczy dolin czy szczytów? Jeśli dolin, to na górkach będzie o o co najmniej 5 stopni mniej, a więc -8, brzmi lepiej?  Te parę stopni to też większa ilość opadów, a przy tych temperaturach szansa na śnieg. Oczywiście kluczowym czynnikiem jest minus a ze śniegiem ośrodki jakoś sobie poradzą. Słońce coraz niżej, temperatura wód ciągle spada a temperatura powietrza w coraz większym stopniu jest zależna od kierunku napływu a nie od operacji słonecznej. Przecież na naszej północnej półkuli wszędzie słońce świeci słabiej. Jakby na to nie patrzeć, narciarska zima w końcu do nas dotrze. Sugeruję wszystkim wyznawcom Interii aby zrobili sobie PrtScrm z aktualnej prognozy długoterminowej i go poźniej porównali z rzeczywistością. Oczywiście, jak ktoś się uprze i będzie chciał w nią uwierzyć, to tak sobie dobierze temperatury - ze szczytu albo doliny aby dopasować ją do rzeczywistości. Oczywiście nie namawiam do nie zaglądania do Interii, tylko do daleko posuniętej rezerwy, do tego co tam wam podają.  Tak daleki horyzont czasowy, to w sumie tylko statystyka. A ja na jej podstawie też mogę was oświecić, bo przecież w zeszłym roku wyciągi były uruchomione na początku grudnia, więc ogłaszam wszem i wobec, że również w tym roku wyciągi będą uruchomione w podobnym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Polska to graj górzysty, czy nizinny?

Nikt nie patrzy na prognozy z Bergfex ?

https://www.bergfex....etter/prognose/

 

ja tam słabo widzę naśnieżanie przed końcem listopada.

 

Generalnie nieźle sprawdza się również Windy.com

choć to wszystko są raczej krótkookresowe. Wszystko co dłuższe niż tydzień to i tak tylko gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawia co kieruje ekologami którzy przypinaja się do drzew ŁAŃCUCHEM mając na sobie polar. Co kieruje nimi jak wspinajac się na komin używając lin alpinistycznych. Odpowiesz mi na to pytanie??

Większe zło zwalczają mniejszym złem. Wszystko jest relatywne... Z chemii CO2 jest gazem cieplarnianym, źródeł emisji CO2, CH4 jest wiele. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawia co kieruje ekologami którzy przypinaja się do drzew ŁAŃCUCHEM mając na sobie polar. Co kieruje nimi jak wspinajac się na komin używając lin alpinistycznych.

Odpowiesz mi na to pytanie??


Nie mozna patrzec na ta kwestie tak zero-jedynkowo.
0: "nie nosic polaru" i rezygnacja z wszystkiego co nam daje cywilizacja, zaszyc sie w buszu itp
1 : akceptowac to ze z ziemi robimy wysypisko smieci bo nam tak wygodniej

Chyba jest jeszcze kilka stanow posrednich???

No ale najlatwiej sprowadzic sprawe do absurdu, wyzwac od ekoterrorystow, oszolomow i nie robic nic zeby obecna sytuacje zmienic (bo krotkoterminowo tak jest najlatwiej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawia co kieruje ekologami którzy przypinaja się do drzew ŁAŃCUCHEM mając na sobie polar. Co kieruje nimi jak wspinajac się na komin używając lin alpinistycznych. Odpowiesz mi na to pytanie??

Oczywiście. Źródeł emisji CO2 jest mnóstwo. Mówimy jednak o ograniczaniu emisji a nie całkowitej redukcji. Są źródła emisji takie jak energetyka gdzie relatywnie prosto jest przejść na produkcję niskoemisyjną. Ekosystem jest zapewne w stanie wchłonąć pewną ilość gazów cieplarnianych. Wydaje mi się że dążenia do tego by tej granicy nie przekroczyć są słuszne. Nie wiem ile CO2 zredukuje się zamykając jedną elektrownię weglową ale to na pewno więcej niż zamykając jedną fabrykę polarów. Mnie jednak bardziej niż łańcuch u ekologów zastanawia podejście - mam to gdzieś mnie to na pewno nie dotyczy, pozatym to są bajki. Każdy może mieć swoje zdanie, ale irytyje mnie czytanie odpowiedzi w których bez powodu jest się złośliwym. Bo przecież moja racja jest racniejsza.. Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe zło zwalczają mniejszym złem. Wszystko jest relatywne...Z chemii CO2 jest gazem cieplarnianym, źródeł emisji CO2, CH4 jest wiele.Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Czyli mniejsze zło to mieć dom korzystać ze wszystkiego ubierać się w ciuchy kupować w sklepie przyjechać na protest autem by przypiąć się łańcuchem do jednego drzewa które chcą wyciąć pod trase narciarską w zamian za to podadzą dziesięć drzew. Faktycznie logika i inteligencja bije. Zrozumiałbym gdyby pajac mieszkał w ziemiance jadł to co znajdzie ciuchy miał z tego co jest w przyrodzie a do drzewa wiązałby się lnianą. Tyle dla mnie w temacie. Chcesz zmieniać świat zacznij od siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Źródeł emisji CO2 jest mnóstwo. Mówimy jednak o ograniczaniu emisji a nie całkowitej redukcji. Są źródła emisji takie jak energetyka gdzie relatywnie prosto jest przejść na produkcję niskoemisyjną. Ekosystem jest zapewne w stanie wchłonąć pewną ilość gazów cieplarnianych. Wydaje mi się że dążenia do tego by tej granicy nie przekroczyć są słuszne. Nie wiem ile CO2 zredukuje się zamykając jedną elektrownię weglową ale to na pewno więcej niż zamykając jedną fabrykę polarów. Mnie jednak bardziej niż łańcuch u ekologów zastanawia podejście - mam to gdzieś mnie to na pewno nie dotyczy, pozatym to są bajki. Każdy może mieć swoje zdanie, ale irytyje mnie czytanie odpowiedzi w których bez powodu jest się złośliwym. Bo przecież moja racja jest racniejsza.. Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Podejście mam to gdzieś?? Pisanie bzdur jest bardziej irytujące. Ja mam dom pasywny pompe ciepla i fotowoltaike. Mój koszt prądu to 0 zł jeszcze powinienem kase dostawać. Pisząc kolejne bzdury masz coś co przyczynia się do tego co piszesz. Wydaje mi się że pisanie jest łatwe ale jakbyś miał wydać 80 tys to już by Ci tak łatwo nie przyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniejsze zło to mieć dom korzystać ze wszystkiego ubierać się w ciuchy kupować w sklepie przyjechać na protest autem by przypiąć się łańcuchem do jednego drzewa które chcą wyciąć pod trase narciarską w zamian za to podadzą dziesięć drzew. Faktycznie logika i inteligencja bije. Zrozumiałbym gdyby pajac mieszkał w ziemiance jadł to co znajdzie ciuchy miał z tego co jest w przyrodzie a do drzewa wiązałby się lnianą. Tyle dla mnie w temacie. Chcesz zmieniać świat zacznij od siebie.

Można mieć solarny na dachu i panele fotowoltaiczne, można mieć rekuperator. Można kupować jeden polar na wiele lat a nie co roku. Można mieć przydomową oczyszczalni ę i zbierać deszczowkę. Można nie wywalać połowy jedzenia z lodówki. A na zakupy pojechać rowerem. Jest wiele przykładów jak w sumie dosyć prosto można zmniejszyć nasz ślad węglowy. Ale jak widać lepiej się nabijać. Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale negowanie katastrofy klimatycznej i wplywu emisji CO2 na klimat jest obecnie uznawane za naukową ignorancję. Naprawdę nie chciałam żeby to tak zabrzmiało ale tak jest. W dobrze pojętym interesie narciarzy jest pomaganie się od państwa ograniczania emisji CO2, bo tu jest korelacja pozytywna Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zrobiłeś coś z tego co zaproponowałem?? Pewnie dalej mieszkasz w domu dalej jeździsz autem i dalej kupijesz produkty w plastikowych butelkach a reklamówki bierzesz w każdym sklepie. Gratulacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś coś z tego co zaproponowałem?? Pewnie dalej mieszkasz w domu dalej jeździsz autem i dalej kupijesz produkty w plastikowych butelkach a reklamówki bierzesz w każdym sklepie. Gratulacje.


Przyczytalem wszystkie Twoje chaotyczne wypowiedzi na temat ekologi i musze uczciwie przyznac ze z wiekszym stekiem bzdur dawno sie nie spotkalem.
"Pajac mieszkajacy w ziemiance" "ekodebil w starym dieslu"...no i wiesz dodatkowo kto ile bierze reklamowek w sklepie.
Poprostu jasnowidz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...