Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do prezentowania SWOICH prognoz pogody. Oczywiście wrzucać też te które zobaczycie w necie. Jak pisałem w innym wątku za ciepły luty i marzec który będzie ciepły przyjdzie nam zapłacić. Nic w przyrodzie nie ginie. Kwiecień wygląda na to że przyniesie nam nawet mróz i śnieg. Maj do połowy przymrozki. Do tego dalej dużo wilgoci. O suszy która była w zeszłym roku możemy zapomnieć. Jeśli chodzi o wakacje to najlepiej będzie w lipcu na południu. Sierpień a zwłaszcza druga połowa raczej przyniesie już jesień. Ogólnie lato będzie wilgotne im bardziej na północ tym gorzej. Możemy chyba zapomnieć o tym które było w 2018. Pozdrawiam. Jeśli kogoś interesują góry to zapraszam https://www.youtube....7_23KlTMFEKlMlA Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za nami pierwsza doba fajnej pogody obecnie pada deszcz. Przed nami czwartek który bedzie znów bardzo ciepły. Jednak wiatr to będzie podstawa tego tygodnia. Koleje mogą stanąć ponieważ w czwartek może wiać do 100 km/h. Od piątku chłodniej do tego w drugiej dekadzie marca będziemy mieli incydent zimna raczej nie zimy. To chyba zarezerwowane jest dla kwietnia niestety. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w innym wątku za ciepły luty i marzec który będzie ciepły przyjdzie nam zapłacić. Nic w przyrodzie nie ginie. Kwiecień wygląda na to że przyniesie nam nawet mróz i śnieg. Maj do połowy przymrozki. Do tego dalej dużo wilgoci. O suszy która była w zeszłym roku możemy zapomnieć. Jeśli chodzi o wakacje to najlepiej będzie w lipcu na południu. Sierpień a zwłaszcza druga połowa raczej przyniesie już jesień. Ogólnie lato będzie wilgotne im bardziej na północ tym gorzej. Możemy chyba zapomnieć o tym które było w 2018. Pozdrawiam.


Cieszy mnie, że się tutaj pojawiłeś, oczekiwałem Cię tutaj już od połowy lutego, ale nie przypuszczałem, że zmienisz nicka.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na Twoje prognozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu bo przez dwa tygodnie mi droga stała się przejezdna dla busów więc towar na budowe jechał. Niestety zasypało znów więc i chwila czasu. Dla mnie wyglada ta wiosna jak przysłowia. W marcu jak..... Kwiecień plecień.... Typowa wiosna dla Polski. Po ociepleniu które przed górami znów incydent zimna i tak po ciepłym lutym i ciepłym marcu bo pierwsza dekada to maj wygląda że taką przeplatanką będziemy płacić do maja. Daty po 19. Teraz budowa i korzystanie z tego co dojechało. Jeśli chodzi o śnieg to wczoraj w cieniu ponad pas na dnie sama woda na stoku południowym 30 cm. Zapraszam po kostki lodu:) Maj też wygląda bardziej marcowy ale jak będę miał chwilę to na to zerkne. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przed nami typowy kwiecień czyli plecień. Za nami typowy Marzec czyli jak w garncu. Na początku kwietnia znów ochłodzenie i opady śniegu oraz kolejne powolne ocieplenie by około 10 kwietnie po letnich daniach znów w ciągu kilkunastu godzin pach. Ochłodzenie i opady śniegu oraz mozolne ocieplenie. Tak naprawdę do końca kwietnia nie widać końca tej sinusoidy. W maju też widać mróz ale to raczej jest normalne jak Bożonarodzeniowa odwilż. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kwietnia znów ochłodzenie i opady śniegu oraz kolejne powolne ocieplenie by około 10 kwietnie po letnich daniach znów w ciągu kilkunastu godzin pach. Ochłodzenie i opady śniegu oraz mozolne ocieplenie. Tak naprawdę do końca kwietnia nie widać końca tej sinusoidy.

Nie ukrywam, że cały czas liczę na to ochłodzenie, bo w oparciu o Twoją długoterminową prognozę, jeszcze na jesieni zarezerwowałem dla całej rodziny apartament w Alpach na okres ferii wielkanocnych, chociaż dość późno one w tym roku wypadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kwietnia znów ochłodzenie i opady śniegu oraz kolejne powolne ocieplenie by około 10 kwietnie po letnich daniach znów w ciągu kilkunastu godzin pach.

 

Podobnie przedstawia się 13-dniowa prognoza pogody na OpenWeatherMap.

Dla Krakowa: https://openweatherm...rg/city/3094802

dla Sölden: https://openweatherm...rg/city/2764957

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uszczypliwymi uwagami radziłbym się jednak powstrzymać do końca kwietnia  :)

http://www.skiforum....211#entry612558

 

prognoza pogody bez podania lokalizacji nie ma wielkiego sensu, ja też poprognozuję, że w pierwszym tygodniu kwietnia nie będzie żadnych opadów śniegu, a potem najwyżej se dodam, że u mnie w ogródku, 

 

Mamad już został skorygowany na SO, to przylazł tutaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prognoza pogody bez podania lokalizacji nie ma wielkiego sensu, ja też poprognozuję, że w pierwszym tygodniu kwietnia nie będzie żadnych opadów śniegu, a potem najwyżej se dodam, że u mnie w ogródku,

Jego długoterminowe prognozy bardzo dobrze się sprawdzają. Po czterech ciepłych i prawie bezśnieżnych zimach, jesienią 2017 zapowiedział, że jego zdaniem to jest koniec ciepłych zim i następne zimy już będą chłodniejsza i ta jego prognoza się sprawdziła. Zima 2017/18 pod kątem warunków śniegowych była najbardziej udana od lat, podobnie jest z obecną zimą i to nie tylko w czyimś ogródku, ale ogólnie w górach. Obecnie w Alpach leżą ilości śniegu jakich nie widziano od lat.

Również jego prognozy na poszczególne miesiące też są trafne i to nie tylko te dotyczące zimy, ale także innych pór roku. Znamienna była jego prognoza na lato 2018 gdzie jako jedyny zapowiedział suche oraz upalne lato i faktycznie takie ono było. Ja w oparciu o tę jego prognozę zamiast jechać gdzieś na południe Europy, zaplanowałem sobie wakacje w kraju i nie żałowałem tego; było gorąco i słonecznie.

 

Mamad już został skorygowany na SO, to przylazł tutaj :D

I bardzo dobrze, że "przylazł tutaj", tamto towarzystwo nie zasługiwało na jego prognozy pogody.

Wadą Mamada jest, że pisze dość niechlujnie i daje się sprowokować, ale chyba każdego by poniosło gdyby krytykowali go ludzie, których umiejętność przewidywania pogody ogranicza się do kopiowania prognoz pogody z internetowych serwisów, których prognozy częściej się nie sprawdzają niż sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wadą Mamada jest, że pisze dość niechlujnie i daje się sprowokować, ale chyba każdego by poniosło gdyby krytykowali go ludzie, których umiejętność przewidywania pogody ogranicza się do kopiowania prognoz pogody z internetowych serwisów, których prognozy częściej się nie sprawdzają niż sprawdzają.

Podstawową wadą Mamada jest to, że obraża ludzi i za to nie przeprasza. Nie przyjmuje też żadnej krytyki (tej konstruktywnej też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wybiera się w Alpy to ciekawie będzie. Od wysokości 1000 m n.p.m spadnie do pół metra śniegu ale już powyżej 1400 m n.p.m powyżej półtora metra więc problemem może być nadmiar śniegu, a podobno od przybytku głowa nie boli ;) Ja krytykę zawsze przyjmę jeśli ma ona sens. Wstawiam prognozę np 1 marca na 3 miesiące i ktoś 1 marca wstawia swoją czy jakiegoś modelu wtedy nawet i dyskusja może być super. Jednaj są Janusze którzy milczą od 1 marca do 10 maja bo no sprawdza się ale już 10 maja wstawia moją prognozę z 1 marca i prognozę jakiegoś modelu z 10 maja. Ludzie to jakbyśmy porownali Janusza w 19 wieku z Januszem z 21 wieku. Czemu ten Janusz czy Grażyna nie wstawi prognozy tego modelu czy swojej 1 marca i porówna. Kolega się nie zna bo np w 3 dekadzie marca 2013 średnie dobowe temperatury to -10 (minus dziesięć) a nocami spadała poniżej -20 i to w całej Polsce nie powyżej 2000 tys metrów. Śnieg na Kasprowym w lipcu to normalne a 2 tys metrów nie ma. Obecnie w Wielkiej Brytani sypie śnieg tak tak sypie a nie jest położona powyżej 2 tys metrów. Powiem więcej oni tam mają dużo cieplejsze zimy niż my, a minionej (tak mamy już wiosne) śnieg nie był widziany za to obecnie (wiosną) jest. Więc tekst typu gdzie chyba powyżej 2 tys metrów to oznaka totalnej niewiedzy. Tyle w woli ścisłości. Za nami bardzo zimny poniedziałek (było bardzo zimno i lodowy wiatr) ciepły wtorek i chłodny dzisiejszy dzień. Przed nami coraz cieplej ale opadów będzie przybywać. Około 10 przyjdzie duże ochłodzenie ale przy słonecznej pogodzie. Poranki mroźne nawet bardzo. Wielki Tydzień powinien rozpocząć się bardzo ciepło ale wygląda na to że na święta przyjdzie bardzo duże załamanie pogody. Będzie wiało lało do tego zimno wiatr spotęguje odczucie chłodu a w górach spadnie śnieg. Ocieplenie po świętach ale znów kolejne załamanie pogody szykuję się na przełomie miesięcy. Typowy kwiecień plecień. Tak to ja widzę obecnie chodzi mam nadzieję że jednak co do świąt się nie sprawdzi i będziemy mogli cieszyć wiosną. To tylko prognoza a pogoda może zrobić swoje. Jednak ostatnimi laty pewną tendencje widać. Wszyscy chcą białego BN a mamy co mamy. Wszyscy chcą też wiosny na Wielkanoc a jest co jest. Może warto popatrzeć na to z dystansem i cieszyć się tym co mamy a wtedy może będzie to o czym marzymy. Pozdrawiam jeszcze zimowo ale chyba za 2 dni już wiosennie bo zaczyna się i u mnie pokazywać trawa a krokusy przebijają się przez resztki śniegu. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami zimny tydzień. Mróz wystąpi praktycznie w całym kraju do tego opady śniegu poczatkowo na pomorzu gdańskim (wiem wiem tam nie ma powyżej 2000 tys metrów ale nic nie poradzę że mamy normalny kwiecień) a około piątku w górach i według obecnych prognoz na zachodzie i północy. Narazie nie widać też by w weekend miało się ocieplać. Obecnie w prognozach wygrywa zimniejsza wersja. Spodziewałem się tego ochłodzenia ale miałem nadzieję na odrobinę krótsze. Właśnie liczyłem na to że od soboty zacznie się ocieplać ale najnowsze rozdania modeli jednak tą wersję odrzuciły. Widać że w tym tygodniu wiosna będzie w odwrocie. Może to wyjść jednak na dobre bo przedłużający się chłód teraz może nam świąteczne załamanie pogody przesunąć. Jedno jest pewne pogoda stanie się bardziej dynamiczna. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wielkie opady śniegu były prawie w całych Alpach, nie tylko w Sölden. Sölden podałem jako przykład, bo ja akurat tam wyjeżdżam i ten ośrodek mnie interesuje.
 
 
Dwa dni temu czyli 6 kwietnia, na Kasprowym spadł śnieg: https://www.skiinfo....dow-sniegu.html
podobnie było na Pilsku: https://www.skiinfo....dow-sniegu.html
Ale jeśli znasz źródło trafniejszych długoterminowych prognoz pogody niż te jego, to je podaj, bo właśnie w tym celu powstał ten watek. Zasłużysz wtedy na wdzięczność wszystkich czytelników Forum, w tym także moją.

Cześć

www.yr.no

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
www.yr.no
Pozdro

Jak by nie patrzeć, prognoza na 9 dni to trochę mniej niż prognoza na całą zimę (jaką każdej jesieni przedstawia Mamad), ale zrobiłem sobie zrzut ekranu z tej 9-dniowej prognozy, wydrukowałem ją i teraz będę dzień po dniu weryfikował na ile ona się sprawdzi.

W każdym razie dzisiejsza prognoza z yr.no potwierdza to ochłodzenie około 10 kwietnia, które Mamad zapowiedział już 30 marca.

 

fb0cedbb0cd2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć, prognoza na 9 dni to trochę mniej niż prognoza na całą zimę (jaką każdej jesieni przedstawia Mamad), ale zrobiłem sobie zrzut ekranu z tej 9-dniowej prognozy, wydrukowałem ją i teraz będę dzień po dniu weryfikował na ile ona się sprawdzi.

W każdym razie dzisiejsza prognoza z yr.no potwierdza to ochłodzenie około 10 kwietnia, które Mamad zapowiedział już 30 marca.

 

fb0cedbb0cd2.jpg

Oczywiście, że się nie sprawdzi. Bo prognoza na dalej jak 2-3 dni w przód to wróżenie z fusów i to właśnie robi Mamad. Z całym szacunkiem dla jego hobby.

Kibicowałem mu na SO, czasami miał nawet fajną sprawdzalność. Niestety Luty mu nie siadł a reszta historii jest dość dziwna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Korzystam często z "meteo.blue". Moim zdaniem najlepszy portal meteo. 

 

Ale, wystarczy popatrzeć na prawdopodobieństwo określonych warunków na następne dni. Na dwa, trzy dni do przodu są to wartości  powyżej 50 %. Czyli nieco powyżej na dwoje babka wróżyła. Na tydzień, dwa do przodu to są wartości prawdopodobieństwa kilkanaście do kilkudziesięciu procent. Np. dwadzieścia procent prawdopodobieństwa- co to znaczy. Nic nie znaczy. To wróżenie z fusów. I tak jest ciągle. Więc pytania na forum, co będzie za miesiąc w Austrii, w ..., są całkowicie bez sensu.  Najlepsze prognozy podaje wtedy stary, miejscowy pasterz owiec. Panie wtedy, to  ...

 

Zalecają - by dokładniej określić co będzie- tzw. Multimodel.  To jest z dziesięć modeli pogodowych, dla danego miejsca. Bazujących na bieżących i "historycznych" danych. Na trzy, sześć i siedem dni. Dają niezłe wyniki, gdy wszystkie krzywe temperatury, opadów, kierunków wiatru są zgodne na najbliższy okres. Czasami jednak są wyraźnie różne.

 

Jest jeszcze jedna metoda określania pogody na najbliższy okres. Sat24. I widok chmur nad Europą  z satelity. Gdy to się połączy z sytuacją baryczną(izobary) i widokiem całej prawie zachodniej i środkowej Europy bez chmur, to sobie można postawić prawie stuprocentową prognozę na następne dni. Będzie lampa! Podobnie jest, gdy silny wyż  stoi ze środkiem nad Moskwą.  W lecie lampa. W zimie lampa i mróz. Natomiast  niżowe wiry nad północnym Atlantykiem w zimie powodują ciągłą wędrówkę frontów na Zachodnią i Środkową Europą. Zbliżający się do Polski front, to napływ cieplejszego powietrza z południa.  Przejście frontu-opady. Po przejściu chwilowa zima i często słońce oraz puch w górach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A kto to jest ten Mamad?  Jakiś super góral?  A ja naiwny wierzę w instytuty, super komputery, modele, kamery z kosmosu... Z których korzystają najtęższe głowy meteo na całym świecie. I nie mogą sobie poradzić, co będzie za dwa tygodnie w Koninkach.  A tu na obrzeżu tego wszystkiego działa sobie taki super meteo...

 

Tak to jest czasami, gdy całą wielką Medycynę zastępuje skromny człowiek, oglądający pod lampą mocz w butelce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalili go ze SO i mam nadzieję że tutaj na długo też nie zawita. Śmieszne prognozy o słabej sprawdzalności, przekręcanie faktów. Jak coś się nie zgadza z jego wymysłami to przekręca na swoją korzyść i obraża innych.

Dla mnie to śmieć i tyle. 

Najlepiej olać temat. Szkoda czasu na czytanie tych wypocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...