Skocz do zawartości

Stoeckli Laser SX vs Dynastar Speed Master - wrażenia z jazdy i ostrzeżenie


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

Zawiozłem dzisiaj znajomych do Białki.

Stwierdziłem, że jak już jestem, to się pobawię jakimiś nartami.

Warunki jak to w Białce, z rana przy orczykach w miarę twardo.

Da się pojeździć.

 

Na pierwszy ogień padło na Stoeckli Laser SX w długości 177 cm (ja 180cm/85kg).

 

Narta bardzo fajna. Twarda, stabilna. Solidne zacieśnienie zakrętu, moim zdaniem trudniejsze niż np. w Volkl Racetiger Gs 180 cm.

Długi skręt ma MEGA. Przy większej prędkości (ta narta mam wrażenie, że uwielbia prędkość) czułem sie stabilniej niż na Gs-ach.

Nie lubi zbyt krótkiego skrętu, ześlizgu też nie lubi, szuka krawędzi cały czas.

Przy gorszych warunkach, jak zrobiło się miękko, w odsypach dalej szła jak burza.

Ale ten długi - WOW ! 

Świetnie się bawiłem.

 

Dla porównania wreszcie przyszedł czas na wzorzec Mastera - mój pierwszy raz  :wub: z bliźniaczą do Rossi Master nartą, Dynastar Speed Master GS - długość 180 cm.

Po pierwszych paru skrętach, popatrzyłem na tyły, czy mi przypadkiem SL-ek nie dali.  :D

Jak ta narta łatwo się prowadzi (bez obrazy  :P ). Jestem normalnie w szoku.

Wiem, czytałem, wielu pisało, ale jak się nie pojedzie, to ciężko uwierzyć.

Kręcą jak dzikie, krótko, średnio, śmig - każdy na tej narcie pojedzie.

Zaczęło się robić grząsko, w ogóle mi to nie przeszkadzało. 

Dopiero jak około 13 pojechałem na 6, na której były półmetrowe odsypowe góry, no tam na moim kundlu byłoby łatwiej.  ;)

 

Zadziwiła mnie w Masterze tylko jedna rzecz.

W długim skręcie czułem się dużo mniej stabilnie niż na Stoeckli.  :o

Różnica naprawdę była wyraźna.

Nie mogłem dojść o co chodzi, dopiero jak ją oddawałem to mnie olśniło.

Obie narty były na wiązaniach rentalowych, Stoeckli na Atomic/Salomon coś tam, coś tam, a Dynastar na Lookach.

Ale jakich? SPX 12 Konect http://www.look-bind...l-b80-blackicon

kręconych bezpośrednio na nartę !!!

Zero płyty, szyny, nic.  :blink:

Zaczęło mnie to gryźć i jak wróciłem do domu to rzuciłem się na katologi Dynka.

A tam ta narta jakaś inna kolorystycznie. 

Bo ja głupi szukałem w katalogach Race.

A w normalnym, tak jak i na stronie jest taka narta: "piętnasty" wariant Mastera  :wacko:

http://www.dynastar....d-master-konect

 

 

Oni ją fabrycznie dają bez płyty, poszerzając grono odbiorców. 

Piszę ku przestrodze, żeby się ktoś nie nadział.

Super fajna, skrętna nartka, ale nie do długiego skrętu przy większej prędkości.

Taka zabaweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem dzisiaj znajomych do Białki.
Stwierdziłem, że jak już jestem, to się pobawię jakimiś nartami.
Warunki jak to w Białce, z rana przy orczykach w miarę twardo.
Da się pojeździć.

Na pierwszy ogień padło na Stoeckli Laser SX w długości 177 cm (ja 180cm/85kg).

Narta bardzo fajna. Twarda, stabilna. Solidne zacieśnienie zakrętu, moim zdaniem trudniejsze niż np. w Volkl Racetiger Gs 180 cm.
Długi skręt ma MEGA. Przy większej prędkości (ta narta mam wrażenie, że uwielbia prędkość) czułem sie stabilniej niż na Gs-ach.
Nie lubi zbyt krótkiego skrętu, ześlizgu też nie lubi, szuka krawędzi cały czas.
Przy gorszych warunkach, jak zrobiło się miękko, w odsypach dalej szła jak burza.
Ale ten długi - WOW !
Świetnie się bawiłem.

Dla porównania wreszcie przyszedł czas na wzorzec Mastera - mój pierwszy raz :wub: z bliźniaczą do Rossi Master nartą, Dynastar Speed Master GS - długość 180 cm.
Po pierwszych paru skrętach, popatrzyłem na tyły, czy mi przypadkiem SL-ek nie dali. :D
Jak ta narta łatwo się prowadzi (bez obrazy :P ). Jestem normalnie w szoku.
Wiem, czytałem, wielu pisało, ale jak się nie pojedzie, to ciężko uwierzyć.
Kręcą jak dzikie, krótko, średnio, śmig - każdy na tej narcie pojedzie.
Zaczęło się robić grząsko, w ogóle mi to nie przeszkadzało.
Dopiero jak około 13 pojechałem na 6, na której były półmetrowe odsypowe góry, no tam na moim kundlu byłoby łatwiej. ;)

Zadziwiła mnie w Masterze tylko jedna rzecz.
W długim skręcie czułem się dużo mniej stabilnie niż na Stoeckli. :o
Różnica naprawdę była wyraźna.
Nie mogłem dojść o co chodzi, dopiero jak ją oddawałem to mnie olśniło.
Obie narty były na wiązaniach rentalowych, Stoeckli na Atomic/Salomon coś tam, coś tam, a Dynastar na Lookach.
Ale jakich? SPX 12 Konect http://www.look-bind...l-b80-blackicon
kręconych bezpośrednio na nartę !!!
Zero płyty, szyny, nic. :blink:
Zaczęło mnie to gryźć i jak wróciłem do domu to rzuciłem się na katologi Dynka.
A tam ta narta jakaś inna kolorystycznie.
Bo ja głupi szukałem w katalogach Race.
A w normalnym, tak jak i na stronie jest taka narta: "piętnasty" wariant Mastera :wacko:
http://www.dynastar....d-master-konect


Oni ją fabrycznie dają bez płyty, poszerzając grono odbiorców.
Piszę ku przestrodze, żeby się ktoś nie nadział.
Super fajna, skrętna nartka, ale nie do długiego skrętu przy większej prędkości.
Taka zabaweczka.

Tak to jest. Dynastara mam bez płyty, Rossignola z płytą, wydaje mi się, że jest różnica na korzyść Rossi. Co do elastyczności i możliwości podkręcania to fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sx sztekla to gs sztekla w innym taliowaniu. Dla mnie sx - ja 175cm sx-184cm świetny ale na twarde. Niestety miękkie dzioby robią robote i w rozjeżdżonym stoku przegrał ze sklepem lt ti rosola 183cn który mnie szczerze zadziwił. Muszę spróbować jeszcze sx 177. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem dzisiaj znajomych do Białki.

Stwierdziłem, że jak już jestem, to się pobawię jakimiś nartami.

Warunki jak to w Białce, z rana przy orczykach w miarę twardo.

Da się pojeździć.

 

Na pierwszy ogień padło na Stoeckli Laser SX w długości 177 cm (ja 180cm/85kg).

 

Narta bardzo fajna. Twarda, stabilna. Solidne zacieśnienie zakrętu, moim zdaniem trudniejsze niż np. w Volkl Racetiger Gs 180 cm.

Długi skręt ma MEGA. Przy większej prędkości (ta narta mam wrażenie, że uwielbia prędkość) czułem sie stabilniej niż na Gs-ach.

Nie lubi zbyt krótkiego skrętu, ześlizgu też nie lubi, szuka krawędzi cały czas.

Przy gorszych warunkach, jak zrobiło się miękko, w odsypach dalej szła jak burza.

Ale ten długi - WOW ! 

Świetnie się bawiłem.

 

Dla porównania wreszcie przyszedł czas na wzorzec Mastera - mój pierwszy raz  :wub: z bliźniaczą do Rossi Master nartą, Dynastar Speed Master GS - długość 180 cm.

Po pierwszych paru skrętach, popatrzyłem na tyły, czy mi przypadkiem SL-ek nie dali.  :D

Jak ta narta łatwo się prowadzi (bez obrazy  :P ). Jestem normalnie w szoku.

Wiem, czytałem, wielu pisało, ale jak się nie pojedzie, to ciężko uwierzyć.

Kręcą jak dzikie, krótko, średnio, śmig - każdy na tej narcie pojedzie.

Zaczęło się robić grząsko, w ogóle mi to nie przeszkadzało. 

Dopiero jak około 13 pojechałem na 6, na której były półmetrowe odsypowe góry, no tam na moim kundlu byłoby łatwiej.  ;)

 

Zadziwiła mnie w Masterze tylko jedna rzecz.

W długim skręcie czułem się dużo mniej stabilnie niż na Stoeckli.  :o

Różnica naprawdę była wyraźna.

Nie mogłem dojść o co chodzi, dopiero jak ją oddawałem to mnie olśniło.

Obie narty były na wiązaniach rentalowych, Stoeckli na Atomic/Salomon coś tam, coś tam, a Dynastar na Lookach.

Ale jakich? SPX 12 Konect http://www.look-bind...l-b80-blackicon

kręconych bezpośrednio na nartę !!!

Zero płyty, szyny, nic.  :blink:

Zaczęło mnie to gryźć i jak wróciłem do domu to rzuciłem się na katologi Dynka.

A tam ta narta jakaś inna kolorystycznie. 

Bo ja głupi szukałem w katalogach Race.

A w normalnym, tak jak i na stronie jest taka narta: "piętnasty" wariant Mastera  :wacko:

http://www.dynastar....d-master-konect

 

 

Oni ją fabrycznie dają bez płyty, poszerzając grono odbiorców. 

Piszę ku przestrodze, żeby się ktoś nie nadział.

Super fajna, skrętna nartka, ale nie do długiego skrętu przy większej prędkości.

Taka zabaweczka.

Yoss, było mówić, że chcesz pojeździć na Masterach, miałem w box-ie. Normalne na płycie jak Pan Bóg przykazał, z normalnym wiązaniem. Ta narta w odczuciach mogłaby bardzo ale to bardzo przypominać Ci Twoje (moje) Dynastary. Jeszcze nie wiem na 100% ale może będę się kręcił w okolicach Białki/Jurgowa od 19 do 24 marca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoss, było mówić, że chcesz pojeździć na Masterach, miałem w box-ie. Normalne na płycie jak Pan Bóg przykazał, z normalnym wiązaniem. Ta narta w odczuciach mogłaby bardzo ale to bardzo przypominać Ci Twoje (moje) Dynastary. Jeszcze nie wiem na 100% ale może będę się kręcił w okolicach Białki/Jurgowa od 19 do 24 marca. 

 

Dzięki za propozycję, skorzystałbym z dziką rozkoszą.  :D

Tylko ja mam buta 308mm, obawiam się, że nawet na skręceniu docisku, wciąż byłoby za luźno.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oni ją fabrycznie dają bez płyty, poszerzając grono odbiorców. 

Piszę ku przestrodze, żeby się ktoś nie nadział.

Super fajna, skrętna nartka, ale nie do długiego skrętu przy większej prędkości.

Taka zabaweczka.

 

To jest clou problemu.

Ta sama narta z dobrą płytą i bez niej to niestety w użytkowaniu dwie różne narty.

Warto wiedzieć i pamiętać.

Przekonałem się o tym w ubiegłym roku (Blizzard SRC Piston X-Cell 14 vs SRC X-Cell 12).

Nie doceniałem tego bo jeździłem na byle czym i nie zauważałem pewnych wg. mnie wtedy niuansów które są jednak kwestiami zasadniczymi jak się okazuje.

W przyszłości błędu już na pewno nie popełnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastery są jeszcze dostępne w moim źródełku, wysłałem Ci link na priv. ale nie wiem czy to nie byłoby już przegięcie, 2 narty w tym samym malowaniu. 

 

Malowanie mi się bardziej podoba niż to najnowsze, tylko długość wolałbym ciut mniejszą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te spx10 w ogóle do płyty by pasowały.
A Ty z jakiego rocznika ujezdzales?
Spx12 z r21 lub r22.
PS moje starsze.
Edit
https://www.zawojski...spx-10-id-10491

 

Dziwne zestawienie tych nart (dynastar speed course wc) 182cm r25m i wiązania "junior młodszy " 10 din (aż się prosi 15)

Zainteresowałem się ponieważ szukam takiej 182-185 ale z promieniem max 23.  Mam od kilku sezonów rossignol master 174cm narta ok ale wkurza mnie tem "łopatowaty" kształt dziobów.

PS Możecie użyczyć linka do tego źródełka z dynkami w wersji  master?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update.

 

Udało mi się dorwać dzisiaj Rosoła z normalną płytą:

 

1.jpg

 

Warunki podobne, trzymanie w długim bez zarzutu, łatwość zacieśniania skrętu jak w Konect.

Każdy narciarz, od średnio-zaawansowanego, będzie miał ogromną przyjemność z tej narty.

 

Wybitna narta, coś czuję, że to będzie mój następny zakup.  :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update.
 
Udało mi się dorwać dzisiaj Rosoła z normalną płytą:
 
1.jpg

 
Warunki podobne, trzymanie w długim bez zarzutu, łatwość zacieśniania skrętu jak w Konect.
Każdy narciarz, od średnio-zaawansowanego, będzie miał ogromną przyjemność z tej narty.
 
Wybitna narta, coś czuję, że to będzie mój następny zakup.  :wub:


Napisz coś więcej. Jakie parametry tej narty? Jaka płyta? Buty masz niespasowane, też musiałbyś zmienić;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko, chętnie przy okazji spróbuję (się nie zabić) ;)

 

A ja w ramach moich ulubionych, spontanicznych zakupów nabyłem do pary: 

 

i-dynastar-speed-wc-master-r21-wc-17-18.

 

:wub:

 

Może jeszcze zdążę je na Kasprowym zbadać w tym sezonie. 

 

Można zamykać topik.  :D

Cześć

Bardzo fajna narta. Aczkolwiek na zniszczonym stoku wolę GS. Oczywiście w długości 185cm, choć poprzednia wersja kolorystyczna podoba mi się zdecydowanie bardziej. 2000 to dobra cena. Ciężko byłoby znaleźć taniej przed sezonem. Teraz szczerz mówiąc nie wiem. Nigdy nie kupowałem nart po sezonie a to chyba błąd.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie konkurencja wejście po linie na wysokość 5,6 m, może być przy użyciu samych rąk ewentualnie z nogami i podciągnięcia na drążku to też rozważę przyjazd ;). Mogę się nawet zmierzyć z Mitka synem :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście jak na imprezę narciarską przystało we właściwych butach i zapiętymi nartami.

Niezbędna homologacja FIS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak na imprezę narciarską przystało we właściwych butach i zapiętymi nartami. Niezbędna homologacja FIS.

Może być w samych butach narciarskich :), narty byłoby ciężko zapleść na linie :D, no chyba że na samych łapach, ale wtedy musiałbym komórki zamienić na jakieś kundle z pianki poliuretanowej ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...