Skocz do zawartości

Ważenie plecaka


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz na myśli skasowanie Twojego postu w wątku o "Minimaliźmie ..." to zgłoszenie było moje, bo podobnie jak tutaj, nie trzymałeś się tematu wątku.
Jeśli chodzi o Twój nick, to ok przyjmuję, nie będę więcej robił wycieczek (podeślij proszę link do tłumaczenia o nicku).

I apeluję do Ciebie po raz kolejny: jeśli chcesz z nami rozmawiać o skiturach, to SZANUJ NAS ! To szanowanie, to np. trzymanie się tematu, wrzucanie zdjęć w odpowiedniej płaszczyźnie i w sensownej jakości.

I Twój wpis nadal jest słaby, bo podajesz wyposażenie bez wagi. Tematem tego wątku jest ważenie składników plecaka i dyskusja o tym. Jak Ci się nie chce ważyć i nie masz nic sensownego do powiedzenia, to może ogranicz się do czytania.

Wątek ten założył AndRand na moją prośbę na priv. Jak AndRand mi zwróci uwagę, to też się zamknę.

Cieszę się, że się przyznales. Szkoda że nie zwróciłes się wtedy do mnie, a od razu ze skarga do admina.
Opisałem tam swoje pierwsze doświadczenia z lekkim sprzętem skiturowy dynafit: tlt7 i np, wg mnie jak najbardziej w temacie, no ale jak widać supercenzorowi nie pasuje. Słabe to było i zniechęcające.
Dodam że trzy osoby dały lajki, więc miały odmienne zdanie, którego jc nie uszanowal.
Ojciec założyciel ani spiritus movens założenia wątku nie staje się automatycznie jego właścicielem. Ale jak ci nie pasi mój wpis to śmialo pisz do admina, masz już w tym doświadczenie.
Co do fotek, to tu zwykle wrzucam poziome.
Ta była wyjątkiem, automat przekreca je sam, na skionline automat nie ma z nimi kłopotu, tam wrzucam więc zwyczajowo pionowe. Dużo ludzi czyta i pisze z komórek, stąd literówki, nie przekrecone zdjęcia i inne niedociągnięcia. Ot natura forum. PS. Dla Spiocha i zainteresowanych meritum. U mnie waga nie gra dużej roli, choć na zapas wybieram lekki sprzęt. Raczki 300g, ale są bez sensu
https://www.skalnik....chnology-608472
lepsze inne. Takie na całą nogę, choć to rozwiązanie i tak tymczasowe. Pełne ponoć rozwalają skorupy tlt7, brak dzioby w bucie. Info od Holeček, ma sklep Hudy w Pecu. Na lodowiec się nie wypuszczam, Soelden wyjątkiem, ale to przy trasie, więc bez znaczenia. Na przyszły sezon zakup harszli, ze dwa razy przydałyby mi się w tym sezonie. Pisałem, że ogranicznik to kubatura, waga w granicach rozsądku drugorzędna, więc to głos osobny w tym wątku raczej, no może wkg podobnie, ale on dużo tacha i powazniej chodzi. PS. O nicku znajdziesz.. A szacunek to co innego, dla mnie, nie jedna na sto krzywa fotka. To np nie dezawuowanie wpisów innych, nie wypominanie, że ktoś ci ciepła wodę z termosa wypił, zrozumienie odmienności.
A forum moderowalem i gdybym po każdym donosie usuwal wpisy luźno wg kogos związane z tematem oraz dygresje to wycialbym połowę... i to być może tą bardziej wartościową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cieszę się, że się przyznales. Szkoda że nie zwróciłes się wtedy do mnie, a od razu ze skarga do admina.
Ale jak ci nie pasi mój wpis to śmialo pisz do admina, masz już w tym doświadczenie.


Wsześniej zwracałem Ci chyba uwagę w innym wątku że nie trzymasz się tematu.
Dla mnie Twój wpis był poza tematem ewidentnie.
Jak widać dyskusje formalne z ludźmi są ciężkie i efektywniej jest zgłaszać problem adminowi od razu, tak to działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsześniej zwracałem Ci chyba uwagę w innym wątku że nie trzymasz się tematu.
Dla mnie Twój wpis był poza tematem ewidentnie.
Jak widać dyskusje formalne z ludźmi są ciężkie i efektywniej jest zgłaszać problem adminowi od razu, tak to działa.

Może dla informatyka wszystko jest proste. U Jerome'a też niemieckie rzeki zakręcają pod kątem prostym.
Tak to nie działa. Ludzie zwykle dogadują się między sobą. Jak im się nie uda wtedy odwołują się do admina.
Nie przypominam sobie abyś zwrócił mi uwagę w wątku o skiturowym minimalizmie. Możesz zacytować?
Dyskusje nie są ciężkie. Trzeba rozmawiać. Inni wolą się skarżyć, dla mnie to słabe.
Co do trzymania się tematu to kwestia jest dyskusyjna. Odchudzacie przysłowiową gumę do majtek o 2g, co rozumiem,
że przy pewnym stopniu może i jest istotne, jak już omówi się cały cięższy sprzęt.
A gdy ktoś początkujący chce napisać o pierwszym doświadczeniu z lekkim skiturowym sprzętem to donos do admina.
Wklepalem 5 linii, wrzuciłem pięć poziomych zdjęć, opisałem użycie tlt7 i np w akcji. 3 osoby to polubily.
Nie chciałbym być na forum gdzie administrujesz. Mam nadzieję, że nigdzie i cieszę się, że to forum jest inne.
PS. To pierwszy wycięty post w mojej karierze i pierwszy poniekąd ban.
Udzielałem się na wspinaczkowym brytanie, na forum hondy, na winnym sw, no i tu teraz. Wszędzie po kilka tys. wpisów.
PS. Pamięta tylko takie twój enigmatyczny wpis bez konkretów, raczej jako uprzedzenie:
"kolega sstar nie zawsze wyciąga dobre wnioski"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pionie czy w poziomie ale te kijki to bym raczej zmienił na skiturowe ; )

 

W pierwszym sezonie wydałem ok. 3k (narty+buty), to sporo, a

na 20 dni wystarczyło. Od kijków bardziej brakowało mi harszli,

ale to pozostawię sobie prawdopodobnie na przyszły sezon.

Ale dzięki za uwagę. Raz miałem dłuższe i przydały się w głębokim śniegu.

Waga kijków nie zoptymalizowana, do plecaka włożyć się ich nie da;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi o długość tylko o dłuższe chwyty żeby było wygodniej na trawersach ...

 
Ja tam na przykład nie lubię jeździć trzymając kijki w połowie ;) więc albo skracam/wydłużam, a częściej po prostu na dolnym się opieram od góry, a górny - za dół pętli. I mi to starcza.
 

U mnie waga nie gra dużej roli, choć na zapas wybieram lekki sprzęt. Raczki 300g, ale są bez sensu
https://www.skalnik....chnology-608472
lepsze inne. Takie na całą nogę, choć to rozwiązanie i tak tymczasowe. Pełne ponoć rozwalają skorupy tlt7, brak dzioby w bucie. Info od Holeček, ma sklep Hudy w Pecu. Na lodowiec się nie wypuszczam, Soelden wyjątkiem.

 

Co do wagi - też nie zwracałem na to dużej uwagi dopóki się nie uzbierało tego drobnego tałatajstwa i trzeba było zacząć panować co się do plecaka wkłada.

 

Te raczki są kompletnie bez sensu bo idąc po płaskim zaasekurujesz się choćby kijkami. Najbardziej potrzebne są na noskach jak zaskoczy kilka metrów lodu nie do przejścia. Wczołgiwałem się kiedyś po czymś takim na kolanach i była to droga bez powrotu - na dół bym już nie zjechał, chyba że na sam dół.

Są takie minimalistyczne zakładane na inserty TLT, moim zdaniem lepiej się sprawdzą niż te na podeszwę.

 

49371944_2223306291246302_26543530537962

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na przykład nie lubię jeździć trzymając kijki w połowie ;) więc albo skracam/wydłużam, a częściej po prostu na dolnym się opieram od góry, a górny - za dół pętli. I mi to starcza.
 

 
Co do wagi - też nie zwracałem na to dużej uwagi dopóki się nie uzbierało tego drobnego tałatajstwa i trzeba było zacząć panować co się do plecaka wkłada.
 
Te raczki są kompletnie bez sensu bo idąc po płaskim zaasekurujesz się choćby kijkami. Najbardziej potrzebne są na noskach jak zaskoczy kilka metrów lodu nie do przejścia. Wczołgiwałem się kiedyś po czymś takim na kolanach i była to droga bez powrotu - na dół bym już nie zjechał, chyba że na sam dół.
Są takie minimalistyczne zakładane na inserty TLT, moim zdaniem lepiej się sprawdzą niż te na podeszwę.
 
49371944_2223306291246302_26543530537962


Fajne. Są też na cały but, gumę wciągasz. To miały być na dojście do schroniska, ale poszedłem zboczem na nartach. Pełna zgoda, że bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoją listę z Ukrainy. Zaktualizowaną, z modelami, pełna waga.

Nie ma tylko : wody w termosie oraz kanapek.

Faktem jest że ze sprzętem obozowym zbyt często nie chodziliśmy, więc było jeszcze trochę lżej.

 

Liczę że inni też coś podobnego wrzucą. W ten sposób można coś u siebie poprawić.

I nie zdjęcia zawartości, lecz zważone na wadze składniki :-)

 

Przy okazji polecam relacje z naszej Ukrainy by @Wujot 

https://www.skionlin...zarnohora-2019/

 

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoją listę z Ukrainy. Zaktualizowaną, z modelami, pełna waga.

Nie ma tylko : wody w termosie oraz kanapek.

Faktem jest że ze sprzętem obozowym zbyt często nie chodziliśmy, więc było jeszcze trochę lżej.

 

Liczę że inni też coś podobnego wrzucą. W ten sposób można coś u siebie poprawić.

I nie zdjęcia zawartości, lecz zważone na wadze składniki :-)

 

Przy okazji polecam relacje z naszej Ukrainy by @Wujot 

https://www.skionlin...zarnohora-2019/

 

Co prawda za cholerę nie mogłem dojść dlaczego jeśli skarpetki są "na nogach" to kalesony mają być "na sobie". Ale postanowiłem się trzymać taksonomii poprzednika. Na czerwono pozycje, które u mnie nie wystąpiły. Ponieważ chodzę inaczej ubrany jak Mariusz to niektóre pozycje przewędrowały w zestawieniu.

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda za cholerę nie mogłem dojść dlaczego jeśli skarpetki są "na nogach" to kalesony mają być "na sobie". Ale postanowiłem się trzymać taksonomii poprzednika. Na czerwono pozycje, które u mnie nie wystąpiły. Ponieważ chodzę inaczej ubrany jak Mariusz to niektóre pozycje przewędrowały w zestawieniu.

 

na ile dni ten zestaw? Kasku nie zabierasz? Nie boisz sie, że coś / kamień, lód/ walnie Cie w głowe?

 

edycja - znalazłam kask na ostatniej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile dni ten zestaw? Kasku nie zabierasz? Nie boisz sie, że coś / kamień, lód/ walnie Cie w głowe?

 

edycja - znalazłam kask na ostatniej pozycji

 

To był zestaw konkretnie na Ukrainę na lekki biwak 3 dniowy. Wywaliłem z niego tuż przed wyjściem 0,5 kg szturm żarcia jak się zorientowałem, że pasą nas jak trzodę. Nie ma tam moich lekkich butelek na picie (to gramy) i wody. Zabrakło dwóch solidnych worków na śmieci i być może czegoś co Mariusz nie miał a ja miałem. Choć raczej nie.

 

Już wiem czego nie dałem - 120 g - wkład jedwabny do śpiwora - wolę to od tych dodatkowych gaci.

 

W zestawie jest "potężny" śpiwór na niskie temperatury bo taki mam. Tutaj wystarczyłby dużo lżejszy.

 

W kasku chodzę zawsze a szczególnie na podejściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciałby radykalnie odciążyć sobie narty to Słowacy produkują coś superminimalistycznego - 45g
Ale nie wiem czy to ma funkcję bezpiecznego wypięcia  :lol:


Muszę to sprawdzić na narcie 100 pod butem ;-)

Na video nie mieli odwagi pokazać, jak się na tym zjeżdża ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciałby radykalnie odciążyć sobie narty to Słowacy produkują coś superminimalistycznego - 45g

Ale nie wiem czy to ma funkcję bezpiecznego wypięcia  :lol:

 

To jest chyba jedyne wiązanie co ma słupek na trzech wkrętach (ale w jednej linii). To mi się chyba najmniej podoba. Wbrew pozorom jest bardzo dużo raceowych wiązań do wyboru (ATK, Plum, Ski Trab, Dynafit mają po parę modeli). W wagach około 90-120 g są w pełni funkcjonalne modele (np z opcją dodania mocowania harszli), z określoną siłą wypięcia.

 

Natomiast dokładnie w wadze 45 g jest dynaftowskie wiązanie P49 do specjalnych butów. W sumie bardzo interesująco to wygląda, choć przy postępie w klasycznych TLT nie wróżę zmian w tej materii.

 

https://www.youtube....h?v=s2M26AhsiMU

 

Od dwóch sezonów używam raceowych Revolution ATK (aż 105 g) i to są najsympatyczniejsze wiązania jakie miałem. Zmieniły moje podejście do podejścia, przepinek itd. Najlepszy zakup w segmencie wiązań w życiu.

 

@MarioJ

Na filmie jest zjazd na tym pokazany.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie wiązań, mamy w końcu kompetentną informacje o nowym wiązaniu ATK FR14 / R12
ATK w tej relacji zapowiada nowe wiązanie, które ma być odpowiedzią na Salomon Shift !

Następnym krokiem  , aby wyeliminować wszystkie słabości będą wiązania szynowe. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie wiązań, mamy w końcu kompetentną informacje o nowym wiązaniu ATK FR14 / R12
ATK w tej relacji zapowiada nowe wiązanie, które ma być odpowiedzią na Salomon Shift !
 

 

No to będę pewnie żałował, że mam poprzedni model. Widzę duże zmiany - inny przód (chyba podobny do tego z Revolution - wpinanie jest "automatyczne"), skistopy z tyłu - to było wiadomo (mam nadzieję, że będą lepsze) i siłą rzeczy brak spacerów. 

Ciekawe czy nowe skistopy będzie można założyć do " starych" freeraiderów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę pewnie żałował, że mam poprzedni model. Widzę duże zmiany - inny przód (chyba podobny do tego z Revolution - wpinanie jest "automatyczne"), skistopy z tyłu - to było wiadomo (mam nadzieję, że będą lepsze) i siłą rzeczy brak spacerów. 
Ciekawe czy nowe skistopy będzie można założyć do " starych" freeraiderów...


właśnie jest spacer zintegrowany ze skistopem, genialne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę by ATK FR były w kategorii SHIFTa - wygląda jak standardowe wiązanie TLT.

Regulacja siły zapięcia przodów do chodzenia w Dynafitach jest od dawna. Przynajmniej była, w nowszych wersjach z tego zrezygnowali, a szkoda - można było stosować lżejsze zapięcie "walk", które dawało szansę wypięcia narty w lawinie. Do ubijania zmrożonego śniegu trzeba załączyć klik więcej.

Jedyne co wprowadzili to spacer, dzięki któremu but nie wisi na piętce wiązania.

 

to takim pomylonym rozwojem jest BAM Pindung, który w końcu zapowiadają do sprzedaży (na ispo prezentowali gotową wersję),
ale waży 1400g sztuka
http://bavarianalpin...st.com/produkt/

 

Nie znam niemieckiego, ale wydaje mi się, że to waga pary.

700g za pojedyncze wiązanie to standard przy wiązaniach freetourowych (Rotation 628g, Tecton 668g, Radical 692g, Shift 897g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndRand źle intepretujesz mój wpis o atk i shift. Atk Fr12 to jest nowe wiazanie, gotowe na przyszły sezon. Tak naprawdę to jest to nowa wersja FreeRaidera

Natomiast Atk mówi że pracuje nad kolejnym wiązaniem, zupełnie nowym, który może być konkurentem do Salo Shift. I to wiązanie może będzie gotowe na sezon 21/22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...