Skocz do zawartości

Ważenie plecaka


Rekomendowane odpowiedzi

@AndRand źle intepretujesz mój wpis o atk i shift. Atk Fr12 to jest nowe wiazanie, gotowe na przyszły sezon. Tak naprawdę to jest to nowa wersja FreeRaidera

Natomiast Atk mówi że pracuje nad kolejnym wiązaniem, zupełnie nowym, który może być konkurentem do Salo Shift. I to wiązanie może będzie gotowe na sezon 21/22.

 

Macałem dzisiaj te nowe freeraidery i faktycznie do głowy by mi nie przyszło, że da się tak zrobić to podparcie (a'la spacer). Chyba sprzedam moje stare/nowe wiązania bo te będą sporo wygodniejsze. ;)

 

@AndRand

Spacer to nie jest "jedyne co" to clou. 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uporządkowałem właśnie swój majdan skiturowy na wyjścia 3 dniowe.

Z podziałem na zimniejsze i cieplejsze dni.

 

Lista ewoluuje od lat:

wyleciały puchy i primalofty - dla mnie są  dobre tylko na miasto.

powoli wylatują softshele - są fajne ale tylko w pewnych warunkach.

jedzenia nie noszę - są schroniska

batonów nie noszę bo zamarzają.

 

Elektronika tylko niezbędna.

 

 

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkowałem właśnie swój majdan skiturowy na wyjścia 3 dniowe.

Z podziałem na zimniejsze i cieplejsze dni.

 

Lista ewoluuje od lat:

wyleciały puchy i primalofty - dla mnie są  dobre tylko na miasto.

powoli wylatują softshele - są fajne ale tylko w pewnych warunkach.

jedzenia nie noszę - są schroniska

batonów nie noszę bo zamarzają.

 

Elektronika tylko niezbędna.

 

Dzięki 

 

1. Chyba brakuje gogli i/lub okularów, plecaka (plecaków) - pojemność i waga, nie ma wagi fok

2. Co to za łopata (bardzo lekka)

3. Popatrzyłem na narty - wygląda, że bez drewna są - jak Ci się na tym jeździ (szczególnie w porównaniu z tymi opartymi na lekkim drewnie)?

4. Jaką długość (do wzrostu) masz tych kijków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

 

1. Chyba brakuje gogli i/lub okularów, plecaka (plecaków) - pojemność i waga, nie ma wagi fok

2. Co to za łopata (bardzo lekka)

3. Popatrzyłem na narty - wygląda, że bez drewna są - jak Ci się na tym jeździ (szczególnie w porównaniu z tymi opartymi na lekkim drewnie)?

4. Jaką długość (do wzrostu) masz tych kijków?

1. plecak jest na samej górze - osprey kamber. Gogli nie używam, odkąd mam sportowe okulary korekcyjne z fotochromem jakoś o nich zapomniałem. Okulary miękkie z gumą dookoła głowy, łączone na nosie magnesem - w razie dzwona bezpieczne.   Foki muszę zważyć ale są lekkie. Mam jeszcze gecko - są wyraźnie cięższe.

2. Nie wiem, Czerwona ;) - szukam jej jeszcze.

3. Narty dla mnie rewelacja - lekkie sztywne wytrzymałe. Do wszystkiego. Obie pary są bardzo podobne (1 cm szerokości). Drugie kupiłem okazyjnie w bardzo dobrej cenie - na zapas bo cena katalogowa to jakiś kosmos.

4. 135/180  Kije/Wzrost.

 

Jeśli chodzi o sam plecak to ten osprey u mnie wygrywa. Nie jest może najlżejszy ale system nośny dla mnie idealny, Funkcjonalność też. Wytrzymałość super.

 

Najgorszy plecak jaki mam to dynafit chugach. Po-raż-ka. Zaczął się rozpadać po jednym wyjeździe. urwało się ucho, szwy się rozłażą szelka piersiowa się urwała.

Niby wszystko ma ok. Posiada m.in kieszeń na raki od dołu, izolowany uchwyt na bidon na szelce przedział na rzeczy mokre i suche itp. ;)

i tak:

Raki można zapakować jak plecak jest pusty bo kieszeń się wypycha. ;)

Bidon zamarza w tym pożal się Boże uchwycie a przegroda w środku plecaka przemaka. ;)

I jeszcze pas biodrowy - najpierw pas materiałowy na rzepa a na wierzch pasek z klamrą - chyba żeby cieplej było :)

Kto to k... wymyślił???

Plecak ma jeszcze inne wady ale już oszczędzę. Generalnie nie polecam.

Nawiązując do tematu ważenia plecaka tak sobie myślę że wagi jego samego bym nie demonizował. Tu musi być trwałość i niezawodność. Oszczędności w wadze szukam gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Narty dla mnie rewelacja - lekkie sztywne wytrzymałe. Do wszystkiego. Obie pary są bardzo podobne (1 cm szerokości). Drugie kupiłem okazyjnie w bardzo dobrej cenie - na zapas bo cena katalogowa to jakiś kosmos.

 

Nawiązując do tematu ważenia plecaka tak sobie myślę że wagi jego samego bym nie demonizował. Tu musi być trwałość i niezawodność. Oszczędności w wadze szukam gdzie indziej.

 Ile dni na tej narcie przejeździłeś?

 

Akurat uważam, że w plecaku z dobrymi parametrami i koncepcją powinna być połączona niska waga. Zakładam, że nie będę nim ciorał po skałach więc nie powinna to być codura. Ale za to dostęp powinien być pełen. 

W materii plecaków bardzo mi się zmieniło zdanie - kiedyś preferowałem te kominowe z bardzo dobrym systemem nośnym (np Skitur Pro Vaude). Zupełnie niespodziewanie bardzo podpasował mi systemowy plecak do ABS (Cham 28) który jest bardzo pakowny a 500 g lżejszy od innych. I on mi wywrócił patrzenie na plecaki do góry nogami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat uważam, że w plecaku z dobrymi parametrami i koncepcją powinna być połączona niska waga. Zakładam, że nie będę nim ciorał po skałach więc nie powinna to być codura. Ale za to dostęp powinien być pełen. 

W materii plecaków bardzo mi się zmieniło zdanie - kiedyś preferowałem te kominowe z bardzo dobrym systemem nośnym (np Skitur Pro Vaude). Zupełnie niespodziewanie bardzo podpasował mi systemowy plecak do ABS (Cham 28) który jest bardzo pakowny a 500 g lżejszy od innych. I on mi wywrócił patrzenie na plecaki do góry nogami.

 


Ja mam plecak Camp X3 600. 30l, klapa, wielkie kieszenie boczne z siatki, pas biodrowy z częściowymi gąbkami, mocowanie nart bez zdejmowania plecaka. Waga 550g bez metalowej listwy (zgubiłem). Od 10 lat chciałem go zmienić na lepszy - nie udało mi się.

Materiał jest prawie przezroczysty i nadal się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skitur czy np freeride/freetour

Głównie to Karb. Zawrat. Kondracka. Zachodnie. Ale i karnet czasem na Kasprowym kupię i po boisku poganiam. Uczę się cały czas żeby zjazdy jakoś wyglądały. Slalomki rdzewieją. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam plecak Camp X3 600. 30l, klapa, wielkie kieszenie boczne z siatki, pas biodrowy z częściowymi gąbkami, mocowanie nart bez zdejmowania plecaka. Waga 550g bez metalowej listwy (zgubiłem). Od 10 lat chciałem go zmienić na lepszy - nie udało mi się.

Materiał jest prawie przezroczysty i nadal się trzyma.

 

 

Jak jest z tym mocowaniem nart - to nie jest chyba klamerka (jak u Dynafita czy Bionnasay)?

 

Całkiem fajny plecaczek - na tydzień chyba mały ale na schroniskowe 1 alpejskie tury powinien dawać radę. Trochę kijowy pas biodrowy ale te 550 g skądś się bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie to Karb. Zawrat. Kondracka. Zachodnie. Ale i karnet czasem na Kasprowym kupię i po boisku poganiam. Uczę się cały czas żeby zjazdy jakoś wyglądały. Slalomki rdzewieją.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Pytanie ma podtekst taki - od dawna zastanawiam się nad tym jak długo narta zachowuje swoje właściwości. I póki jeździłem freeride na cięższych nartach (typu Mantra, Gotamy, Legendy) to nie był to jakiś problem. Jak przeszedłem na narty lekkie to zauważyłem, że szybko tracą sprężystość. Moje Waybacki już po 10 dniach były dużo gorsze jak na początku. Daję im maks 50 dni jazdy (czyli trochę ponad rok bo mam jeszcze drugą parę). Faktem jest, że nie oszczędzam sprzętu. Co do nart  plastikowych to na razie doświadczenia są fatalne v-werksy moich kolegów dosłownie się rozsypały - tam nic się już nie trzymało - wysypywały się śmieci ze środka. 

 

Dlatego z przymrużeniem oka czytam recenzje takich bądź innych nart. Bo nowe to wszystkie jeżdżą ale mnie interesuje jak będą jeździły po 20 dniach i czy po 50 jeszcze będę chciał ich używać. Oczywiście nie dotyczy to skiturów bo tam zużycie jest 5-10 x wolniejsze (na dni).

 

Mój kolega serwisant twierdzi, że 200 godzin jazdy to granica zużycia. I to dość dobrze zgadza się z moimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tym mocowaniem nart - to nie jest chyba klamerka (jak u Dynafita czy Bionnasay)?

 

Całkiem fajny plecaczek - na tydzień chyba mały ale na schroniskowe 1 alpejskie tury powinien dawać radę. Trochę kijowy pas biodrowy ale te 550 g skądś się bierze.

 

W mojej wersji jest taki haczyk kwadratowy na lekko elastycznej taśmie (nie wiem jaki jest system Dynafita) i pętla na pasie biodrowym.

 

https://www.terreder...amp-x3-600.html

 

Działa  to dobrze z lekkimi nartami. Przy cięższych jest niewygodnie bo wiszą z jednej strony plecaka.

 

Pas biodrowy jest  trochę kiepski, przydałby się jeszcze szerszy z przodu i z większymi gąbkami. Pianki na plecach i ramionach są natomiast bardzo dobre do tego wentylowane. Obciążenie do 8 kg jest ok. Nosiłem i kilkanaście ale wtedy lipa.

 

Plecak jest genialny latem na jednodniowe wspinanie (wchodzi full szpeju)  lub kilkudniową turystykę. Niestety już go nie produkują. Obecna wersja nieco się różni - jest cięższa. Wytrzymałość jest nieprawdopodobna. Używałem latem, zimą, w podróży i do noszenia zakupów. Dalej używam.

 

A na tury nie używasz z ABSem?

 

 

Mój kolega serwisant twierdzi, że 200 godzin jazdy to granica zużycia. I to dość dobrze zgadza się z moimi doświadczeniami.

 

Ja ostatnio zakatowałem komórki SL Volkla  ale najlepiej mi się jeździ na nartach, które już się rozpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W mojej wersji jest taki haczyk kwadratowy na lekko elastycznej taśmie (nie wiem jaki jest system Dynafita) i pętla na pasie biodrowym.

 

 

 

2. A na tury nie używasz z ABSem?

 

 

3. Ja ostatnio zakatowałem komórki SL Volkla  ale najlepiej mi się jeździ na nartach, które już się rozpadają.

 

1. A już rozumiem, chyba u Dynafita jest troszeczkę lepiej to zrobione

2. Na razie nie (mam tylko bardzo stary model ABS i jest mały - dosłownie ABC plus jedna rzecz). Chciałem kupić tegoroczną alpridę ale o ile system jest OK to plecak Scotta to tragedia. Postanowiłem jeszcze poczekać.

3. To dotyczy porządnych okutych nart, z tymi lekkimi jest tylko gorzej

 

Wygląda, że następca Camp X3 600 Backdoor jest prawie identyczny. Ja trochę z konieczności na małe tury używam Bionnasssay 20 litrów, który jest kapkę za mały. Najśmieszniejsze, że waży nawet ciut więcej od tego Campa i ogólnie (poza noszeniem nart i szybką kieszenią) wygląda bez porównania gorzej. Trochę ten Camp ma mało komfortową cenę ale przymierzę się do niego jak będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A już rozumiem, chyba u Dynafita jest troszeczkę lepiej to zrobione

2. Na razie nie (mam tylko bardzo stary model ABS i jest mały - dosłownie ABC plus jedna rzecz). Chciałem kupić tegoroczną alpridę ale o ile system jest OK to plecak Scotta to tragedia. Postanowiłem jeszcze poczekać.

3. To dotyczy porządnych okutych nart, z tymi lekkimi jest tylko gorzej

 

Wygląda, że następca Camp X3 600 Backdoor jest prawie identyczny. Ja trochę z konieczności na małe tury używam Bionnasssay 20 litrów, który jest kapkę za mały. Najśmieszniejsze, że waży nawet ciut więcej od tego Campa i ogólnie (poza noszeniem nart i szybką kieszenią) wygląda bez porównania gorzej. Trochę ten Camp ma mało komfortową cenę ale przymierzę się do niego jak będzie okazja.

 

Ten nowy jest sporo cięższy i chyba gorszy (Np. węższe szelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do innych turowych bo przesiadłem się na skitraby prosto ze slalomek volkla. :)

Pożyczałem kilka razy różne inne ale na krótko więc nie mam zdania po za tym że jeździło mi się gorzej niż na moich.

Okres poszukiwania nart w celu poprawy jazdy mam już za sobą. Jeżdżę na tych nartach w każdych warunkach. Jeśli trafią się warunki że coś jazda mi nie wychodzi tzn że jeszcze nie umiem.

Im gorsze warunki tym więcej można się czegoś nauczyć. Dopiero w tym roku usłyszałem że jazda moja zaczyna jakoś wyglądać. "Ale ćwicz ćwicz, chłopcze i unikaj łatwych tras"  ;)

Nie zauważyłem pogorszenia właściwości z upływem czasu. Narty są niewiarygodnie mocne - zdarzyło mi się zjeżdżać po mieszaninie błota igliwia gałęzi i odrobiny śniegu. Myślałem że będzie dramat a tu niespodzianka - dalej wyglądały lepiej niż moje slalomki po chopoku na wiosnę. Zresztą właśnie w slalomkach których mam trzy pary widzę różnice w wytłuczeniu. W turowych tego nie zauważam. Czyli lekkie sztywne mocne i drogie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciążyłem się na wiosnę o 600g.

Zamiast raków (800g z futerałem) do futerału z harszlami dojdą miniraki.

Na wiosenne sytuacje gdy gdzieś trafi się kawałek lodu do przejścia. Producent, który je zrobił głównie dla siebie mówi, że chodzi w nich cały sezon i w ogóle przestał korzystać z pełnych raków.

 

56407514_2024793970901541_24688152554976

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciążyłem się na wiosnę o 600g.

Zamiast raków (800g z futerałem) do futerału z harszlami dojdą miniraki.

Na wiosenne sytuacje gdy gdzieś trafi się kawałek lodu do przejścia. Producent, który je zrobił głównie dla siebie mówi, że chodzi w nich cały rok i w ogóle przestał korzystać z pełnych raków.

 

Linka jest aby się nie obracały?

 

Jestem bardzo ciekaw czy rzeczywiście w praktyce da się zrezygnować z "normalnych" raków. W końcu jednak czasem podchodzi się na zakładkę a nie mówię, że przy zejściu tył jednak się "przydaje". Ale podczas ostatniego mojego wyjazdu akurat takie byłyby idealne. I nawet nie chodzi o oszczędność wagi (bo mam Leopardy) ale na miejscu to jest wielka różnica.

 

Miałbym jeszcze pytania - na ile łatwo się to zakłada, moneta też da radę? Czy się nie odkręca?

I czy zapasi do TLT 7?

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka jest aby się nie obracały?

 

Rozumiem to bardziej jako zabezpieczenie gdyby spadło.
Z przodu wchodzi ogranicznik na rant buta i to powinno je dobrze blokować 

 

Jestem bardzo ciekaw czy rzeczywiście w praktyce da się zrezygnować z "normalnych" raków. W końcu jednak czasem podchodzi się na zakładkę a nie mówię, że przy zejściu tył jednak się "przydaje". Ale podczas ostatniego mojego wyjazdu akurat takie byłyby idealne. I nawet nie chodzi o oszczędność wagi (bo mam Leopardy) ale na miejscu to jest wielka różnica.
 
Miałbym jeszcze pytania - na ile łatwo się to zakłada, moneta też da radę? Czy się nie odkręca?
I czy zapasi do TLT 7?

 

Ta śrubka, którą widać jest skręcona na sztywno.
Dokręcana jest z drugiej strony motylkiem z podkładką . Potrafi się ewentualnie luzować o twardy śnieg, ale znowu łatwiej mocno dokręcić.

Przód jest regulowany podkładkami tak by ogranicznik był bez luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...