Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Atomic Redster X7 vs VOLKL RTM 86

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wally92

Wally92

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 12.2012
0

Napisano 28 luty 2019 - 09:09

Witam, zastanawiam się nad kupnem nart, a konkretnie nad tymi 2 modelami Atomic Redster X7 vs VOLKL RTM 86.
Modele z roku 2018 są do dostania za mniej więcej 1500zl i dowiedzieć się, która narta lepsza? 
Zależy mi na narcie w miarę uniwersalnej, ze skłonnościami do szybkiej jazdy. Jeżdżę głównie po przygotowanych trasach czerwonych/czarnych. Preferuję jazdę szybką, długimi skrętami, aczkolwiek czasami na bardziej muldziastych trasach, staram się zjeżdżać śmigiem - stąd chęć pozyskania narty uniwersalnej. Wzrost 175, waga ~75kg.

Czy ktoś może jeździł na którejś z tych nart? Będę wdzięczny za wszelkie opinie i pomoc w wyborze: ) 
PS czy modele 2018 różnią się drastycznie od tych 2019? Czy głównie malowanie i jakieś małe nowinki techniczne?

Pozdrawiam

#2 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 276 postów
  • Na forum od: 02.2018
48
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 28 luty 2019 - 12:03

https://skiracecente...omic-redster-x7

To sklep blisko mnie, testują narty, obsługują kluby, myślę,że Pan Jacek rzetelnie podchodzi do tematu. Może ten wpis Ci pomoże.

#3 McGregor

McGregor

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2019
0
  • Umiejętności: 7
  • Rzeszów

Napisano 28 luty 2019 - 23:46

Miałem podobny dylemat. Szukałem do przetestowania Redster X9 i RTM 86. Udało mi się dość intensywnie pojeździć na tych pierwszych oraz na RTM 84.

Dodatkowo sprawdziłem też Volkl Deacon 76.

Jeśli jesteś zainteresowany, to opiszę wrażenia ... bo to jednak mimo wszystko inne narty ...

#4 Wally92

Wally92

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 12.2012
0

Napisano 01 marzec 2019 - 12:44

Miałem podobny dylemat. Szukałem do przetestowania Redster X9 i RTM 86. Udało mi się dość intensywnie pojeździć na tych pierwszych oraz na RTM 84.

Dodatkowo sprawdziłem też Volkl Deacon 76.

Jeśli jesteś zainteresowany, to opiszę wrażenia ... bo to jednak mimo wszystko inne narty ...

Pewnie, chetnie wyslucham  : )

#5 McGregor

McGregor

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2019
0
  • Umiejętności: 7
  • Rzeszów

Napisano 01 marzec 2019 - 13:00

Ok, to tak w skrócie:

W Redsterach X9 upatrywałem następców moich ukochanych Atomiców SX 11 i się nie zawiodłem. Wziąłem 181 cm przy wzroście 182, Wspaniałe narty na trasę, typowe crossy (promień chyba 16,9). Świetne trzymanie w długim skręcie i zaskakująca zwrotność nawet przy średnich prędkościach, zwłaszcza, ze to narty bez rockera ! Ale już w zmuldzonym terenie i mokrym, ciężkim śniegu - tak sobie, gorzej niż SX11. Za to RTM 84 w tych trudnych warunkach spisały się rewelacyjnie ... na trasie też nadspodziewanie zwrotne, choć nie tak jak X9.

Za to Deacon 76 jak dla mnie przeciętne na trasie i gorzej dawały sobie radę pod wieczór, są o wiele lżejsze od RTM i to im nie pomaga ...

#6 GMski

GMski

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 10.2010
0

Napisano 04 marzec 2019 - 23:38

Witam, zastanawiam się nad kupnem nart, a konkretnie nad tymi 2 modelami Atomic Redster X7 vs VOLKL RTM 86.
Modele z roku 2018 są do dostania za mniej więcej 1500zl i dowiedzieć się, która narta lepsza? 
Zależy mi na narcie w miarę uniwersalnej, ze skłonnościami do szybkiej jazdy. Jeżdżę głównie po przygotowanych trasach czerwonych/czarnych. Preferuję jazdę szybką, długimi skrętami, aczkolwiek czasami na bardziej muldziastych trasach, staram się zjeżdżać śmigiem - stąd chęć pozyskania narty uniwersalnej. Wzrost 175, waga ~75kg.

Czy ktoś może jeździł na którejś z tych nart? Będę wdzięczny za wszelkie opinie i pomoc w wyborze: ) 
PS czy modele 2018 różnią się drastycznie od tych 2019? Czy głównie malowanie i jakieś małe nowinki techniczne?

Pozdrawiam

Bardziej uniwersalną nartą na pewno jest RTM, ale na przygotowanych trasach, a zwłaszcza zmrożonych szybciej i pewniej pojeździsz na x7 lub x9. Mam RTM sprzed kilu lat, a obecnie Atomic Vantage 83, która mi bardzo mi lezy. Kumpel ma x9 i zamienialiśmy się właśnie w ostatnią niedzielę w wiosennym śniegu (firnie). Wspólne nasze zdanie: łatwiej i lepiej się jeździ na Vantage, a to podobna narta do RTM. Testowałem tej zimy jej odpowiednik firmy Nordica i jeździło mi się naprawdę super- narta Speed Machine. Wzrost 180 i jeżdżę na 175