Skocz do zawartości

Szusowanie na wulkanie


rung

Rekomendowane odpowiedzi

no to pofantazjowałeś, żeby się tam wybrać na narty mając tyle innych miejscówek do wyboru :-) gratuluję polotu !

 

byłem na Etnie we wrześniu 2018, zwiedzaliśmy wschodnią Sycylię, coś pięknego,

 

tak z ciekawości, dlaczego Palermo, a nie Katania ? Palermo zdycha po godz. 19,00 nawet w sezonie wakacyjnym .. i daleko wszędzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pofantazjowałeś, żeby się tam wybrać na narty mając tyle innych miejscówek do wyboru :-) gratuluję polotu !

 

byłem na Etnie we wrześniu 2018, zwiedzaliśmy wschodnią Sycylię, coś pięknego,

 

tak z ciekawości, dlaczego Palermo, a nie Katania ? Palermo zdycha po godz. 19,00 nawet w sezonie wakacyjnym .. i daleko wszędzie :-)

 

Miałem połączenie Ryanairem z Wrocławia do Palermo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jak byłem latem to pomyślałem o weekendzie, ale w tym roku nie wyszło. W przyszłym polecę na prognozę.

Przy okazji - widziałem krzesło (bramki były na 4 lub 6 miejsc) - nie działał?

 

Krzesło obsługuje niebieską, bardzo łagodną trasę.

Od górnej stacji krzesła zaczyna się fajne jeżdżenie :)

Czytałem że Etna Sud oferuje nieco bardziej strome stoki, jest tam też gondola. Niestety nie dało się tam jeździć, chyba że po popiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja. Byłem na Etnie 2 lata temu, jeden z najfajniejszych dni narciarskich :) Jeździliśmy w stacji południowej, są tam w sumie 2-3, czerwone, ale duże możliwości jazdy poza trasą. Wszechobecny firn bardzo do tego zachęcał. Z problemów to tylko dwie wypożyczalnie i ograniczony wybór. To że narty są stare da się przeżyć, ale butów też za wiele nie mają. Do stacji południowej pojechaliśmy tylko zobaczyć jak wygląda, ponieważ tego dnia mieliśmy samolot. Byłem ciekaw, jak wyglądają tam trasy, na dole jest bardzo łatwa niebieska, a wyżej ciężko się zorientować z opisów, co działa, a co rozwalił wulkan  i jest historią. Był pochmurny dzień, więc nic nie było widać. Infrastruktura dla narciarzy na północy chyba nieco lepsza, na pewno więcej wypożyczalni sprzętu i szkółek. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja. Byłem na Etnie 2 lata temu, jeden z najfajniejszych dni narciarskich :) Jeździliśmy w stacji południowej, są tam w sumie 2-3, czerwone, ale duże możliwości jazdy poza trasą. Wszechobecny firn bardzo do tego zachęcał. Z problemów to tylko dwie wypożyczalnie i ograniczony wybór. To że narty są stare da się przeżyć, ale butów też za wiele nie mają. Do stacji południowej pojechaliśmy tylko zobaczyć jak wygląda, ponieważ tego dnia mieliśmy samolot. Byłem ciekaw, jak wyglądają tam trasy, na dole jest bardzo łatwa niebieska, a wyżej ciężko się zorientować z opisów, co działa, a co rozwalił wulkan  i jest historią. Był pochmurny dzień, więc nic nie było widać. Infrastruktura dla narciarzy na północy chyba nieco lepsza, na pewno więcej wypożyczalni sprzętu i szkółek. pzdr

 

Na północy są 3-4 wypożyczalnie, sprzęt nawet nawet. Do tego mały bar i pamiątki. Trochę brakuje przyzwoitej toalety i nie ma żadnej większej restauracji, nie ma jak pochillotować na stoku ;)

Tanie są lekcje z intruktorem - 20 euro za 2 godziny, ale nie wiem jak z poziomem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Hej, będę na Sycylii pod koniec lutego i po przeczytaniu relacji stwierdziłem, że 1 dzień chciałbym poświęcić na narty. Jest szansa, żeby w tym terminie tam jeszcze pojeździć? Jeżeli tak, to który ośrodek polecacie (Sud, czy Nord)? Gdzie najlepiej sprawdzać warunki, tak żeby na darmo nie jechać do ośrodka? Jest sens wjeżdżać na górę gondolą, przy założeniu, że nie będzie się jeździć na nartach (dla samych widoczków)? Jaki jest koszt skipassu i wypożyczenia sprzętu? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na kamerkach, tam warunki się dość szybko zmieniają. Nie wiem czy gondola jeździ, jeśli nie da się zjechać, w lato np nie jeździła jak byłem. Oba ośrodki są fajne, jeździłem w połowie lutego kiedyś na Sud, po 11 typowa tatrzańska wiosna, ale mi sie bardzo podobało. N jest chyba mniej wystawiony na słońce, więc tam mkże być nieco dłużej twardo. Generalnie obadaj wpierw czy to w ogóle chodzi. Wybór sprzętu był lepszy na N, stoki ciekawsze za to raczej na S. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!

 

Znalazłem włoską stronę, aktualizowaną raz na kilka dni, na której można zapoznać się z warunkami. Aktualnie w Etna Sud nie da się jeździć. Gondola działa, ale tylko dla ruchu turystycznego, reszta wyciągów jest zamknięta. Na północy chodzą 2 orczyki i krzesło, ale śniegu jest niewiele. Coż, pozostaje mieć nadzieje, że do końca miesiąca coś tam jeszcze spadnie, bo na razie marnie to wygląda.

 

http://www.etnasci.i...bollettino-neve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!
 
Znalazłem włoską stronę, aktualizowaną raz na kilka dni, na której można zapoznać się z warunkami. Aktualnie w Etna Sud nie da się jeździć. Gondola działa, ale tylko dla ruchu turystycznego, reszta wyciągów jest zamknięta. Na północy chodzą 2 orczyki i krzesło, ale śniegu jest niewiele. Coż, pozostaje mieć nadzieje, że do końca miesiąca coś tam jeszcze spadnie, bo na razie marnie to wygląda.
 
http://www.etnasci.i...bollettino-neve


Ta strona która znalazłeś jest spoko, mają też profil na Facebooku gdzie często wrzucają zdjęcia. W zeszłym tygodniu spadło trochę śniegu i warunki się poprawiły, ale na FB część ludzi psioczy na wystające skały. Trzeba śledzić prognozy, wystarczą 2 dni i warunki mogą znacznie się poprawić.
W ubiegłym roku karnet 1-dniowy kosztował 20 euro a komplet sprzętu do wypożyczenia (buty, narty, kije) też 20 euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...