Skocz do zawartości

Promocja 4F


TomiQ82

Rekomendowane odpowiedzi

Mammut zawiódł mnie najbardziej. Chyba zaraz po Musto. Kupiłem polar - drogi jak diabli - po jednym praniu zmienił się w ścierkę.
Także patrzmy na jakość a nie dajmy się ogłupiać korpo marketingowi.

Mam bluzę Mammuta i jest jak najbardziej OK, choć jakościowo bije ją na głowę polar od Bergans of Norway. Moja żona ma spodnie narciarskie Mammuta i tu muszę przyznać, że jest klasa.

Ja osobiście bardzo lubię Rossignola, jeśli chodzi o tekstylia narciarskie. Zaraz obok wspomniana HH.
Obydwie firmy robią rzeczy porządne, wyjątkowo piękne, ale niestety ceny prowadzą nieraz do bolesnych dylematów :)

Niestety skandynawskie marki są drogie, ale polecam sprawdzić na OLX i Allegro. Ostatnio kupiłem nową kurtkę Halti na allegro za 300 zł, parametry 15k/15k rozmiar XL. Czasami się trafią perełki.

Kurtka taka..

Załączone miniatury

  • halti_odzie_kurtka_narciarska_hossa_w_kolorze_pomaraczowo_granatowym_wodoszczelny_materia_niskie_ceny_odzie_mska_0uxvp8rul-500x500.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4f za darmo nic bym już nie wziął. Najgorsza porażka odzieży sportowej jaką zaliczyłem i latem i zimą.

Nie wszystko jest takie złe. Mam kurtkę na narty kupiona kilka sezonów temu i jak najbardziej wszystko ok . membrana ok . Robi robotę i tyle. Fakt ostatnio kupiona kurtka 3 w 1 . Po podpięciu kurtki pikowanej zero oddychalności .Zapocony jestem że hej .Sama kurtka sprawuje sie idealnie .Zrobiłem dziś test . Do głównej kurtki podpięty softshel tej samej marki i cud . Kurtka pikowana porażka.Także nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka. Skarpetki za 100 zł innej firmy niby zdają egzamin ale dla mnie lepsze Crivita z Lidla za 20 zł. Są ubrania firm i to znanych które nadają się do kosza i tyle. Mam wiele ubrań . Najlepsze ubrania dla mnie to ubrania techniczne na których sie nigdy nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco79 -> żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie twierdzę że firma A jest lepsza od B, po prostu trudno porównać producentów, bo zmiennych do wzięcia pod uwagę jest całą masa .. cena, jakość, warunki użytkowania etc. i dlatego uważam, że uogólnianie typu "4F to kicha" czy też "Mammut jest super"  są niesprawiedliwe ..

 

napisałem o własnych wrażeniach z użytkowania różnych rzeczy różnych producentów. i tyle .. za długo chodzę po tym świecie, żeby cany i metki robiły na mnie wrażenie :-) więc oceniam wg doświadczeń,

 

wiem jedno: spodnie nie zjeżdżają, w super koszulce nie pojedziesz szybciej, w cudownych spodenkach nie dźwigniesz więcej :-)

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jest takie złe. Mam kurtkę na narty kupiona kilka sezonów temu i jak najbardziej wszystko ok . membrana ok . Robi robotę i tyle. Fakt ostatnio kupiona kurtka 3 w 1 . Po podpięciu kurtki pikowanej zero oddychalności .Zapocony jestem że hej .Sama kurtka sprawuje sie idealnie .Zrobiłem dziś test . Do głównej kurtki podpięty softshel tej samej marki i cud . Kurtka pikowana porażka.Także nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka. Skarpetki za 100 zł innej firmy niby zdają egzamin ale dla mnie lepsze Crivita z Lidla za 20 zł. Są ubrania firm i to znanych które nadają się do kosza i tyle. Mam wiele ubrań . Najlepsze ubrania dla mnie to ubrania techniczne na których sie nigdy nie zawiodłem.

Kurtka softshell fajna z wyglądu ( jak większość ciuchów tej firmy) g...na jakościowo ( zamki, szwy , membrana ) oddałem ją na olx prawie za darmo. Krótkie spodenki na lato , po tygodniu odprute zamki w kieszeniach i poprute szwy...chiński szajs z doszytym polskim szyldem, gdzie tylko mogę odradzam zakup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto wrzucać tak całkiem do jednego worka, że ta firma kijowa a druga bardzo dobra, w moim odczuciu wiele zależy również od konkretnego modelu oraz materiału z jakiego został zrobiony. Na przykład kupując polar jakiejkolwiek firmy wykonany z materiału Polartec (mowa o oryginalnym polartecu) jakość i parametry materiału niesie za sobą firma Polartec, w gestii producenta zostaje tylko kwestia odszycia. Tak samo z membranami gore tex które już same w sobie niosą wysokie parametry i są chyba najlepszymi membranami na rynku i nieważne czy będą pod szyldem x czy y jakość membrany zapewnia gore, które co więcej przed wprowadzeniem każdego produktu do sprzedaży testuje go. Co nie zmienia faktu że dostępnych jest multum firm tańszych, droższych i trzeba znaleźć pewnego rodzaju złoty środek bo do pewnego pułapu wraz z ceną rośnie jakość, później już tylko sama cena oraz ewentualna ekskluzywność marki, która musi być zachowana poprzez utrzymywanie wysokich cen bo jeżeli Descente, Spyder, Kjus czy inna droga marka kosztowałby tyle samo co wspomniany 4f wątpię, że widzielibyśmy na stoku tyle 4f. Tylko że wtedy wspomniane marki straciłyby już status premium ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto wrzucać tak całkiem do jednego worka, że ta firma kijowa a druga bardzo dobra, w moim odczuciu wiele zależy również od konkretnego modelu oraz materiału z jakiego został zrobiony. Na przykład kupując polar jakiejkolwiek firmy wykonany z materiału Polartec (mowa o oryginalnym polartecu) jakość i parametry materiału niesie za sobą firma Polartec, w gestii producenta zostaje tylko kwestia odszycia. Tak samo z membranami gore tex które już same w sobie niosą wysokie parametry i są chyba najlepszymi membranami na rynku i nieważne czy będą pod szyldem x czy y jakość membrany zapewnia gore, które co więcej przed wprowadzeniem każdego produktu do sprzedaży testuje go. Co nie zmienia faktu że dostępnych jest multum firm tańszych, droższych i trzeba znaleźć pewnego rodzaju złoty środek bo do pewnego pułapu wraz z ceną rośnie jakość, później już tylko sama cena oraz ewentualna ekskluzywność marki, która musi być zachowana poprzez utrzymywanie wysokich cen bo jeżeli Descente, Spyder, Kjus czy inna droga marka kosztowałby tyle samo co wspomniany 4f wątpię, że widzielibyśmy na stoku tyle 4f. Tylko że wtedy wspomniane marki straciłyby już status premium ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Po poście wyżej widzę, że firma 4F chciałaby rozpowszechniać dobrą opinię o swoich wyrobach. Ale zamiast inwestowania w internetowych "piewców" marki wystarczyłoby robić choć średnio przyzwoite ciuchy. Pod poniższą znanego mi forumowicza podpisuję się (jako nieszczęsny acz krótki użytkownik paru ciuchów) obiema rękami.  

 

Kurtka softshell fajna z wyglądu ( jak większość ciuchów tej firmy) g...na jakościowo ( zamki, szwy , membrana ) oddałem ją na olx prawie za darmo. Krótkie spodenki na lato , po tygodniu odprute zamki w kieszeniach i poprute szwy...chiński szajs z doszytym polskim szyldem, gdzie tylko mogę odradzam zakup.

 

Omijać szerokim łukiem 4F.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poczytałem, już dawno, kupiłbym ponownie .. choć nie bardzo wiem co ma piernik do wiatraka ..

Do chodzenia po mieście może  i owszem (nie ryzykowałem )...do aktywności fizycznej ...zalecam- z daleka . Piszę to z autopsji , nie z opowieści dziwnej treści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chodzenia po mieście może  i owszem (nie ryzykowałem )...do aktywności fizycznej ...zalecam- z daleka . Piszę to z autopsji , nie z opowieści dziwnej treści

 

nie neguję że mogłeś trafić na bubel, akurat mnie to od lat nie spotkało więc mam inne zdanie 

 

i nie rozumiem dlaczego jak ktoś pieje z zachwytu nad dajmy na to Helly Hansenem to znawca, a jak ktoś powie dobre słowo o polskiej marce to na pewno wziął w łapę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...