Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Atomic hawx plus 17/18 flex 80

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ula1313

Ula1313

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 21 luty 2019 - 11:33

Dzień dobry, witam po raz pierwszy. Potrzebuję porady odnośnie butów jak w temacie. Kupiłam je niedawno, używane ale w zasadzie jak nowe. Testowane w domu, było ok. Testowane na stoku kilka razy po około 3 godziny było ok. Wczoraj wróciłam z wyjazdu i nie wiem o co chodzi. Po 2-3 godzinach zaczynają odgniatac małe palce. Kombinowałam z zapinaniem mocniej słabiej, każda klamra itp... nic nie pomogło. Zauważyłam że stopa w bucie jakby podnosi się częścią zewnętrzna przy małych palcach do góry. I teraz pytanie, odbarczac, wygrzewać czy nakleić piankę bo za luźno. Jestem początkująca, nie za bardzo wiem co zrobić. Edytuje post, może ktoś coś podpowie. Ja wiem, że to jak gadanie ze ślepym o kolorach ale... Dodam, że skorupa buta 260mm-265mm, kapeć wewnętrzny 265mm. Moje stopy, obie równe 262 mm ale mocno puchną bo po kontuzjach różnych. Last buta 100 mm, stopa rano też 100mm, potem deczko więcej. Mam 176 cm, ważę 70 kg. Przeczytałam już masę postów o butach, nawet te z 2007 roku co rozpoczął P. Lobo. Wsadzałam girę w pustą skorupę, za piętą mam około 2 cm, co do reszty odległości to nie mam pojęcia jak je ocenić. Mogę kupić nowe buty, pewnie, że tak. Ale jak się nie nauczę na błędach to co mi to da. Umiejętności-hmmm, ne wiem gdzie ta skala na forum jest ale tak na oko to po prostu początkująca. Zaczęłam w 2015 potem przerwa na połamane kolano (nie na nartach), potem kolejna operacja na stopę i potem kolejne złamanie też stopy. Więc nadal jestem na poziomie zero ;). Mieszkam na zadupiu (czytaj wschodzie Polski) i tu nie za bardzo mam gdzie się udać po poradę ale też nie za bardzo jest gdzie kupić buty. Wiem, bo byłam w każdym sklepie. Może wyglądam niepoważnie ale nikt nie pytał przy poszukiwaniu butów o rzeczy, o które powinien a już o pomiarach i oglądaniu stóp nie wspomnę. Pewnie wyczaili że świeżak i kupię co dadzą ;). Także ten... Kupiłam sama. I teraz mam zagadkę, nie wiem co z nimi nie halo... Może jakieś pytania pomocnicze które mnie naprowadzą co powinnam zrobić zanim je wyrzucę i kupię kolejne?

#2 Ula1313

Ula1313

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 06 marzec 2019 - 20:47

Nikt nic?

#3 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1385 postów
  • Na forum od: 01.2015
1515
  • Umiejętności: 1

Napisano 06 marzec 2019 - 23:38

Nikt nic?

Witam

Nie jestem specjalistą od butów. Ale tutaj, jak sądzę, nie chodzi może o buty. Nie przypuszczam, żeby nagle coś się z nimi stało. Skoro były dobre w domu, na stoku kilka razy. Choć jak były prawie nowe, to może but teraz się układać. I np. robią się duże luzy. Stopa w bucie powinna piętą siedzieć w takim wklęśnięciu w tyle, wewnątrz buta. Może się przesuwa w czasie jazdy w przód i do tyłu. Nie powinno tak być. Jak się zapnie klamry cholewki nie może stopa się przesuwać.

Należy w domu włożyć buty, zapiąć klamry.Stanąć w pozycji, jak na nartach i popróbować. Zgiąć kolana. Nacisnąć mocno na języki buta. Potem wyprostować całe ciało. Przy okazji poruszać palcami w bucie. Do góry, w dół. Jaki jest luz?

Nie ma co szukać na razie nowych butów. Ponieważ przyczyna może tkwić we własnych stopach, postawie na nartach. Dobór buta jest bardzo trudną rzeczą. Można ew. przykleić jakie wkładki z gąbki lepcem lekarskim(szer. 5 cm). Sam takie wkładki przylepiałem. Nie da się raczej postawić recepty na odległość.

Pozdrawiam

#4 tatmak

tatmak

Użytkownik

• PipPip
  • 280 postów
  • Na forum od: 02.2009
177
  • Umiejętności: 6
  • Trójmiasto

Napisano 07 marzec 2019 - 09:55

Skoro stopa w bucie się podnosi to być może są trochę za obszerne (na wysokość). Spróbuj włożyć płaską wkładkę w botek pod oryginalną wkładkę. To ci trochę podniesie stopę i może luz zniknie.  Jako początkująca prawdopodobnie jeździsz odchylona do tyłu, co dodatkowo powoduje unoszenie przedniej części stopy w bucie i obciąża palce.

#5 Ula1313

Ula1313

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 07 marzec 2019 - 09:59

Dziękuję za odzew, też pomyślałam o wkładce pod botek. Będę próbowac. Zwykła filcowa może być?

#6 Ula1313

Ula1313

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 07 marzec 2019 - 10:00

A Pięta siedzi w bucie stabilnie, problem jest tylko z przodem stopy a dokładnie z zewnętrzną częścią

#7 tatmak

tatmak

Użytkownik

• PipPip
  • 280 postów
  • Na forum od: 02.2009
177
  • Umiejętności: 6
  • Trójmiasto

Napisano 07 marzec 2019 - 10:12

Dziękuję za odzew, też pomyślałam o wkładce pod botek. Będę próbowac. Zwykła filcowa może być?

Byle była twarda. Może też być z korka, albo wycięta z grubszego linoleum. Tylko jak to już ogarniesz, to najlepiej zamów odpowiednio grubą wkładkę "na miarę", bo kilka warstw pod stopą to większa szansa, że coś się przesunie, wywinie itp.